Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1535
    Üye: 2
    Toplam: 1537

Şu An Bağlı:
    01 : ofine
    02 : yqiqufa

FrpWorld.Com :: View topic - WOD Acil yardım
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

WOD Acil yardım View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Murdoc
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 02, 2007 6:12 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar WOD'daki avcılarla ilgili çok acil yardım istiyorum azda olsa bilgisi olan birşeyler yazarsa sevinirim.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Ramonia
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 02, 2007 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Selamlar...

şimdi Avcı derken Hunterları kast ediyorsun sanırsam...

hunter olayı vampir werewolf olayına göre daha başkadır.

İçinde bir çok bölüme ayrılırlar hepsinin özellikleri farklıdır..

Kimileri tam terör makinesi iken kimiside hepimiz kardeşiz sizlerde bizdensiniz niye sizi öldürelim diye gezen tiplerdir.

Hunter the reckoning oynamanı yada incelemeni öneriyorum şiddetle.

Hunter gerekli döneme geldiğinde bir ses duyar... bu ses ona sadece bir kere duyulmasını sağlar diyebilrim bu sese wod da " messenger" denilir uyanış sesi..
    Bu messenger tam ne kimse bilmese de loyal host of angelstan geride kalanlar olduğu bilinir diye biliyorum bende..

ve hunterlar bu sese dokunamaz ve göremezler...
    hunterlar bu sesle uyanır ve bir daha bu sesi duymazlar..

birde second sight diye bi olay var bunda da doğa dışı varlıkları sezebiliyorsunuz görebiliyorsunuz felan onlara karşı en büyük silahınız bu diyebilirim..

böle de böle işte canlarım Smile

Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Gaara of the Sand
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 02, 2007 7:05 pm Reply with quoteBack to top

Bana WoD un tüm kitaplarını bulabilecek bir arkadaş varmı acaba tabi bilgisayar ortamında yada nerden bulabilecegime yol gösterecek aacil lazımda

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 02, 2007 7:08 pm Reply with quoteBack to top

torrent denilen sistemi kur ve kullanmayı öğren
    bende baskı halinde tüm kitaplar var orjinal Smile

Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Murdoc
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 02, 2007 7:25 pm Reply with quoteBack to top

Bilgiler için sağol Ramonia, varsa daha bilgin ara ara yazarsan sevinirim.

Kitapları bende istiyorum ama Torent denilen programı kuramam kurduğum zaman kendimden geçip aptal saptal şeyler indirip bilgisayarımı kirletiyor vede kotamı aşıyorum.Varsa rapidde falan bilen adresi yollarsa sevnirim.

BaÅ?büyücü

PostPosted: Mon Apr 02, 2007 9:15 pm Reply with quoteBack to top

Başlık Hazırcevap'a taşınmıştır.

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 2:08 pm Reply with quoteBack to top

Rastgele atışlar... çok atışlar... daha çok atışlar...

- Yeni settingde bildiğim kadarıyla ya yok, ya da henüz çıkmadı.

- Hunter: The Reckoning kitabın tam adı

- Doğaüstü güçler medyayı, kanunu, birçok gizli devlet örgütünü kontrol altında tutmakta. İnsanları hala manupile ediyor ve onları kullanıyorlar. Kurdukları yapıya her saldırı ve bu yapıyı devirme çabasını bu dünyaya ait olmayan yaratıklar tarafından engelleniyor.

- Avcıları insanlardan ayıran en büyük fark artık gerçekleri bilmeleri 'Bliss of Ignorance' ('cahilliğin mutluluğu' gibi çevrilirmi bilmiyorum ama yakın bir zamazingo)a sahip olmamaları.

Dünya'daki doğaüstü güçler hakkında fikirleri var. Kukla olduklarının, kendi kaderlerinin bu dünyaya ait olmayan yaratıklar tarafından kontrol edildiğini biliyorlar.

- Hunter karakterlerinin birçok nedeni olabilir avcı olmalarıyla ilgili tabi. Hellsing Organizasyonu hikayelerinden, Papa'lık adamlarına, Devletin doğaüstü güçlerle ilgilinenen siyah giysili çocuklarına, vs...

- Oyunlarla ilgili en büyük problem genellikle ST (DM)'in bir ondan bir bundan (hadi vampir var, kurt adamda olsun ama wraith, yav mummy'de şık durur)alayım diyip konunun dağılması.

- Harika hikayeler yazılabiliyor. Malzeme fazlasıyla var. Kurguya göre bir dedektif grubundan, gizli ajanlara kadar birçok oyuncu varyasyonu düşünülebiliyor. Süper.. süper..

- Oyunda hunterlar her zaman zayıflar. O doğaüstü yaratıkların sahip oldukları müthiş güçleri yok. Bu yüzden hep bir grup çalışması istiyor. Diğer bir değişle masaüstü FRP için çok ama çok ideal.

- Hunterların bazıları da bilimum sebepten bazı ufak-tefek güçlere sahip oluyor. İlginç ironiler ortaya çıkabiliyor. Vampir kanı içmek zorunda olan bir vampir avcısı gibi.. veya bir avcı grubunun doğaüstü olduğuna ve yok edilmesi gerektiğine inanan başka bir avcı grubu arasındaki mücadele gibi.

- Hunter'ın en güzel ironilerinden bir tanesi de, yaratık veya canavar yok etmeye çalışan insanların birçok etik değere göre canavar, topluma uyunsuz veya psikopat gibi değerlendirilebilecek olması. Çok acımasız olanları var. Çç'e ayrılıyor genel hunter yaklaşımları (klanları değil).. feci yanılmıyorsam.

* Birileri her ne pahasına olursa olsun her doğaüstü yaratık yok edilmelidir.
    * Işağa çekebileriz.
    * şirin tavşan yaklaşımı olarak nitelendirebilecek arkadaşların olduğu..O yaratıklara önyargısız yaklaşmalıyız..

- Bir ton farklı setting yaratılabilir tabi. Dark Ages olanları da mesala çok ilginç olabilir. Engizisyonun adamları hesabı mesala.. Veya Kanuni'nin balkanlardaki şeh-ul İslam tarafından bakılan kutsal savaşçılar gibi..

- Teknik mevzuları hatırlamıyorum yıllar oldu en son kitabını kurcalayalı.. Ama tavsiyem torrent veya e-mule.

- Ayrıntı istemiyorum, zaten bir oyun oynatıyorum öylesine renk olsun diye 2-3 oyunluk hunter kullanacağım tarzı bir yaklaşım var ise.. öneri... Vampir kağıdı al bir tane yada elinde ne varsa WOD ile ilgili. Bütün süpergüçleri çıkar sadece yukarıdaki statlar ve skilller kalsın. Sonra adamlara genel basit birkaç özellik yükle.

Mesala adamların silahları kutsanmış ve agg.. vuruyor. Adamların üzerlerine özel dövmeler yapılmış, ısırılamıyor. Eski bir kutsal savaşçının kalkanını taşıyorlar. Vampirler kalkanı bakınca otomatik surat hatları falan geriliyor, werewolflar aynı kalkanı görünce insan haline geliyor.. gibi.

- Oyundaki en -şirin- ironilerden bir tanesi ise.. Her doğaüstü yaratığın iyi yada kötü çok feci zayıflıkları var. Yani hunterların en büyük güçleri insan olmaları, en büyük zayıflıkları da gene insan olmaları.

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum