Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: ugabok
  Bugün: 3
  Dün: 1
  Toplam: 33764

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 554
  Üye: 1
  Toplam: 555

  Şu An Bağlı:
  01 : ugabok

  FrpWorld.Com :: View topic - Derin Bir Anlamı Yok!
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Derin Bir Anlamı Yok! View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Bogus
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Nov 29, 2006
  Posts: 864
  Location: Istanbul

  PostPosted: Sat Apr 03, 2010 10:11 pm Reply with quoteBack to top

  Derin Bir Anlamı Yok!

  Serhat onu ölümden kurtaracak hiç bir şeyin kalmadığını anladığında içini bir rahatlık kapladı.

  Bunu anlamak için de doktor olması gerekmiyordu. Her şey o kadar açıktı ki, ölüm kendisi daha gelmeden kokusunu bile göndermiş, vücudunu ödem ve irinle doldurmuş, hasta yatağını kesif bir teslimiyet ve bitkinlikle doldurmuştu. Serhat son gününde vücudunun iflasına tanık olmuş, idrakı ölmeye fırsat bulamadan öldüğünü kabul etmek zorunda kalmıştı.

  Karaciğeri yetmiyordu. Çalışmıyordu. Yapması gereken hiç bir şeyi yapmadığı gibi, kanserli hücreleriyle zaten ölümü kabullenmiş vücudu daha da hızlı bir ölüme sürüklüyordu. Doktorlar karında biriken ödemi şırıngalarla çekse de, o daha da fazlasını, daha da ölümcül bir şekilde vücuda salmaya devam ediyordu. Ve böylece Serhat sırt üstü yatağında yatarken, aslında öldüğünü anladı ve tıbbın neyin mücadelesini verdiğine bir anlam veremeden bilincinin kapanacağı, melek ya da şeytan, karşısına her ne çıkacaksa onu beklemeye başladı.

  Ama ölüm epik değildi. Serhat Aşil değildi. Savaşmadan, geride adını bırakacak bir ölümü bulamadan ölümü kabullenmek zorunda kalmıştı. Yatağında yalnızdı ve tek tesellisi ölümün ta kendisinin de yalnız olmasıydı.

  Defalarca gözlerini kapadı ve onları günahlarının affedileceği veya onu ızdıraba sürükleyeceği bir boyuta açmaya çalıştı. Ama o da olmadı. İstediği kadar yaşamak elinde olmadığı gibi, tam istediği anda canını teslim etmek de elinde değildi. Beklemek en kötüsüydü ve beklemek her şeyi daha da sıradanlaştırıyor, ölümündeki, olacağı varsa da olamayan, en ufak dramayı da beraberinde götürüyordu.

  Ve işte bu farkındalığında Serhat, giderayak, ölümüne hiç bir anlam yükleyemediğinden olsa gerek, hiç değilse hala yaşarken, daha önce hiç yapamadığı bir şeyi yapmaya çalıştı. Daha önce hiç söylenmemiş bir sözü söylemeye karar verdi ve bunun için de hasta yatağında, bir hastane odasında, ona ilham verecek neredeyse hiç bir şey yoktu. Ne işe yaradığını bilmediği cihazlardan, ve etrafını saran odanın duvarlarından başka...

  Ama işte tam da o anda, hiç bir umudu da olmadığı halde, aklına bir söz geldi.

  Eli hemşireyi çağıran düğmeye gitti, sanki onu suyun dibinden çekip çıkaracak bir dalmış gibi düğmeye sarıldı ve bütün gücüyle bastı. Bir kaç defa arka arkaya bastı. Bu hareketi bir yerlerde bir alarmı tetikledi ve odasına, başka bir odada sıradan bir gün geçiren bir doktoru ve hemşireyi getirdi.

  Serhat onları gördüğü anda zihninde kurduğu sözcükleri sıralayıverdi. Sanki ölmeden önce hayatın anlamını bulmuş bir dervişti... Hoş elinden de bundan başkası gelmemişti.

  "Bir çatıyı ayakta tutamayan hiçbir duvar var olmaya layık değildir."

  Hemşire bu sözü umursamadı bile... Doktor bir an için durdu ve düşündü ama bu, içinde bulunduğu durumda zaman kaybetmeye değmeyecek bir şeydi. Yapılması gereken her şeyi yaptı ve Serhat'ı iki saat daha bilinci kapalı bir şekilde yaşatmayı başardı.

  Ama Serhat'ın kalbi nöbetçi doktorun mesaisi bitemeden durdu ve Serhat'dan geriye sadece doktorunun söylediği:

  "45 dakika daha dayanamadı herif... Çlüm saati 05:15." kaldı.

  _________________
  <div><strong>ÇıÄ?lıkta henüz umut vardır, çıÄ?lık atmak güç ister. Tehlike, fısıltıdadır. Çünkü fısıltı bir tükeniÅ?in ifadesidir.</strong></div>
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.34 Saniye