Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 22
    Dün: 35
    Toplam: 90386

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1855
    Üye: 0
    Toplam: 1855

FrpWorld.Com :: View topic - Keşiş
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Keşiş View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jun 26, 2010 12:01 pm Reply with quoteBack to top

Keşiş sınıfını bilirsiniz. Her yerde tanımlamaları yapılırken "kara murat gibi adam" tarzında duyumlar alırız. Normalde ben keşiş sınıfıyla pek oynamamıştım ve bu çok konuşanların bile pek oynadığını görmemiştim. Yakın zamanda arkadaşlarımla elektronik zar hesaplayıcıların verdiği keyfi denemek için bir oyun oynadık zaten uzun süredirde oynamamıştık. 2 DM, 3 farklı grubu içeren ve 12 erkek 9 kızın oynadığı bu oyunda sırf saçmalık olsun diye keşiş seçtim. Millet güldü falan böyle "tokatlarsın artık bizi aman quivering palm var sakata gelmeyelim ama" şeklinde Very Happy. Neyse oyunun başlarında keşke seçmeseydim demeye başlamıştım tam oyunun biraz ortalarına gelince (3 saat işkence çektim ama Very Happy ) keşiş karakterim sapıtmaya başladı yavaştan. Gargoyle Boots gibi bir eşyanın ardından soğuk, ateş ve elektrik direnci sağlayan eşyaların toplanmasıyla keşiş hafiften göz korkutan bir karakter oldu diğer oyunculara. Tabii silah ve zırh gibi eşyalar için savaşmama gibi bir rahatlığın yanı sıra yüksek movement pointler, zihinsel saldırılara yüksek direnç ve neredeyse %100 büyü direnci ile benim keşişim bir yerden sonra kabus gibi bir karakter oldu. Çyle ki diğer grubu şehir şehir kovaladığımız oldu, ayrıca lay on hands sayesinde çok fazla iksir taşıma ihtiyacıda duymadım. Ejderhaya 98'lik bir kritik vuruştan sonra diğer oyuncular yavaş yavaş yusuf yusuf olmaya başlayınca ben oyundan maksimum zevki almaya başladım tabii Very Happy. Çünkü öyle bir durum ki oyunu oynadığımız ikinci günde büyücü karakterlerden birisi lich olmuştu ve bu adamı yenişim elimde telefonda kız arkadaşımla kavga ederken zar atarak oldu, çok ilginç bir andı. Çyle ki büyüleri bitene kadar başında bekleyip hiç bir hasar almayabiliyorsunuz büyü direnci yüzünden. Ayrıca 3 tane illithid gibi saçma sapan derecede güçlü bir yaratık grubunuda kısacık bir sürede darmadağın etmiş olmak falan zevkten dört köşe oldum tabii biraz. Sonra oyuncular falan karakterimden şikayetçi olmaya başlayınca oyunun aktif bölümünden çekilip biraz daha pasif ve dolaşan bir adam haline gelmek durumunda kaldım. Çok etkiledi yani keşiş sınıfı beni, daha öncede oynamıştım ama bu kadar uzun süreli oynamamıştım ve bu kadar hazırlıklı ve deneyimli bir kadroyla birliktede oynamamıştım. Ona rağmen az eşya ihtiyacıyla büyüye karşı neredeyse tam bağışıklık, zihin güçlerine bağışıklık, stunning blow, lan on hands ve quivering palm, inanılmaz miktarlarda AC falan derken mest oldum resmen. Bence kaldırılması bile gerekebilecek bir sınıfmış. Hiçbir destek almadan boots of speed hızında hareket edebilmek müthiş cidden Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Jun 26, 2010 8:04 pm Reply with quoteBack to top

Oy, özendim yav Very Happy FRP'nin en güzel kısmı da karakterinin başardığı şeylerin oyuncuyu da tatmin etmesi. Anlaşılan monk senin egoyu tavana vurdurmuş Very Happy Merak ettim şimdi, hep duymuştum monkların güçlü olduğunu falan ama bu kadar pis olabileceklerini tahmin etmemiştim.

Kaç level oldum dediydin?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jun 26, 2010 8:24 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Oy, özendim yav Very Happy FRP'nin en güzel kısmı da karakterinin başardığı şeylerin oyuncuyu da tatmin etmesi. Anlaşılan monk senin egoyu tavana vurdurmuş Very Happy Merak ettim şimdi, hep duymuştum monkların güçlü olduğunu falan ama bu kadar pis olabileceklerini tahmin etmemiştim.

Kaç level oldum dediydin?

21. seviye şu an, +3 büyülüymüş gibi yumruk atıyor, büyüsüz silahların hiç biri işlemiyor, lay on hands'in yanı sıra meditasyon ile kendini çok ciddi bir şekilde iyileştirme gücüde var. 5 seviyede bir movement point ve 3 seviyede bir AC bonus kazanıyor Very Happy(3rd edition tabii ki ama 4th ed'in farklı olduğunu sanmıyorum açıkçası daha bile güçlenmiş olabilir). Fena yani. Açıkçası savaşçı yada barbar olup çok güçlü eşyaları bulana kadar (ki bulamama ihtimalide var) belli bir seviye gelişimine odaklanıp belli seviyelerde belli kazançları sağlamak daha garanti.(tabii +5 büyülü bir silaha denk gelmek yada ejderha pullarından bir zırh kıyaslanmaz Very Happy) Ama yüzükler, pelerin ve eldiven kesinlikle lazım büyülü özellikleri olan tabii Very Happy Siyonisist bile oynarken bu kadar keyif almamıştım açıkçası, ki siyonisistlerin tartışmasız en kullanışlı güçlerinden biri olan inertial barrier bile çok dayanmıyor keşişlerin yumruklarına. Büyücülere karşı tam bir kabus açıkçası bütün bu özellikler ve inanılmaz büyü direnci sayesinde(her seviye için %3 büyü direnci kazanıyor, 16. seviyedeyken bile hiç eşyasız %48 büyü direnci var, iki üç tane düzgün eşya ile benim şu an 66+19=85 oluyor, drowlarda falan neler oluyordur tahmin edemiyorum Very Happy). Neyse coştum ben ama cidden çok tatmin edici bir oyun oluyor birkaç gün sonra devam ederiz yine sanırım. Bu kadar uzun süredir bulunan bir sınıfı ciddi anlamda yeni yeni keşfetmek çok acı Very Happy. Bu arada bir not: hiç zırh giymeden ve dexterity ile wisdom puanlarıyla AC arttığından dolayı fiziksel darbe alındığı zaman fena oluyor, hardening gibi yetenekleri geliştirmek ve fiziksel zararlara karşı alınan hasarları azaltan eşyalar çok işe yarayabilir. Çok güçlü bir savaşçıya karşı bile çok sorun değil aslında ama karambollerde fena oluyor keşiş için Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum