Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: RomaineQ62
  Bugün: 17
  Dün: 48
  Toplam: 85071

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1139
  Üye: 3
  Toplam: 1142

  Şu An Bağlı:
  01 : ydymip
  02 : minglegreet5
  03 : dryoutfit90

  Wraith the Oblivion -Giriş-
  ÇLÇMSÇZLÇğE BAğLANIş


  Evet, ölüm, fakat onun bir basamak üstünde, kefenin içersinden açılmış bir geçit gibi tıpkı. Çlüm anı, bir yolculuğun defterine mührünü basıp kapattığın ve diğer bir yolculuğa başladığın bir âdettir aslında, bizim için her an gerçekleşmesi olası bir yol.

  Tamamlanmamış binlerce iş, gezilmemiş milyonlarca yol, özlemler ve pişmanlıklar. Bil ki bunlar senin ölü bedeninle beraber yitip gitmezler. Tam tersine yokolmayarak, senin yaşamını ellerinde tutarlar. Birer hayalet, birer gölge olurlar.

  Bu dünya ve öteki arasında kapana kısılmış ruhlar, karanlık lanetlerinin içinde kaybolmuşlardır. Beraber yaşamaya mahkûm edildikleri saf ızdıraplarıyla beraber geçmişlerinin içine kısılmışlardır, arzularının ve korkularının içine…

  Birçoğu, beklemedikleri bir şekilde, vahşi veya acımasız bir ölüm ile. Tamamlayamadıkları önemli işlerine, kalplerini delip geçen henüz söylenmemiş sözlere, kaderin kısa tuttuğu yaşamlarına bağlanmışlardır. Diğerleri ise, mutluluğa olan trajik özlemleri, yaşarken yapmalarına izin verilmemiş işleri tamamlamaları ile lanetlenmişlerdir ve çürütülmektedirler. Az bir kısmı ise acılarına, nefretlerine ve tutkuyla bağlandıkları ideallerine sürülmüşlerdir.

  Onların hepsi, anlamaya ve geçmişe ait bazı kesitleri idrak etmeye dair bazı fikir özleri barındırırlar. Tüm bu varoluşlar bir anlam bütünüdür, özellikle de altdünyada, hayatta kalabilmek için ölüme karşı verdikleri mücadelede. Hafızalarından çıkaramadıkları parçaların, tutkularından geriye kalanların onlara bağlanması ile hisarın dışına taşan Bozulmuşluğun kirli sularını içeride tutmaya çalışan bir kale inşa ederler. Onlar öyle münzevi ve zanaatkâr kimselerdir ki, hatıralarını törpüleyip parlatarak daima canlı tutmak zorundadırlar. Bu; salt yozlaşmaya karşı kendilerini az da olsa koruyabilmeleri için gereklidir.

  Bir türün üstün varlığı olmak, boşluğun içinden geçebilmekle mümkündür, Bozulmuşluğun kalbinden geçebilmek ile. Gölgenin en derinlerinde barındırdığı karanlık benimsenmelidir, hiççilik inkâr edilmelidir, korku reddedilmeli, tutkuya bağlanılmalıdır. Geçmiş reddedilmelidir, gelecek önümüze serilmelidir. Herkim ki kendini geliştiremedi, acısının üstesinden gelemedi, maneviyatını hissedemedi yahut korkusundan ötürü manevi bütünlüğünü yüceltemedi, o kişi, karanlığın ta kendisi tarafından yutulup içine hapsedilecektir.

  *****

  Senin varlığını artık hissetmiyorum
  Senin okumuş olduğun kitaplara dokunamıyorum
  Yıldızların altında seni takip ediyorum
  Peşini bırakmaksızın, hatıralarının
  Senin tanrın öldü ve bu kimsenin umrunda değil

  Ve asla dinmeyen asaletinin
  Kendi ikiyüzlülüğünün içinde boğuldu o

  Ama sonunda artık özgürüm
  Eğer bir cehennem varsa, seni orada göreceğim

  Uluyan yaratıklara veda öpücüğü gönderiyorum
  Tanrınla beraber tüm alçakgönüllülüğünüzle yanarken

  Bu, seni benden ayırıyor
  Söylesene, bunun için ölmeye değer miydi?

  Çektiğim acıyı asla bilemeyeceksin
  Ve de üstesinden geldiğim ızdırabı
  Aynı şekilde bende, senin hakkında aynılarını bilemeyeceğim
  Yine de Unutulmuşluğun kopçalarıyla
  Biz, beraber olacağız

  “ Arbitrium Vincit Omnia ’’
  Hakan "Eldarin" Arslan

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2005-11-01 (1463 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.49 Saniye