Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: AmadoC4299
  Bugün: 41
  Dün: 72
  Toplam: 84387

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1861
  Üye: 0
  Toplam: 1861

  Warhammer Dünyası
  Fistandantilus  Bu yazıyı okumaya başladıysanız hareketli bir dünyanın kapılarını aralamış bulunmaktasınızdır.Bu dünya komutanlarla anılır ve bu dünya onları yüceltir,fakat kimi zaman ise onları oldukları terden alaşağı eder.Burası hata kabul etmeyen bir yerdir.Bir hatanız bütün kariyerinizi yutar ve bu dünyanın izbe yerlerinde eskiyen kılcınızı parlatır,ezilen zırhınıza da baktığınızda savaş çığlıkları duyarsınız,-eskide kalan çığlıklar,-onun için burada dikkatli kararlar vermek gerekir,geleceği iyi planlamalısınız yoksa...


  Kapıdan girmekte karalı mısınız? İsterseniz geri dönebilir ve kendinizden kaçarsınız, isterseniz bu dünyanın savaş alanlarını şöyle bir turlar ve neler yapabileceğinizi görürsünüz. Aranızda kaçanlar elbet olacaktır ama buradan sonra okumaya devam ediyorsanız o zaman size şunu söylüyorum: WARHAMMER DÇNYASI NA HOşGELDİNİZ, burada savaşın çığlıkları kulaklarınız doldurarak sizi coşturur, kan kokusu sizin başınızı döndürür. Burada gücün yanında akıl da kazanır. Tekrar ediyorum bu gizemli,vahşi ve acımasız dünyaya gelmiş olduğunuz için inanın pişman olmayacaksınız.

  Yaşamak için öldürmelisiniz ve rakip orduyu savaş alanından sürmelisiniz, merhamet edilmeyecektir. Sadece bir kişi sağ bırakın o da sizin zaferinizi efendisine anlatsın ve sizin ustalığınızı övsün, sonunda o tek kişinin de yaşamı bu haberden sonra son bulacaktır.

  Bu savaşları gerçekleştirmek için öncelikle elinizde bir ordu olması gerekmektedir ve elbette savaşacak bir rakip ve savaşacak bir yer ki bu yer geniş bir masaya konulursa sizler için daha iyi olur. Bu dünya sizlere savaşları görsel olarak sunar ama savaşı yaşamak sizin hayal gücünüze bağlı. Sonuçta masaüstünde katledilen orcların böğürtülerini duyamazsınız. Onları yaşamalısınız, yoksa pek bir zevk alacağınızı düşünmüyorum. Nasıl FRPnin özü rol yapmaksa buranın özü de orada bulunmaktır. Beyniniz o dünyada olmalı kendinizi oraya kodlamalısınız (what is the matrix) bedeniniz bu dünyada kalsa da olur sonuçta vücudunuz bu savaşta pek bir işe yaramayacak. Bu savaşı yeşil bir tepede, siyah bir atın üzerinde yöneteceksiniz çünkü. İsterseniz at beyaz olsun, mor olsun size kalmış, bu sizin hayaliniz ve savaşınız benim değil. şimdi kimileriniz bu dünyada büyü yok mu diye soracaklardır. Olmaz mı? Büyücülerle desteklenmemiş bir ordunun dayanma şansı nedir ki? Sıfır... Kudretli büyücülerle desteklenmiş bir ordunun önünde acınası ordular gördüm,tek bir hamleyle neredeyse bir saldırı kanadını kaybeden orduları bilirim. Onun için büyücülere dikkat. Bir Â?hand of gloryÂ? büyüsü neler yapmaz ki. Sonra sizlere, siz kapıdan girenlere,bunlar anlatılacaktır. Her şeyin bir zamanı var. Sabırlı olmalısınız yoksa kayıplarınız büyük olur.

  Evet bu güzellikleri yaşamak için ordu toplamanız gerektiğini belirtmiştim. Bu iş biraz masraflı açıkçası. Askerleriniz dolar üzerinden satışa sunulduğu için kendinizi ayarlayın. Bir askerin-ufacık minyatür bir şeyin- 3milyon ve üzeri olduğunu biliyorum zamanında. Birazcık masraf, sabır ve tasarruf sizi komutan yapmaya yeter. Belki yıllarınızı alacak yürekleri titreten bir ordu kurmak ama o zamana kadar eğlenmeye bakın minik ordularınızla. Fakat işin bir diğer tarafı bu almış olduğunuz minyatür askerleriniz boyama imkanınız olması. Yanlış görmediniz. Bir elfin mavi bir zırhla(işlemeli)buz mavisi bir kılıçla ve beyaz bir pelerinle nasıl göründüğünü merak ediyorsanız buyurun boyayın. (Sulu boya ya da başka bir boya olmaz resim dersiyle ilgili,bu boyalar özeldir). Kendi elinizde hayat bulan ordunuzu savaştırmak, onları savaşırken düşünmek kanınızın hızlı hızlı vücudunuzu turlamasını sağlayacaktır.

  şimdilik bu kadar bilgi yeter. Biraz merak edin ve karanlıktaki parçaların zamanla ışığa çıkacağından emin olun. Yalnızca birazcık sabır gerekiyor.

  Kılıçlarınız çekin, savaş baltalarınızı bileyin. Zırhınızı onarın sizi zorlu savaşlar bekliyor. Bakalım kimler bu savaşın taktik ustaları, kimler bu savaşın yere çivilenecek olanları. Göreceğiz. Zaman her şeyin en iyi açıklayıcısıdır. Savaş kapınızda olabilir ve belki sizi en saf anınızda yakalayacaktır. Ne kadar hazırlıklısınız bakalım. Gökyüzüne bakın fırtına bulutları toplandı bile. Ne o koşuşturmaya başladınız. Her an patlayacak olan bir fırtına olabilir mi? Dikkat edin bazılarınız sağ çıkamayacak...

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2004-02-01 (1939 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.60 Saniye