Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 19
    Dün: 23
    Toplam: 90348

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1440
    Üye: 1
    Toplam: 1441

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - Tanrıların ölümlülüğü
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Tanrıların ölümlülüğü View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Hükümlü
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 26, 2003 8:57 pm Reply with quoteBack to top

Ben hala kuralların gereksiz, yani bu kadar içine girilmesini sevmiyorum; ama Corax söyleyecek söz bulamıyorum doğrusu.
    Bu arada bir tanrının zayıf yönünün olması bana ilginç geldi. Yani bir tanrı nasıl zayıf olabilir? Nasıl? Ben anlam veremiyorum...yani bir tanrının gözünden nasıl kaçılır? Lütfen kuralla açıklamayın.... Smile

MASK
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 26, 2003 9:28 pm Reply with quoteBack to top

şu kadarını söyleyeyim bildiğim kadarı ile Bane cyric tarafından ölürülüyor... Karşılaşmanın tüm ayrıntılarını bilmiyorum ama bildiğim tanrılar da dalgınlaşabiliyorlar ya da hırslanıp gözleri körce hareket edebiliyorlar dediğim gibi avatarı öneririm ben de okuyacağım... Orda ölen en azından iki tanrı var... Çlümsüz bir şey yok.. Bu arada maniak ben oraya cehenneme zaten gittim sana da öneririm güzel yerdir... Benim epey hoşuma gitti..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 26, 2003 9:51 pm Reply with quoteBack to top

MASK wrote:
    şu kadarını söyleyeyim bildiğim kadarı ile Bane cyric tarafından ölürülüyor... Karşılaşmanın tüm ayrıntılarını bilmiyorum ama bildiğim tanrılar da dalgınlaşabiliyorlar ya da hırslanıp gözleri körce hareket edebiliyorlar dediğim gibi avatarı öneririm ben de okuyacağım... Orda ölen en azından iki tanrı var... Çlümsüz bir şey yok.. Bu arada maniak ben oraya cehenneme zaten gittim sana da öneririm güzel yerdir... Benim epey hoşuma gitti..

Bu bana açıkcası pek mantıklı gelmiyor...

MASK
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 27, 2003 7:35 am Reply with quoteBack to top

Bana da sonu olmayan bir şeyin olması mantıklı gelmiyor.. Ve sonuçta tanrılara maydan okuyan ve kazanmaya yaklaşan insanların öyküleri gerçek dünyada da vardır.. Dediğim gibi bu çok kolay bir şey değildir.. zorlu bir mücadele gerektirir.. her aşamasında ölümle yüzyüze gelenen bir mücadele ama ben sadece işler yeterince iyi gittiğinde mümkün olduğunu söylüyorum.

Gölge Ustası

PostPosted: Fri Jun 27, 2003 7:44 am Reply with quoteBack to top

abi ölmeleri mümkündür sonuçta bir tanrı olabilmiş olman gerekir die düşünüyorum en azından bir demigod soth gibi sonuçta eğer bir demi god olduysan başka bir tanrıya demege olarak zarar verebilirsin bu imkansız değildir ben yine kurala döktüm ama gidip bi dragon öldürebiliyorsan ki siyahlardan çoğu tanrı çekinir bence bir tanrıyı şartlar olgunlaştığında yenebilirsin
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Hükümlü
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 27, 2003 3:54 pm Reply with quoteBack to top

Yalnız burada bir tanrıdan bahsediyoruz arkadaşlar. Tanrı ancak inancın azalması ile yok olabilir bence. o da anca bizim beynimizde. Eğer tanrı dediğimiz varlık yok edilibelirse o tanrı değildir, ancak daha az güçlü bir yaratıktır. Mutlaka o tanrı'nın üstünde başka tanrı vardır yani o güçsüz, bir ölümlüye yenilen tanrının üstünde birileri vardır mutlaka. O varlık asla yok olamaz ve onun altındakinede ben tanrı demem.
    Neyse saçmaladım galiba....

MASK
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 27, 2003 4:35 pm Reply with quoteBack to top

Farklı tanrı kavramlarından bahsediyoruz...Senin bahsettiğin şekilde olan tanrılar vardır daha doğrusu hepsinin o yanı vardır.. ama fiziksel yanları da vardır ve fiziksel olarak da karşılaşabilirsin bir tanrıya inanın olması tabii bu durumda tanrıya fazla fazla güç verir ve hatta ona yeterince inananı olan bir tanrı ölümünden sonra da dirilebilir

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jun 28, 2003 12:49 pm Reply with quoteBack to top

Sanırım senin kafanı karıştıran tek tanrılı dinlerin kabul ettiği Tanrı kavramıyla oyunun kabul ettiği çok tanrılı anlayışın çelişmesi. Bizim kabul ettiğimiz anlamda tanrı tek,kesintisiz ve benzersiz bir güçtür. Herhangi başka bir kavrama bağlanmadığı,gücünü başka bir üst kavramdan almadığı kısaca en üstün güç olduğu için yok edilemez. Çünkü eşiti yoktur. Oysa oyunda çok tanrılı anlayış benimsendiği için, "tanrı"lar arası derecelendirmeler söz konusu olduğu için tanrıların da öldürülebilmesi doğaldır. Burada bahsedilen eşit iki gücün çarpışması ve sonunda birinin diğerine üstün gelmesi. Yani gayet mantıklı.
    Kafanda hala soru işaretleri varsa özel mesajla bana ulaş.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 29, 2003 11:45 am Reply with quoteBack to top

İşte tamam eşit iki gücün birbirini yok etmesi. Mantıklı. fakat bir ölümlünün bir tanrıyı yok etmesi bence bu mantıksız. Hiçbir şekilde bir ölümlü bir tanrıyı yok edemez ve bir tanrının zayıf yününün olması. nasıl desem saçma! Mesela Silmarillion'da tek bir mutlak güç vardır. Iluvatar. BUnun ardından meleğimsi varlıklar olan Valar gelir. İşte onlarında zayıf yönleri vardır; ama onlar tanrı değildir. Bir tanrının zatıf yönlerinin olması saçma. Mesela DL'de şu neydi...yaz ateşi ejderhalarında Kaos bir yere kadar iyiydi sonra becerkisiz bir büyü ve büyücü evrenin yaratıcısını yok etti!

serinafairuza
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 29, 2003 1:30 pm Reply with quoteBack to top

Bir ölümlünün bir Tanrıyı öldürmesi söz konusu ise o ölümlünün kaderinin başka bir tanrının oyuncağı oldugundan emin olabilirsin.
    Yaz Alevi Ejderhalarında bir ölümlü Kaosu yok etmiyor sadece kaosu çekilmeye zorlamaları konusunda tanrılara bir koz sağlıyor. Zaten evreni yokedebilmek için doğasına aykırı bir şekle bürünmek zorunda kaldığı için kaosun zayıfladığını ve sıkıldığını varsayarak öyle hareket ediyorlar ve sonunda haklı oldukları ortaya çıkıyor. Ayrıca Kaos evrenin yaratıcısı değil,tanrıların babasıdır.Evren Kaostan biçimlenmiştir ama Tanrılar tarafından yaratılmıştır.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 29, 2003 2:48 pm Reply with quoteBack to top

tamam tamam! Very Happy Dl'i kenara koyalım. Dil

Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Jul 05, 2003 7:54 pm Reply with quoteBack to top

FR'daki tanrı konsepti zaten baştan aşağı bir saçmalık. 100 tane tanrı var maşallah. Allah daha çok versin. Allah aşkınıza nasıl bir o****u tanrısı olabilir bana bunu açıklar mısınız? Böyle bir tanrının var olduğuna inanıyosan öleceğine de inanıcaksın. Herşeye inandın bi bu mu kaldı diye sorguluyor insan kendi kendini bazen Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    MASK
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 08, 2003 12:55 pm Reply with quoteBack to top

Ben fr sistemini daha çok seviyorum bilmiyorum o çok güçlü mutlak erişilemez tanı kavramına (en azından fantezi dünyasında) çok ısınamadım. Bana daha yakın tanrılar( benden üstün de olsa) benim daha çok hoşuma gidiyor... Sonuçta en azından büyük tanrı (fr da ao) ile bizler arasındaki boşluğu dolduruyor bu tanrılar... Çzellikle tymora mask (doğal olarak ) mielika bir de galiba eldath acayip hoşuma gidiyor tabii tempus da itiraf edeyim... (ama arasıra biraz çekişmek onla fena olmuyor Smile) )

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 08, 2003 8:56 pm Reply with quoteBack to top

Erişilmez tanrı bana daha çekici geliyor fantastik alemde bile! Diğer şekilde tanrılar çok yılışık oluyor. Bir adam "Tanrım yardım et!" diye bağırıyor sonra hooop! kabul!
    Bu arada Raistlin'e katılıyorum....

Nodaril
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 10, 2003 10:27 am Reply with quoteBack to top

Tanrılar sadece kendi evleri olan düzlemlerinde öldürülebilirler. Tanrıların en güçlü olduğu yerin de aynı zamanda kendi düzlemleri olduğunu düşünecek olursak kolay kolay ölmezler erişilemezler. Bu açıdan Tanrılar ölebiliyor ama bunu karşılıklı bir dövüşte kazanarak öldürdüğünüz birisiyle aynı tutmayın. Bir tanrının yeryüzündeki avatarını öldürseniz bile bu yaptığınız sadece o tanrının "o şekilde" yeniden inememesini sağlamak olacaktır. Tüm avatarlarını yenseniz bile bu o tanrının sadece "ana madde düzlemiyle" olan bağlantısının kesilmesine neden olacaktır. O açıdan tanrılar ulaşılmaz değildir, ulaşılmaza çok yakındır.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum