Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: Angelita38
    Bugün: 6
    Dün: 35
    Toplam: 90370

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1999
    Ãœye: 0
    Toplam: 1999

FrpWorld.Com :: View topic - Pionic SavaÅŸ .. (PSIONICLER) ........... OYUN
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Pionic SavaÅŸ .. (PSIONICLER) ........... OYUN View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 06, 2009 1:48 pm Reply with quoteBack to top

Thendrin uzaklaşmakta olan küçük peri yaratığına baktı. Çantasından yatağını çıkarıp, üzerine sırt üstü uzandı.
    Hiç konuşmamıştı, daha. Başını sağ elinin arasında ovuşturdu. İki numara siyah saçları uzamaya başlamıştı.

Çyle, yıldızlara bakıyordu.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 6:39 am Reply with quoteBack to top

"İlk nöbeti ben tutarım böylece sen uykunu almış olursun." dedi Yolverin.
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 9:32 am Reply with quoteBack to top

.

1-Yolverin
    2-Xan
    3-James
    4-Kalas
    5-Thendrin
    6-Leia (NPC)

Gece olaysız geçer. James sen etrafı araÅŸtırdın ama kayda deÄŸer bir ÅŸey görmedin. Herkes uyurken Leia nöbet tuttu; Yolverin ve Xan bazen uyku arasında gözlerinizi aralayıp etrafa bakındınızsa da Leia’yı görmediniz, etrafı kolaçan ediyordu herhalde. Sabah olduÄŸunda kahvaltı edip ormanın içinden yolunuza devam ettiniz.

Saatlerce seyahat ettikten sonra akşam üstü, artık haritadaki yere varmış olmanız gerektiğini düşünüyordunuz ama aramalarınızdan bir şey çıkmaz. Olduğunuz yerde dönüp duruyor musunuz acaba? Hiçbirinizin doğada yol bulma kabiliyeti olmadığından dolayı gideceğiniz yeri bulamamış olabilirsiniz. Bu gece de aynen diğeri gibi geçer.

Ertesi gün de orman içinde ne tarafa gideceğinizi şaşırmış durumdayken; yavaş yavaş sanki yoğun bir enerjinin varlığını hisseder gibi hepiniz aynı yöne doğru gitmek istediniz ve bir iki saat sonunda ormanın göbeğinde tuhaf şekilde düzgün dairesel bir açıklığa vardınız.

Image

Çnünüzdeki açıklıkta görünüşe göre çayır çimenden başka bir şey yok ama burada adını koyamadığınız bir tuhaflık var; sanki rüzgar esmesi gerektiği gibi değil ve kuşlar pek ötmüyor burada, görmeye alışık olduğunuz renkli kelebekler bu çayırda yoklar.

“Vızıltıyı duyuyor musunuz?” diyor Leia; “sanki garip bir ses duydum.”

Listen Checks:
    1-Yolverin(14)+3=17-? başarısız
    2-Xan(20)= başarılı
    3-James(16)+0=16-? başarısız
    4-Kalas(17)+10=27-? başarılı
    5-Thendrin(16)+5=22-? Başarılı

Evet, bazılarınız çok hafif bir vızıltı sesi duydu gerçekten de; ses önünüzdeki çayırlık alanın ortasından geliyor gibi.
    Xan sen bu sesi sanki daha önce de duymuş olabilirsin bu ses sanki şeye benziyor:
    Spoiler:
    Başka boyuta açılan bir kapıdan bazen böyle sesler gelebiliyor.

