Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: Julius4557
  Bugün: 0
  Dün: 125
  Toplam: 66459

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1312
  Üye: 0
  Toplam: 1312

  DRUİD

  DRUID

  Bir druid bir doğa rahibi ve vahşi tabiatın koruyucusudur, bu ister orman ister düzlük olsun. Rahiplerden farklı olarak druidler yalnızca Â?doğalÂ? zırhlar giyebilirler; büyüyle güçlendirilmiş olanları da dahil olmak üzere hayvan postları,deri zırh ve tahta kalkanlar.

  Druidler de büyü yapabilirler fakat yalnızca hayvan, bitki, iyileştirme ve hava ile ilgili ilahi büyüleri yapabilirler.

  Druidler diğer bildikleri dillere ilaveten gizli bir dil konuşurlar. Bu druidlere özgü dilin kelimeleri doğa ve doğa olayları ile sınırlıdır. Druidler bunu son derece iyi korurlar, bu birbirlerini tanımanın şaşmayan tek yoludur.

  Bir druid bitkileri,hayvanları ve saf suyu hatasız bir şekilde tanır.

  Yoğun bitki örtüsüne sahip mekanlardan(çalılıklar,sarmaşıklar vb) iz bırakmadan ve düz yoldan geçercesine bir hızla geçebilirler.

  Orman canlılarının dillerini öğrenebilirler ve orman yaratıklarının insanlara karşı kullandıkları etki altına alma büyülerine bağışıktır.

  Orman canlılarının ruhları ile yeterince özdeşleşecek kadar tecrübe kazandıklarında orman canlılarının şekillerine girebilirler. Bir hayvanin sekline girdikleri zaman üstüne giydikleri giysiler ve elindeki silah da yeni vücudun bir parçası olurlar. Druid eski haline döndüğünde yeniden belirirler.

  Doğanın koruyucuları olarak fani dünyanın işlerine karşı ilgisizdirler. Onları ilgilendiren nerdeyse yegane şey doğanın düzenli ve kusursuz halkalarının devamını sağlamaktır; doğum,büyüme,ölüm, yeniden doğum. Yalnızca bu halka zarar gördüğü zaman druidler işlerin içine girerler. Olaylara bu açıdan baktığımız zaman bir druid doğası itibariyle Nötr yönelimli olmalıdır.

  Druidler yabanıl hayati korumakla görevlidirler; özellikle ağaçlar,vahşi bitkiler ve hayvanlar. Dolayısıyla bunların yaptıklarından da bir nevi sorumlu sayılırlar. Druidler insanlar dahil tüm yaratıkların yiyeceğe,barınağa ve zarardan korunmaya ihtiyacı olduğunu tanır.Avlanma,tarım ve evlerin ihtiyacı için odun kesme doğanın halkasının mantıklı ve gerekli kısımlarıdır. Fakat druidler doğanın gereksiz yıkım ve kâr amaçlı bozumuna göz yummazlar. Druidler sıklıkla güç algılanan,kurnaz ve dolambaçlı yollarla bu kişilerden intikam alırlar. Herkes tarafından druidlerin hem affetmez hem de sabırlı oldukları bilinir.

  Çkseotu druidlerin önemli bir kutsal sembolüdür ve pek çok büyünün de gerekli bir parçasıdır. Tam etkili olabilmesi için ökseotu dolunay ışığı altında bu iş için özel yapılmış altın veya gümüş bir orakla toplanmalıdır.Başka yollarla toplanan ökseotları büyünün düzgün işlememesine neden olabilir.

  Druidler kale,şehir ve kasabalarda sürekli olarak kalmazlar.Onun yerine koruluklarda yaşamayı tercih ederler.

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2004-09-20 (2145 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.41 Saniye