Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: Julius4557
  Bugün: 125
  Dün: 267
  Toplam: 66459

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1313
  Üye: 0
  Toplam: 1313

  UZMANLAşMIş BÇYÇCÇ (SPECİALİST WİZARD)

  UZMANLAşMIş BÇYÇCÇ (SPECIALIST WIZARD)

  Aracı olarak kullandıkları enerjilere göre büyüler dokuz değişik kategoriye veya okula ayrılır.Her okulun kendi uygulama ve metotları vardır.

  Okul olarak anılsalar da büyü okulları insanların çalışmak üzere gittikleri organize yerler değildir Okul kelimesi bir büyü disiplinini tarif eder. Bir okul büyüye ve büyü kullanımına değişik bir yaklaşımı vurgular. Bir okulun büyücüleri metotlarını yeni başlayanlara öğretmek için büyü üniversiteleri kurabilirler, ama bu gereksizdir. Pek çok güçlü büyücü sanatlarını uzak yerlerdeki ücra köşelerde öğrenmişlerdir. Büyü okullarının isimleri ve içerikleri aşağıda belirtildikleri gibidir.

  Koruma (Abjuration):koruma büyüleri
  Celp (Conjuration/Summoning): Yardım için yaratık ve cansız nesneler çağırma.
  Uzgörü (Greater Divination): Yer saptama, bilgi öğrenme ve ileri görü büyüleri
  Efsun (Enchantment/Charm): Duyguları olan yaratıkların akılları üzerinde kontrol elde etme.
  Gözbağcılığı (Illusion/Phantasm): şaşırtma ve yanlış yönlendirme için ilüzyonlar yaratan büyüler.
  Zuhur (Evocation/Invocation): Elementsel enerjiyi kontrol etme.
  Meftulüm (Necromancy): Çlümle ilgili büyüler.
  Dönüşüm (Transmutation): Fiziksel gerçekliği değiştiren büyüler.

  Uğraşılarını belli bir büyü okulu üzerine yoğunlaştıran büyücülere uzmanlaşmış büyücü diyoruz. Tüm uzmanlaşmış büyücüler maceracılık kariyerine tam olarak uygun olmayabilirler.Mesela kehanet büyüleri tehlikeli durumlarda pek bir işe yaramaz ama oyuncu karakterler maceraya başlamadan önce bu tehlikeli durumlardan kaçınmak için bir KahinÂ?e danışmayı isteyebilirler.

  Uzmanlaşmış büyücülerin uzmanlaşmamış büyücülere göre bazı avantaj ve dezavantajları vardır. Uzmanlaşmış bir büyücü uzmanlaştığı okuldan yeni bir büyüyü daha rahat öğrenirken uzmanlaşmadığı okuldan nispeten daha zor yeni büyüler öğrenebilir. Bazı okullardan ise hiç öğrenemez, okulların kullandıkları metotlar birbirinden çok farklıdır ve uzmanlaşmış büyücü bu yeni metotları kavrayamaz.Kendi okulundan daha rahat büyüler araştırabilirken diğer okullardan bir büyünün araştırılması imkansız değilse bile daha zordur. Bunun dışında uzmanlaşmaları onlara daha sık büyü yapabilme yeteneğini de kazandırmıştır. Büyücü olacak kişinin tüm her şeyi göz önünde bulundurması gerekir.

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2004-09-20 (2257 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.44 Saniye