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 1:24 pm Reply with quoteBack to top

"Dikkatli olunuz." dedi sakince Xan.
    "Boyutlar arası bir kapı açılıyor sanırım."
    Detect Psionics
    http://www.d20srd.org/srd/psionic/powers/detectPsionics.htm

Yolverine eğer savaşması gerekirse daha uzun süre ayaktası kalması için yoğunlaştı.
    Vigor (10 pp 50 hp)
    http://www.d20srd.org/srd/psionic/powers/vigor.htm
    Arkadaşlarının önüne geçti. (10 ft. kadar önlerinde merkeze doğru)

Spoiler:
    Xan: 111pp (123-12)
    Yolverine: 67pp (96-29)
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 9:45 pm Reply with quoteBack to top

KALAS

Sesleri duydu ama anlam veremediğinden, grubun lideri Xan'a baktı. Xan'ın sözlerinden sonra koca kılıçlı savaşçının odaklanmaya başladığını gördü. Tek başına başa çıkamayacağı bir tehlike olması durumuna karşı kendisi de bir savunma hattı çekse iyi olursu.

Zihinsel odaklanma konusunda diğerleri kadar iyi olmadığından güçlerini çok sınırlı kullanabiliyordu. Bu sebeple Daha günün başından, ne olduğu belirsiz bir şey için tüm gücünü kullanmanın pek akıllıca olmayacağını düşündü. Etrafına kendisini zorlamadan oluşturabileceği en iyi zırhı geçirdi.

Ä°nertial Armor(5pp) : 4+2 = +6 AC (Armor bonus) (force effect) (Toplam AC 28 oldu)
    http://www.d20srd.org/srd/psionic/powers/inertialArmor.htm
    PP:37-5 = 32

Zihinsel zırhının artık tamamen oluştuğuna emin olduktan sonra etrafı araştırmaya başladı. Görmese dahi en azından tehlikenin geleceği yönü kestirmeyi planlıyordu. Hocasının zihinine sakladığı tüm o saldırı bilgisini açığa çıkartacaktı. Ancak zihni o bilgi akmına sürekli dayanmayacağından son ana kadar beklemyi ve sadece kendisine tehlikeli olabileceğine inandığı bir şeyin saldırması durumunda bu gücünü ortaya çıkartacaktı.
    Chain of defensive posture: (Free action, 0PP, 3/day) http://www.d20srd.org/srd/psionic/prestigeClasses/warMind.htm#chainofDefensivePosture
    ....

JAMES

diğerleri insansı ihtiyaçlarını giderirken keskin bıçağı ile küçük bir at heykeli üstünde çalışıyordu. Grubun lideri gibi davranan Xan bir ses duyduğunu söylediği zaman önce, "ben bir işey duymuyorum" demeye yeltendi. Ancak bunu derken yoğunlaşmış zihninin kendisini duysa da anlamayacağını biliyordu.

Her ihtimale karşı savunmasını güçlendirecek olan zihinsel zırhının yapmanın mantıklı olacağını düşündü.
    Ä°nertial Armor(9 PP): 4+4 = +8 AC (Armor bonus) (force effect) (Toplam AC 21 oldu)
    PP: 124 - 8 = 116

Ardından aklından bu durumlar için kullanabileceği büyülerini geçirmeye başladı. Heycanını kontrol etmeye çalışıyordu ama diğerleri kadar savaşla arası iyi biri değildi kendisi.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 10:00 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    "Dikkatli olunuz." dedi sakince Xan.
    "Boyutlar arası bir kapı açılıyor sanırım."

Yolverine eğer savaşması gerekirse daha uzun süre ayaktası kalması için yoğunlaştı.
    Arkadaşlarının önüne geçti. (10 ft. kadar önlerinde merkeze doğru)

Gözlerimi ileriye sesi duyduğum yere doğrulttum. Ve bedenimden bir anlık mor bir ışık geçti.

http://www.d20srd.org/srd/psionic/powers/inertialArmor.htm

.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 12:19 pm Reply with quoteBack to top

.

Xan, sen yarım dakika kadar tarama büyüsü yaptığında gördün ki:
    Spoiler:
    Çayırlığın ortasında yaklaşık 2 katlı bir villa büyüklüğünde görünmez bir yapının olduğunu düşündürecek kadar değişik ve yoğun auralar algıladın. Normalde binayı göremiyorsun ama gördüğün auraların değişik yerlerdeki değişik yoğunlukları ve değişik renkleri sana bunu düşündürüyor. Pencereler olduğunu tahmin ettiğin yerlerde daha yoğun aura renkleri görüyorsun; demek ki binanın içindeki büyüsel, psionic vs faliyetler daha fazla. Ancak kapının olduğu yeri anlayamadın; belki de sizin tarafta kapı yoktur.

Derken hepiniz kafalarınızın içinde "yardım edin!" şeklinde bir çağrı duydunuz!

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 12:58 pm Reply with quoteBack to top

James, sesi duyduğu anda hemen bilgisini paylaştı.

"Sanki bir yardım istiyormuş gbi bir ses duydum."

Kalas diğerlerinin yüzlerine bakarak diğerlerinin de bir sesler duyup duymadığını anlamaya çalıştı. Sonra hemen kendisi de ekledi,

"Xan. Ne yapalım?"

Sözlerinin hemen ardından, James "Her yardım isteyene gidersek..." derken söze giren Kalas "Bırakta Xan konuşsun!" diyerek çıkıştı. James sadece sustu. Karar sorumluluğunun Xan'da olması işine geliyordu.

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 1:20 pm Reply with quoteBack to top

"Biraz ilerleyelim."
    Xan biraz ilerledi (tam göremediği evi büyü alanı içerisine alacak kadar)
    "Umarım şimdi ne olduğunu görebileceğiz."

Eradicate Invisibility
    http://www.d20srd.org/srd/psionic/powers/eradicateInvisibility.htm
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 5:03 pm Reply with quoteBack to top

.

Birden karşınızda iki katlı villa büyüklüğünde genişçe bir bina belirir. Bu evin pencerelerine yaklaşıp içeri baktığınızda büyük taş bir salonun ortasında belli belirsiz titreşen bir kadın silüeti görüyorsunuz. Kadın ayakta duruyor. Kafasını size doğru çevirdi ve zihninizde sesini duydunuz tekrar: "içeri gelin; yardımıma ihtiyacınız var ama önce benim sizin yardımınıza ihtiyacım var."

Binanın kapısı ortada gözükmüyor; belki de diğer tarafta.
    .
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 6:05 pm Reply with quoteBack to top

Kalas:

"Peki, giriÅŸ nerede bayan?"

diye sırdu Kalas. Bu kadına ya da her neyeyse güvenmiyordu. Onun dediklerinde sanki içini rahatsız eden bir durum vardı. Neden görünmez bir bina burada duruyordu ve tamda onların geçtiği sırada yardıma ihtiyacı oluyordu?

Neden onların kendisine ihtiyaç duyduğunu düşünüyordu?

Haritada asıl noktalarına ulşatıklarını pek sanmıyordu. Bu kadaın yolda tuzak kurmuş kendilerini bazı göz başları ile kandırmaya çalışan bir yaratık ta olabilirdi.

Bu kadının dediği herçşeyi baştan tarttı ve onu tavırlarına da baktı. Gizlenen bir şey var ise Kala bunu ortaya çıkartmak konusunda fena sayılmazdı.

Kalas; Sense motive: 11

James:

Aslında bir kahini aradıklarını biliyordu. Uzun zmandır yolda olduklarına göre bu kadının kahin olma ihtimali de vardı. Ama kimse kahinin yakınlarda olmaihtimalini hesaba katmamıştı. Yoksa kahin onları mı bulmuştu.

"Yardıma ihtiyacın var ama bizimle yüz yüze konuşmuyorsun! Kim olduğunu dahi bilmeden neden senin evine girelim. Sen buraya gel!"

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 4:33 am Reply with quoteBack to top

Xan dolaşarak evin kapısını görmeye çalışırken yumuşak sesiyle konuştu.
    "Sorun nedir hanımefendi? Nasıl yardımcı olabiliriz?"

Xan: 106pp (123-17)
    Yolverine: 67pp (96-29)
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 11:19 am Reply with quoteBack to top

"Yardım etmek mi, dedin? Hiç o kadar basit olmadı, hayatım!"
    Açık kumral yeni çıkan diken diken saçları ve beyaz ciltli Thendrin'in gözleri yanıyordu. Giydiği tişörtün yakaları rüzgarı yakalamak istercesine hafifçe yukarı kıvrılmıştı.

"Hadi girelim, Xan." Gözlerim dönüp arkadaki ağaçlara bakıyor. "Canım sıkılıyor."

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 12:56 pm Reply with quoteBack to top

.

“Ä°ÅŸte kapı bu tarafta!” diye bağırdı Leia. Hepinizden önce evin yan tarafına dolanmıştı ve kapıdan içeri daldı.

Evin alt katındaki büyük salonda ayakta dikilmiÅŸ duruyordu kadın; sanki orada durmak zorundaydı kıpırdamadan. “Ben Kahin’im!” dedi. Kahin orta yaÅŸlı bir kadın görünümümndeydi.

Image

Kahin’in görünüşündeki bir tuhaflık: sanki titreÅŸiyordu; sanki gerçek bir beden deÄŸildi bu; yarı hayal yarı gerçek gibi ama hayaletler gibi ÅŸeffaf deÄŸil, daha çok sanki bir gözüküp bir kayboluyor ama bunu saniyede bilmemkaç kere yaptığından gözlerinizin seçmesi zor oluyordu.
    Kahin sizlere birisini hatırlattı ama kim olduğu aklınıza gelmedi bir türlü.

Bu arada Kahin’den 20ft kadar ötede ışıklı, dalgalanan bir ÅŸekil vardı. Bunun bir boyut kapısı olduÄŸunu tahmin edebiliyorsunuz.

Kahin konuÅŸur:
    “ÅŸu anda hem burdayım, hem de baÅŸka bir boyuttayım. Ä°ÅŸin kötüsü diÄŸer boyutta bir takım kötü yaratıklar tarafından tuzaÄŸa düşürüldüm. Büyülü bir kapana yakalandım; hareketlerimi yavaÅŸlatıyor. ÅŸu anda çevremi sarmış durumdalar. Biraz ötedeki ÅŸu kapı iki boyut arasında bir geçiÅŸ ama ona ulaÅŸamıyorum; önümü kestiler ve beni dumana boÄŸdular görmeyeyim diye; kapan mühründen ayrılırsam bana saldıracaklar; onlarla baÅŸedebileceÄŸimi sanmıyorum... Buraya gelmeniz bir tesadüf müydü, yoksa gecelerden beri rüyama giren bir takım felaket senaryoları hakkında, psioniclerin adını lekeleyen bir hırsız hakkında yardım istemeye mi geldiniz?.. Ama ÅŸimdi, ÅŸu anda yardıma muhtaç olan benim. ÅŸu boyut kapısından geçip öbür taraftaki beni kurtaracak mısınız? Çok tehlikeli olabilir ama zaten her birinizin tehlikeyi göze almış bir haliniz var.”

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 1:45 pm Reply with quoteBack to top

James

Uzun değneğine dayandı ve diğerlerinin gözlerinin içine baktı. Bakalım kaderi onu nereye götürecekti.

Kalas

Kalas ise Xan'a bakıyordu. Manastırında kendine verilen öğretilere göre zor durumdaki kişilere yardım etmeleri gerekirdi. Bunun kim olduğunu bir önemi yoktu. Ama bu öğretiye bağlılığını yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştı.

Geçidi göstererek

"Eğer bu geçit ya da kapı, girdiğimde çıkmama da izin verecekse, önden girip içerisine bakarım. Bir tehlike yok ise size haber verebilirim."

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum