Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1222
    Üye: 1
    Toplam: 1223

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - Warcraft Dünyası?!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Warcraft Dünyası?! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 10, 2007 7:46 am Reply with quoteBack to top

Ve sonunda ben de şöyle ucuzundan bir tane WoW kutusu aldım. Kahramanca birkaç kobold öldürdüm sonra da istemeye istemeye genç kurtlar kestim. Bunları yaparken etrafta yüzlerce başka kahraman daha vardı, hatta kobold bulmakta zorlandım ama olsun.

şimdi oyunu arkadaş icabı aldım diyebilirim. Eminim oyunda eğlenceli bir sürü şey vardır. Bunlar neler? Nasıl iyi zaman geçirilir? Tecrübeli arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?

şimdiden teşekkürler..

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Jun 10, 2007 1:18 pm Reply with quoteBack to top

Oyunda bulabilecegin bir kac tur zevk var.

Birincisi hikayeyi takip ederek senaryonun seni nerelere goturdugu. NPClerin olaylari, storyline. Eger roleplay serverindaysan da (ki ben tavsiye etmiyorum, ama PVPRP serverlari hakkinda iyi seyler duydum) kafa adamlarla, guildlerle eglenebilirsin

Ikincisi kollektif bir dusunceyle en iyi en guclu ya da butun zirh/silah/ivir zivir toplamaliyim cabasi. Oyunda level limitine ulastiktan sonra her gun 3-4 saatini raidlere ya da raidler icin gerekli kaynak/altin/malzeme farm etmeye ayirarak zaman gecirme. Senin disindaki 25-40 kisiden once o %2 ihtimalle dusen O itemi alma arzunu gerceklestirmeyi sabirla beklemek

Ucuncusu ben adam keserim, bicerim, gank ederim diyerek ortalikta gezinen habersiz yolculari (belli bir levela geldikten sonra) ambush ederek, ya da hazirliksiz yakalayarak ezmek, kisisel rekabete girerek surekli kapismak vs. (PvP serverlari icin gecerli)

Dorduncusu level 70e ulastikan sonra arena/battleground/bidi bidi gibi PvP maclarinda solo ya da bir takimla (bir takimla ventrilodan ya da teamspeakten oynamak cok cok daha zevkli) bilgisayarin aptal yaratiklari yerine zeki insanlarla kapismak. Ki benim fikrimce en zevklisi de bu. tabii bunu dusuk levellarda da yapabilirsin ama TWINK denilen asiri kuvvetli dusuk level karakterler tarafindan ezilmen olasi. Tabii levle 70 de olsan senden daha guclu silahlara ya da iyi zirlara sahip olanlar seni gunlerce belki aylarca ezecektir ama bir noktada sen de deneyim ve PvPden kazandigin esyalarla ezmeye baslayacaksin (ya da raid yapiyorsan oralardan aldigin esylarla)

Oyunda dogal olarak tek basina cok efektif degilsin ama mesela dengeli bir grupla inanilmaz seyler basarilabiliyor ve inanilmaz br keyif duyabiliyorsun.

Misal olarak 40'a 40 bir BG'da guildimden 5 kisilik cok iyi ekipmanli bir grup 40 horde'un AV'deki rushini tam 45 dakika geciktirerek alliance'in maci almasini saglamistik. Ben warrior olarak, o kadar cok kisiden dayak yiyip hala healerlarin beni hayatta tutabilmesiyle saskina donmustum.

Fakat artik wow oynamiyorum. Asiri fazla zaman yedigini dusunuyorum. Ve bu zamanin cogu hic bir sey yapmadan geciriliyor. Misal, takim kurmak icin yarim saat beklemek, dungeon girisine ucmak/kosmak/atla gitmek icin harcanan yarim saat. Raidlere para yetistirmek icin farm yapilan zaman, AH'da esya satmak aramak icin harcanilan zaman, mail kontrol etme, banka duzenleme, crafting icin farm etmek vs. vs.

Simdi city of heroes oynuyorum ve oyun tam popcornluk. Oyuna gir, mission al, dov dov dov, oyundan cik, tekrarla. Ne farm, ne grup kurmak icin yarim saat gerekiyor. Warcraftin 20 kati hizli kosabiliyor ucabiliyorsunuz. Farm edilecek bir sey yok. Ekipman yok sadece superguclerinizi enchance ediyorsunuz o da her NPC'de satiliyor. Para kazanmak dert degil ve grup kurmak 5 dakika aliyor.

ama bir oyuncu olarak wowu oynayip bir deneyim etmen lazimdi. Hatun night elf hunter oynuyosun di mi Dil

Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 10, 2007 3:41 pm Reply with quoteBack to top

Hehe... Eh biz oynamak yerine oynatmayı tercih edenlerdeniz.

---

Yani kısaca diyorsun ki, vur kır ve bazı sayıların artmalarından tatmin ol. Ben bunun için mi 14.99 vereceğim yani.. Smile Neyse bir ay bir oynayalım bakalım biraz, keyif veriyor mu?!

Paladin-Human veya Warrior-Gnome oynayacağım..

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Jun 10, 2007 3:59 pm Reply with quoteBack to top

Diyorlar ki başladıktan biraz sonrası ve level sınırına ulaşmadan biraz öncesi sıkıcıymış. Yani aslında maksimum lvle ulaştıktan sonra başlıyormuş oyun Smile Ben de kasmayı pek sevmediğim için bir miktar sıkılmıştım ama Warcraft dünyasını çok severim. yani biraz da diyarı gezerek eğlendim Smile

Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 3:32 pm Reply with quoteBack to top

bence işin asıl eğlencesi lvl kasmakta. günlerini gecelerini, instancelere questlere ayıtdıktan sonra... 69lvlın o son çeyreğini geçirmek okadar haz doluduki. sana xp verecek olan som mob için eğnelce olsun diye tüm cooldownlarını harcamak... yada tam son questini vercekken bi rogue tarafından öldürülmek Smile

kesinlikle orjinal bir serverda... tadını cıkara cıkara oynamalısın OK

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 9:29 pm Reply with quoteBack to top

Kesinlikle pvp diyorum öbür türlü oyunun zevki çıkmaz ki..Horde köylerini basacaksın, All öldüreceksin, Heroic Dungeonlara gideceksin raid oluşturacaksın haha..

Benim 2 serverde karakterim var biri All, diğeri Horde.

Oynayın oynayın iyidir, güzeldir, zevklidir bu oyun Very Happy

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Jul 08, 2007 9:33 pm Reply with quoteBack to top

Sıkıyor artık. Yok first kill yok hede höde. Herkeste aynı gear. Baydı oyun hep aynı rutin. Zaten nihillum diye bir bela var başta bişey yapamıyorsun. Yakında arthas öldü diye haber çıkarsa şaşmayın.

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Jul 08, 2007 11:47 pm Reply with quoteBack to top

Dragonfire wrote:
    Sıkıyor artık. Yok first kill yok hede höde. Herkeste aynı gear. Baydı oyun hep aynı rutin. Zaten nihillum diye bir bela var başta bişey yapamıyorsun. Yakında arthas öldü diye haber çıkarsa şaşmayın.

O guildin namını duymuştum. Oynamıyan biri için dinlemek çok eğlenceli Very Happy
    Elalemin guildmasterında bile olmayan silah yoksa sende o guilde giremiyomuşun mesela.

Adamlar çatır çutur bitiriyolar. Aslındacanlı yayında falan bitirseler süper olur Dil

Duyduğuma göre blizzard adamlarla anlaşma yoluan gitmiş yani birşeyin insanları oyalayacağını tahmin ettiği süreyi adamlar ortadan kaldırıyo. Kimse merak etmiyo öyle olucna. Çok hoş walla Smile Düşünsenize gmler gelip anlaşmak istiyo sizle...

Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jul 09, 2007 9:26 am Reply with quoteBack to top

tabi arada bazı efsaneler var ama oyunun yeni patchi çıktıktan 2gün sonra tüm bossları kesip daha kimsein giremediği bölgedeki tüm bosslarıda kesip prtada dolanmaları hoş değil. Ama adamlarla ilgili çok spekülasyonlar var.
    Guild Recuiti kısmına gittiğinizde adamlarda 2345689 tane şeyi yazıyorsunuz utanmasalar nüfus kütüğü falan soracaklar.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 09, 2007 10:10 am Reply with quoteBack to top

Lanet olsun o nihillium a. biz daha karazhan bitiremeden adamlar Black Temple bitirdiler. Hepsinde Tier4 felan. En sonunda oyunu biraktm. Yeter bu kadar WoW dedim. 2 seneden sonra cidden sıktı..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 22, 2007 10:15 am Reply with quoteBack to top

be 35 levela kadar geldm o zamana kadar devamlı level atlama derdindeydm sora biraz sıkıldım yeni birsuru karakterler açtm ... şimde oyunun elencesindeyim ama biranönce kendimi toparlıycam Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 22, 2007 9:15 pm Reply with quoteBack to top

WoW'a 18 yaş sınırı koyulmalı. Nasıl yapılır bilmiyorum ama bir yolu bulunmalı.

Küfür, kan vb. şeyleri kasdetmiyorum. 11 yaşında veled her yerde duyuyor görüyor nasıl olsa onları..

Mühtiş hızlı, iyi oynamak için el-göz kordinasyonu istiyor ve oyun oyuncuya bu hıza yetişmesini öğretiyor.

Neresi mi kötü?

Bu kadar adrenalinle takılan bir çocuk, 18 yaşına geldiğinde aynı adrenalini isteyen vücudunu bir şekilde tatmin etmesi lazım. WoW (ve benzerleri) Bir kişinin uyuşturucu, vb. zibidilikleri kullanmaya başlama şansını çok arttır gibi geliyor.

------

- Oyun bence zayıf. Ama Dünyanın kendisi çok hoş. Lvl almak yerine dungeon dungeon, bölge bölge dolaşıyorum. Bu açıdan ben çok tavsiye ediyorum. Hayal gücü ve designlar iyi.

- Ah.. RP falan yok tabi. PVPRP serverları falan tümden yalan.

- Oyun benim az olan veled sevgimi de yok etti. Tam bir zibidiler camiyası.. heh. Cidden bir yolu olsa da insanlar doğduklarında 17 yaşının bilgi ve tecrübesiyle başlasalar hayata. hehe

DalamarTheDark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 23, 2007 11:50 am Reply with quoteBack to top

Evet. Çzellikle alliance da 7 yasinda veledler ben elf olucam diye ususuolar. zaten ally tarafinin alabildigi BG sayisi cok az. Bu veledler gelincede tam icine ediolar. WoW a yas siniri koymaz. Blizzard paranin geldigi yeri kesermi Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 23, 2008 2:24 pm Reply with quoteBack to top

Raistlin wrote:
    Oyunda bulabilecegin bir kac tur zevk var.

Birincisi hikayeyi takip ederek senaryonun seni nerelere goturdugu. NPClerin olaylari, storyline. Eger roleplay serverindaysan da (ki ben tavsiye etmiyorum, ama PVPRP serverlari hakkinda iyi seyler duydum) kafa adamlarla, guildlerle eglenebilirsin

Ikincisi kollektif bir dusunceyle en iyi en guclu ya da butun zirh/silah/ivir zivir toplamaliyim cabasi. Oyunda level limitine ulastiktan sonra her gun 3-4 saatini raidlere ya da raidler icin gerekli kaynak/altin/malzeme farm etmeye ayirarak zaman gecirme. Senin disindaki 25-40 kisiden once o %2 ihtimalle dusen O itemi alma arzunu gerceklestirmeyi sabirla beklemek

Ucuncusu ben adam keserim, bicerim, gank ederim diyerek ortalikta gezinen habersiz yolculari (belli bir levela geldikten sonra) ambush ederek, ya da hazirliksiz yakalayarak ezmek, kisisel rekabete girerek surekli kapismak vs. (PvP serverlari icin gecerli)

Dorduncusu level 70e ulastikan sonra arena/battleground/bidi bidi gibi PvP maclarinda solo ya da bir takimla (bir takimla ventrilodan ya da teamspeakten oynamak cok cok daha zevkli) bilgisayarin aptal yaratiklari yerine zeki insanlarla kapismak. Ki benim fikrimce en zevklisi de bu. tabii bunu dusuk levellarda da yapabilirsin ama TWINK denilen asiri kuvvetli dusuk level karakterler tarafindan ezilmen olasi. Tabii levle 70 de olsan senden daha guclu silahlara ya da iyi zirlara sahip olanlar seni gunlerce belki aylarca ezecektir ama bir noktada sen de deneyim ve PvPden kazandigin esyalarla ezmeye baslayacaksin (ya da raid yapiyorsan oralardan aldigin esylarla)

Oyunda dogal olarak tek basina cok efektif degilsin ama mesela dengeli bir grupla inanilmaz seyler basarilabiliyor ve inanilmaz br keyif duyabiliyorsun.

Misal olarak 40'a 40 bir BG'da guildimden 5 kisilik cok iyi ekipmanli bir grup 40 horde'un AV'deki rushini tam 45 dakika geciktirerek alliance'in maci almasini saglamistik. Ben warrior olarak, o kadar cok kisiden dayak yiyip hala healerlarin beni hayatta tutabilmesiyle saskina donmustum.

Fakat artik wow oynamiyorum. Asiri fazla zaman yedigini dusunuyorum. Ve bu zamanin cogu hic bir sey yapmadan geciriliyor. Misal, takim kurmak icin yarim saat beklemek, dungeon girisine ucmak/kosmak/atla gitmek icin harcanan yarim saat. Raidlere para yetistirmek icin farm yapilan zaman, AH'da esya satmak aramak icin harcanilan zaman, mail kontrol etme, banka duzenleme, crafting icin farm etmek vs. vs.

Simdi city of heroes oynuyorum ve oyun tam popcornluk. Oyuna gir, mission al, dov dov dov, oyundan cik, tekrarla. Ne farm, ne grup kurmak icin yarim saat gerekiyor. Warcraftin 20 kati hizli kosabiliyor ucabiliyorsunuz. Farm edilecek bir sey yok. Ekipman yok sadece superguclerinizi enchance ediyorsunuz o da her NPC'de satiliyor. Para kazanmak dert degil ve grup kurmak 5 dakika aliyor.

ama bir oyuncu olarak wowu oynayip bir deneyim etmen lazimdi. Hatun night elf hunter oynuyosun di mi Dil

arkadasım saglam sallammısın sen 5 kişyle 40 kişi karsı koy ben sana 6 tane 70 char olan acc belesten vercem lol guldurme benı o 5 kişi gitsin illidanı kessin bare 40 kişiye kafa tutuyırsa lol
    Back to top View user's profileSend private message
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 24, 2008 11:25 am Reply with quoteBack to top

Sen nerden fırladın yaaa Very Happy
    Eleman tam wow karakteri.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum