Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: RollandMor
  Bugün: 26
  Dün: 60
  Toplam: 84300

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1692
  Üye: 1
  Toplam: 1693

  Şu An Bağlı:
  01 : aqijuz

  Wizards of The Coast (Ağustos)
  Ağustos 2005
  Stormwrack  Fırtına Enkazı

  Sıradan bir macerada, çoğu oyuncuların büyük miktar bir suya en yakın olduğu an sakar bir cücenin birasını döktüğü andır. Fakat durumun böyle olması gerekmez – okyanusların mavi dalgalarının üstünde (ya da altında) yahut karanlıkaltının güneşsiz denizlerinde bir çok macera alternatifi mevcuttur. Eğer yüksek denizlerin maceralarını aramışsanız veya sadece oyuncularınızı yabancı bir çevreye koyup cesaretlerini test etmek istemişseniz, ‘Fırtına Enkazı: Rüzgarın ve Dalgaların Tehlikesinde Ustalaşmak’ tam aradığınız şey olabilir.

  Denir ki; bu geceki oyuna denizde geçen bir macerayı dahil etmek zor olabilir. İşte bu yüzden bu satır iki opsiyon içermekte. İlkine göre gelecek oyununuz oldukça sıradan bir zindan araştırması, yani su basmış bir tüneli maceranıza ekleyebilirsiniz. Buna karşın ikincisi ise, karakterlerin bir sonraki adım olarak bir gemiye sıçarmayı en mantıklı yol olarak gördüğü maceralar için mükemmel.

  Özel iklimli çevrelerde oynamak için güzelce tasvir edilmiş eklerin üçüncüsü olan Fırtına Enkazı su içeren ortamlarda oyun için kurallar içermekte. Kurallar sadece denizde geçen maceraları kapsamayıp kara tabanlı D&D maceraları ve zindan maceralarını da içine alıyor.

  Göller ve nehirler hakkında kapsamlı bilgi; hasar ihtimali, fırtına, hortum gibi riskler; ırklar – suda yaşamadığı halde denizle içli dışlı olanlar dahil-; ekipmanlar – gemiler için detaylı güverte planları-; canavarlar; büyü – psişik elementler-; yetenekler;marifetler ve fazlası bu kitabın dahilinde.  Kitapta incelenen konular şöyle:

  Bölüm 1: Girdabın İçine. Bu bölüm sulak çevrelerin tehlikelerini detaylı olarak tartışmanın yanı sıra hava, gemi seyri ve deniz savaşları hakkında da bilgi içermekte.

  Bölüm 2: Denizlerin Irkları. İki yeni oynanabilir suda yaşayan ırk, aventi ve darfellan, sahneye ilk çıkışlarını bu bölümde yapıyor, ayrıca deniz elflerini oynanabilir kılan detaylar da burada. Ayrıca bu bölüm hadozee’yi, denizde dolaşan ve yelken açma sanatında ustalaşmış bir ırk, de tarif ediyor. Ek olarak, standart ırkların – Denizuçurumu Cüceleri, Dalgatacı Gnomları, ve Kumsal Buçuklukları gibi- suyla ilgili kültürleri de tartışılıyor.

  Bölüm 3: Class’lar ve Prestige Class’lar: Bu bölüm çeşitli standart sınıfların sulak ortamlarda -dalgaların altında ve üstünde olmak üzere- nasıl işlediğini tarif ediyor. Ek olarak sulak ortamla ilgi –İnci şövalyesi, Kızıl Korsan ve Deniz Cadısı gibi- yedi yeni prestij sınıf tanıtılıyor.

  Bölüm 4: Yetenekler ve Marifetler: Bu bölüm sulak bölgelerde elde edilebilecek yeteneklerin uygulamalarını sunarken, suyun içinde ve dışında karakterlerin performansını arttıracak 24 yeni marifet sunuyor. Ayrıca geminin tayfası ve subaylarının oynadığı çeşitli rolleri de tarif ediyor.

  Bölüm 5: Gemiler ve Ekipmanları: Caravel ve uzun gemiden elflerin Kanatlıgemisine ve büyü güçlü theurgeme’ye kadar yirmiden fazla değişik gemi burada detaylı olarak açıklanıyor. Bölüm ayrıca büyük bombardıman gibi güverte silahlarını ve zıpkın, pala ve sekstant gibi kişisel ekipmanı da tarif ediyor.

  Bölüm 6: Büyüler ve Sihirli Eşyalar. Bu bölüm oyuncuların daha hızlı yüzmekten şeytani bir Kraken celbetmeye kadar herşeyi yapmalarını sağlayacak kırk yeni büyüye ek olarak birkaç yeni suyla ilgili epik büyü ve psişik kuvveti detaylı olarak sunuyor. Ayrıca denizlerde, okyanuslarda maceralara uyacak – yaşayan pruva süsleri ve korkulan diş torbası- gibi yeni sihirli eşyalar da kitabın içeriğinde.

  Bölüm 7: Canavarlar. Bu bölüm sulak çevrelerde rastlanabilecek –pirana sürülerinden, suda yaşayan dinazorlara, efsanevi scyllan’a- üç düzineden fazla canavarı tanıtıyor.

  Bölüm 8: Macera Bölgeleri. Bu bölüm dört deniz macerasının geçeceği bölgenin altını çiziyor. Oyuncunun karşısında kurnaz bir lider emrindeki bir grup goblin korsanı çıkaran ‘Samur Sefahatı’ (EL 5), birçok gemiyi felaketlerine sürükleyen ‘ Parçalanmıştekne Adası’(EL6), dindar bir sahuagin’in kutsanmamış bir çeşmeyi ıslah etme talebinden bahseden ‘ Sekolah’ın Kayıp Tapınağı’ (EL9), ve son olarak oyuncuları gemilerin neden açık denizdeki belli bir alanda kaybolduğu gizemini çözmekle baş başa bırakan ‘Tamorean Engini’ (EL12)...

  Ek: Çarpışma Tabloları. Bu ek bütün deniz çarpışmaları içinde kullanabileceğiniz ihtiyaçlarınızı: denizcilik (denizler ve okyanuslar), tatlısu (göller ve nehirler), ve zindan (yüksekkaranlık, ortakaranlık ve alçakkaranlık) karşılayacak EL tabanlı bir çarpışma tablosu sunuyor.

  *****

  Explorer’s Handbook

  Eberron ürünü  Kaşifin Elkitabı

  Eberron dünyasını keşfetmek isteyen oyuncular için mükemmel bir kaynak kitabı.

  Kaşifin Elkitabı kıtalar bütünü olan Eberron dünyasını tüm çehresiyle vitrine sunuyor. Bu dünyada gezerken duyup duyabileceğimiz dedikodular, söylentiler hakkında bilgiler verirken, Role Play dışında bizlere, uçan gemiler yapmak için güverte planları, şimşek rayları, kalyonlar ve çeşitli nakliye metotları üzerine bilgi sağlıyor. Ayrıca bir kaşif için gezi rehberi, önceden hazırlanılması gereken ekipmanlar, gezginler için temel bazı tavsiyeler…
  Bu elkitabı; sizi bilindik, tek bir bölge içersinde kalmaktan alarak Eberron dünyasının kapıları önünüze açacaktır.

  *****

  Deluxe Eberron Player Character Sheets

  Eberron Aksesuarı  Eberron Karakter Kağıtları(Lüküs)

  Eberron resimlemelerinden güzel parçalar bir cep kesesinin içersine giriyor bu sefer. Bu karakter kağıtları modifikasyonları, Eberron sistemine has ek materyalleri ile D&D Karakter Kağıtlarında olması gereken her şeye sahip. Standart D&D Sınıflarına ek olarak Eberron a özel yeni sınıflar için karakter kağıtları mevcut. Bütün karakter kağıtları dörde katlanmış ve karakter yaratma konusunda geniş ve kapsamlı olmasının yanı sıra rol yapma konusunda bilgilendirmeler ve tavsiyelerde içeriyor.

  Aşağıdaki adresten indiriliyor olması gerek. Garanti vermiyorum ama denemekte fayda var;

  http://www.wizards.com/dnd/files/Eberron_charsheet_11x17.zip

  “ Arbitrium Vincit Omnia ’’
  Eldarin

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2005-09-08 (1366 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.53 Saniye