Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1237
    Üye: 0
    Toplam: 1237

FrpWorld.Com :: View topic - Çlüm Zamanı (Yorum)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Çlüm Zamanı (Yorum) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: �yküde en favori karakteriniz hangisi oldu?

Serdar
    7%
     7%  [ 1 ]
    Ashriel
    15%
     15%  [ 2 ]
    Emre
    15%
     15%  [ 2 ]
    Henry Soul
    30%
     30%  [ 4 ]
    Aziz Bey
    30%
     30%  [ 4 ]
    Meral Hanım
    0%
     0%  [ 0 ]
    Kwan Juon
    0%
     0%  [ 0 ]
    Total Votes : 13

Author Message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Dec 24, 2009 7:50 am Reply with quoteBack to top

İki bölüm de ilginçti. Hikaye bir kere daha yön değiştirdi. Bundan sonra bir yön değiştirme nasıl olur ya da olur mu doğrusu kafamda canlandıramıyorum. Ama doğrusu son bölümü ilk okuduğumda gerçekten bundan önceki tüm bölümler hayal miydi diye düşündüm. Aslında hikayenin böyle bir şokla bitmesi de gerçekten ilginç olabilirdi.

Emre artık iyice çözemediğim bir karakter haline geldi. Ne kadar zihinsel dönüşüm geçirdi ne kadar kendini gizledi bilmiyorum. Ama sanırım hikayedeki karakterlerin de birçoğu için artık epey karmaşık bir karakter Emre...

Bilmiyorum ben hala bir parça üzülüyorum Emre için...

Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Dec 24, 2009 10:42 pm Reply with quoteBack to top

6. Bölümü siteye koydum. yorumlarınızı bekliyorum... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Dec 25, 2009 4:06 am Reply with quoteBack to top

hımmm işler hiç olmadığı kadar karışmış sanırım. şimdi söz konusu politikacının en baştan o isimle anılmasının tesadüf olup olmadığını merak ettim. şeytanın amacını da doğrusu yeni çözdüm.

Bu arada Catboy olaylar biraz hızlandığı için belki tasvirlerin biraz azaldığını hissettim. Ya da bilmiyorum belki bu tür sahnelerde ben arka planın biraz daha ayrıntılı anlatılmasını istiyorumdur, sahneyi biraz daha iyi gözümde canlandırmak için...

Ama şu ana kadar ilerleyen hikayenin tamamı bu bölümle yerli yerine oturdu benim kafamda...

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 9:55 pm Reply with quoteBack to top

ekledim yeni bölümü de Smile
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 10:12 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle şunu yazayım. Bu bölümle birlikte Emre ve Serdar karakterleri benim gözümde daha derin karakterler haline geldiler. Daha önce farklı taraflar onları kendi yanlarına çekmeye çalışıyor gibiydi. Artık onlar olaylara yön veriyor hale geldiler neredeyse.

Neyse bu bölümde de bazı olayları biraz daha iyi anlatmak galiba daha iyi olabilirdi. Mesela Serdarın dövüştüğü iri yarı adama sonuçta Serdarın biraz daha dikkat etmesini dolayısı ile de bu adamın daha iyi tasvir edilmesini isterdim. Ozan Tokayın da son anlarının biraz daha iyi anlatılmasını beklerdim.

Bu bölümden sonra Emre karakterinin neler yaptığını açıkçası merak ediyorum. Hikayenin bu noktasından sonraki en büyük tehlike sanırım. Emre ile Serdar bu kadar önem kazanmışken gerideki tüm karakterlerin silikleşmesi. Hikayede iki karakterin diğer tüm karakterlerin önüne geçmesi de sanırım öyküyü biraz renksizleştirir. En azından bana öyle geliyor. Tabii bu biraz öykünün ne kadar daha devam edeceğine bağlı.

Bu noktadan sonra insanların ne derece etkisi olabilir bilmiyorum, ama sanki insanlar hikayeden iyice silinecek gibi geliyor.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 10:14 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:

Bu noktadan sonra insanların ne derece etkisi olabilir bilmiyorum, ama sanki insanlar hikayeden iyice silinecek gibi geliyor.

Ozan Tokay öyküdeki son ana kadrodaki insanlardandı artık insanların pek de etkisi kalmadı Deccal'in de ölümüyle gibime geliyor öyküde... Smile
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 11:46 pm Reply with quoteBack to top

Evet bir bakıma Deccal insanların son çaresiz çabası oldu kendi Dünyalarının kaderine etki etmek için. Hepsi neredeyse silinmiş gibiler. Zaten asıl mücadele de artık içinde yaşadıkları boyut değil tüm Evren için sanırım.

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Feb 09, 2010 9:42 pm Reply with quoteBack to top

Bolumlerin ucu de kesinlikle ilginc olmus.. Sanirim paradigma yine degismis. Aslinda bilmiyorum belki olur belki de olmaz... Ama her sey bittikten sonra kisa da olsa olaylarin en basinda gecen bir sahne ile hikayeyi kapatmak guzel olabilir. Bazi kitap ve filmlerde yapilir. Eger dogru anda kullanilirsa cok da guzel olabilir.

8. Bolumde Deccal ogesi ilginc bir sekilde yeni bir sekil aldi. Aslinda daha once hikayenin bir yapboz parcalarinin yerine oturmasi seklinde ilerledigini soylemistim. Artik hikaye ben de daha cok bir tur suyun uzerine cizilmis rengi andiriyor. Su her dalgalandiginda resim tekrar degisip yeni bir gerceklik olusuyor gibi..

9. Bolumdeki karakterler Huseyin, Mikail ile Isda ya biraz daha zaman ayrilabilirdi. Gorunusleri bakis acilari, acikcasi tum bu kaosun icinde insanlarin nasil normal hayati surdurebildikleri, bu hayatin ne olcude normal oldugu bile belki farkli yollardan gosterilebilirdi.

Serdarin farkli boyutlardaki farkli varliklari benim ilgimi cekmisti hep. Aslinda oyku bizim bildigimiz boyutun disina tastigindan beri diger Serdar ve Emrelerin neler yaptigini merak ediyorum. Isda mesela muhtemelen diger boyutlardaki cocuklarinin da ne durumda oldugunu goruyordur. Ama tabii bu konunun ne kadar islenecegi biraz yazarin insiyatifin de...

10. Bolumde, savasla ilgili bolumde belki genel bir tasvir yerine belki savasin safhalarinin cok kisaca anlatilmasi ve ufak tasvirler savasin dehsetini daha fazla gozumuzde canlandirmamizi saglayabilirdi.

Genel olarak getirecegim bir elestiri.... Hani Cagan Irmak in Ulak filminde bir cumle vardi. Dudaklar sussa da kalbin binbir dili vardir diye... Belki karakterlerin hissettiklerinin tamamini kelimelerle ifade etmek yerine.. Yuz gorunumleri, hareketleri, davranislari, ses tonlari gibi yollarla ifade etmek bu ifadeleri daha renkli hale getirebilir.

Hikaye ilginc bir noktaya dogru ilerliyor. Daha once de belirttigim gibi hikayedeki gerceklik degismis gibi. Ancak yapboz seklinde bir hikayeyi bile kontrol etmek zordu. Bu hali ile hikayeyi kontrol etmek daha da zor. Ancak eger kontrol altinda tutup bir duzenle ilerletebilirsen, eskisinden de guzel hale gelebilir oyku.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum