Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: ClintReddi
  Bugün: 40
  Dün: 53
  Toplam: 88656

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1297
  Üye: 1
  Toplam: 1298

  Şu An Bağlı:
  01 : ebuzypem

  KEşİş (MONK)

  KEşİş (MONK)

  Çcra köşelerde ve uzak yerlerdeki manastırlarda keşişler kendi hareket ve düşüncelerinde mükemmelliğe ulaşmak için çabalar. Kendilerini silahsız ve zırhsız savaşan ve ellerinden her iş gelen savaşçılar olarak yetiştirirler. İyi sahipleri olan manastırlar civar toprakların koruyucusu olurlar. Yalınayak ve sırtlarında bir köylü giysisi varken bile savaşa hazır olduklarından kalabalığın arasından dikkat çekmeden geçebilir, haydutları yakalayabilir, ordu komutanlarını öldürebilir ve soyluların evlerine bile fark edilmeden girebilirler. Kötü niyetli keşişler iyi casus ve kiralık katiller olurlar.

  Fakat sıradan bir keşiş yöre halkını kollamak veya servet biriktirmek gibi şeyleri düşünmez. O sadece sanatını daha da mükemmelleştirmeye çalışır, dolayısıyla kendisini. Doğrusu amacı ölümlü dünyasının hayal edebildiklerinin ötesinde bir konuma gelebilmektir Keşişler maceralara kişisel testleriymiş gibi bakarlar. Gösteri yapmaya eğilimli olmasalar da karşılarına çıkan engellerin üstesinden gelebilmek için yeteneklerini kullanmaya heveslidirler. Maddi zenginliğe o kadar önem vermezler, onların önem verdiği şeyler onların sanatlarını geliştirmesini sağlayan şeylerdir.

  Bir keşişin en büyük özelliği silahsız savaşmasıdır. Onun zırhı derisi, silahları ise yumruklarıdır. Yorucu ve uzun çabaları sayesinde bir silahın vuracağı kadar sert vurabilir ve bir savaşçının kılıcını savurmasından çok daha hızlı yumruk atarlar.

  Keşişler mistik büyü kullanmazlar. Onların kullandığı fark edilmesi güç bir enerji vardır: Ki. Bu enerji sayesinde inanılmaz şeyler yaparlar. En çok bilinen özellikleri düşmanlarını yumrukları ile sersemletmeleridir. Keşişlerin sanatlarında gördükleri uzun eğitimler sonucu hareketleri bazen farkında olmadan bile yapabilirler. Keşişler pek çok kez geldiğini fark etmedikleri saldırıları savuştururken görülmüşlerdir.

  Bir keşişin eğitimi katı bir disiplin gerektirir. Yalnızca kalpten kuralcı yönelimi olanlar bu eğitimi alabilirler.

  Keşiş eğitimi her ne kadar yoğun bir disiplini ve zorlu şartlara katlanmayı gerektiriyorsa da ileri seviye bir keşiş bu çabaları harcadığına hiçbir zaman pişman olmamıştır. Gerçekten ileri seviye bir keşiş o kadar mükemmelleşmiştir ki insandan daha çok diğer düzlemlerdeki büyülü yaratıkları andırır.

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2004-09-20 (2313 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.59 Saniye