Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1677
    Üye: 1
    Toplam: 1678

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - YÇZÇKLERİN EFENDİSİ FİLMİNDEKİ EN KARİZMA KARAKTER
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

YÇZÇKLERİN EFENDİSİ FİLMİNDEKİ EN KARİZMA KARAKTER View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 10:16 am Reply with quoteBack to top

Filmdeki en karizma karakter sanırım legolastı çünkü yaptığı herşey resmen "karizma yapmak için tasarlanmıştıç ordan burdan kaymalar turmanmalar öldürmeler falan =)

Kitaptakini sorarsanız kesinlikle saruman derim. BEn sarumanı çok sevdiğimden değil ama o kuleden aşşağıdakilere yaptığı konuşma hala aklımda okurken benim bile inanasım gelmişti ve hatırlarsanız herkesin inancı sarsılıyordu saruman konuşurken Gandalf kendini toparlayabilmişti. İşte karzimatik bi karakterin yaptığı tam olarak bu sanırım.

Aragorn ve kral theoden de iyi birer lider olarak aday gösterilebilir.

celephael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 24, 2009 1:14 pm Reply with quoteBack to top

Eğer düşüncesi dahi Gandalf'ı korkutuyorsa o en karizmatik karakterdir. Yani Witch King. ama işin içine kitap girdiğinde Tom Bombadil.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 6:26 pm Reply with quoteBack to top

kesinlikle witch-king. bir kere sauron'u bile korkutan bir gücü ve ordusu var, diğer nazgullerin hepsi ondan acayip tırsıyor, hatta gandalf düşünmekten bile çekiniyor. Çzellikle Battle for the Middle-Earth'ün Witch-King campaignini oynadıktan sonra iyice hayran oldum adama, çok iyi taktikleri var. Legolas'ın da silah kullanma şekilleri hoşuma gidiyor ayrıca.
    Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 6:39 pm Reply with quoteBack to top

Sauron'u bile korkuttuğuna dair herhangi bir kaynak var mı? çünkü kitapta bahsi geçmiyor, filmde de hatırlayamadım.
    Zaten nazguller gücünü sauron'dan alıyor. sauron giderse büyücü kral'ın hiç bir gücü kalmaz.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 8:09 pm Reply with quoteBack to top

Sauron ve Legolastı bence.

Sauron catboyunda dediği gibi nazgullerin güç kaynağı ve tipde on numara karaktere gitmiş.

Legolasa gelince onun filmdeki işi daha çok artistlik amaçlı gibi duruyor. Her yerden zıplıyor ok lan kısa kılıcıylan herkesi indiriyor. İndirirkende artistlik yapmayı unutmuyor kereta Very Happy

Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 8:19 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Sauron'u bile korkuttuğuna dair herhangi bir kaynak var mı? çünkü kitapta bahsi geçmiyor, filmde de hatırlayamadım.
    Zaten nazguller gücünü sauron'dan alıyor. sauron giderse büyücü kral'ın hiç bir gücü kalmaz.

Katılıyorum, üstelik tek yüzük Sauron'da iken Witch King'in korkutması pek muhtemel gelmiyor bana.Hele hele Sauron yüzük ile bütünlenmiş iken, Witch King yüzüğün kölesi oluyor.Bence Sauron'un korkması için hiçbir sebep yok.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 26, 2009 11:05 am Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    catboy wrote:

Katılıyorum, üstelik tek yüzük Sauron'da iken Witch King'in korkutması pek muhtemel gelmiyor bana.Hele hele Sauron yüzük ile bütünlenmiş iken, Witch King yüzüğün kölesi oluyor.Bence Sauron'un korkması için hiçbir sebep yok.

yapabilecekleri açısından korkutuyor. yüzük saouronda değilkeni kastediyorum ben.
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jan 26, 2009 11:33 am Reply with quoteBack to top

Yüzük'ün gücü tamamen Sauron'dan gittiğinde Nazguller de tüm güçlerini kaybediyor. Onlar güçlerini Sauron'un onlara verdiği yüzükten alıyor, Büyücü Kral Sauron'ın seviyesine hayatta ulaşamaz, bu yüzden Sauron kölesi yaptığı birinden korkamaz. Tabi karşı bir kanıtınız da varsa severek okumak isterim.
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 26, 2009 8:38 pm Reply with quoteBack to top

ya neden herkes anti-lightflarer burda? yalnış düzeltme değil bu bildiin zevkle gidiliyo üzerime başkası derse bu kadar karambol olmaz yani. Soğudum lotr'dan. Yok kanıt manıt ara bul.
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jan 26, 2009 8:49 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşım, büyücü kral karizmatik bir karakter olabilir. Ama Sauron'un bile korktuğunu söyleyip sonra da kanıt var mı diye sorduğunda hemen celallenmen hiç doğru değil. Lotr'dan da seni soğutacak bir laf ettiğimizi sanmıyorum açıkçası. Lotr gibi bir seriden bu kadar çabuk da soğuyabileceğini sanmıyorum. Kimse de senin aşağılamadı, kitapta Sauron'ın zaten kölesi ettiği birinden korktuğuna dair bir olay olmadığını ama belki hatırlayamadığımı belirttim. Belki vardı da ben unuttum. Varsa bana hatırlatırsan sevinirim dedim. Buna bozulmana üzüldüm, kusura bakma.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 26, 2009 9:19 pm Reply with quoteBack to top

lightflarer wrote:
    ya neden herkes anti-lightflarer burda? yalnış düzeltme değil bu bildiin zevkle gidiliyo üzerime başkası derse bu kadar karambol olmaz yani. Soğudum lotr'dan. Yok kanıt manıt ara bul.

Abi niye kızdın ya.Kimse sana ters gitmiyor.Hem karambol olmasının sebebini niye üstüne yüklediğini de anlayamadım.Ben sadece düşündüğümü söyledim.Ayrıca ben bu siteye girdim gireli kimseye ters gitmedim.Gitmem de.Eğer aynısını Catboy da söyleseydi ben niye

"Katılıyorum, üstelik tek yüzük Sauron'da iken Witch King'in korkutması pek muhtemel gelmiyor bana.Hele hele Sauron yüzük ile bütünlenmiş iken, Witch King yüzüğün kölesi oluyor.Bence Sauron'un korkması için hiçbir sebep yok."

diye yazımı yazardım.Ben bu yazıda hiçkimseye bir gıcıklık da yapmadım.Eğer gıcıklık yaptığımı düşünüyorsan özür dilerim.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Dura
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 9:17 am Reply with quoteBack to top

filmde çok dikkat çekmez hatta araya serpiştirilmiş bir yan karakterdir..

ve hatta aslında kitapta da 1nci dereceden önemli karakterler arasında değildir..

bu adam Eomer'dir.. mükemmel, dörtdörtlük bir karaterdir.. tavrıyla, duruşuyla, konuşması ve aksiyonlarıyla Yüzüklerin Efendisi denilen şaheserde en beğendiğim karakter olmuştur..

hikayenin onun etrafında dönmemesinden dolayı bir dönem görünüp kaybolur..

has adamımdır Eomer..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 12:35 pm Reply with quoteBack to top

Eomer iyidir tabiki Aragornda iyidir...
    darkwizard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 24, 2009 12:50 pm Reply with quoteBack to top

Kesinlikle Eomer...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 24, 2009 4:09 pm Reply with quoteBack to top

.
    Elflerin kraliçesi vardı ya; hem güzel hem karizmatikti.

.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum