Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: afabut
    Bugün: 12
    Dün: 35
    Toplam: 90376

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 879
    Ãœye: 1
    Toplam: 880

Şu An Bağlı:
    01 : afabut

FrpWorld.Com :: View topic - Point-n-Click Adventure Oyunları (Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Point-n-Click Adventure Oyunları (Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 08, 2010 1:19 pm Reply with quoteBack to top

Sırada da Machinarium'u tanıtacağını söylemişsin ya, benden 10 puan sana Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 09, 2010 6:59 pm Reply with quoteBack to top

Machinarium cidden çok hoştu Very Happy

Bu arada daha bugün Sam & Max'in ikinci sezonunun ilk bölümünü bitirdim oynayıp (sezon bittiğinsden beri arıyorum, son çareyi indirmekte buldum. n'apayım ama...), bence bir göz atmalısın, ilk sezondan başlayarak. zaten kısa sürüyor bölümler, ama dizi şeklinde ilerlemesi çok hoş. hani gerçi bu da üç boyutlu ama...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat May 22, 2010 2:24 pm Reply with quoteBack to top

Machinarium'un tanıtımını koydum, tabii post curcunası içerisinde kayboldu ama... Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 23, 2010 3:07 pm Reply with quoteBack to top

çok iyi bir oyundu o machy. tanıtımda güğzel olmuş klavyene sağlık. devamın ıbeklişyoruz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 23, 2010 6:24 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Machinarium'un tanıtımını koydum, tabii post curcunası içerisinde kayboldu ama... Smile

Valla bu tanıtım sayesinde benim haberim oldu ve temin edip oynamaya başladım. (filmi de izlemedim süprüz bozulmasın diye) İlk kısım hadi alıştırmaydı basitti ama ikinci bölümde o polis köprüsünü geçme hadisesindeki problemler beni gülümsetti doğrusu. Tabii henüz başındayım ama tam sazan gibi çözdüm derken problemin henüz çözülmediğinin anlaşılması güzel oluyor. Resimler de konsept olarak çok hoşuma gitti.

.......

Yıllar yıllar önce Atlantis diye bir oyun vardı; o da böyle bulmacalı ve aynı zamanda konuşmalı ve entrikalar filan vardı ama bazı bulmacalar çok zordu.

Bir de bir oyun daha vardı ki ben Japonyadan 8 disk PS versiyonunu almıştım; zaten çok zor olan oyunun Japoncasını çözemedim tabii; Mr.Green o oyun aslında sanırım bu tip oyunların efsanesiydi; bir adada gözünü açıyorsun, bir kafesin içindesin. Biri gelip sana bir şeyler söylüyor ama anlamıyorsun (sanırım Japonca) Razz filan filan neyse ama adı hatırıma gelmiyor oyunun... Mistik miydi Myth miydi neydi yahu...

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 23, 2010 7:05 pm Reply with quoteBack to top

Galata vardı abi Galata kulesinde geçen türk oyunu. Benim oynadığım ilk oyunlardan diyebilirim. Enfes bir oyundu, şimdi olsun oynarım (yalan). Very Happy
    Ama güzeldi harbiden, var mıdır bilen? hatırlayan?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 24, 2010 8:51 am Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    Alenthas wrote:

Valla bu tanıtım sayesinde benim haberim oldu ve temin edip oynamaya başladım. (filmi de izlemedim süprüz bozulmasın diye) İlk kısım hadi alıştırmaydı basitti ama ikinci bölümde o polis köprüsünü geçme hadisesindeki problemler beni gülümsetti doğrusu. Tabii henüz başındayım ama tam sazan gibi çözdüm derken problemin henüz çözülmediğinin anlaşılması güzel oluyor. Resimler de konsept olarak çok hoşuma gitti.

.......

Yıllar yıllar önce Atlantis diye bir oyun vardı; o da böyle bulmacalı ve aynı zamanda konuşmalı ve entrikalar filan vardı ama bazı bulmacalar çok zordu.

Bir de bir oyun daha vardı ki ben Japonyadan 8 disk PS versiyonunu almıştım; zaten çok zor olan oyunun Japoncasını çözemedim tabii; Mr.Green o oyun aslında sanırım bu tip oyunların efsanesiydi; bir adada gözünü açıyorsun, bir kafesin içindesin. Biri gelip sana bir şeyler söylüyor ama anlamıyorsun (sanırım Japonca) Razz filan filan neyse ama adı hatırıma gelmiyor oyunun... Mistik miydi Myth miydi neydi yahu...

.

ben biliyorum o oyunu. Lost Via Domus Razz şaka bi yana bende küçükken bi cd kurmuştum. vahşi batıda geçiyordu ama anlamamıştım tabi ingilizce ve vur kır parçala yok. silmiştim Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 24, 2010 8:52 am Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    Galata vardı abi Galata kulesinde geçen türk oyunu. Benim oynadığım ilk oyunlardan diyebilirim. Enfes bir oyundu, şimdi olsun oynarım (yalan). Very Happy
    Ama güzeldi harbiden, var mıdır bilen? hatırlayan?

level cd'de vermişti Very Happy ilk bölümünü bile geçemedim o anahtarı bir kez bile alamadım. aldımda o arkadaki kapağı açamadım bir kezde. sonra sinirlenip bırakmıştım oyunu. tabi küçüktüm yine anlamamıştım ama ilgimi çekmişti. sonra sardım zaten realtime maceralara Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 24, 2010 10:33 am Reply with quoteBack to top

.

Machinarium'un wallpapers; ben kullanıcam, çok hoş.

http://bestgamewallpapers.com/machinarium

.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 24, 2010 5:17 pm Reply with quoteBack to top

.

Bu resimde kendimi buluyorum sanki... Bir türlü ısınamadığı ağır sanayi dünyasından bıkmış, hatta hurdaya çıkmış, aklı ve teneke kıçından başka elinde bir şeyi olmadığı halde, hep içinde ukde kalan bilgisayar oyun programcılığı dünyasına adım atmak isteyen bir robot! Mr.Green
    Teldeki kanatlı robot ise (Artemis) ona yol gösteriyor, "bak abi şu kapıdan gireceksin, ama önce anahtarı bulman lazım!" diyor.

Image

.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 24, 2010 5:57 pm Reply with quoteBack to top

Alemsin abi yaaa Very Happy, e hani var mı elde birşeyler? Neler yaptın konuşalım bir ara.

@fmc: Evet bende level cdsiyle geldiğinde oynamıştım, bitirmiştim.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri May 28, 2010 4:07 pm Reply with quoteBack to top

Bu arada Monkey Island göndermelerinden birini buldum...

Ask me about Grim Fandango:
    http://www.youtube.com/watch?v=Wt9mZ36bGf4&feature=related

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 9:46 am Reply with quoteBack to top

.

Machinarium'u bitirdim. Very Happy evet işte böyle bulmacalı oyunların da tek kusuru bir kere bitirdin mi sil gitsin, nasılsa bir daha oynamazsın çünkü çözümü artık biliyorsundur.

ufak biir spoiler vereceğim, oynamamış olan hala kaldıysa bence bunu okusun çünkü insanı yok yere yanıltıyor; asansördeki
    Spoiler:
    temizlik robotunu yakalayabilmek için tam hortumunun ucundan tutmak lazım!

Bir de bazı alıp kullanabileceğiniz eşyaları görmeniz zor olabilir, çünkü arka fon rengiyle uyumlu olup adeta kamufle olmuş gibiler; aman sahneyi dikkatli gözleyin! Mr.Green

Ben oyunu çok çok beğendim, zaten galiba resimlerine ödül almış dediniz ama bence bulmacaları da çok güzeldi. Her seferinde değişik değişik bulmacalar gelip hem şaşırttı hem eğlendirdi. Meraklısına tabii, herkes bu tip oyunları sevmeyebilir. Bazı kişiler, "yahu bir yük asansöründe bile şifre mi olur! Ne saçma!" diyebilir. Bence de aslında saçma değil, çünkü görevli olmayan kullanmaya kalkıp, yanlış bir şey yaparak kaza çıkarabilir. Asıl saçma olan First Person Shooter oyunlarında bir mouse wheel hareketiyle ard arda roketatar, tüfek tabanca, gatling gun, vs çıkarıp sokmak ve güya binlerce cephanesiyle birlikte bütün bu silahlar üzerindeyken koşup atlamak zıplamak vs Razz

Machinarium kendi fantastik ve özgün dünyasını yaratarak oyuncuya olan biteni yadırgamaması için olanak sağlıyor. Karakterler çok sevimli, mekanlar çok güzel (ben artık bilgisayarımda masaüstü olarak kullanıyorum) bulmacalar tam kararında ve birbirini taklit etmeyecek kadar çeşitli, tatlı süprizlerle dolu bir oyun. Ayrıca eski atari oyunlarına bir saygı duruşu da yoğun bir şekilde göze çarpıyor.

.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum