Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: yzoxe
  Bugün: 0
  Dün: 2
  Toplam: 33895

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 196
  Üye: 0
  Toplam: 196

  FrpWorld.Com :: View topic - Hare ?
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Hare ? View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Starfell
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Apr 17, 2008
  Posts: 693
  Location: Istanbul

  PostPosted: Thu Apr 17, 2008 2:18 pm Reply with quoteBack to top

  Nistul'un büyülü haresi ve Nistul'un sezilemez haresi büyüleri var 1. seviyede bunları hiç kullanmadım ve merak ediyorum nezaman kullanılır bunlara örnek verirseniz sevinirim birde Hare cismin saçtığı enerji değilmidir ? beni aydınlatırsanız sevinirim...
  Back to top View user's profileSend private message
  Lydronk
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Feb 10, 2006
  Posts: 882
  Location: Ankara

  PostPosted: Thu Apr 17, 2008 3:27 pm Reply with quoteBack to top

  İkinci büyüyüy bulamadım ama ilk bahsettiğin büyü sanırım ingilizcerde Nystul's Magic Aura. Bu bir gözbağı tabii. Büyüdeki olay şu. Diyelim senin ucuz bir kılıcın var. Külüstürün teki. Böyle bir kılıçtan neden korkulur? Ya büyülüyse! İşte, bu büyü sayesinde kılıç büyülüymüş gibi yapar. Yani biri büyü okuma yapsa, kılıç büyülüymüş gibi görünür. Elbette bu kılcı yakından inceleyen biri irade yani will kurtarma zarını tutturursa büyü açığa çıkar. Ama ben seni temin ederim ki, büyücü gnomsa böyle birşey olmaz Dil
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Starfell
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Apr 17, 2008
  Posts: 693
  Location: Istanbul

  PostPosted: Thu Apr 17, 2008 5:11 pm Reply with quoteBack to top

  kesinlikle ilk büyü bu digeride tam tersi işe yarıyor olmalı oda büyülü bir kılıcı normalmiş gibi gösteriyor teşşekkur ederim.
  PHB ye baktım ve garip geldi bu kadar zamandır hiç kullanmamıştım kullanan varmıdır diye merak ettim kullanmadığım için tam işlevinide bilmiyorum bence gereksiz bir büyü gibi...
  Back to top View user's profileSend private message
  NocturnaL_Soul
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Aug 04, 2006
  Posts: 287
  Location: Ä°stanbul

  PostPosted: Thu Apr 17, 2008 5:52 pm Reply with quoteBack to top

  Aslında yeri geldiğinde çok işe yarayabilir Nystul's magic aura ( vatandaşın büylü haresi )..

  Lydronk'un dediği gibi en basitinden korkutma amaçlı olarak mesela. Ayrıca zaten büyülü olan eşyalarıda farklı şekilde bi büyülü eşyaymış gibi göstermeye çalışabilrsin. Tabi onun büyülü olduğunu zannedicek kişiler yine büyücülerdir ( detect magic = Büyü sez, 0. seviye büyü ). Onlara söker anca, yoksa silahını alevler saçıyomuş gibi gösterip dümdüz bi savaşçıyı kandırmanı sağlamaz yani Smile

  Diğer büyüde Nystul's Undetectable Aura olan olsa gerek, o da işte malum büyülü olan bi cismin büyüsünü saklıyo, gizlilik gereken bi durumda, yada birisnden çaldğın bi büyülü nesneyi bi ihtmalde olsa saklamak için işe yarar ( yine detect magic'le bakan bi eleman olursa, bakıcak güzelim bi kılıç var mesela ama büyülü müyülü değil. Halbuki o +5 Longsword !! sonra *pörç* adamın kafaya indir Razz )

  Bide not: Çok abartılı güçlü ziynetller ( artifact'lar) bu Nystul'un büyüleriyle etklenemezler. Aklında bulunsun diye söyledim belki lazım olur, kimbilir.
  Back to top View user's profileSend private message
  lightflarer
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Feb 05, 2008
  Posts: 639

  PostPosted: Thu Apr 17, 2008 7:25 pm Reply with quoteBack to top

  mesela çok güçlü büyücüler (misal khelben arunsun, elminster, gromph baenre falan işte) ufak bir görüsü olan bir adamdan bile (mesela adam rashemenliyse falan yada drowsa) çok iyi gizlensede fark ediliyor çünkü eşşek gibi bi aura yayılıyor adamdan bu büyünün o aurayı saklama olayı falan var yani.
  Back to top View user's profileSend private message
  Starfell
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Apr 17, 2008
  Posts: 693
  Location: Istanbul

  PostPosted: Thu Apr 17, 2008 8:21 pm Reply with quoteBack to top

  hepinize tesekkur ederim sorumun cevabını gayet iyi aldım.Bu büyüyü daha çok oyunun akışına göre almakta fayda var gibi...
  Back to top View user's profileSend private message
  burock
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Feb 12, 2004
  Posts: 2000
  Location: Ä°zmir

  PostPosted: Fri Apr 18, 2008 5:50 am Reply with quoteBack to top

  yanıtı dün yazıyordum, çıkmak zorunda kaldım. her ne kadar starfell yanıtını almış olsa da, o kadar yazdığım boşa gitmesin diye iliştirivereyim şuracığa müsaadenizle:

  Greyhawklı bir başbüyücü olan Nystul'un adını taşıyan bu büyüler, zeki büyücülerin ellerinde oldukça değer kazanabilirler.

  Nystul'un Büyülü Haresi (Nystul's Magical Aura), normalde büyülü olmayan bir nesneyi büyülüymüş gibi göstermeye yarar. Kullanımı için bir örnek:

  "Yıldönümü şenliklerinde kiraladığı dükkanında sattığı iksirlerden beklediği karı elde edemeyen büyücü Kharas, masraflarını karşılamak için son bir kumar oynamaya karar verir ve şenliğin son gününde satacağı "nadide büyülü kılıcı" duyurması için bir çığırtkan tutar. Büyük gün geldiğinde, korumalarından birinin kılıcına mevzubahis büyüyü yapar ve satışa çıkarır. Maceralarının arasında dinlenmek için şenliğin olduğu şehre uğrayan maceracı bir partinin üyesi olan savaşçı Thorin, potansiyel alıcılardan biridir; ancak grubun ruhbanı Kevin, Thorin'in bir şarlatan tarafından kazıklanmaması için onunla beraber gelerek, kılıcın gerçekten efsunlu olup olmadığını kontrol eder. Yaptığı, detect magic sonucunda, sonuçtan tatmin olan Kevin, Thorin'in silahı alabileceğini söyler ve pazarlık başlar.

  Kharas, bir şenlik sezonunu daha karlı atlatmıştır."

  Maceracı olmayan, daha akademik bir profil sergileyen büyücülerin masrafları oldukça fazladır ve -kimi büyücüler buna şiddetle karşı olsa da- bu masrafların karşılanması için, sanatı kullanmaları onlar için en pratik çözüm olabilir. Zaten birçok büyücü usta, aşağı yukarı benzer amaçlar için kullanılan, başta Fool's Gold olmak üzere başka büyüler de yaratmışlardır. Bu tür büyülerle büyü kullanıcısı, doğrudan gelir elde edebileceği gibi, aynı zamanda gücü elinde tutan kişilerle de yakınlaşma fırsatı elde edebilir. Bir şehrin beyi için "efsunlu" silahlar, zırhlar ve sair nesne yaratan bir büyücü, şehirdeki en güçlü kişilerden biri olmaya adaydır.

  _________________
  War, war never changes...
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Starfell
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Apr 17, 2008
  Posts: 693
  Location: Istanbul

  PostPosted: Fri Apr 18, 2008 6:32 pm Reply with quoteBack to top

  wayy gerçekten tam yerinde bir açıklama ufkumu açtın burock saol.
  Back to top View user's profileSend private message
  Mark
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Aug 31, 2006
  Posts: 2004
  Location: Midkemia, portal/istanbul

  PostPosted: Fri Apr 18, 2008 7:08 pm Reply with quoteBack to top

  Kardeşlik, oyunumuzu okuyor musun?

  Neyse, elimin altında çok değerli bir büyülü eşya geldi. Ben iyi olduğumdan, bunu kullanmaya hiç tenezzül etmedim. Ama girdiğimiz büyük şehirlerde hep bir tedirginlik halindeydim. Bu yüzden, üste söz ettiğin büyünün parşomenini aldım. Farkedilseydim. Ki, bahsettiğim nesne, çok karanlık bir asa. Necromancy. Benim kara büyücü olduğunu düşünüceklerdi. Ama böyle bir duruma yakalanmadık.

  _________________
  Kendi doÄ?anı öÄ?ren, bütün yanlarını kabul et, egemenlik ancak o zaman baÅ?layabilir. Kendini reddetmek herÅ?eyi reddetmektir.
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.39 Saniye