Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1739
    Üye: 1
    Toplam: 1740

Şu An Bağlı:
    01 : yqiqufa

FrpWorld.Com :: View topic - yeni tolkien
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

yeni tolkien View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Sacreneous
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 2:51 pm Reply with quoteBack to top

JRR Tolkien'i benim gözümde bambaşka bir yazar. Hiçbir yazarı onun yerine koyamam. Ama okurken Tolkien kadar zevk veren yazarlar yok demek saçmalık olur. Zaten iyi olma kavramı herkese göre değişir. Yine de Tolkien dünyaca ünlü sevilen bir yazar ve onun gibi yazarların yetişmesi güzel birşey.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    feanin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 09, 2008 10:15 pm Reply with quoteBack to top

Rahmetli Robert Jordan da baya iiydi Very Happy ama hani şu yazar şu yazardan iyi demek bence saçma, herkesin kendine ait bir tarzı var, mesela Robrt Jordan yerdeki çakıl taşını bile tasvir eder ama savaşları şurdan bukadar adam geldi şurdan şukadar adam çıktı kapıştılar şunlar öldü bu oldu die anlatırken,Salvatore daha çok karakter ve macere-dövüş anlarını tasvir eder, 2 yazarıda çok beğenirim hani hangisi daha iyi yazar,bence karşılaştırılamazlar

Raistlin Majere
    Back to top View user's profileSend private message
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 2:57 pm Reply with quoteBack to top

Raymond E. Feist'in bildiğim bir serisi olan 'Gedik Savaşları Efsanesi' serisini okumanız öneririm. Gerçekten ilginç bir kitap. İnternetten kitap arkası yazısını da okumalısınız. Ben anlatırsam burada roman olur Smile. Deneyin, hiç bir şey kaybetmezsiniz belki de benim gibi çok seversiniz Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jun 12, 2008 3:04 pm Reply with quoteBack to top

Yazarları karşılaştırmak neden? Hepsinden aynı zevki mi almak istiyorsunuz okurken? Ben karşılaştırma yapmaktan hiç hazzetmem açıkçası. Her yazarın hikayelerinde farklı farklı atmosferler ve duygular vardır, hepsinden farklı zevk almamız icap eder böylelikle.

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 13, 2008 1:40 pm Reply with quoteBack to top

AlenthasLeasess wrote:
    Katılmıyorum. Fantazi dünyasının ilk kurucularından sayılıyor (daha doğrusu sayılıyorlar) ve anlatımı üslubu vs. çok iyi diye "en büyük Tolkien, Tolkien'den üstünü yok" zihniyetine karşıyım. Tamam, adam çok büyük eserler koymuş ortaya, ama sonuç olarak hep daha iyisi yapılacak, hep farklı şeyler çıkacaktır. Tolkien'i tahta oturtup kafasına tacı geçirmek yerine daha iyisini bizler yapmalıyız görüşü içerisindeyim. Eğer ki "Tolkien'den iyisi artık dünyaya gelemez" dersek ve kendimize güvenimizi yitirirsek o zaman yaptığımız bu girişimlerde başarılı olamayız. Ki ben hikaye yazarken "uf şu adamdan daha iyi yapamam" demek yerine "ondan daha iyisini yapıcam" diyerek kendimi motive ediyorum.

Ayrıyetten yeni yazarlara önyargıyla yaklaşmak yerine kötü de olsa kitaplarını okumalıyız diye düşünüyorum. Her kitaptan yeni şeyler öğrenilebilinir. Dediğim gibi "hiç kimse Tolkien'in yanından bile geçemez" demek yerine yeni yazarları desteklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Son olarak kurgusu ve gerçekçiliği Tolkien'in kitaplarından çok daha iyi olan bir çok kitap gördüm, ne kadar Tolkien kadar iyi bir dil kullanılmamışsa bile okurken gayet eğlendiğimi ve şaşırdığımı hatırlarım.

taklitler aslını yaşatırmış.. AlkıÅ?

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Drakhan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 9:50 pm Reply with quoteBack to top

Yazarları karşılaştırmak neden? Hepsinden aynı zevki mi almak istiyorsunuz okurken? Ben karşılaştırma yapmaktan hiç hazzetmem açıkçası. Her yazarın hikayelerinde farklı farklı atmosferler ve duygular vardır, hepsinden farklı zevk almamız icap eder böylelikle.

Kesinlikle sacokhan a katılıyorum...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum