Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 931
    Üye: 1
    Toplam: 932

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Günümüzde büyücü olsanız hangi tarafta yer almayı tercih edersiniz?

IÅ?ık (Vicdan)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Gölge (Korku)
    26%
     26%  [ 4 ]
    AteÅ? (Ã?fke)
    20%
     20%  [ 3 ]
    Su (Sabır)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Toprak (Düzen)
    26%
     26%  [ 4 ]
    Hava (Kibir)
    13%
     13%  [ 2 ]
    Total Votes : 15

Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 10:47 pm Reply with quoteBack to top

Büyü, kandan gelir. Doğaya hükmeder. Enerjiyi maddeye dönüştürür. Gerçeği saptırır ya da tam tersi ortaya çıkartır. Büyücü olmak demek, yalnızlıktır. Kalabalıkta tanınmamaktır. Seni anlamazlar, anlamak istemezler. Senden gelecek kötülüğü beklerler sadece ve bir an gelsin diye beklerler, o anda da kaçarsın korkak gibi, bir ezik gibi, soysuz biriymiş gibi.

Saf olan sakınır senden. Bilmez ki yüreğinde yer alan masumluğu. Söküp atarsan bil ki gölgeye düşersin, vicdanında tut onu ışığa dönesin. Çfkene yenilme yoksa ateşin arasında bulursun kendini. Söndürmek istersen onu bulur bir şekilde Su seni. Teslim et kendini doğaya, toprakta hisset gücünü. Tutamazsan içinde havaya saçıver, göklerde yankılansın.

BÇYÇCÇLER

Image

"Bir şekilde biliyordum. Çzel olan bendim. Onlar ise sıradandılar. Farklı olmak gülümsetiyordu beni, çünkü onlar gibi değildim.

Kurallar vardı uyulması gereken, onları kendime göre ayarladım ve düzeni en baştan oluşturdum.

Ailem vardı bağlı olmam gereken, onları yanımdan hiç ayırmadım ve mutlu olmaları için elimdeki tüm gücü kullanmaktan çekinmedim.

Sevdiğim bir kız vardı sadakatimi hak eden, ona her şeyimi verdim ama o yine bana dönüp bakmadı. Ben de onu serbest bıraktım, gitsin ama yeter ki mutlu olsun istedim. Yine olamadı çünkü bilmiyordu, aradığı mutluluğu ben bulamasın diye saklamıştım.

Tanrı vardı inanmam gereken ve eksiksiz söylemem gereken duaları, inanıyordum içten bir şekilde ve onu bulmak için aradım hiç yorulmadan. Sonunda sordum ona bilmek istediğim her şeyi, ama bir soruyu unuttum. O da neden ben bu bedende, bu dünyada, bu zamanda, bu ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğimdi. Çzeldim ben, biliyordum yanıtı. Çünkü ancak öyle olabilirdim, dünyayı değiştirebilecek bir lider..."

Büyücüler, günümüzde geçen fantastik bir öyküdür. Büyücü olduğunu keşfeden bir üniversite öğrencisi, kaderi, inancı, aileyi, sevgiyi, öfkeyi ve en önemlisi kendisinin "ne" olduğunu öğrenme sürecini anlatıyor bu öykü. Burada ana olay karakterin büyücü olması değildir, bir mutant da olabilirdi ya da bir uzaylı. Amaç sadece özel ve farklı olduğunu keşfetmesidir ve bu kurgu için büyücü seçilmiştir sadece.

Kendisi gibi olanların takıldığı bir "site" bulur ve onların dünyasına giriş yapar. Dersler, kız arkadaş, aile gibi meseleler de bir yan kurgu olarak yer almaktadır.

Çok yakında ilk bölümünü koyacağım bu öyküde bahsi geçen sitenin Frpworld ve kendisi gibi özel olarak keşfettiği insanların da sizler olduğunu ilave etmek isterim. Böylece kendi kişisel duygularımı, hem ailevi, hem hayatla ilgili hem de bu sitenin bana neler kattığını anlatmayı amaçlıyorum.

Ankette en baştaki yazıda da belirttiğim gibi altı farklı gruptan bahsediliyor (bilerek klişe olsun diye kastım.), burada amaç aslında o ankete yanıt vermenizden ziyade yorumlar kısmında ben bu gruptanız derseniz sizi öyküme konuk ettiğim zaman sizin istediğiniz gruptan olmanıza özen göstermiş olurum. Grupların isimlerinin yanında parantez içinde o grup için önemli olan duygunun ya da simgenin ne olduğu da belirtilmektedir.

Umarım sevilen bir öykü olur...

Last edited by catboy on Tue Nov 02, 2010 2:58 pm; edited 4 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 11:04 pm Reply with quoteBack to top

Sadece "off" diyebiliyorum, mükemmel ya. Zaten günümüz de geçen büyücü hikayelerini hep daha çok sevmişimdir. Bir de senin yazacağın, üstelik benim de konuk olacağım bir hikaye...

Bu arada benim ankete cevabım "Gölge", gerçi dışarıdan bana bakan birisi ilk başta "Toprak" ve ya "Su" olarak değerlendirebilir, aslında ben de pek emin değilim, sen kafana göre ayarla beni konuk edersen.

Evet, peki böyle güzel bir tanıtımdan sonra ilk bölüm için sabırsızlanıyorum, ne zaman gelir ?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 02, 2010 2:51 pm Reply with quoteBack to top

Resmi değiştirmek zorunda kaldım. İlki buydu: http://www.spacewallpapers.net/psp-wallpaper/albums/abstract/psp_sorcerer_ball.jpg

ama görünen o ki izinsiz kullanamıyoruz onun için bu heroes çakması resmi koydum başa Very Happy

Edit: Alenthas sağolsun halleti bu sorunu, resim kullanıma hazır Very Happy
    fmc
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 02, 2010 4:35 pm Reply with quoteBack to top

heyecanla bekliyoruz ilk bölümü o zaman. AlkıÅ?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 02, 2010 11:43 pm Reply with quoteBack to top

Gökhan'ı tanıttığım ilk bölümle yola çıktım. Bu hikayede bahsi geçen Gökhan'ın geçmişi ile benimkisi neredeyse aynıdır. Ama tabi hikayenin devamı farklı bir şekilde olacaktır. Smile

Yorumlarınızı bekliyorum, umarım beğenirsiniz... Smile
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 4:18 am Reply with quoteBack to top

Catboy hikayelerinihep aynaya bakarak yazıyor. Çok az yazar belki de doğrudan aklının kapılarını size açacak kadar cesurdur. Genelde kapıdan sızan şıktan bir şeler anlamaya çalışırsınız ama catboyun düyasının kapıları gayet açık gibi.

Aslında aynaya bakarak yazmak demek başk insalara da ayna tutmak oluyor bir nevi. ASlında özümüzde duyguların kaynağı aynıyken birbirimize o kadar benziyoruz ki... Bir şekilde farklıyız, daha da farklı görünmeye çalışıyoruz belki. Ancak bir insanın aklının içine bakabilince aynı olduğumuzu farkediyoruz.

Neyse bu kadar edebiyat parçalamak yeter bu işi daha iyi yapanlar bırakalım.

Günümüz dünyasının büyü yorumlarını ben de çok severim. En sevdiğim kısım da büyüye olan bakış açısıdır.

Bence bu tarz hikayeler şu sorulara cevap vermeli. Cevap vermek aslında doğru ifade değil. Bu konulardabir ipucu ve fiki vermeli demeli. Bazen cevabı insanın kendisine bırakmanın gizemi olayı çekici kılabiliyor.

-Büyü nedir? Temelindeki güç nedir?
    -Doğada bilgiğimiz fiziksel kuvvetlerinbir işi midir yoksa bilinmeyen bir kuvvet mi vardır?
    -asıl olur da insanın iradesi bu kuvvetleri kullanabilir.
    -Çğrenilen ve çalışılan bir şey midir yoksa tamamen içgüdüselmidir.
    -Bir büyücünün gücü neye bağlıdır.

Hep bu gibi soruları çözmeye çalışırım bu tarz hikayelerde.

Bir de bu tarz hikayelerde tarih unsuru kullanmak benc etkili olabiliyor. Mesela bilinen tarihi olayları ve kişileri hikayedeki büyünün kurgusuyla birleştirmek.

-----------------------------
    Bu arada ben eğer i hikayede yer alırsam grubu kendim seçmemeyi tercih ediyorum. Kendim söylemektense catboy'un seçtiği şekilde kendimi görmek şimdiye kadar eğlenceli oldu. Bu sefer de bozmayacağım. İstediği gibi yapsın bakalım =)

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 4:44 am Reply with quoteBack to top

Ben özellikle Firble karakterini benimsedikten sonra, kendimi giderek daha çok toprakla özdeşleştirmeye başladım. O nedenle sanırım Toprak benim için en uygun olan seçenek.

Back to top View user's profileSend private message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 4:52 am Reply with quoteBack to top

Güzel tanıtmışsın kendini Catboy kardeş. Ama bizi nasıl tanıtacağını bir de hikayede büyü kavramının nasıl ortaya çıkacağını merak ettim şimdi, hadi bakalım ileride göreceğiz sanırım.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 7:12 pm Reply with quoteBack to top

Ateş, öfke tam şu aralarki ruh halim güzel şeyler yazabilrim diye düşünüyorum bu ara.. Hadi hayırlısı

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 8:08 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Büyücü olduğunu keşfeden bir üniversite öğrencisi, kaderi, inancı, aileyi, sevgiyi, öfkeyi ve en önemlisi kendisinin "ne" olduğunu öğrenme sürecini anlatıyor bu öykü.

Paragrafında geçen bu fikir oldukça hoşuma gitti. Bu bakış açısı klişeyi kırabilecek bir yaklaşım olabilir.

şu cümle elden geçirilirse iyi olabilir. "Değildi" fazla gibi.
    (GökhanÂ?a göre dört soruyu kesin olarak yapıp kırk puan almıştı, ama sonradan aslında on puan bile verilebilecek bir kağıt vermiş olduğundan şüphe durmaya başlamadı değildi.)
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 8:57 pm Reply with quoteBack to top

Efla wrote:
    Catboy hikayelerinihep aynaya bakarak yazıyor. Çok az yazar belki de doğrudan aklının kapılarını size açacak kadar cesurdur. Genelde kapıdan sızan şıktan bir şeler anlamaya çalışırsınız ama catboyun düyasının kapıları gayet açık gibi.

-----------------------------
    Bu arada ben eğer i hikayede yer alırsam grubu kendim seçmemeyi tercih ediyorum. Kendim söylemektense catboy'un seçtiği şekilde kendimi görmek şimdiye kadar eğlenceli oldu. Bu sefer de bozmayacağım. İstediği gibi yapsın bakalım =)

Yorumların ve özellikle ilk paragrafında belirttiklerin için teşekkür ederim Efla. Smile

Eğer seçimi bana bıraktıysan hazırlıklı ol Efla hiç beklemediğin bir tarafta yer alabilirsin demedi deme Very Happy
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 8:58 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Güzel tanıtmışsın kendini Catboy kardeş. Ama bizi nasıl tanıtacağını bir de hikayede büyü kavramının nasıl ortaya çıkacağını merak ettim şimdi, hadi bakalım ileride göreceğiz sanırım.

Teşekkür ederim, Firble. Çncelikle öyküde sürekli göz önünde olacak karakteri daha çok fiziki özellikleriyle değil de geçmişiyle ve bu zamana kadar neler geçirdiğini belirterek anlatmak istedim. Tabi her karakteri bu şekilde ele alamam, bu ana karaktere çektiğim bir kıyaktı diyeyim Very Happy
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 9:01 pm Reply with quoteBack to top

Aegron Linwelin wrote:
    Ateş, öfke tam şu aralarki ruh halim güzel şeyler yazabilrim diye düşünüyorum bu ara.. Hadi hayırlısı

Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış Aegron ona göre. Very Happy şaka bir yana bu bir ortak öykü değil aslında benim yeni başladığım bir öykü sadece ama frpworld ön planda olacak yani sizler de. Ama işte en basitinden demek gerekirse büyücüler olacaksınız ve her biriniz başka tarafta yer alacaksınız. Bunun dışında teşekkür ederim, tarafını belirttiğine göre ona göre sana yer verebilirim öyküde. Umarım öykümü de okuyup yorumlarını eksik etmezsin, Aegron Smile

Last edited by catboy on Wed Nov 03, 2010 9:04 pm; edited 1 time in total
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 9:03 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Quote:
    Büyücü olduğunu keşfeden bir üniversite öğrencisi, kaderi, inancı, aileyi, sevgiyi, öfkeyi ve en önemlisi kendisinin "ne" olduğunu öğrenme sürecini anlatıyor bu öykü.

Paragrafında geçen bu fikir oldukça hoşuma gitti. Bu bakış açısı klişeyi kırabilecek bir yaklaşım olabilir.

şu cümle elden geçirilirse iyi olabilir. "Değildi" fazla gibi.
    (GökhanÂ?a göre dört soruyu kesin olarak yapıp kırk puan almıştı, ama sonradan aslında on puan bile verilebilecek bir kağıt vermiş olduğundan şüphe durmaya başlamadı değildi.)

Gerçekten de yorumların için teşekkür ederim, Devrimk. Yazma hevesimi iyice kamçılamış oldun, çok teşekkür ederim yüzlerce defa Smile

Ve evet, değildi'yi çıkartıyorum hemen, ilk yazdığımda hani cümleyi süsler nitelikte olur demiştim aslında fazladan olduğunu biliyordum ama gerçekten de sırıtıyor sadece süslemekten ziyade Smile
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 9:05 pm Reply with quoteBack to top

Çykü kurgusu çok güzel bu konsepti ilk duyduğumda da Magic the awekennig çok hoşuma gitmişti takip edeceğim yazılarını...

Bu arada yukardakilerin hiç birini ben seçemedim olabilirse şimşek kullanıcısı olmayı isterim olmaz dersen hangi tarafta olacağımı sen belirle çünkü inanki seçemedim Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum