Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1456
    Üye: 1
    Toplam: 1457

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - Dehşetli masallar!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Dehşetli masallar! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 26, 2010 7:38 pm Reply with quoteBack to top

1920 Türkiye'sinde geçen Seyfettin Efendi'nin maceraları tadında fakat daha fantastik olaylar içeren bir oyun oynatacağım.

Rol yapma kısmı daha ağırlıklı olacak.

Oyun sistemi gayet basit.
    Çömezlere her başarılı vuruş çömezi düşürmenizi sağlar.
    Denginizle savaşlar en fazla 3 tur sürecek 3'te2 yapan kazanacak.

Saldırılarda 1d20'de 10 ve üstü atarsanız başarılı sayılacaksınız.
    Yeteneklerde de 10 ve üzeri başarılı sayılacaksınız.

Savaşlarda ve yeteneklerde bazı avantajlar mümkün.
    Katılacak olanların buraya ayrıntılı bir özgeçmiş ve karakter özelliği yazmasını istiyorum.
    Çzellikle klasik D&D gibi ailesinin hiç bir aile ferdiyle görüşmeyen karakter değilde aile ilişkileri, dostu, arkadaşı olan kimseler yaratmanız tercihimdir.
    Buraya yazdığınız özelliklerden karakterinize avantaj ve dezavantaj vereceğim. Yani özgeçmişinize pehlivanlık yaptı yazarsanız yumruk atma, elense çekme zarınıza +2 avantaj veririm, Alkolik derseniz alkol aldığında yeteneklerine +1, yoksunluk çektiğinde -1 veririm vs.
    Back to top View user's profileSend private message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 7:15 am Reply with quoteBack to top

İlgilenen var mı?
    Güzel fikirlerim vardı halbuki.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 12:28 pm Reply with quoteBack to top

Ben katılmayı düşündüm ama açıkçası tarih bilgim çok sınırlıdır. 1920'leri de çok az biliyorum, bu sebeple daha karakter yaratma aşamasında tıkandım.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 12:39 pm Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    Ben katılmayı düşündüm ama açıkçası tarih bilgim çok sınırlıdır. 1920'leri de çok az biliyorum, bu sebeple daha karakter yaratma aşamasında tıkandım.

Neredeyse 100 yıl fark etmesine rağmen 1920 çok eski bir tarih değil. Sen kafandaki karakteri yaz eğer zamana uymayan bir noktası olursa onu değiştiririz.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 12:40 pm Reply with quoteBack to top

.
    Valla benim de tarihi konseptlere çok ilgim yok ama oyuna aklı kıt, kasları gelişkin biri olarak katılabilirim.

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 12:46 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Valla benim de tarihi konseptlere çok ilgim yok ama oyuna aklı kıt, kasları gelişkin biri olarak katılabilirim.

.

Ortaçağda geçiyor hep oyunlarımız. Tarihe o kadar kafayı takmayın.
    Oyunu anlatırken aralara resimler koyacağım o resimlerde 1880-1920 yıllarını andıran çizimler.
    Yoksa maceramız klasik D&D oyunu ortacağda geçiyormuş gibi de olabilir.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 1:25 pm Reply with quoteBack to top

Gökmen Birkan
    44 yaşında
    Suikastçi

23 Aralık 1876 tarihi Osmanlı için büyük önem teşkil etmektedir. I. ve II. Meşrutiyet
    zamanlarında faaliyet gösteren yasama organı Meclis-i Mebusan bu tarihte açılmıştır.
    Kanuni Esasi'ye göre kurulan bu meclis 44 sene sonra, 11 Nisan 1920'de işgalci
    kuvvetler tarafından tamamen feshedilecektir. Bu iki tarih, Gökmen Birkan isminde
    ki yiğit Anadolu delikanlısı için çok önemlidir. Meclisin kurulduğu gün Silifke'de dünyaya
    gelmişti sarı saçlı mavi gözlü oğlan. Babası Çetin Birkan, aynı sene sırp savaşında şehit
    düştü. Annesi Dilek Birkan büyüttü yiğit delikanlıyı, canını dişine takarak. Dilek Hanım,
    tam 12 sene sonra kansere yakalanıp öldü. Ama geride "hayat" dersini öğrenmiş bir
    delikanlı bıraktı.

Gazi Osman Paşa, babası Çetin'in yakın dostuydu. Sırp isyanı sırasında da onun
    komutası altında savaşıyordu. Babasının son sözlerini de o duymuştu, "çocuğuma
    sahip çık" demişti dağ gibi adam, kanlar içinde son nefesini verirken. Annesi öldükten
    sonra, Osman Paşa'nın hizmetine girdi delikanlı, yıllarca eğitim aldı. Eli pala dışında hiçbir
    silahı sevemedi. Hep bileğinin gücüne, savaş sırasında ise aklına güvendi. Osman Paşa
    onu hep özel görevlere gönderdi. Pek çok isyanı önceden bastırarak tarih kitaplarına
    girmesine engel oldu. Atletik yapısı, Anadolu hakkında ki detaylı bilgisi, güçlü bileği,
    keskin zekası ve millet sevgisi, onu suikastçi mesleğinde en iyisi yaptı. Seneler içinde
    Gökmen ismini unuttular, ona herkes Pala diyordu artık.

24 yaşında, eğitimi tamamlandıktan 3 sene sonra Osman Paşa hayata veda etti.
    Vasiyetinin büyük bir kısmını da Gökmen'e bıraktı. Pala, bundan sonra geçen 20
    senesini hep padişahlara, milletine hizmet ederek geçirdi. Sayısız suikast'a bulaştı,
    Osmanlı'nın çöküşünü geciktirmede büyük katkı sağladı. 99. halife, 34. padişah 2.
    Abdülhamid'in hem büyük dostu, hem de en güvendiği adamlardan biri oldu.

Sessiz bir insandı her zaman, gerektiğinde konuşur, çok düşünürdü. Deliliğin sınırında
    yaşadı hep, halisünasyonlar görürdü. Zaman zaman bu, görevinde başarısız olmasına
    sebebiyet vermiştir. Bir rivayete göre, hayatı boyunca sevdiği tek kadını da gördüğü
    bir halüsinasyon esnasında kendisi doğramıştır. Yaşı ilerledikçe, atletik yapısı gerilemiş,
    deliliği de bu oranda artmıştır. 1909 yılında Abdülhamid'in tahttan indirilmesinden sonra
    çok az görev almıştır. (Trablusgarp savaşın da birkaç suikast görevi olmuştur.) 10 şubat
    1918 yılında Abdülhamid'in de ölümüyle mesleği terketmiş, inzivaya çekilmiştir. 2 sene
    boyunca Amasya taraflarında şehirden uzaklara kurduğu kulübesinde yalnız bir şekilde
    yaşamaya devam etti. Acil bir telgrafla İstanbul'a çağrıldığında hemen toplanıp yola
    çıkmıştır. "Henüz emekli olma zamanı değil demek ki" diye düşmüştür. Göreve dönme zamanı gelmiştir.

Bu da bizi 2. önemli tarih olan 11 Nisan 1920'ye getiriyor. Gökmen Birkan, bu tarihte
    İstanbul'a ayak bastı. Gün daha ağarmadan iskele de tanıştığı o adam ile, kaderi de
    tamamen değişti.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 29, 2010 12:00 pm Reply with quoteBack to top

.

Salihoğlu Deli Hamza, sıradan bir çiftçi olsa da, köyünde kahraman kabul edilirdi. Çünkü Hamza babası gibi geniş, dayısı gibi uzun olma özelliklerini bünyesinde toplamış, büyüdüğünde çam yarması gibi bir dev olmuştu. Pehlivanlıkta bileğini bükene pek rastlanmazdı. Her sene yapılan çayır güreşlerinde köyünü başarıyla temsil ettiği ve şampiyonluğu kimselere kaptırmadığı için kahraman gibi karşılanıyordu.

Hamza bir gün yeni tarla açma çalışması yaparken, toprak altında gömülü bir küpe rastlar. Çok eski olduğu belli olan küp eski altın paralarla doludur. Sevinçten havalara uçarak, bir küp altın ile evine dönen Hamza, bu durumu saklamayı aklından bile geçirmez. Ana babası ile yaşayan Hamza birkaç gün içinde yeni bir çiftlik evi, hayvanlar, topraklar, eşyalar satın alır. Zengin hayatı sürmeye başlar.

Ancak henüz on gün bile olmadan, bazı resmi görevliler HamzaÂ?nın kapısını çalmıştı bile. Â?O bulduğun altınlar devletin malıdır!Â? diyorlardı. Hamza çıkan kavgada yanlışlıkla iki devlet görevlisini öldürür, eli ağır kaçmıştır biraz. Diğer görevliler silah çekip ateş etmeye başlayınca yaralı olarak kaçmak zorunda kalır. Çocukluk arkadaşlarından Hayrettin, HamzaÂ?yı saklar ve İstanbulÂ?a doğru kaçırır. Artık aranan bir suçlu olan Deli Hamza, arkadaşının tavsiyesine uyar ve Â?İstanbulÂ?un kalabalığına karışarakÂ? yeni bir hayata başlamak üzere büyük şehre gelir.

İlk iş Galata semtinde olduğunu sandığı askerlik arkadaşı Uyanık NecmiÂ?yi bulacaktır. Uyanık Necmi, eğer askerde anlattığı kadar bitirimse, belki HamzaÂ?ya yeni bir kimlik belgesi sağlayabilir.

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 29, 2010 3:03 pm Reply with quoteBack to top

Gökmen Birkan
    Pala Kullanımı: +2 avantaj
    Casusluk zarlarına +4 avantaj (Gizlenme, kılık değiştirme, sahte belge düzenleme)
    Hırsızlık zarlarına +2 (kilit açma, tuzak bulma)
    Tarih ve coğrafya bilgisi: Konularında bilgilidir. +2 avantaj
    Delilik: Zaman zaman hayal görür ve gaipten sesler duyar.

Salihoğlu Deli Hamza
    Pehlivan: Yumruk ve tokatları öldürücüdür, +2 avantaj.
    Cinnet: Yaralandığı zaman gözü kimseyi görmez, dayanıklılığı artar, saldırılarına +2 alır.
    Doğa bilgisi: Tarım ve hayvancılık konularında bilgilidir. +2 avantaj
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 29, 2010 3:18 pm Reply with quoteBack to top

Birde eli silah tutan birisine ihtiyacımız var gibi Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 01, 2010 5:16 pm Reply with quoteBack to top

.
    Al birini vur ötekine. Very Happy

.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 04, 2010 12:42 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Çndeki fötr şapkalı adam
    "Tabii buyrun ben Baron Von şlendırştayn.

Very Happy Bu ne abi yaa. Yok Silivride Baron olması değil de adının şlendırştayn olması beni mest etti. Razz

devrimk wrote:
    İçerideki gerginlik ve tehlikeyi Hamza bile farketmişti.
    Mr.Green "Hamza bile" mi?..Tamam Hamza süper zeka sayılmaz ama adama geri zekalı muamelesi yapmayalım sevgili GM, bak RPleri bi açarım kuantum fiziğinden filan karışmam ha! Razz Deli Hamza denmesinin sebebi deli olmasından değil, kafası kızınca dellenmesinden dolayıdır.

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 05, 2010 2:15 pm Reply with quoteBack to top

Evet çizimlerle oyun nasıl gidiyor memnun muyuz?
    Oyundan hoşlanıp başka katılmak isteyen varsa buraya mesaj atsın oyuna dahil edebiliriz.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 05, 2010 3:15 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Evet çizimlerle oyun nasıl gidiyor memnun muyuz?

Evet Devrimk ben de onu diyecektim arada kaynadı; çizimler çok hoşuma gitti. Sen mi yaptın yoksa? Mr.Green Zaten ben oyunlarda görsel kullanılmasını seven birisiyim. Çizimlerin siyah beyaz olması da kasvetli bir hava yaratmış. Sanırım ya drakula ya da Frankeştayn benzeri bir belaya düştük. Shocked

.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 05, 2010 4:23 pm Reply with quoteBack to top

Oyun çok iyi gidiyor ama biraz geride kalıyormuşum gibi hissettim. Gündüzleri pek fırsatım olmuyor işteyken. Sadece akşamları yazabiliyorum çok mu yavaşım? Bazen de düşünmek istiyorum ne tepki vereceğimi Very Happy

Mesela sabahtan beri palamı çekip adamın kolunu uçurasım geliyor (Gökmen'in vaktiyle yapmadığı şey değil) öte yandan devrim abi nasıl bir dm'dir onu anlamaya çalışıyorum. Fantastik hava çok hoşuma gitti ama. Çizimler de süper, sen mi çizdin abi?

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum