Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 29
    Dün: 35
    Toplam: 90393

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1921
    Üye: 0
    Toplam: 1921

FrpWorld.Com :: View topic - ranger mi? fighter mi?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

ranger mi? fighter mi? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Macros1905
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 19, 2007 8:12 pm Reply with quoteBack to top

Pek tavsiye edilmez ama bence (oyunun uzun surmesını ıstıyorsanız kı ben ısterım) grubun diger elemanları da goz onunde bulundurulmalı karakter secerken. Yanı grupta bı duzenbaz(rogue) yoksa ki gerçekten çok yararlı (bazen zararlı Smile ) bi karaktertir illa düzenbaz ol demiyorum. Ama grupta bi druid in olması durumunda kolcudan çok fighter gruba daha yararlı olabılır yada barbar... Bu arada önceki mesajlarda bahsedilen güç kıyaslaması nı pek doğru bulmuyorum. Duel kullanan bi kolcunun yakın dovuste fighter i indirdigine 3 kere gözümle sahit oldum( Biraz bal da lazım tabi sonucta hersey zarlara baglı )... Fakat fighter dan tabiki daha iyi bi tank olur. Bende kolcuyu daha cok severim. Bizim gruptaki elemanlardan birinin tavsiyesi : Kolcunun gelistikçe kolcuya özel olarak gelen ve kolcuyu yakın dövüş veya ok kullanma arasında bi seçim yapmaya iten marifetleri oka verin. Bütün sınıfların aldıgı featleri de yakın dövüşe ve bi ara feat olarak quick drow alırsanız çok yönlü bi kolcu olabilirsiniz. Bazılarının ve ilk başta benimde düşündügüm gibi yarım bi kolcu degil çok yönlü..
    Back to top View user's profileSend private message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Aug 19, 2007 8:15 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar öncelikle A sınıfı mı B sınıfı mı tartışması sınırlar çizilmediğinde saçma bi tartışma bence. Çok fazla şeye bağlı değil mi?

Kim döver gibi bir tartışmaya indirgesek de yeterli olmaz kimin döeceği de belli değildir sınıf belirleyini özelliklerden sadece birtanesidir. Pekala aynı seviyedebelli bir fightara karşı üstün bir ranger ya da o rangera karşı üstün bir fighter yapılabilir. Aynı zamanda bu üstünlük karakterlerin tabiri caizse kapıştığı yere de bağlıdır.

Bu spru içni verebileceğim en güzel cevap Hangisini oynamaktan daha çok zevk alacaksan onu seç şeklinde olur. (Kaldı ki biraz daha karmaşık olsa da hem ranger hem fighter bir karakter yapılaiblir)

Bir asker gibi dövüşecek bir karakter istiyorsan fighter almalısın. Aslında Asker benzetmei uygun bi benzetme. Birsürü feat alır fighterlar doğru seçersen çok işe yarar.
    Eğer istediğin sadece dövüşmek değil belli yeteneklerse belki kolcu seçebilirsin. Gizlenirsin hayvanını kullanırsın iz sürersin vesaire...
    Ortada savaş narası atıp saldırayım diyorsan da barbar seçebilirsin.Pek o kadar da displinli olmayan daha ziyade kaba kuvvete önem veren bir tipleme. Kim demiş işlerini kaba kuvvetle halledemzsin diye Smile

Bunu dışında da seçenekler var. Ben jet lee filmlerindeki gibi koşup uçan tekmeler atmak istiyorum dersen monk da seçebilirsin.amastırda disiplinle eğitilmiş bi kişi olursuz.

Dediğim gibi mesele hangisinin daha güçlü olduğu değil bence asla. ÇünküKural bilgisi belli seviyenin üstünde olan bir kişi genellikle A sınıfı B sınıfını döver genellemesine uymayacak bir karakter yaratmayı başarabilir.

Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 19, 2007 8:16 pm Reply with quoteBack to top

ranger acardım ben olsam

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 2:27 pm Reply with quoteBack to top

Barbar aç bence.Al eline Greataxe'sı,çık milletin önüne,gir rage'ce artık allah ne verdiyse...Haa ben belli bir disiplin içerisinde çalışıcam,farklı tiplerde bir çok silahta becerim olacak bir de hayvan gibi full plate'i çekicem üstüme dersen o zaman fighter olmalısın.Ama doğa hakkında bazı beceriler elde edicem,yeri geldimi ağaçlarla,hayvanlarla konuşucam,ok ve yay elimin birer parçası olacak menzilli saldırı ustası olucam dersen Ranger olacaksın.Sakın bu daha iyidir bu daha kötüdür diye düşünme çünkü hepsinin kendine göre avantaj ve dezavantajları var.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 21, 2007 10:45 am Reply with quoteBack to top

Tebrikler celephael çok güzel özetlemişsin AlkıÅ?
    Lostad
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 10, 2007 4:32 pm Reply with quoteBack to top

peki arkadaşlar ranger ve fighter için hangi türü önerirsiniz?
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Lupus Nigra
    Kullanıcı
    Kullanıcı

Location: Four Corner Square No:4 Old City/Silvermoon-SILVER MARCHES

PostPosted: Tue Sep 11, 2007 9:32 pm Reply with quoteBack to top

[quote="Lostad"]peki arkadaşlar ranger ve fighter için hangi türü önerirsiniz?[/quote]
    Bu daha çok nasıl bir karakter oynamak istediğine göre değişir. Mesela "çok güçlü olmak istiyorum herkezi döveyim kimse karşıma çıkamasın vurduğum insin" diyosan o halde arkadaşlar arasında 'Aç Fighter'ı ver STR'ye' dediğimiz taktiği yapacaksın. Fighter alıcak STR. ve CONS. 'a vereceksin yükset statlerini. Dextrity max 13 falan olsun. Giyersin Full Plate Mail. Herkezi döversin. Ama öncelik STR de bunu unutma.

Ama diyorsan eğer ben Finnes alırım taklak atarım fighterla. Bişey diyemem deneyim konuşuyor çok eğlenir ama Power karakter olamazsın gerçek anlamda asla.

Yada diyorsan ben cin olayım hoplayıp zıplayım saklanıp kaçayım o halde açacak Ranger'ı Dextrity ye vericeksin. Bunda da STR önemlidir belli bir yere kadar unutma. Çift el silah stilleri 3.5E'de epey gelişmiştir. Ben doğrusu turn'de 7 vuruş yapmaya bayılırıyorum Smile Hoplayıp zıplayıp süpriz saldırılar yapabiliyor olmama da cabası.

Ama bu kadar güçlü olmasına rağmen doğru featlere vermiş bir okçu karşısında açık alanda hiçbir karakterin gerçekten fazla şansı yoktur onu da söylemeden edemeyeceğim.

Yani kısacası karar senin...

Phantom
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 11, 2007 9:34 pm Reply with quoteBack to top

[quote="Lupus Nigra"][quote="Lostad"]peki arkadaşlar ranger ve fighter için hangi türü önerirsiniz?[/quote]

Ama bu kadar güçlü olmasına rağmen doğru featlere vermiş bir okçu karşısında açık alanda hiçbir karakterin gerçekten fazla şansı yoktur onu da söylemeden edemeyeceğim.

Yani kısacası karar senin...[/quote]

Lupus şaka yapıyosun herhalde. Smile

UNOFFÄ°CÄ°AL SÄ°TE PSÄ°KOPATI.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Lupus Nigra
    Kullanıcı
    Kullanıcı

Location: Four Corner Square No:4 Old City/Silvermoon-SILVER MARCHES

PostPosted: Wed Sep 12, 2007 3:17 am Reply with quoteBack to top

Kesinlikle yapmıyorum ben okçu alır Far Shot, Called Shot alır açık alanda her türlü yenerim. Hele bide Mounted Combat Mounted achery Very Happy ofofof Smile
    Okçu prestige classları zaten herbiri birbirinden güzel Deep Wood Sniper yer adamı. Göremeden ölür düşman.

Order of Bow Initiate abooow derim.

Okçu olarak oynarım zevk alırım ve katliyam yaratırım.

Burada en basit teknik birinci lvl da Climb'a vermektir. Çık ağaca indir malle düşmanı. Okçu açık alanda kesin tartışmasız en güçlü karakterlerden biridir.

Phantom
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 12, 2007 7:59 am Reply with quoteBack to top

Çok sığı düşünüyosun Deepwood Sniper falan diyon, o levellarda zaten karşındaki adamın ağaca çıkacağını kim söyledi, yada senin onu görebilceğini kim söyledi, valla Lupus senin okçuyu duman ederim ama fazla çoluk çocuk muhabbetine sarmasın boşver. Smile

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 12, 2007 8:23 am Reply with quoteBack to top

şimdi şunu düşünmek lazım öncelikle ranger illa okçu olmaz, okçu olsada kesinlikle bir fighter' dan daha iyi okçu olur demekte mantıksız olur. Fighter' ın wepon proficiency düşünüldüğünde simple ve matrial wepon kullanabiliyor, yani gayette long bow kullanabiliyor, birde fighter ın feat kalabalığını hesaba katalım, yani fighter dan da gayet iyi okçu yaratılabiliyor, ranger' ın okçuluğundan farksız hatta daha iyisi bile olabiliyor.

Ranger mi ? Yoksa fighter mı ? Derken öncelikle ikisinin avantaj ve dez avantajlarına bakılmalı bunlar phb 'da verilmiş, yani oradan okuyup karar vermek lazım, yoksa biz buradan ne desek boş Smile.

Last edited by Yener on Thu Sep 13, 2007 1:04 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Lostad
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 12, 2007 1:05 pm Reply with quoteBack to top

Yener tam düşündüğüm konuya girdin.Fighterin str'sini düşük tutup dex versek feat bolluğundanda iyi bir okçu çıkarabilir miyiz? Birde fightera giydirdiğimiz Full Plate okçuluğunu nasıl etkiler ?
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    AnARcHisT
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 13, 2007 11:17 pm Reply with quoteBack to top

Dur abi naptın ne fullplate'i Very Happy.. Mındar ettin.. Fullplate'in Max Dex:+1 Oysa okçu adamın dexi yüksek olur genelde.. Yani içinde zar zor hareket ettiğin bi demir yığını içinde ok atmak ne kadar kolay olabilir ki?..

Genel olarak bakmak gerekirse ben eşit koşullarda ranger'a göre fighterdan çok daha iyi bi okçu olur diorum.. Ama sadece daha iyi bi okçu olur.. Ama tuzak kurarken gizlilik falan öyle bi adam olacaksa tabiki ranger.. Kaba savaşta fighter derim ama birde ranger'in büyüleri war tabi.. Mesela forgotten realms'ta birinci seviyeden efsane ranger büyüsü wardır ki okçuluk ile daha iyisi yoktur heralde: Hunter's Mercy.. Bilenler bilir bilmeyenler için kısaca anlatayım: Büyü yapılır ve ok atılır.. Normal atak zarı atılır ve eğer hedefi tutturabilirseniz wurduğunuz ok otomatik olarak kritik sayılır.. Bir düşünün.. 1d8 /x3 bide bunun artılarını falan düşünün.. Allah kimseye Hunter's Mercy'li ok yedirmesin Very Happy
    Phantom
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 13, 2007 11:49 pm Reply with quoteBack to top

Kral büyüymüş hakkaten eyvallah Anarşist saolasın, bilmiyodum ben valla. Smile

Lostad
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 14, 2007 1:16 am Reply with quoteBack to top

Neyse Full Plate giymesin o zaman Very Happy
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum