Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: JaysonMoss
  Bugün: 123
  Dün: 267
  Toplam: 66457

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1289
  Üye: 0
  Toplam: 1289

  RUHBAN

  RAHİP (CLERIC)

  En sik görülen din adamı sınıfıdır. Bir rahip bir dinin takipçisidir ve her yönelimden olabilir. Tapınaklarında bir koruma ve serviste bulunma güdüsüyle dini ve askeri eğitimleri yapılır. Rahipler kendilerinden beklenenden daha dayanıklı askerlerdir. Her tür zırh ve kalkanı kuşanabilirler. Fakat rahipler esas araçları büyüleridir.Büyüleri tanrılarına hizmet etmede, korumada ve bakımında olan kişileri güçlendirmede çok işe yarar. Bir rahip büyülerini bir büyücü gibi bağımsız yapmaz, bu büyüleri ona inancının bir ödülü olarak tanrısı bahşeder.Bu nedenle rahip büyülerini kullanırken tanrısının buyruklarına ters gitmemeye özen göstermelidir, yoksa büyüleri cezalandırma amacıyla geçici bir süreyle veya devamlı alınabilir.

  Rahiplerin namevtler (undead) Â?bir yaşamsızlık formunda bulunan şeytani yaratıklar, ne ölüdürler ne de diri- üzerinde de güçleri vardır. Namevt kovma(turn undead) güçleri onlara bu yaratıkları uzaklaştırma veya yok etme güçleri verir (kötü rahipler bu gücü namevtleri kendi emirlerine itaat ettirmede de kullanabilirler.)

  Bir rahip belli bir seviyeye geldiği zaman eğer büyükçe bir tapınağa sahipse kendisine fanatikçesine sadık bir inananlar grubunu çeker. Rahip bu tapınağı kariyerinin başlangıç aşamalarında da yaptırabilir, ama dini statüde belli bir yer kazanana kadar hiç kimse gelmez. Ayrıca ilk gelenler aylar süren bir periyot sonucu toplandıktan sonra ölenlerin yerini almak için başkaları gelmez.

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2004-09-20 (1885 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.45 Saniye