Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 28
    Dün: 23
    Toplam: 90357

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1454
    Üye: 1
    Toplam: 1455

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - baltam sırtımda kaşındırıyo
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

baltam sırtımda kaşındırıyo View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    shalafi666
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Apr 24, 2007 9:17 pm Reply with quoteBack to top

lev 5 dwarf figter,gem cutter goblin kesiceksek varım. karakter kaadı falan hazır statlarla uğraşmayıp direk roleplay ağırlıklı bir planı tercih ederim ama goblin kesiceksek her yola varım.pm leyin yeter.
    Back to top View user's profileSend private message
    Marveloth
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 3:04 pm Reply with quoteBack to top

Valla oyunlarımdan sadece Dwarf ve goblinleri kaldırdım Very Happy
    Ne tesadüf dimi.. birilerinin çok sevdiği şeylerden başkaları nefret edebiliyo..

Yerlerine minotaur ve kobold koydum Evil Laugh

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 3:32 pm Reply with quoteBack to top

Dwarfları kaldırmak mı??? Neutral Confused FRP'yi oldukça eğlenceli hale getirebilcek bir ırk. Flint Fireforge ve Gimli'lerin çıktığı bir aile...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 6:21 pm Reply with quoteBack to top

Flint Fireforge kadın olan mıydı? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Benim de hoşuma gider Dwarf'lar.Ama fazla kullanamam maalesef. Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Marveloth
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Sat Apr 28, 2007 6:09 pm Reply with quoteBack to top

Dwarflar'ın rp si bellidir. Hepsinin kişiliği aynıdır. Duergar dı vs idi girmiyorum. Genel anlamda temel dwarf artık sıktı. Zaten hiç sarmamıştı. Sürekli bir tutuculuk, büyü sevmezcilik, biraiçiciliktir giderler. Ve dwarf oynatan herkez de bu özelliklere bağlı kalır. Nezaman bi büyücü görse dudaklarını alaycı bi biçimde büker yada elini baltasına götürür. Büyücüler büyü yaparken engellemeye kalkarlar. Bira için babasını satar muhabbetinden tutun da bir dwarf asla sakalını kesmez tabularına kadar, her dwarf severin oyun boyunca rp yapıyorum diye içten içe rp batırmaları beni rahatsız ediyor. Yani artık klişeleşti bu ırk.

Frp de ne oynarsın sorusunun cevabı class ve race ile birlikte söyledir. Ama dwarf oynayan kişilerin class söylemesine gerek yoktur. Çünkü nasıl bir rp yaptıkları bellidir.
    Nasıl bir dwarf oynatıcaksın diye bir soru frp hayatımda duymadım. Bu sorunun cevabı herzaman bellidir. ''Size ayak bağı olacak ve bira içeceğim, büyüden hoşlanmayacağım ve sakalıma artifact muhamelesi yapacağım''...

İşte ben bu yüzden dwarf oynatmıyorum.

Dwarf yerine ne mi koyuyorum?.. Fiziksel güç ararsam barbarian yada bir warrior.
    Rp yi nasıl kapatıyorum? Gnome, minator vb gibi az kullanılan ırklarla.

Lütfen Dwarf severler bu yazımı kişiselleştirip şahıslarına birer hakaret olarak almasınlar. Rica ediyorum bu benim şahsi görüşümdür. Polemik yaratmayalım eski mevzuları hatırlayalım ders alalım.

Teşekkürler.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 6:44 pm Reply with quoteBack to top

her fikre saygılı olmak demokrasinin gereği dimi ama.

bense paladin yada wizard dan başkasını oynamam abi banane banane oyununda yoksada koy bi tane cilerden pek haz almıyorum.

oyunu oynarken hedefe kitlenip hırs yapmak yerine muhabbeti şenlendirecek karakterleri seviyorum.cüce olmak elbette ver birayı baltayı değil,bi kişilik ,karakter öz geçmiş katmazsan etrafını gözünde canlandıramayıp film izler gibi oynamazsan olmaz o iş.

sadece cüceler için değil her karakter için geçerli bu.

flint ve gimli bana okurken en çok keyif veren karakterlerdi.ama asıl tasselhoff burfoot bana filintin içini açıp kalıp gibi görünen karakterinin zenginliğini keşfetme fikri verdi.

insanlar,elfler ve cüceler bir ejderha küresi üzerinde neredeyse ırkları savaşa sokacak saatler süren tartışmalarla meşgulken küreyi kıran kenderdir rp nin iahı gözümde

saygılar sevgiler.
    Marveloth
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 8:27 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    her fikre saygılı olmak demokrasinin gereği dimi ama.

Ben kendi fikrimi söyledim. Saygısızlık bunun neresinde?

Quote:
    bense paladin yada wizard dan başkasını oynamam abi banane banane oyununda yoksada koy bi tane cilerden pek haz almıyorum.

Bir DM asla ''nolur gel oyuna katıl'' diye player peşinde koşmamalı. Koşan DM'ler için geçerli bir yakınma bu. Oyuna bir wizard sokmayacaksam ve karşı taraf da wizard olmak istiyorsa, ya o karar değiştirir yada ben başka bi player bulurum. Ayrıca ille de ''Paladin yada wizard oynamak istiyorum'' diyen'ciler belli bi o class'ın hakkını veriyorlardır ki ısrarları bu sebeptendir.

Quote:
    oyunu oynarken hedefe kitlenip hırs yapmak yerine muhabbeti şenlendirecek karakterleri seviyorum.cüce olmak elbette ver birayı baltayı değil,bi kişilik ,karakter öz geçmiş katmazsan etrafını gözünde canlandıramayıp film izler gibi oynamazsan olmaz o iş.

Muhakkak hakkını veren insanlar vardır. Zira iki kişi tanıyorum ben.

Quote:
    flint ve gimli bana okurken en çok keyif veren karakterlerdi.ama asıl tasselhoff burfoot bana filintin içini açıp kalıp gibi görünen karakterinin zenginliğini keşfetme fikri verdi.

Mesela ben okuduğum kitaplarda ortamı yumuşatıcı, esprituel, şaklaban veyahut ayak bağı karakterlerden ziyade, gizelmi, az konuşan, çok iş yapan karakterleri aha çok seviyorum.

Quote:
    insanlar,elfler ve cüceler bir ejderha küresi üzerinde neredeyse ırkları savaşa sokacak saatler süren tartışmalarla meşgulken küreyi kıran kenderdir rp nin iahı gözümde

Hangi kender olsa aynı şeyi yapardı. Burda önemli lan husus küreyi kimin kırdırdığıdır. İsteyerek yada istemeden. İşte bunu her isan yapamaz.

Quote:
    saygılar sevgiler.

Sanada.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 8:27 pm Reply with quoteBack to top

Ben lawful good warforged dedigimiz colossus gibi kendini belli bir sure icin celige donusturebilen cuce bir fighter oynamistim(!). Siddetli bir kucuk emrah rpsi yaptim gruptaki barbar ve rogue'a "Ama bu dogru degil!"
    dusmanlara "Neden bana vuruyorsun, ben sana vuruyor muyum?",
    loot eden grup uyelerine "oluleri soymak kanuna aykiridir ellesmeyin guardlari cagiririm"
    geyikleri yapiyordum genelde.
    20 constitutionli bir dwarf oldugu icin birayi reddediyordum (zayif geliyordu tabii alkolu)
    Mithril elementine tapiyordum ve ustumdeki her zirh parcasi mithrildi (mithrilin bol oldugu bir dunyadaydik Dil)
    Bir kez bile sakalimin oneminden bahsetmedim hatta bir kismi baya bir yanmisti Crying or Very sad
    Sinirlenmeyi birak sinirlenen insanlari sakinlestirmeye calisan bir dwarftum. (Boylece cucelerin aksi ve sinirli oldugunu da yalanlayarak)
    Lycantrop rogue ve insan azmani barbara yuruyerek yetisemedigim icin yolculukta kullanmam icin bana cift ponynin cektigi bir chariot yapmislardi (karizmaya bak)
    benim her zaman chaotic ve genelde neutral ya da evil oynamama alismis arkadaslar hala bu karakterime alisamamislardi. (Paladin olmaya calisiyor da 6 karizmali cucem)

DM ve grup arkadaslarim chaotic evil olacagim ani kolluyorlar yaptigim iyiliklere gulmek icin Evil or Very Mad
    Karakter hala duruyor yazin devam edicez insallah ve ilk paladin karakterimi yaratmis olucam! Dil.

Bu oynadigim dwarf genel olarak fiziksel dezavantajiyla dalga gecildigi zaman uzulup dariliyor (cuceligin de bir gururu var!) ama cok iyi kalpli olduug icin siddete basvurmuyor Very Happy

Gaara of the Sand
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 9:26 pm Reply with quoteBack to top

niye ben gay ve komple sır agda yaptıran bir dwarf büyücü oynadıgımı hatırlıyorum.büyü slotların mount büyüsüne gidiyodu çünkü grup arkadaşlarımızdan biri giant tı ve köylerden kaçırdıgı kızları taşıdıgı için sırtında beni taşıyamıyordu.bende onlara yetişemiyordum.klişeden olucaksa büyücüleri beyenmiyodum zırhları içinde savaşçıları dahaçok seviyodum bir yerde üniformalı erkek Evil Laugh

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 11:16 pm Reply with quoteBack to top

Pardon eklemeyi unutmusum. Bahsettigim cuce derisine kazinmis bir bio armor giyiyordu. Uzerine chainmail giyiyordu. Uzerine de fullplate mail giyiyordu.
    Kafasindaki zirhtan yalnizca ince bir delikten gozbebekleri gozukuyordu onun disinda her yeri zirhla kapliydi. Elinde bir large mithril shield ve mithril dwarven waraxe tasiyordu.

Tanistigi NPCler ne isle ugrasiyorsun diye sordugunda cevabi:
    "Sifaciyim" diyordum cunku butun skilleri heal'e yatirmistim! jump, intimidate, swim, climb filan hepsi rank 0, heal rank max

shalafi666
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 30, 2007 1:27 am Reply with quoteBack to top

marveloth satır satır cevap yazmış teşekkür ederim.

herhangi bir karakter üzerinde iki post dan fazla yoğunlaşacak kadar tutarlı da değilim özür dilerim.

bi de tüm dünya insanları için barış adalet ve yeterli miktarda bira dilerim.

hehe pardon ha konu!?...

cüce var bende görmüş geçirmiş yüzlü yaşlarında tabi toy biraz,baltası var doğal olarak boyundan uzun çift kenarlı,ee birada seviyo yalan söylemiim verirsen içer yani ama alkolik diil kesinlikle.bazen sandala binmem diye inadı tutuu oluyo,tamam sakalını da gereğinden fazla yağlayıp parlatıyo.at yerine mecburen eşşeği tercih ediyo falan.

ama ben şimdi nası aliim de bu herifi ata bindireyim,yelkenliyle gezdireyim yada damatlık traş olmaya ikna edeyimki?yani ben tamam desem o yapmaz.

yok saymak yerine karakterleri daha iyi oynayalım derim kanımca.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum