Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 12
    Dün: 35
    Toplam: 90376

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1163
    Üye: 1
    Toplam: 1164

Şu An Bağlı:
    01 : afabut

FrpWorld.Com :: View topic - Elminster
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Elminster View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 19, 2004 11:13 pm Reply with quoteBack to top

şöyle bir bakıyorumda bu FRP de seviye atlamak oldukça zor. Peki bu Elminster denen zat nasıl bu kadar gelişmiştir.

Benim teorim bir gurup tam kan ter içinde kaldıkları savaş sonrası son darbeyi vuracakları sırada bir geçit kapısı açıp sapanıyla taş atıp geçitten geri kaçmak suretiyle Xp.'ye ortak olarak.

Tabi bu durumda gurubun "HAYIIIIIR yine o kırmızılı büyücü" diye bağırdığını duyabiliyorum.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 20, 2004 8:39 am Reply with quoteBack to top

elminster FRnin kralıdır. raistlin gibi haddini bilmezlik yapmamış, paşa paşa işlerine konsantre olmuştur. tabii ki yetenekli bi büyücüdür; ama önce mystranın seçilmişi, sonra da aşığı olması da ona çok şeyler katmıştır. (frpworld magazin servisi Wink )

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 20, 2004 8:48 am Reply with quoteBack to top

elminestrı bu hale getiren Mystradır.Bence onun kendisi üzerinde pekbir katkısı yoktur.Onu raislinle karşılaştırmak oldukça yanlış olur kanımca.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 20, 2004 8:54 am Reply with quoteBack to top

Quel-Shin wrote:
    elminestrı bu hale getiren Mystradır.Bence onun kendisi üzerinde pekbir katkısı yoktur.Onu raislinle karşılaştırmak oldukça yanlış olur kanımca.

yok zaten ben raist ile karşılaştırmadım elminsteri. karşılaştırılabilecek bi yanları yok çünkü.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 20, 2004 8:30 pm Reply with quoteBack to top

Buradanda anlıyoruzki er başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Dil

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 21, 2004 6:08 am Reply with quoteBack to top

Vallahi kanimca Elmister gerçekten çok ama çok yalin bir karakter.. bence de Raistlin'le falan karsilastirilamaz... Ne oldugu belli olmayan bir amca, nasil mi bu kadar güçlü...

Dm kiyagi... (Ed Greenwood'un çok kötü kitaplarinin kahramani)

Birde Mystra abla Elimister'i bir süreligine (6 seneydi galiba) kadin yapmis... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    WarlorD
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 21, 2004 12:37 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Buradanda anlıyoruzki er başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Dil

heheuhuehueheuheuheuheuheuh ewt çok iyi bi açıklama olmuş!!

eh, elminster mystradan bolca yardım alıyo DM kıyağı durumu war ama kendisi de bi sürü testlerden geçmiş baya uuraş wermiştir... hakkını yemeyelim şimdi...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 21, 2004 2:21 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar, ülkemizde kitaplarının yetersizliği ve Elminster'in gizemi sanırım bunlara sebep olu. Arkadaş oldukça detaylı ve aşmış bir karakterdir. Bence en az 3 Raist eder (Gandalf'a hücuuum). şaka bir yana, oldukça iyi düşünülmüş bir dünyada detaylı bir geçmişi var ve çok zekice oyunatılmış bence.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 21, 2004 5:08 pm Reply with quoteBack to top

Elminster'ın nefesi yeter,nefesi.Adam akıl yolunda yürümüş bir alim(Gözü de bayağı açıkmış hani)...Ççüncü Basım'daki karakter tahlili ise müthiş bence.

Adam zaten yardım etmek için oradan oraya koşuşturup dururken Deneyimin EN hasını,en alasını kazanmış;daha ne olsun? Wink

Back to top View user's profileSend private message
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 23, 2004 8:31 am Reply with quoteBack to top

gandalfoftheday wrote:
    şaka bir yana, oldukça iyi düşünülmüş bir dünyada detaylı bir geçmişi var ve çok zekice oyunatılmış bence.

kesinlikle katılıyorum. zaten ben DL ve FR arasında çk büyük farklar görüyorum. DL, margaret abla ve taifesinin bi oyunundan çkmış bi dünyadır. evet sizin, benim oynadığımız gibi bi oyundan. yani ön planda karakterler vardır, dünya onların etrafına kurulmuştur. ama fr böyle diildir. fr, sağlam dinamikler üzerine kurulmuş bi dünyadır ve karakterler bunlara göre yerleştirilmiştir. bu yüzden DL'den çıkan tek kahraman raist iken(ki o da margaret ablanın raiste kıyağıdır) fr'den bahsederken, herkesin başka bi ekol karakteri var. kimi elminster der, kimi drizzt, kimi artemis, kimi... :x

BaÅ?büyücü

PostPosted: Mon Feb 23, 2004 4:22 pm Reply with quoteBack to top

Kesinlikle büyük bir hata yaptığını düşünüyorum burock. Yani FR herşey olabilir ama sağlam dinamikler üstüne kurulmamıştır. Herkesin ve herşeyin elinde çok büyük güçler mevcuttur. Çok fazla taraf vardır. Ve bunların ellerindeki güçlerini kullanmasına bir mani yoktur. Bu da eğer gerçekten öyle bir program olsa da FRyi yüklesek bu simulatöre, bence 2 dakkadan fazla sürmez dünyanın(ve o dünya düzeninin) ömrü...

Ayrıca karakterler dünyaya yerleştirilmemiştir. Dünyanın her bölgesi sipariş üzerine yaratılan bir kahramanın çevresine yerleştirilmiştir.

DL ye gelince kahraman olarak tek Raist var dersen yine hata edersin. Ve herkesin ekolü Raist dersen yine hata edersin. Ben Khaz a bayılırım mesela. Raist i sevmem.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 23, 2004 5:02 pm Reply with quoteBack to top

khaz ın yanında huma var, onun yanında steel var, dhamon var, var da var...bencede yanlış bi tespit.....

Tanrıların getirdiÄ?i çaresizliÄ?e tanık olun...
    Back to top View user's profileSend private message
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 24, 2004 3:43 am Reply with quoteBack to top

The_KiRaTh wrote:
    Herkesin ve herşeyin elinde çok büyük güçler mevcuttur. Çok fazla taraf vardır. Ve bunların ellerindeki güçlerini kullanmasına bir mani yoktur. Bu da eğer gerçekten öyle bir program olsa da FRyi yüklesek bu simulatöre, bence 2 dakkadan fazla sürmez dünyanın(ve o dünya düzeninin) ömrü...

Yav FR önemli ve dinakleri çok güçlü bu yüzden.. Inanilmaz büyük.. (DL yani Kyrnn Türkiyeden az biraz daha büyük, FR oooo. ) Nüfusuda dehset fazla..

Ayrica FR'da bir sürü güçlü abi, abla var.. Kimse birbirine öyle yan bakamiyor.. adam iste 38CR Diye hiçbir sey olmiyacak diye de birsey yok.. Iki tane zibidi büyülü iki kiliçla CR38'e vursa iste 1d8+3 vuruyor bunlar demezsin, bu oyun sistemi, herkes gerçekten iyi iki kiliç darbesilye ölür.. CR38'lik insan..elf carcurt büyücü bile.. (Eger birisi Ejderha var is CR7 sen iki degil on-iki darbeyle öldürmezsin diyecek o zaman ünlü söz.. "Size does matter" Very Happy )

Aslinda kanimca Elmistar'la ilgili problemde gerçekcilik problemi (Ed Greenwood'a ölüm!!).. Türkçesi var mi bilmiyorum ama "Elmister in Hell" yada öyle bir kitap okumustum.. (Neden okuduysam... Confused ) Neyse, kitapta bir yer var.. Elmister portaldan çikiyor.. Kitapta söyle bir sey diyordu.. Oradaki kirk küsür süper büyücü büyü atti bir sey olmadi falan.. sonra Elmister ve kankileri hepsini öldürdü.. yuh be.. Smile
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 24, 2004 7:33 am Reply with quoteBack to top

bende DL ve FR'nin uyandırdığı izlenimler böyle. katılırsınız, katılmazsınız. ama şu bi gerçek ki DL bi masaüstü oyunundan çıkmıştır, yani karakterlere bağlıdır; FR ise fantastik edebiyat için özel olarak yaratılmıştır. Ayrıca sağlam dinamiklerden kastım stabil bi dünya değildi. Zaten hangi fantastik dünya stabildir ki? Stabil dünyada macera mı olur, vs... Ayrıca FR'nin her köşesinde ısmarlama karakterler yaratılmış yargısına da katılmıyorum. gerçi henüz türkçeye çevrilmeyen kitapları okumadım ama okuduğum kadarıyla böyle bi yargıya kapılmadım

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 24, 2004 8:23 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar ben elminsterin hayatını okudum(making a mage). Ve gerçekten elmisterin çok güzel yaratılmış bi karakter olduğuna karar verdim. Elminster o güçleri ole xp çalarak lamerlik yaparak Dil felan kazanmamış. mystrada onu ole damdan düşmüş gibi seçmemiş. a dersinizki nasıl kazanmış o zaman. beleş yok kitabı okuyun Smile ama okumadan gucleri nasıl aldığınadan karar vermeyin.
    gelelim fr dl tartışmasına. sole soyliyim bence fr daha guzel. neden çunku dl tesadufler ve şaşırtmalar uzerine kurulu bir dünya (hiçbirimiz fizbanın paladine olduğunu tahmin edemezdik). ama fr daha bi gerçekçi gelir bana. daha hayata yakın çocuk masalı değil yani. kotulerede iyilerede yaşam vardır hatta çoğu zaman kotuler iyilerden daha iyi yaşar. bu yuzden fr içinde birçok dunya barındırır ve daha iyi kurulmuştur. itiraz edebilirsiniz bu benim görüşüm ama dl de kendimi buluyorum.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum