Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 28
    Dün: 23
    Toplam: 90357

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1228
    Üye: 1
    Toplam: 1229

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - D&D3.5 Oyunları
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

D&D3.5 Oyunları View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 19, 2008 10:33 am Reply with quoteBack to top

.
    Arkadaşlar D&D3.5 sistemine göre çalışan single player oyunlar var mı bildiğiniz, bildiğiniz oyunları burada kısaca tanıtır mısınız?

Zaten en çok bilinenleri
    Baldur's Gate, Might Magic serisi (ama bu oyunlar 2.ED) Neverwinter Nights, Temple of elemental evil (çok bug var)...

Bunun gibi, bir party kurup onları maceradan maceraya koşturduğumuz başka D&D3.5 oyunları, var mı?

.

Last edited by dwaxer on Sat Jul 19, 2008 11:08 am; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Jul 19, 2008 10:40 am Reply with quoteBack to top

Temple of elemental evil : a classic aduventure of greyhawk.

baldurs gate den daha ayrıntılı ve başarılı bir dnd oyunu bence.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Jul 20, 2008 6:25 pm Reply with quoteBack to top

kusura bakma dwaxer yeni gördüm senin de temple of elemental evil i yazdığını Crying or Very sad

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 20, 2008 8:35 pm Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    kusura bakma dwaxer yeni gördüm senin de temple of elemental evil i yazdığını Crying or Very sad
    Yok baştan Temple of Shadow filan yazmıştım. Ama aslında demek istediğim o oyundu. Ben oynadım biraz, çok da beğendim ama bazı buglar vardı; özellikle savaş ganimetlerini toplayamamak gibi bir özellik vardı ki, oyunu bitirmeden bırakmama sebep oldu.

Cumartesi dükkanları dolaştım; bütün oyunlar FSP olmuş! Might & Magic serisinin "güya" devamı olan Dark Mesiah'ı aldım oynuyorum ama resmen FSP diyalog bile yok oyunda. Kötü diyemem ama serinin 6,7,8. bölümlerini oynamıştım ve (özellikle 7.bölüm) çok zevkliydi. Tam bir FRP şöleniydi. Ben aslında Baldur's Gate ya da ToEE'deki gibi karakterleri yukarı9dan görmeyi severim, M&M serisi daima first person kamera açısıdır -ki beni tutar bu tip oyunlar- yine de çok güzel konular ayrıntılar vardı, üstelik haritalar çok genişti.

.
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Jul 20, 2008 8:45 pm Reply with quoteBack to top

yüzüklerin efendisi ve harry potter filmlerinin arkasından yükelişe geçen fantastiğin modası yavaş yavaş değişiyor. Piyasaki "Vur-öldür-ilerle!" oyunları gittikçe çoğalmış durumda ki bu bizim gibi hayatını fantastiğe adamış insanlar için kötü bir durum. Ama ne yapalım diablo III yolda, o gelene kadar idare edeceğiz ( gerçi ben onuda oynamayacağım ama ). ben de senin için bir kaç oyun araştırırm.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 10:13 am Reply with quoteBack to top

Planescape: Torment (dnd 2'msi)
    Icewind Dale 1 (dnd 2.5 gibi bişi bu da)
    Icewind Dale 2 (bu da olsa olsa dnd 3.25 olur Dil)

Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 10:42 am Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    yüzüklerin efendisi ve harry potter filmlerinin arkasından yükelişe geçen fantastiğin modası yavaş yavaş değişiyor. Piyasaki "Vur-öldür-ilerle!" oyunları gittikçe çoğalmış durumda ki bu bizim gibi hayatını fantastiğe adamış insanlar için kötü bir durum. Ama ne yapalım diablo III yolda, o gelene kadar idare edeceğiz ( gerçi ben onuda oynamayacağım ama ). ben de senin için bir kaç oyun araştırırm.

Harry Potter'ın oyunları bile Yüzüklerin Efendisi'nin oyunlarından çok FRP'yi andırıyordu.Ben Yüzüklerin Efendisi'nin oyunlarına yalnızca Hack'n Slash tarzı bir şey diyebilirim.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 6:14 pm Reply with quoteBack to top

Birde D&Do (dnd online) var. Oyun Eberron dünyasında geçiyor. Bu sitede ikamet eden bir arkadaş bu oyunu severek oynuyordu bi aralar Smile belki oda bişeyler yazabilir bu konuda.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 22, 2008 5:19 am Reply with quoteBack to top

3.5 üstüne pek oyun yok aslında. 3E ilk çıktığında çıkartılan "Never Winter Nights" ve 3.5 ile gelen "Never Winter Nights 2" oyunları senin hem oynamanı hem de kendi oyununu yaratmanı sağlıyor. Aslında güzel oyunlar ama bunlarda da bug var. Çzellikle 1.'sinde buglardan kurtulmaz isen bir bölümden sonra açılmayan bir kapı yüzünden oyunda ilerleyemiyorsun bile. Çstesinden gelmek için ise oyuna update'i yükledikten sonra baştan başlaman gerekiyor.

Dark Messiah dediğinde sanki sadece 3.5 araıyormuşsun gibi geldi. AD&D sisteminde pek çok kişinin düşüncesine göre yaratılmış en güzel CFRP oyunu olan "Planescape: Tormen" var. Eğer bulursan bana da haber ver buradan uçakla gelir alırım o oyunu. Eski bir oyun olduğundan bulunamıyor artık. Bir ara bulmuştum ama öğrenciydim ve pahalı bulduğumdan almamıştım. Çok pişmanım. Sad

Bu tipler dışında değişik bir oyun istiyorsan "Klavye üstü RYO" bölümünde tanıttığım bir oyun var. Adı "Birthright: the Gorgons alliance". Oyun çok eski olduğundan ses ve grafikler yerlerde sürünüyor ama oyunun özelliği kral olarak bir şehrin ekonomisi, büyüleri, orduları, ticareti ile ilgilenirken diğer yandan gerektiğinde savaşta ordularına gerçekzamanlı olarak savaşlarda komuta etmen ve etraftan topladığın maceracıları maceralara gönderebilmen. RP ama çok aşağılara düşüyor. Çünkü artık kralsın Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 25, 2008 6:59 am Reply with quoteBack to top

Ne yazıkki ben senin saydıklarından başka bilmiyorum dwaxer, ama var olanlar için bikaç bişey sölemek geldi içimden Very Happy

Icewind Dale 2 - Frp dünyasına girişimi sağlayan oyundur kendisi, bilgsayar her formatlandığında ilk yükledğim oyundur, her zaman açıp oynamasamda yüklü olduğunu bilmek mutlu eder beni Smile

Nwn 1'i bitirmeye sabrım dayanmadı açıkçası. level13-14 civarında bırakmıştım, bide wizard'dım. 3ed kuralları vardı zaten o sırada, kendime bi haste büyüsü yapıp area büyüleri yağdırıyodum sırf, hack'n slash'ın büyüyle yakıp yıkan versyonu olmuştum Razz İkincisi hoş gibi gelsede ne yazıkki baydı bi türlü adam gibi oynayamadım, gerçi sistemimde ucu ucuna yettiği için ilerde kasmaya başlamıştı. Tabi insanın o halde oynayası gelmiyo, kasarak nwn2 oynamaktansa aça icewind'imi oynarım daha iyi.

Temple of elemental evil 3.5 için çıkmış ilk oyundu yanlış hatırlamıyorsam. Onuda bitiremedim, ki zaten bende de o ganimetleri toplyamama olayı söz konusuydu. Ama arkadşım bikaç kez bitirdi hoşuna gittiğini sölüyodu. Yanlız level 10'a kadar gidiyo olması açıkçası kıl ediyo adamı, daha baştan soğudum oyundan Mad

Planescape:Torment'e gelelim onuda bu sitedeki bi başlıktan okurken iyice gaza gelip "bulucam bu oyunu bulmalıyım!" dedim. Sonunda bi arkadaşım aracılığyla buldum. Ancak bug'dan geçilmiyodu diyebilirm. Patch falan yükledim ettim uğraştım ama yinede oynancak hale getiremedim, bölgelerden geçiş sırasında falan windowsa düşüyodum güzelce Sad çok kısa süre oynasamda diyaloglardan falan mütiş zevk almıştım ama. Darkgnome istersen sana bi şekilde ulaştırıyım ama buglar konsunda naparsın bilemiycem. Gerçi belkide oyunda bişey yoktuda benim bilgsayardan kaynaklanan bişeydi kimbilir..

şimdi Diablo III'ü bekliyoruz D&D değil hatta RP kısmıda pek yok ama iyimser yaklaşıyorum napabilirim Smile Bilgisayarı bile değiştriyorum önümzdeki hafta hatta Very Happy
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 25, 2008 10:45 am Reply with quoteBack to top

.
    Arkadaşlar sağolun tavsiyeleriniz için. Sanırım henüz grafik piyasasının yükselişe geçmediği zamanlarda yapılan birkaç oyun dışında D&D oyunu yok. Ben geçen gün eski harddiskimden birkaç saatlik operasyonla Baldur’s Gate II’yi kurtardım, şimdi oynuyorum. Tanıtım bölümünde Icewind Dale’nin demo görüntüleri vardı, anladığım kadarıyla o da Baldur’s Gate ayarında. Aklımın köşesine yazdım o oyunu da.

Grafikler mükemmelleştikçe artık oyunların konuları, senaryoları, zekayı çalıştıran unsurlar, vs yavaş yavaş geri planda kalıyor sanırım. Fantastik oyun olsun diye aldığım Dark Messiah’ı daha ilk görevlerde bıraktım. Aslında mekan tasarımları, ara yüz, vs hepsi güzel ama senaryo (bence) sıfır! Zaten FPS imiş. Meraklısının hoşuna gidebilir. Beni bir hortlağın peşinden koşturup durdu; otuz kere damdan düşüp yeniden yükledim. Acele etmelisin çünkü geç kalırsan “elinden kaçırdın,” diyerek sana oyunu kaybettiriyor. En sonunda da gözden kaybetmeden koşuyu bitirdiğimde hortlağı yakalamadığım halde kendimi başka askerlerle savaşırken buldum ve oyun devam ediyordu. “Madem o kadar acil değildi neden beni damlarda koşturdun o kadar be adam?!” Neyse, var elimde Titan Quest var mesela; Diablo II’nin benzeri; bu tip oyunları en fazla 15 dakika oynayıp sıkılıyorum. Halbuki olacak D&D tarzında ve serbestçe, özgürce dolaşabileceğin kocaman bir harita, maceradan maceraya koşacaksın, vs. Diyalog manyağı değilim ama bir konu, akla yatkın bir senaryo olsun bari. Oyuncunun seçenekleri olsun.
    .
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum