Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1477
    Üye: 1
    Toplam: 1478

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - Dragonbornlar memeli mi şimdi?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Dragonbornlar memeli mi şimdi? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Dragonbornlar memeli mi?

Evet
    28%
     28%  [ 2 ]
    Yoo
    71%
     71%  [ 5 ]
    Total Votes : 7

Author Message
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 05, 2010 5:39 pm Reply with quoteBack to top

Lydronk wrote:
    Ya bu başlığı acaba Bal Likörü'ne mi açayım diye düşündüm, çünkü açıkçası çok absürt bir soru Very Happy

Dragonbornlar memeli mi? Görünüşte evet, dişi dragonbornların göğüsleri mevcut çizimlerde. Ama şimdi mesela bunlar yumurtluyor olamaz mı? daha mantıklı yumurtlamaları gibi. Geldi bana. Sonuçta ejderhalar yumurtlar. Bir de o pullar arasından emzirmek zor olsa gerek (gerçi bu sivri dişleri falan açıklıyor da...). Yumurtlamaları daha mantıklı olurdu o açıdan.

Ama o zaman...

Hm...

Ben işin içinden çıkamadım, ama oynatırken yumurtladıklarını varsayıyorum; daha eğlenceli oluyor. Çocuk kaçırır gibi dragonborn yumurtası kaçırmak falan.

Ahalinin fikrini alayım dedim Dil

Dragonborn tamamen gereksiz ve fantastik kuralları hiçe sayan bir sınıf, tatışmayı bile uygun bulmuyorum.
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 05, 2010 6:46 pm Reply with quoteBack to top

.

Bir de bizim Dragonborn diye bir üyemiz mi vardı sanki? Rolling Eyes Razz

.
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 05, 2010 6:50 pm Reply with quoteBack to top

[quote="lightflarer]
    Dragonborn tamamen gereksiz ve fantastik kuralları hiçe sayan bir sınıf, tatışmayı bile uygun bulmuyorum.[/quote]

Bana da fantastik kurallar saçma geliyo ama ne yapalım Razz

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed May 05, 2010 6:51 pm Reply with quoteBack to top

ama böyle bir fantastik ırk da var, sen tartışmayı gereksiz buluyorsan zaten buradan da belirtmene gerek yoktu bence. hiç buraya yazmadan görmezlikten gelirsin. Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 05, 2010 7:37 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    ama böyle bir fantastik ırk da var, sen tartışmayı gereksiz buluyorsan zaten buradan da belirtmene gerek yoktu bence. hiç buraya yazmadan görmezlikten gelirsin. Smile

Yani deme kedioğlan Very Happy

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed May 05, 2010 8:33 pm Reply with quoteBack to top

anlamadım yani derken? Smile
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 05, 2010 8:48 pm Reply with quoteBack to top

.
    Arkadaşlar burası chat yeri değil, ciddi bir konu tartışılıyor burada. Razz

.
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed May 05, 2010 9:14 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Arkadaşlar burası chat yeri değil, ciddi bir konu tartışılıyor burada. Razz

.

Eh en baştan ben de onun için uyardım zaten, ama Aegron espri mi yaptı ne demek istedi onu sordum sadece. Smile
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 07, 2010 6:20 pm Reply with quoteBack to top

Aegron Linwelin wrote:
    [quote="lightflarer]
    Dragonborn tamamen gereksiz ve fantastik kuralları hiçe sayan bir sınıf, tatışmayı bile uygun bulmuyorum.

Bana da fantastik kurallar saçma geliyo ama ne yapalım Razz[/quote]

ona bakarsan kaosta kendi içinde düzeni olan bişey ama kaos değilmi Very Happy belli şeylerin çevresinde saçmalamak anlamında kastediyorum ben, tamam fantastik edebiyat çok mantıklı birşey değil, zaten olmamalıda ama dragonborn olmayacak birşey yani. Olmamalı en azından, overruled diye dülünüyorum ben, çok laf yiyeceğim şimdi ben gereksiz lafını bile kullandım diye, özelliklede saçma lafınıda kullanmadım ama herkes anlamak istediği gibi anlayacak yine, büyük ihtimalle bu yazdığımıda kimse okumayacak yada cevap yazdıktan sonra okuyacak ama yazmış olmak için yazıyorum işte. Anlayan anladı beni.
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 07, 2010 6:52 pm Reply with quoteBack to top

Yok ya öylesine yazdım catboy Very Happy

lightflarer; evet haklı olabilirsin olmaması gerekiyo olabilir ama bence kabullenmekte lazım sonuçta bence fantastik edebiyat için bi götürüsü olmadı daha çok getirisi oldu diye düşünüyorum. İlginç ilgi çekici bir ırk oldu kanımca tabi bu benim düşüncem Smile

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri May 07, 2010 8:30 pm Reply with quoteBack to top

O değil de arkadaşlar Dinazorlar memeli mi değil mi? =)

Sanırım genelde insanlar pek memeli olmadığı konusunda hemfikir. Gerçi Bu savın karşısındaki en büyük şey dragonbornların sahip olduğu insansı özellikler. Yavrularına bakma gibi...

Ben ejderhalar sürüngen olmak için fazla hareketli derken istediğinde hareket edebilme kapasitesinden bahsettim aslında. Yani eğer sürüngen olsalardı bir 15 dakka uçtuktan sonra muhtemelen deli gibi dinlenmeleri gerekirdi. Çünkü uzun süre enerji harcayamıyorlar sanırım bildiğim kadarıyla. O ağırlığı kaldırıp uçmak fazlasıyla enerji gerektirir diye düşündüm.

Catboy bizi daha iyi aydınlatır ama bildiğim kadarıyla uçabilen sürüngenlerin pek bir örneği yok. Uçabilen dinazorlardan bahsediliyor ama onların sürüngen olup olmadığı da tartışmalı. Sürüngenlere göre fazla hareketli bir hayat tarzları varmış.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Fri May 07, 2010 8:53 pm Reply with quoteBack to top

Kuşlar, dinazorların atalarını oluşturan fosil Thecodontia takımından türemiş sıcakkanlı formlardır. Bize en temel öğretilen bilgilerden bir tanesidir. Dinazorlar artık aramızda yer almayan devasa sürüngenlerdir. Yumurtayla çoğalırlar, anne bakımıyla büyürler. Hem etyiyen hem ot yiyeni vardır. Genelde iri cüsseli kara hayvanlarıdırlar ama bir istisna grup vardır.

Dediğim gibi anne bakımı ayırıcı etken değildir, çünkü kuşlarda da aynı özellik vardır. (Gerçi yumurtapiçleri denilen bir kuş türü genelde başka kuşların yuvalarına yavruların yumurtalarını kakalamasıyla meşhurdur bu nedenle doğan yavrunun anası babası bilinmediğinde o türün ismi yumurtapiçidir bilimsem olarak da.) Memelileri memeli yapan şey, yavrunun anneye bir süre parazit yaşamadır, göbek bağı denilen şeyle. Kuşları kuş yapan şey uçmalarını sağlayan kanatların (uçamayanlarda da aynısı geçerli) kemiklerinin içlerinin boş olmasıdır. (Yarasaların kanatlarının içinde bol bol kan damarı vardır.) Sürüngenleri sürüngen yapan şey de pullarıdır. Smile

Pterosauria (Uçan sürüngenler) filmlerde gördüğümüz derisi pullu uçan devasa yaratıklardır. Onlarda canlı dokudan oluşan ve kan damarları ile beslenen uçma derisi vardır. (Memelilerden uçan yarasalarda da aynısı vardır.) Ama kuşlar da ölü ve keratinleşmiş hücrelerden oluşan hafif kanatlar vardır.

Fazla girmeden belirtmek istedim, ama dinazorların sürüngen olduğu bilinen bir gerçek çünkü o zamandan yadigar bir canlı aramızda dolaşıyor: Timsahlar! Smile
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri May 07, 2010 9:41 pm Reply with quoteBack to top

O zaman belki de ejderhalar ve ejdarhamsılar (Dragonbornlar da buna giriyor) eğer gerçekten olsalardı bilim insanları bunları ayrı bir yerde sınıflamak isteyebilirlerdi. Çünkü doğrudan köken olarak şuraya aittir diyemiyoruz galiba.

Yani eğer ayrı bir kategoride olsaydı dolayısıyla memeli olmayacaktı. Yani genel olarak memeli değil bence de.

Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri May 07, 2010 10:31 pm Reply with quoteBack to top

D&D'den hoşlanmam, 4th edition'dan nefret ederim, dragonbornlara zaten ayrı bi gıcığım. O yüzden lightflarer'ı çok iyi anlıyorum Smile Bana göre D&D bütün fantezi ögelerini almış, onlara tecavüz etmiş ve öldürmüş gibi geliyor. Tabii bu benim düşüncem.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 08, 2010 9:49 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    D&D'den hoşlanmam, 4th edition'dan nefret ederim, dragonbornlara zaten ayrı bi gıcığım. O yüzden lightflarer'ı çok iyi anlıyorum Smile Bana göre D&D bütün fantezi ögelerini almış, onlara tecavüz etmiş ve öldürmüş gibi geliyor. Tabii bu benim düşüncem.

bende bunu demek istedim işte ama sen fazla açık söyledin Very Happy Very Happy
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum