Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 7
    Dün: 27
    Toplam: 89928

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1411
    Üye: 1
    Toplam: 1412

Şu An Bağlı:
    01 : OptomI

FrpWorld.Com :: View topic - ...Aralık Ayının En iyi Hikayesi...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

...Aralık Ayının En iyi Hikayesi... View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Poll :: OcakbaÅ?ında En BeÄ?endiÄ?iniz Hikaye Hangisi ?

Kemik DaÄ?ı - Yeminer
    0%
     0%  [ 0 ]
    Aqualung +18 - Alenthas
    7%
     7%  [ 1 ]
    Büyücüler - Catboy
    28%
     28%  [ 4 ]
    İhanet Mektupları - Illyra
    35%
     35%  [ 5 ]
    �lülerin Bekçisi �zgür Bir Adam - Walter
    7%
     7%  [ 1 ]
    Gerçekler - Edmond
    21%
     21%  [ 3 ]
    Total Votes : 14

Author Message
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 11:48 am Reply with quoteBack to top

Aralık ayının en sevilen en beğenilen hikayesini seçmek üzere, anket üsülunden yorumları da buraya yazarak oluşulacak. ayın 26 'sına kadar anket oylaması yapılacak. Kazanan kişinin hikayesi 1 ay sabit kalmasıyla beraber altı ay boyunca en çok hikayesi beğenilen, kişiye bir süpriz hediye,

Hikayeleri anket şeklinde yazdım oraya oylayabilirisiniz, yorumlarıda bu başlığın altına yapabilirizsiniz..

İyi oylamalar arkadaşlar...

Last edited by Walter on Tue Dec 28, 2010 12:03 pm; edited 3 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 12:08 pm Reply with quoteBack to top

-şöyle yapsak nasıl olur-
    Her ayın kendine ait bir yarışması olsun. Bir önceki ayın 7 si ile o ayın 7 sine kadar olan zaman içerisinde paylaşılan hikayeler bu yarışmaya dahil olur. Çrneğin Aralık ayının yarışması için Kasım'ın 7 sinden Aralığın 7'sine kadar yazılmış olan bütün hikayeler otomatik olarak yarışmaya katılır. (Aralığın 7'sinden sonra yayınlanan bütün hikayeler Ocak yarışmasına dahil olur.) 15 gün boyunca değerlendirilir elimizdekiler. Değerlendirme sonucunda da küçük sürprizler verebiliriz. Mesela bu ay için yapılacak yarışmayı ben sponsor etmek isterim ufak bir hediye ile.

Ne dersiniz?

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 1:39 pm Reply with quoteBack to top

Oyum büyücüler için, nefes kesici bir heyecanla ilerliyor Smile

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 1:45 pm Reply with quoteBack to top

Yalnız oylamadan önce hepsini okumamız gerekmez mi? Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 1:52 pm Reply with quoteBack to top

Yaa Smile yarışma mıı :p hükmen malup olmak istiyorum :p kalbim bu yaştan soınra yarışmalara dayanmaz benim Smile

İlginç bir fikir... Yoksa daha önceden de yapılıyodu da ben mi ilk kez gördüm Smile

Androner
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 1:56 pm Reply with quoteBack to top

ben Illyra'ya oy verdim Smile

Yönetici

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 2:15 pm Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    -şöyle yapsak nasıl olur-
    Her ayın kendine ait bir yarışması olsun. Bir önceki ayın 7 si ile o ayın 7 sine kadar olan zaman içerisinde paylaşılan hikayeler bu yarışmaya dahil olur. Çrneğin Aralık ayının yarışması için Kasım'ın 7 sinden Aralığın 7'sine kadar yazılmış olan bütün hikayeler otomatik olarak yarışmaya katılır. (Aralığın 7'sinden sonra yayınlanan bütün hikayeler Ocak yarışmasına dahil olur.) 15 gün boyunca değerlendirilir elimizdekiler. Değerlendirme sonucunda da küçük sürprizler verebiliriz. Mesela bu ay için yapılacak yarışmayı ben sponsor etmek isterim ufak bir hediye ile.

Ne dersiniz?

şimdi batı, her ay hediye vermek zor olabilir diye 6 ayda en çok ay birincisi olana verelim diye düşünmüştüm. Bu ay sponsor olma isteğin çok güzel bir şey diğer aya da ben sponsor oldum diyelim. Sonraki aylarda tıkanabilir diye düşündüm.

Ayrıca dediğin mantıklı 7sinden başlamak mantıklı ama bu ay ilk ay olduğu için elimizdeki tüm hikayeleri bir oylayalım istedim. bugünden itibaren on beş gün olsun batının da dediği gibi. yani 26.sına kadar oylama sürecek. Yukarıyı da editleyeyim. İstediğiniz gibi oylayabilirsiniz. Bu süre zarfında hikayeleride okuyabilirsin Alenthas, zamanın olursa eğer olmazsa en çok beğendiğine ver oyunu.

Yeminer bu ilk, ama her ay burada bulunduğum süre zarfında devam etmesini ve gelenekleşmesini temenni ediyorum ben yukarıdaki Alenthas ve Yeminer'in ki dışında hepsini okudum. Okuyup ona göre hepsini yorumlayarak oyumu vereceğim.

Bilginize...

Walter...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 6:14 pm Reply with quoteBack to top

Doğru diyorsun, tıkanana kadar böyle devam edebiliriz diye düşünüyorum.
    Vereceklerimiz genelde küçük hediyeler olacağı için çok kolay da tıkanmayız heralde.
    Efla da mesela ödül vermeyi çok sever. Very Happy (bknz: zorla sponsorluk)
    Katılım artacaksa ve hikaye yazmaya teşvik edecekse ben hep sponsor olmak isterim.
    Bakarsın ilerde sponsor olmak için kuyruğa gireriz Dil

Image

Sponsorluk işine tamam diyorsanız bu ayın ödülü de bu kitap olsun.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 6:35 pm Reply with quoteBack to top

Arada benim de öyküm olduğu için tarafsız olmak adına ankete katılmamayı uygun buluyorum, ama bunun yanında çoğu kişinin sadece sevdiği kişilerin öykülerini okuyup ankete katılacağını tahmin ediyorum yorum yazdıklarında da sadece kime oy verdiğini belirteceklerdir. Yani bence pek sağlıklı bir sonuç alamayız bu şekilde, bir jüri oluşturulursa ya da Walter ve bir kaç saray üyesi ilgilense daha mantıklı olurdu bence...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 6:46 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Arada benim de öyküm olduğu için tarafsız olmak adına ankete katılmamayı uygun buluyorum, ama bunun yanında çoğu kişinin sadece sevdiği kişilerin öykülerini okuyup ankete katılacağını tahmin ediyorum yorum yazdıklarında da sadece kime oy verdiğini belirteceklerdir. Yani bence pek sağlıklı bir sonuç alamayız bu şekilde, bir jüri oluşturulursa ya da Walter ve bir kaç saray üyesi ilgilense daha mantıklı olurdu bence...

Katılıyorum.

Bu arada ödül de pek ilgimi çekti. Güzele benziyor.

Bir de şöyle bir şey var, ben hepsini okudum diyelim ama insan doğal olarak kendininkini beğenir. Kendime mi oy vereceğim yani? Neutral

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 8:04 pm Reply with quoteBack to top

Bir de şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, mesela Aralık ayı denmiş ama çoğu öyküler Illyra'nın İhanet mektupları ilk aklıma gelen çok önceden başlayan ve Aralık ayında da devam eden öykülerden, dahası Aralık ayından sonra da devam edecek. Yani o halde devam ettiği sürece Ocak ayı için de aday listesinde olmalılar, çünkü öyle olmadığında bazı aylar olacak hiç yeni öykü yazılmamış, eski öykülere devam edilmiş olacak o zaman ayın öyküsü seçilmeyecek mi? Aklıma takıldı bu sorular da...
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 8:10 pm Reply with quoteBack to top

Kendinizinkini hesaba katmayacaksınız, tabi. Kimse kendine oy verecek derecede kendini kandırmya çalışacağına inanmıyorum. Benim öykümde var ben kendi öykümü tabi ki değerlendirmeyeceğim diğer dört öyküden birine oy vereceğim. Kendi öykünüzü hesaba katmazsınız arkadşlar, belirtme gereği duymadım kendi öykümüzde var diye katılmamazlık yapmayın diğer öykülerden birine oy verebilirsiniz bu adaletsizlik olmaz.

Bu bir öykü yarışması değil En beğenilen hikayeyi seçiyoruz. Forumda en ilgi çekebilmiş beğenilmiş hikaye, olacak. Androder mesela Alenthasın öyküsünü okumamış olabilir ilgisini çekmemiştir, + 18 sakıncalı gelmiştir gibi. Bu bir forumda beğenilen öyküyü seçmek, O öyküyü de sabit yapmak ve yazarına ödül vermek. Olay bundan ibaret.

Ben her hikayeyi okuyup yorum yapacağım. Yapmak isteyenler için süre de veriliyor. Ama herkes bunu yapmak zorunda değil, çünkü bu jurili falan bir yarışma değil. Biri Illyra'nın öyküsünü beğendiyse çok hoşuna gittiyse diğerleri ilgisini çekmediyse Illlyra'nın iöyküsüne oy verdiyse, burada haksızlık yok. Çünkü bu bir öykü yarışması değil, en başta söylediğim gibi. Forum kullanıcılarının beğenisini ölçmek için yapılan hem yazarlarımız için forum da ne tür öykü seviliyor onu görmek hem de....

Ayrıca Batı'nın hediyesi ve desteği için çok teşekkür ediyorum. Güzel bir eser hediye için, evet arkadaşlar oylama devam ediyor son gün 26 Aralık,

Catboy'un mesajına ultra edit hizmeti = Yukarıda Batı açıkladı durumu ama bu ilk yarışma için. Bu ay içinde devam yazılmış öyküler, 1 yazarın 1 öyküsü şeklinde açtım. Tabi bir öykü bir daha katılamıyor bu ankete. Bu da farklı öykülere teşvik edecek yazarları hemde yeni insanların da yazmasını sağlayacak. Durum bu şekilde...

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 8:24 pm Reply with quoteBack to top

O zaman ben gönül rahatlığıyla Illyra diyebilirim, sebebi ise tamamen şudur ocakbaşında mektup stilinde öykü yazan ilk kişi olması, orijinal bir şey denediği için tebrik ediyorum bir daha... Smile
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 8:28 pm Reply with quoteBack to top

Anlaşmazlığın çözüldüğüne sevindim catboy, Bu arada oy atan herkesin oyunu kime attığını ve en azından nedenini buraya yazmasını rica edeceğim. Catboy ve Illyra'nın yaptığı gibi...

Mesela benim öyküye biri oy atmış kim attı acaba ? Buraya da yazılmamış. Merak ettim şimdi....

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 8:37 pm Reply with quoteBack to top

Yettiği yere kadar sitenin imkanları yetmediği yerde benim kendi imkanlarım da hizmetinizdedir tabi. Devam ettirebiliriz ufak kitap hediyeleri almak çok sıkıntı olmasa gerek.

Hep diyorum siz yeter ki bir şeyler yapın hediyedir sponsordur onları bir şekilde halletmeye çalışırız. Tıkandığınız yerde ben bunu yapıcam hediyeyle de artık Efla uğraşsın diyebilirsiniz =) Yeter ki bir şeyler yapılsın.

Açıkçası bu aralar okuduğum öykülerin hepsi güzeldi sitede zorlu bir mücadele olacak gibi. Bakalım...

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum