Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: MagaretPar
  Bugün: 41
  Dün: 43
  Toplam: 88909

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1907
  Üye: 1
  Toplam: 1908

  Şu An Bağlı:
  01 : yhepyduk

  Planescape Zaman Çizelgesi(Kısım II)
  Planescape Kronolojisi-Sigil'den Çnce-
  SİGİL'DEN ÖNCE

   
  • Illithid İmparatorluğu ethereal ve astral düzlem üzerinde ve bunun yanısıra birçok gökada üzerinde hakimiyet sahibiydi ve imparatorluk akılalmaz bir dinamiğin etkisiyle tüm düzlemler üzerinde en büyük güç haline gelmişti. Düzlemler üzerindeki Mindflayer tehdidinden ötürü dışboyutlarda yaşayan güç dinamikleri dikkatlerini bu yöne çevirmişlerdi ve bu süreç içersinde Kan Savaşı da durdurulmuştu. (GttAP)

  • İmparatorluk tarafından esir tutulan insanların arasından çıkan Gith isimli kadın Illithid’lere karşı insanların gerçekleştireceği devrime öncülük etti ve Illithid imparatorluğuna büyük bir darbe indirerek mutasyona uğratılmış halklarını özgürlüğe kavuşturdu. (GttAP)

  • Zerthimon ismindeki insan ile Mindflayer’ları soykırıma uğratan Gith ile konuşarak onun yapmış olduğu soykırımın, içinde barındığı nefret ve intikam alma hislerinin halkları karanlığa sürüklediğini söyledi. Bunula beraber daha büyük tartışmalar patlak verdi ve özgürlüklerini kazanmış insanları yeni bir iç savaşa sürükledi. (GttAP)

  • Zerthimon’un öldürülmesiyle iç savaş sona erdi. Zerthimon’un yandaşları yenilgileri üzerine Limbo’ya kaçarak orada “Gith’in Çocukları” githyanki’lere dönüştüler. (GttAP)

  • İç savaşlarla güçsüzleşen insanlar yeni güç birlikleri bulmak peşindeydiler. Bunun için Gith, yerine Vlaakith'i sözcüsü olarak bırakarak Baator'da yaşayan Tiamat ile ittifak kurmak amacıyla cehenneme gitti. Bu gidişinin ardından Gith bir daha dönmedi fakat bir süre sonra Tiamat'ın eşlerinden biri olan kızıl ejderha Ephelomon githyanki'lerin yanına gelerek, Gith'in bir daha dönmeyeceğini, yönetimi tamamiyle Vlaakith'e bıraktığını söyledi. Bunun yanısıra "Gith'in Çocukları" ile kızıl ejderha soyu arasında arasında müttefiklik anlaşması sağlandığını da bildirdi. (GttAP)


  NOT: GttAP--->Kaynak, Guide to the Astral Plane'den alıntıdır.


  BİR SONRAKİ KISIM: SİGİL VE SİGİL'DEN SONRASI
  “ Arbitrium Vincit Omnia ’’
  Eldarin

  Copyright © FRP World © Fantezi Edebiyat ve FRP sitesi T�m haklar� sakl�d�r.

  Yay�nlanma:: 2006-01-01 (1585 okuma)

  [ Geri Dön ]
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.45 Saniye