Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 19
    Dün: 23
    Toplam: 90348

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1498
    Üye: 1
    Toplam: 1499

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - Frpworld Büyüleri
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Frpworld Büyüleri View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jul 28, 2006 5:33 pm Reply with quoteBack to top

6. seviyeye göre çok düşük etkili bir büyü bana göre. Sonuçta korkuya karşı saveler de eklenecek 1d6 çok az.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 18, 2007 3:44 pm Reply with quoteBack to top

Düşük seviyeli bi büyü yapiim dedim Very Happy Buyrun inceleyin Dil Aklıma gelirse yüksek seviyeli büyüler de yaparım Very Happy

Pretend Teleport

School: Illusion
    Level: Level 3 sor./wiz.
    Component: Bi avuç nişasta
    Range : 5m²
    Effect : belirlenen 3 hedefe sırasıyla caster teleport olmuş gibi görünür.İlk hedefte casterın bi kopya imajı görünür ve caster görünmez olur.diğer iki hedefe de ulaşıldığında son hedefteki kopya imajı casterın hareketlerini yansıtır ve bu sırada daha önce belirlenmiş diğer iki hedefe teleport olabilir.
    Casting time : 1 round
    Duration : 1 round per level
    Saving Throw: No
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 18, 2007 10:21 pm Reply with quoteBack to top

Güzel bir düşünce büyü. Gerçi çok fazla combo kokuyor ve 3 için biraz fazla avantaj gibi geldi. Ancak düşünce stili hoşmuş.

Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 4:13 pm Reply with quoteBack to top

Level konusunda emin diildim ama 3 yerinde olur diye düşünmüştüm hani zarar vermiyo sadece kopya bi imaj diye.inviciblitynin levelı 2 ya ondan öle düşündüm Very Happy
    şimdi de 2 yeni büyü hazırladım Very Happy çok hoşuma gitti özellikle ilki Very Happy

Unexperienced tales from experienced

Level: 8 sor/wiz , 6 bard
    School(subschool): Enchantment(Charm)
    Casting time: 2 rounds
    Components : V , XP, M , S
    Material: Büyücünün kanı
    Duration: Unlimited(except dispel)
    Range: Touch
    Effect: Büyücünün vereceği xpye bağlı olarak yaratığın karakteristiği değişir.xpnin etkisi ne olursa olsun yaratık büyücünün tarafına geçer. Bi örnek : büyücü bi gobline 800 xp veriyo. Büyücü bu 800 xpyi kazanırken çok akıllı davranmışBu durumda goblin hep büyücünün verdiği zekaya sahip olur. Büyü çalıştıysa büyüler de goblinin hafızasına geçebilir.
    Savethrow: None
    Spell resistance: No

Resistance to fall

Level : 3 sor./wiz.
    School(subschool) : Ben bulamadım Very Happy
    Components : V
    Duration : 2 rounds per level
    Range : Medium
    Effect : Büyücünün rangeindeki herkesin spell resistanceı 1d6 + büyücünün levelı kadar düşer.Buna büyücü de dahildir.
    Savethrow : No
    Spellresistance : Yes

Eee nasıllar beğendiniz mi? önerilerinizi bekliyorum (özeellikle şu spell resistancela ilgili olanın schoolu hakkında Very Happy )

Last edited by Lydronk on Mon Mar 19, 2007 4:21 pm; edited 1 time in total
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 4:16 pm Reply with quoteBack to top

İlk büyüden pek bişi anlamadım biraz açıklayıcı olursan memnun olurum, ikinci büyü ise pek bi power play gibi geliyo, daha yaratıcı bir şeyler bulabilirsin eminim. Ama güzel büyü yine de bu arada okulu hakkında pek bir yorum yapmıcam ama enchantment denebilir...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 6:10 pm Reply with quoteBack to top

1. büyüde olay şu : büyücü bi yaratığa istediği kadar xp veriyo.Mesela son kazandığı(zaten başka seçenek yok öncekileri vermek gibi ) 800xpsini versin yaratığa. Bu xpyi kazanırken hayinlik yapmışsa yaratığın karakteristik özellikleri değişiyo ve ağırlıklı olarak hain oluyo.Bu xpye katkısı olan her şey dahil bu yaratğa geçen özelliklere (büyüler , dövüş teknikleri falan da) ama genel etkisi karakteristiğe.Karakteristiği değişen yaratık dm tarafından karakteristiğe uygun yönetiliyo.Ha bi de xp yaratığı hayin ,kötü ya da o tarz bişeyler yapsa bile yaratık genel olarak büyücünün tarafında oluyo ama arkadaşları hakkında bi şey diyemicem onu dm bilir Dil
    2. büyüye gelince ona özel bi ilgim yok Very Happy spell resistanceı düşüren büyü varmı diye düşünüp araştırdım yokmuş. E ben de olsun dedim Dil Yaratıcı olmadığı konusunda katılıyorum ben de zaten neden kimse akıl etmemiş diye düşündüm ilk ama hiç power play tarafından bakmamıştım. O büyünün varoluşu hakkında saçma bi neden öne sürebilirim mesela : büyüler canı azaltıyo neden spell resistanceı da azaltmasın Razz
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 6:46 pm Reply with quoteBack to top

Spell resisti düşüren lower resist gibi bir büyü var. Oda yüksek seviye bir büyü ve tek bir yaratığa atılıyor.

1. büyü ise çok iyi değil bence. Yani büyücü bir yaratık öldürür 800 XP alır ve bununla goblinin bütün hayatındaki karakterini değiştiri diyorsun. Birde sınırı filan yok bu büyünün. Buna benzer o seviyede bir büyü biliyorum sanırım. Beyin yıkayıp yerine başka anılar koyuyorsun kişinin. Ancak bunu yapması oldukça zordu.

Ancak düşünce yapısı farklı büyüler çıkıyor sevdim aslında. Keşke benimde aklıma gelse bir şeylerde yazsam Very Happy

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 6:56 pm Reply with quoteBack to top

Spell resisti düşüren büyüler vardı 2nd'da ama şimdi azaldı ve güçlendi. 1. büyüyü pek beğenmedim ama açıkçası. Ama iyi yolda ilerliyorsun...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 8:07 pm Reply with quoteBack to top

Programmed Machine

Level : 3 sor./wiz.
    School(subschool) : Transmutation
    Components : S V F
    Duration : 1 rounds per level
    Range : Medium
    Effect : Organik olmayan makinelerin yeniden programlıyor ve size hizmet etmesini sağlıyor. Makine'nin, craft zarı save i belirler.Focus: Demir çubuk.
    Savethrow : Metin
    Spellresistance : No

Nasıl? beğendiniz mi?
    Back to top View user's profileSend private message
    haldor_goraxe
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 8:27 pm Reply with quoteBack to top

Gnomların işi baya kolaylaşırdı bu büyüyle... Ama dünyanın durumu kotuye giderdi herhalde...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 02, 2007 9:51 am Reply with quoteBack to top

ölü ziyaret...

yapabilmek için gereken büyücü lvl:20

büyücü büyüyü yapmadan önce çok iyi bir ortam hazırlamalıdır. etrafta en ufak bi çatırtı bile duyuulmamalıdır... büyü sözleri okunurken 10 turn surecek buyu için har turn ayrı ayrı intelligence check atılır... eğer atılan d20 zar senin intinden yüksek gelirse büyü bozulur ve intelligencenden 1 eksilir...büyü sonunda büyünün tutup tutmadığına bağlı olarak büyücünün intelligencesinin 5 ile çarpımıyla elde edilen sayının üzerinde % lik zar aılır... eğer çıkan sayı int*5 ten yüksek gelirse büyü bozulur ve 1 int kaybeder büyücü... başarıyla gerçekleştirilen büyüden sonra yapılan ziyaret şimdiki dünya zamanıyla yarım saati geçemez... eğer geçerse büyücünün ruhu cennet ve cehennema rasında kısılı kalarak hep işkenceye maruz kalır sonsuza kadar...Büyünün başka herhangi bişey dahilince bozulması sonucunda büyücü 1 int kaybeder...

büyünün işleyişi:

büyücünün cennet ve cehennemde her hangi bir ruhu ziyaret etmesi sağlanır... ruhlar bir veya birden fazlada olabliir... bir grup ruhu da ziyaret edebilir...(ziyaret kısmını hayal gücünüze bırakıyorum) . İstediği bir ruhu bedenine tekrar koymak için ikna edebilir... max 2 ruhu bedenlerine dönmesi için çağırabilir...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 3:22 pm Reply with quoteBack to top

frp hakkında ırklar we classlar hakkında baya araştırma yaptım fakat daha real bi frp oynama şansım olmadı malesef Sad o yüzden bi büyü çeşidir sölemeyi düşünmüorum çünkü gerekli kademelerini bilmiorum iice öörenince fikrim olacaktır... fakat ölü ziyareti büyüsü baya hoşuma gitti sensei... bence grup ziyareti deilde sadece tek ruhu ziyaret etme olursa daha iyi başka bir ruh çaırması içinde büyünün süresinin bitmesini bekleyip başka bir ruhu çaırabilmeli... die düşünüorum ben!
    Back to top View user's profileSend private message
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Oct 06, 2007 10:54 pm Reply with quoteBack to top

Çlü ziyaretine benzer bir kaç tane unofficial büyü var zaten bir de 20. seviye büyücü olma zorunluluğu fazla geldi bana.

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 07, 2007 3:32 pm Reply with quoteBack to top

[quote="whyhionewhy"]frp hakkında ırklar we classlar hakkında baya araştırma yaptım fakat daha real bi frp oynama şansım olmadı malesef Sad o yüzden bi büyü çeşidir sölemeyi düşünmüorum çünkü gerekli kademelerini bilmiorum iice öörenince fikrim olacaktır... fakat ölü ziyareti büyüsü baya hoşuma gitti sensei... bence grup ziyareti deilde sadece tek ruhu ziyaret etme olursa daha iyi başka bir ruh çaırması içinde büyünün süresinin bitmesini bekleyip başka bir ruhu çaırabilmeli... die düşünüorum ben![/quote]

orayı eksik yazmışım, ayda 1 yapabiliosun bu buyuyu...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 20, 2007 2:18 am Reply with quoteBack to top

Büyü fikirleri olan var mı?

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum