Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 27
    Toplam: 89937

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1690
    Üye: 0
    Toplam: 1690

FrpWorld.Com :: View topic - Kılıç
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Kılıç View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Akhorahil
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 23, 2007 6:12 pm Reply with quoteBack to top

Merhaba arkadaşlar ufak birşey isteyecektim sizden.Bütün yabancı alışveriş sitelerini kurcalamama rağmen sorunsuz bir şekilde Türkiye'ye yollayacak bir site bulamadım.Amazon.com,weaponmasters.com,swblades.com vs.Aşağıdaki
    gibi fantezi temalı değil de biraz daha gerçeğe uygun birşey arıyordum.İzmir içerisinde buna benzer şeyler bulabilecegim bir yer biliyorsanız sevinirim Very Happy

Image
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 23, 2007 6:51 pm Reply with quoteBack to top

Ya bir şey soracağım, böyle şeylerin maliyeti nasıl oluyor, ona göre, üniversite de almayı planlıyorum
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Akhorahil
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 23, 2007 7:46 pm Reply with quoteBack to top

40-60$ arası değişiyor gördügüm sitelerde.
    Barzini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 23, 2007 10:13 pm Reply with quoteBack to top

İzmir'de bir kaç yere ben de sordum, benim aradığım ortaçağ longsword türevi sade şeyler. ama bulamadım lakin birileri şemikler'de japon pazarına yönlendirmişti henüz gidip bakmadım ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum eğer benden önce gidersen neler olduğunu anlatıver Very Happy Bunu dışında fantastik kılıçlar ve dandik katana imhitasyonları hemen her japon pazarı ve hediyelik eşya dükkanında mevcut.

Ekleme (edit): Ayrıca internet sitesi olarak; www.blades-uk.com olağanüstü parçalar mevcut şiddetle tavsiye ederim. Onlar da Türkiye'ye göndermiyordu sanırım maalesef Sad

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 24, 2007 5:40 am Reply with quoteBack to top

benim bildiğim topicool diye bir site var her türlü eşya satan. ama işte türkiyeye kargo işi, maliyeti patlatıyor. ayrıca sipariş tutarının 100€ üzerinde olmamasına dikkat etmeniz lazım gümrüğe takılmaması için. bu durum da, çok kişi birleşip kargoyu kırışmanın önünde engel.

şemikler japon pazarını ilk defa duydum. ben de kızlaraasında bikaç bişiy olduunu duymuştum ama ben de uurayıp bakmadım. türkiye içinde satış yapan arsaln hediyelik ve tekin hediyelik var ancak onların da stoğu boş Sad

bi de ipucu vereyim. internetten bu tür şeyler için arama yaparken kullanmanız gereken anahtar sözcük "battleready". battleready sword gibi...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 24, 2007 11:31 am Reply with quoteBack to top

Bazı pazar yada antikacılırda katanalarsatılabiliyor ihmal etmeyiniz Very Happy
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 24, 2007 7:56 pm Reply with quoteBack to top

Yav bu kılıçların keskinlikleri nasıl oluyor?Meyve soyabilir miyim Very Happy Saflığımı affedin de bunlar cidden keskin mi?Keskinse kullanmak için ruhsat gerekiyor mu(Tamam sonuncusu saçma Very Happy )Bir de ben nereden ok bulabilirim Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Akhorahil
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 25, 2007 5:56 pm Reply with quoteBack to top

Burock'un dedigi battleready ler keskin oluyor ama benim resmini koydugum kılıç keskin degil sadece süs eşyası ama herhalde bilettirilebilir Very Happy cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 2:39 pm Reply with quoteBack to top

av ticareti ile ilgili malzemeler satılan yerlerde bayağı kaliteli ok ve yaylar bulabilirsin bende spor fuarında görmüştüm, fiyatlarıda bayağı uygun. bu arada o taklit kılıçlar hiç keskin olmuyor, bende dandik katana var ama sadece ucu sivri..

bir zamanlar kadıköyde bir hediyelik eşya dükkanı vardı orada hemen hemen her çeşit harika kılıçlar vardı. şmdi kapandı bende bir çift istiyorum ama nerden bulurum hiç bilemiyorum...

edit: süs kılıçları sonradan bilenemiyor çünkü metalleri bilenemeye uygun değil çok yumuşak kalır öyle bir işlem için. ama kılıç kullanmaya yeni başlayacaksanız keskin olmayanını tavsiye ederim. yoksa kendinizi her tarafınız çizik bulabilirsiniz

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 7:09 pm Reply with quoteBack to top

Bende ok arıyordum.Aslında hala arıyorum ama nereden nasıl bulacağımı bilmiyorum...

Av eşyası satan yerlerdeki oklar nasıl oluyor???Yani her isteyene satılırmı???Eğer satılıyorsa ben hemen alıcam(lazımda Dil ) ....

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 24, 2007 8:26 am Reply with quoteBack to top

tabiki satılıo yay için ruhsat yok hemde çok güsel şeyler. bende bi tane var ama pek bi dandik :p neyse gerçekten av ticareti yapan yerlere bi bakın olmasza bana pm atın size link veririm o bildiğim yerin sitesini

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 24, 2007 2:38 pm Reply with quoteBack to top

Yay istiyorsanız ben size yapabilirim ya Very Happy Gerçekten ama, iyi yapabilirim.Yıllardır yapıyorum bir şeyler, ama köyde yapıp Çanakkale'ye getirmediğim için köyde kışın sobaları süslüyor.İsterseniz seneye size iyisinden yaylar getirebilirim.Yaptığım yaylar:

Boy:1 metre ve biraz üstü
    Range Very Happy :Yaklaşık 100 metredir herhalde Very Happy

Ama o kadar sağlam ok, nadiren yapabiliyorum.Bir ok yapmıştım.En iyi okumdu.Rahat 50 60 metreden ağaca saplanabiliyordu.Ama 2. denememde parçalandı.
    Ok istiyorsanız kendiniz bulun.Benim yaylarım için minimum ok uzunluğu 70-75 cm oluyor Smile

İsteyenlere nasıl yaptığımı anlatabilirim Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 24, 2007 2:48 pm Reply with quoteBack to top

ona bakarsan babamda yapıyordu bana yay Very Happy ama babamın okları çok daha sağlam oluo Smile sanırım babam parçalanmaması için cila gibi bir şeyler yapıyordu.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 24, 2007 3:05 pm Reply with quoteBack to top

Bende o kadar imkan yok gerçi.Aslında izin vermiyorlar benim yapmama Very Happy Sen çocuk musun diyorlar Very Happy .İpi bile kaçak olarak buldum.(ayakkabıcı ipi, en sağlam ip, köşker ipi olarak geçer Smile )

Bana da babam basitçe ısıtmayı falan öğretti.Ama kendim geliştirdim yöntemleri.3 kere büktüm bir yayı.İki kat hızlı atıyor. Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 24, 2007 3:08 pm Reply with quoteBack to top

benim dediklerim hafif çelikten yapılanlar asıl onların dengesi mükemmel nişan alması filan Smile bencede uğraşma o tahta şeylerle elinde kalır allah korusun gözüne filan sıçrar çekerken Sad

hem o yaylarla orjinal oklarını satıyorlar sanırım 50 cm den büyük onlarda.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum