Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1237
    Üye: 0
    Toplam: 1237

FrpWorld.Com :: View topic - Baldur's Gate II - 3D
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Baldur's Gate II - 3D View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 11:02 am Reply with quoteBack to top

Dragon Age modu olarak bir kaç fan tarafından çıkartılan "Baldur's Gate II REDUX" BG serisi fanlarının ağızlarını kulaklarına varmasına sebep olacak bir kaç test videosu yayınladılar, eminim BGII oynamışlar direkt nostalji yaşayacaklardır.

http://www.youtube.com/watch?v=go2lzUaFPNc&feature=player_embedded

Irenicus'un zindanını görmek isteyenler şuraya gitti:

http://www.youtube.com/watch?v=pLmSuTMcdCo&feature=related

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 12:46 pm Reply with quoteBack to top

.
    Tabii bunlar hoş çalışmalar ama şahsen benim bir BG-II hayranı olarak ağzımın suyu akmadı. 3D yapmak yerine izometrik grafikleri biraz daha iyileştirseler bence daha iyi. Çrneğin yeni oynamaya başladım Fallout Tactics oyununda eski Fallout oyununun grafiklerini iyileştirip, arayüzü daha kullanışlı hale getirmişler süper olmuş.

3D hayranı olanlar zaten Dragon Origin filan oynuyor bildiğim kadarıyla. Ben şahsen bu tip oyunlarda bir grup karakteri turn based oynatmayı, 3D olarak oyunun içine girmeye tercih ediyorum. Grup değil de tek karakter oynatılacaksa o zaman tamam.

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 8:13 pm Reply with quoteBack to top

Aslında haklısın. Bunu yapmak yerine Baldur's Gate 2.5 diye fan yapımı bambaşka bir oyun çıkartsalar çok daha iyi olur. Mesela Broken Sword vardı öyle, BS 2.5 diye fan yapımı, gayet hoştu (seslendirmenin almanca mı ne olması dışında). Ama bir de şöyle bir şey var, BioWare umursamıyor mudur nedir anlayamadım bir türlü, DnD'nin bilgisayar oyunu haklarını almıyor hala. Arkasında da EA var artık, hiç zorlanmadan alabilmesi lazım ama dediğim gibi, umursamıyor herhalde. Bu sayede belki dikkatlerini çekebilirler umarım.

Ben hatta Dragon Age'i satın alacaktım, Collector's Edition'ın Türkiyeye gelmemesine ayar olup soğumuştum satın almaktan, sonra da aklıma BGIII'ü ne zaman yapacaklar acaba diye düşünüp BioWare'in forumlarına girmiş, projenin saçma sapan sebeplerden dolayı iptal edildiğini görünce bu sefer protesto amaçlı "BGIII çıkana kadar hiç bir BioWare oyunu almayacağım" diye yazmıştım Very Happy O gün bugündür korsanlıyorum hep.

Edit: Hatta şimdi bir daha baktım forumda 6. defa başlık açılmış, çok dolduğundan dolayı olsa gerek.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 5:11 pm Reply with quoteBack to top

hayatta oynamam bu ne be wow gibi?! baldur's gate'in olayı, olan şeyleri yukarıdan gözetleyip ona göre savaş stratejileri yapmak ve geliştirmektir, underdark bölümleri falan böyle oynanmaz, karambolde bütün grubu katleder drowlar. ayrıca ejderhalarlada savaşmanın bu şekilde pek kolay olacağını sanmıyorum. baldur's gate 1 için yapılan tutu falan güzel şeyler ama bence onun dışında baldur's gate serisi nasılsa öyle kalsın, efsaneyi berbat etmeye değmez.
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 7:02 pm Reply with quoteBack to top

lightflarer wrote:
    hayatta oynamam bu ne be wow gibi?! baldur's gate'in olayı, olan şeyleri yukarıdan gözetleyip ona göre savaş stratejileri yapmak ve geliştirmektir, underdark bölümleri falan böyle oynanmaz, karambolde bütün grubu katleder drowlar. ayrıca ejderhalarlada savaşmanın bu şekilde pek kolay olacağını sanmıyorum. baldur's gate 1 için yapılan tutu falan güzel şeyler ama bence onun dışında baldur's gate serisi nasılsa öyle kalsın, efsaneyi berbat etmeye değmez.

DA:O olmasının bir güzel yanı da izometrik olabilmesi. Tabii dediklerinde de biraz haklısın aslında, Baldur's Gate'in o atmosferini DA:O motoruyla elde edemezler...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 8:16 pm Reply with quoteBack to top

.

Dungeon Masters mıydı, çok hoş bir oyun vardı; hem yukardan bakarak strateji yapıyordun, hem de gerekirse bütün o değişik yaratıklardan birini seçip onun bünyesine girip etrafta dolaşabiliyordun, yeteneklerini kullanabiliyordun. Mesela sniper elf olup düşmanlara gizlice ateş edebiliyordun, wizard olup büyü atıyordun filan. Bak öyle olursa güzel olur. Very Happy

Arkadaşlar o oyunun adı neydi yahu? Rolling Eyes tüneller açıp altınları topluyorduk, kötü tarafı oynuyorduk aslında, şovalyeler filan bize saldırıyorlardı Real time stratejiydi. Yer altında bölgelere karar veriyorduk, tavuklarımız vardı yemek için, hatta bir işkencehanesi vardı, esirleri filan, hatta kendi adamlarımıza işkence etme olayı vardı. Hatırlayan var mı?

.
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 24, 2010 9:13 pm Reply with quoteBack to top

Gördüğüm kadarıyla herkesin içinde bir izometrik sevgisi var, bu da demek oluyor ki hepiniz potansiyel ultima oyuncususunuz Very Happy (Evet buraya da o oyunun adını yazmayı başardım Very Happy )
    nihaha Evil or Very Mad

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum