Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1806
    Üye: 0
    Toplam: 1806

FrpWorld.Com :: View topic - Fantastik Dünyalarda Bir Büyücü Karakteri Nasıl Olmalı
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Fantastik Dünyalarda Bir Büyücü Karakteri Nasıl Olmalı View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Starfell
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 4:03 pm Reply with quoteBack to top

SacoKhan wrote:
    Bu arada güç peşinde olmak tamamen farklı. Raistlin gücü nasıl elde edebileceğini bulduğu için güç peşine gitti, elde edemeyeceğini bilse çok daha azıyla yetinmeyi bilirdi

Katılıyorum. Raistlin akıllı adam
    Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 5:01 pm Reply with quoteBack to top

Büyücü dediğin nedir ki?
    Evet, uzun süredir beklenen röportajı yayınlamaktan gurur duyuyoruz: Karşınızda Gandalf the white. Bize Valinor'Dan kurduğumuz hat sayesinde röportajımıza katılmayı memnuniyetle kabul etti.
    Ben: Çncelikle hoşgeldiniz diyorum. Çevirin!
    Çevirmen: Welcome to Istanbul!
    Gandalf: Merak etmeyin. Ben her türlü dili bilirim.
    Ben: İyi oldu bu. Çevirmeni kovabilirim o halde. Çık dışarı, terbiyesiz. Bir de nerde olduğumuzdan haberi yok. İzmir'deyiz gerizekalı. istannul dediğini kulaklarımız duymadı sanki. çok konuşma alırım ayağımın altına.
    Gandalf: Sabır, evlat. Sakin olmasını bileceksin öncelikle.
    Ben: Sağolun, Gandalf. Çncelikle tekrar hoşgeldiniz.
    Gandalf: Hoşbulduk. Yalnız çabuk olun. Nienna'ya sözüm var. Hep birlikte dünyahnın gidişatı hakkında konuşup, ağlaşacağız.
    Ben: O konuya da değineceğim zaten. Çğrendiğimize göre Nienna'da ağlamayı öğrenmişsin.
    Gandalf: Hüzün diyelim.
    Ben: O da olur. Neyse peki oralardan haber almışsındır. Bir film çekildi. Sen de vardın.
    Gandalf: Aldım haberi. Manwe sağolsun. Bir kaç kartalla buraya bir tv getirttirdi. Nasıl sinir oldum ya, Eru'nun bilmem şeyi beni canlandırmış.
    Ben: Çyle demeyin. Adam sir ünvanına hak kazandı.
    Gandalf: Bu arada Ben kim? Julietle bir alakası var mı?
    Ben: Efendim ... Ha analdım siz de lostkoliksiniz. Neyse konumuza geri dönelim. Frodo ve Bilbo dayılar ne alemde? Sevdiler mi o toprakları?
    Gandalf: Sıkıysa sevmesinler. Burası Valar toprakları. Buraya laf yok.
    Ben: Anladım. O zaman Saruman'a ne oldu? Çldü mü?
    Gandalf: Hayır evlat. Ruhu sizin dünaynızda kaldı. Valar onu buraya kabul etmedi. Manwe bir üfledi, ruhunu geri yolladı. şu anda birinin bedeninin içine girip barış götüreceğim diye insanları kandırıyor diye duymuştum. Hani Rohan'ı da öyle kandırmıştı da son anda yetişmiştim. Ne günlerdi ama...
    Ben: Peki bir soru daha?
    Gandalf: Sor, gülüm.
    Ben: Neden 5 kişi istari adıyla orta dünyaya yollandı?
    Gandalf: Evet. Ben, kuzenim aslında değil de Bilbo'ya öyle demiştim çaktırma, Saruman angutu, bir de iki şapşal mavi şapkalı arkadaş vardı. şimdi o ikisi nerde kimse bilmiyor.
    Ben: Radagast nerde?
    Gandalf: Bir soru demiştin. Son soruna cevap veremem o bakımdan.
    Ben: Peki cevabını biliyorsunuz ama.
    Gandalf: Telik hakları ben de değil. Söylersem dava açabilirler.
    Ben: Peki o zaman teşekkür ederim, Mithandir.
    Nienna: olorin! Gel bak bir ağacı daha kesiyorlar. gel ağlaşalım.
    Gandalf: Geliyorum. Hadi kalın sağlıcakla.
    Ben: Ben, Ben gururla sundu. Görüşmek dileğiyle. Ben ayrıldı hemen demin...
    Çok merak edenler için dip notlar:
    Nienna: Orta dünya'nın valarlarından biri. Merhametlidir. Çrgücü diye bilinir. Tüm tarihi titizlikle Mandos'un salonlarına örer. Gandalf onun öğrencisiydi. Ondan merhameti ve sabrı öğrendi.
    Radagast: Kuş dostu diye de bilinir. Gandalf onu hobitlere kuznim diye tanıtmıştır. Kartalları yardım etsin diye yüzük savaşında yollayan kişi Radagast'tır. Filmde bu bir güve şeklinde gösterilmiştir.
    Valinor: Valar ve Maiaların ülkesi. Elfler gemiye buraya yelken açarlar.
    Olorin: Gandalf'ın ilk adlarından.
    Ben: Lost dizisinde diğerleri olarak bilinen ne idüğü belirsiz bir grubun lideri.
    Juliet: Ben'in yanından hiç ayrılmayan depresyondayım ezgisiyle dolaşan kadın doğum uzmanı olduğu halde her türlü ameliyata girip hastasını öldürmesiyle ünlü bir diğer mensubu.
    Eru: Evreni ve tüm maia ve vaları yaratan varlık.
    - Gandalf'ı kızdıran şey sir ian mckellenin cinsel tercihiydi Smile
    - Saruman kitaba göre öldükten sonra ruhu valinora kabul edilmedi. Orta dünyada kaldı. Bu durumda bazı kişiler amerikan başkanının sarumanın taa kendisi olduğunu iddia etmekte.

Last edited by catboy on Tue Apr 22, 2008 6:38 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 5:18 pm Reply with quoteBack to top

catboy7402 wrote:
    şu anda birinin bedeninin içine girip barış götüreceğim diye insanları kandırıyor diye duymuştum

Kim olduğunu tahmin ediyor gibiyim Melek

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 6:32 pm Reply with quoteBack to top

catboy7402 wrote:
    şu anda birinin bedeninin içine girip barış götüreceğim diye insanları kandırıyor diye duymuştum

Hepsi super ama bu ayrı bi guzel olmus eyw. AlkıÅ?
    Xagor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 8:29 pm Reply with quoteBack to top

Bogus wrote:
    Daha fazla işi daha az büyü kullanarak başaran büyücü her zaman daha iyi bir büyücüdür.

Çünkü bütün büyüleri tükendiğinde kendisi ile aynı seviyedeki bir büyücüden daha çok iş başarmış olur.

Bir büyücünün daha fazla işi daha az büyü ile başarabilmesi için zeki olması gerekir. Bu zekasını olayları önceden okuyup büyü gerektirmeyen alternatif çözüm yollarını bulmak için kullanır.

Bu yüzden ben öyle her başı sıkıştığında, her önüne gelene inek sağar gibi büyü sağan büyücülerden hiç hoşlanmam. Bir kere büyü yapan ama o büyüyü de konuşturan, ortaya çıkmak için doğru zamanı bekleyen büyücülerden daha çok hoşlanıyorum.

Büyücülerin biraz arkada, olaylara daha geniş açıdan bakan, bilge ve zeki olan, hareketlerini önceden planlayan bir karakteri olmalıdır. Yoksa bir elinde fireball, öbüründe asa portresi bana pek büyücülük gibi gelmiyor. Anca gençlik hevesidir gelir geçer derim yani... Wink

Bogus... dostum yazdıgın büyücü kraterine bundan daha fazla katılamazdım herhalde resmen benim düşüncelerim..Yazdıgın şeyde aksi duşundugum tek cumle yok Smile

Bir şeyler eklemem gerekirse de ,

Bir büyücü(Edmond sormus wizard mı sorcerer mi diye.. ben şu an wizard dan bahsediyorum) kesinlikle ve kesinlikle sağa sola fireball saydıran bir makine degildir .Farkederseniz ki zaten cogu kisinin örnek aldığı özendigi büyüclerde bu şekilde bir davranışları yoktur.

Büyücü hareketlerini önceden planlaması gerektigi gibi ,olmadık / beklenmedik bir durumda da çok kısa bir surede dogru seçimi yapabilendir bana göre ,yaratıcı olandır Gereginden bir saniye fazla düşünmek o büyücünün hayatını sonlandırabilecek bir yanlış olabilir..

Büyücü nün bu konuda bir sihirbazdan (sorcerer) farkı da burda ortaya çıkıyor bence .Kural kitaplarından da bakarsak gorebilecegimiz gibi sorcerer ın gündelik büyü yapabilme potansiyel i bir büyücü den fazladir.Ama bana kalırsa bu buyucu için bir eksi degildir çünkü büyücü zeki olandır ,kurnaz olandir nerde ne şekilde büyü yapacagını veya nerde enerjisini saklayacagını veya nerde başka sansı kalmadıgını bilendir. Yine kıyas yapmak gerekirse de bir sorcerer dan çok daha araştırmacı olması , kitabına bir buyu daha yazabilmek için bitmek bilmeyen hırsı bahsettigim eksikliği kapamaya yeter de artar bile bana göre.

Bir de ,bir büyücü için(herhangi bir büyücü olabilir beyaz ,kırmızı ,siyah cüppe) herzaman için en büyük önceligi kendi büyüsü ve kendi büyüsünü ilerletmek için bitmek bilmez hırsı olmalıdır başka herhangi birşey degil..

Bunlar benim düşüncelerim tabii...
    Vitnai
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 4:44 pm Reply with quoteBack to top

Elminster'da kitabın arkasında yazanları yazacağım.
    "Müthiş bir macera mı?... Pöh! Eğer bir büyücüysen, maceran başka bir büyücünün senden daha hızlı bir büyü yapmasına kadar sürer ancak. Bana hiç bahsetmeyin 'müthiş macera' dan!"

Bir büyücü başta hızlı olmalıdır... hayatta kalmak için. Bir savaşçı kılıcını büyücüye doğru savurmadan önce büyücü büyüye başlamış olmalıdır. Yoksa macerası sona erer.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum