Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1468
    Üye: 1
    Toplam: 1469

Şu An Bağlı:
    01 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - DM Laneti
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

DM Laneti View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Goddess
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 31, 2006 3:42 pm Reply with quoteBack to top

Ehehehe ben asla 4lük zarı kullanamadım... Sanırım üçgensi şekillerle ilgili bir problemim var, trigonometriyi de sevmezdim zamanında =) z8 i çok severim, neden bilmem, sanırım yılışık oyuncunun kafasından en iyi seken olduğu için. Daha iyi bir seçenek varsa bana söyleyebilir misiniz, aerodinamiği daha iyi bir zar istiyorum bu aralar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 01, 2006 10:05 pm Reply with quoteBack to top

bilmiorumda geçen bi doğaçlama oyun oynattım. adamları öle bi yere getirdim ki uykulu uykulu ne dedimimde ilmiom.. ordan kurtulmak için playerlarla beraber kafa yordum valla... Very Happy
    -------------------------------
    d30 olayını kaçırmışım... yenilik yaparken batırmış abiler gereksiz bişi yapmış. tamamen para kazanmaya yönelik. ben bu iş te yokum. ayriyetten masamda otuz köşeli zar gören playerlar kesin 5 e 5 maçı kurar parmakla oynamaya başlar. yani. bitti ben gider. saalıcakla kalın...

mod:msjlar birleştirildi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 12:14 am Reply with quoteBack to top

Abi, bir cevap vermeyecektim de, buna da yani puaahauaha resmen dm işkence etmiş ya... Yani lanet olsun demiştir adam! Resmen deli olmuş gnome bedevi sanki... Ben de pek insaflı sayılmam ama yazık be... Bu şeye benzedi, bizim bir barbar vardı, en yılışığından, sağolsun her oyunda en mantıksız sırayı izler o kadar uğraştığım campaigni rezil ederdi... En sonunda, kızdığım bir gün...
    Barbar, kendinden emin adımlarla koridorda ilerlemektedir. Geçtiği odalar hep boş olmuştur ve güven duygusu iyice artmıştır... Bir kapı koluna elini atar ve içeride bekleyen kambiyonu görür! şaşırmıştır, iki yusuf yusuf atar, sonra biraz dövüşür kaçmaya başlar, fakat o da nesi... Her odadan ayrı bi yaratık çıkar, barbar topukladıkça topuklar, yaratıklar kapıları yıkarak ilerler, barbar kaçtıkça yenisi çıkar veee voila son kapı nasılsa sıkışmıştır,barbar orada kalır, silahını bırakır ve sırasıyla goblinden tutun minatorlara kadar her türlü yaratık tarafından cesedine tecavüz edilir... Bir daha da o arkadaş oyunlarınıza katılmaz, yılışık birinden kurtulunmuş olunur :p

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 9:17 am Reply with quoteBack to top

uLtior wrote:
    DM oyuncuyu haksız yere birçok defa grup içerisinde mada etmiştir ve görevleride attığı kendi zarlarıyla hiç etmiştir. Oyuncu en son bir gnome un işlettiği kimya malzemeleri satan bir dükkana girer. ama gnome u oynatan dm yine hiçlik etmektedir. Oyuncu iyice sıkılır.

Oyuncu: abi ben çıktım bu .oduğumun dükkanından ve pass wall büyüsünü yapıyorum daha sonra binanın yan tarafından içeri giricem
    DM: tamam

oyuncu içeri girer yalnız dm yine hiçlik etmiş ve yanlış yerden sokmuştur oyuncuyu

Oyuncu: lan böyle oyunada sanada çakıyorum lan artık fireball u en patlayıcı gördüğüm şişelerin üzerine

oyuncu fireball büyüsünü yapar patlama olur; patlamanın sonucunda oyuncu karşı binaya uçar üzerinde pass wall olduğu için duvardan geçer ve kendini hapishanede bulur:

duruma karşı sinir krizi geçiren oyuncu kendisine önce daze atmaya çalışır olmaz ve en sonunda kafasını sert bişekilde duvara vurarak bayılır ve karakter kağıdını yırtar:

dm dövülür:

Büyücülerin ellerinde o kadar çok güç oluyorki oynatanlar bir süre sonra en olmadık yerlere olmadık korumalar koymak zorununda kalıyorlar yada böyle sıkıc ve saçma yollara başvuruyorlr. Büyücülere büyleri verirken ve yaptırırken o kadar rahatlık tanırsan olacağıda budur.

Bende de benzer bir şey olmuştu. Bir evde üst katlarda geçmemiz gereken bir koridor var ama tuzaklarla dolu. Diğer taraftada gitmek istedğimiz oda var. Ben hiç koridorla filan uğraşmadım polymorph self ile sinek olup camdan çıktım diğer odanın camından girmek istedim. Ancak odanın camında bir sineğin geçebileceği kadar bile boşluk yokmuş. Karınca, bit olup delikte aradım, kocaman canavarlar olup kırmayada çalıştım ama olmuyor dedi DM. Daha sonra söyledi senin böyle yapacağını düşünmemiştim ben neredeyse oyunu mahfediyordun diye.

Büyülü bir dünyada belli bir seviyeden yüksek büyücülerin istediğin gibi hareket etmesini beklemek gerçektende zor oluyor. Ya onları başka türlü hareket edmeyecekleri bir duruma sokmalısın, yada gardını iyi almalı acaip hareketlere hazırlıklı olmalısın.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    uLtior
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 8:49 pm Reply with quoteBack to top

Orada bendim üstadım. Adam beni deli etmişti çıldırdım resmen. aynı oyunda kötü başrahip in yanina gittik girdik içeri görevimizi anlatıyoruz biz ruhumuzu vecnaya satmış bilumum rezillik.

neyse ben geldiğimiz şehirde de yani cevnaya ruhumu satmadan önce iyi başbüyücüden bi görev almıştım o görevde çöpe gitmişti. başrahini oynatan dm efendiye sinir olmuşum zati, blöf çektim.

"ey saygıdeğer başrahip böyle böyle vukuatlar işlememizi istersiniz,lakin falanca şehirdeki başbüyücüde sizin kellenizden söz etmekteydi, niha niha diye küstahça güldüm"

dm efendi olmaz dedi. bende nah olmaz olur dedim. peki dedi at 20 gelirse kabul edecem dedi. evet 20 geldi ve baş rahip bana pis pis bakıp hımmm demek öyle ozaman sen bana başbüyücünün kellesini getireceksin yavrucum dedi.

ben gidip bi soğuk su içtim. sonra zaten kendimi roninlerin arasına atıp kendo ve katana eğitimi görmüştüm. dağa taşa vurdum kendimi. emrime 50 ronin verdi bende gittim askeri merkezlerden birini basmıştım sevgiğim kötü kadınında yardımıyla ele geçirmiştik. peeeh peeeh ne günlerdi.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Baron
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 26, 2006 10:58 am Reply with quoteBack to top

Bu DM lerin laneti de meşhurdur özellikle zarlara yaptıkları.Benim çok başıma geldi nasıl olduğunu anlayamadım

Bir oyunda karakter yarattı bana dm ve oyuna başladık

Bütün combatlarda 18-19-20 atıyordum şans işte sonra

bir combat sırasında tam zarı atarken zarı avucunun içine aldı ve tekrar at dedi

attım ve 1 geldi.Ondan sonra her attığım zarda aynı şey oldu ve oyunda öldüm.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 04, 2006 4:28 pm Reply with quoteBack to top

Sokak serserisi arete 4 oyuncuya saldırmaktadır
    Diff 7 den dandik bir silah vardır elinde
    -Vursun ya bırak
    -İyi vursun headshot deniyo
    -Denese kaç yazar
    -Firearms 2 Dex 3
    *Zarlar atılır 10,10,9,8,x *
    -Ustam diff 9dan 3 succes sanırım ?
    -Bişey olmaz
    *Damage zarı 4+2--------5 succes gelir*
    -hmmm kafadan 5 damage noldu şimdi sana,komaya girmiş ol bari,soak at dicemde boşver soakımı kalmış bu saatte bu mesafeden.
    *Sessizlik*
    -Sağlık olsun
    Tharivol
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 05, 2006 12:18 pm Reply with quoteBack to top

Dragonlance oynuyoruz. Bir arkadaş da dragon rider olmak için roleplay'in dibine vuruyo oyunda filan çok güzel geçiyo, bir yıllık (gerçek zamanda) bir süreden sonra ejderha kabul ediyo bizim eleman biniyo sırtına onun arkasına da bir rahip bir neraka şovalyesi biniyo. Yükseliyorlar, 2 kemik ejderha geliyor, bunların altında mavi ejderha aerial combat'a giriliyor derkeeeennn.... Surprised

neraka şovalyesi saldırı zarını atıyor: 1 --> şovalye düşmek üzere ejderhadan...

rahip tutmaya çalışıyor şovalyeyi, zarını atıyor: 1 --> tutmasına tutuyor ama ikisi de düşmek üzere ejderhadan...

ejderha binicisi ben tutarım ikisini de diyor, atıyor zarını : 1 --> ......

Mavi Ejderha: cık cık cık... Mad
    Back to top View user's profileSend private message
    Imrand
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 05, 2006 2:52 pm Reply with quoteBack to top

Gülmekten tıkanmıştık bunda Very Happy
    Çstelik sovalyelerden bi tanesi ordunun en çok gelecek vadeden adamı.
    Bi tanesi direk general.
    Rahipte bi kastın başrahibi.
    Eldarin_

PostPosted: Sat Aug 05, 2006 4:01 pm Reply with quoteBack to top

Benzer bir durum BaşkentCon un ikinci gününde oynadığımız oyunda bize olmuştu Very Happy .

Ben Barbar şaman, Darkgnome Barbar Savaşçısını oynuyor. Peşimize kabileden suikastçi kıvamında iki tipleme takılmış. Onları da MaNiak ile Efla oynuyorlar. Ormandayız, biz onları farkettikten sonra combata giriyoruz.

Combat bir süre mülayim bir şekilde devam ediyor ama 2. turdan sonra biraz çivisi çıkıyor tabi ;

*MaNiak bana saldırayım derken 1 atar. Yere düşer. Sonra bunu farkeden ben ona saldırayım derken 1 atıyorum. Çstüste düşüyoruz Very Happy .

Ardından tur sırası Darkgnome a geçiyor. Darkgnome yerdeki MaNiak a saldırıyorum dedi o a attı 1 Very Happy .

Sonunda Efla, nooluyoz lan kaçarım ben bu ortamlardan dedi, kaçarken attığı zar 1. Yoluna ayı çıkmıştı., ölmüştü Very Happy .

Falan yani. Sayısal hesaplamaların bittiği noktaydı benim için Very Happy .

Ha birde MetuCon da Imrand zar atmaya çalışırken botch atmıştı, bildiğin dört ayaklı dik duran sandalyeden düşmüştü Very Happy . O sahnede süperdi Very Happy

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Imrand
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 05, 2006 4:34 pm Reply with quoteBack to top

Very Happy
    Oyuncu enthropi atıp saldırmıştı
    Adam cidden entrhropi atmış kadar oldu boçu attım sandalyeden düştüm üstüne
    Tharivol
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 07, 2006 6:31 am Reply with quoteBack to top

Nedense bir anda kerem'in mumu halınıza döktüğü an geldi imrand ya aah ah ne günlerdi ne gaza gelmişti o an (bu da lanetten sayılır di mi? sayılır sayılır) Very Happy
    EddardStark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 30, 2006 9:45 pm Reply with quoteBack to top

Tharivol wrote:
    Dragonlance oynuyoruz. Bir arkadaş da dragon rider olmak için roleplay'in dibine vuruyo oyunda filan çok güzel geçiyo, bir yıllık (gerçek zamanda) bir süreden sonra ejderha kabul ediyo bizim eleman biniyo sırtına onun arkasına da bir rahip bir neraka şovalyesi biniyo. Yükseliyorlar, 2 kemik ejderha geliyor, bunların altında mavi ejderha aerial combat'a giriliyor derkeeeennn.... Surprised

neraka şovalyesi saldırı zarını atıyor: 1 --> şovalye düşmek üzere ejderhadan...

rahip tutmaya çalışıyor şovalyeyi, zarını atıyor: 1 --> tutmasına tutuyor ama ikisi de düşmek üzere ejderhadan...

ejderha binicisi ben tutarım ikisini de diyor, atıyor zarını : 1 --> ......

Mavi Ejderha: cık cık cık... Mad

gülmekten nefesim kesildi Very Happy
    Hakikatli-Torm
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 06, 2006 8:03 pm Reply with quoteBack to top

Bi zar olayı da benden grubun gaz druidi bir tane evi kontrol ettirme için evcili olan kartalı yollamak ister. Gariban kartal daha önce iki kez mangal olmaktan zor kurtulmuştur zaten. Oyunda ilginç bi sistem var ( açıklaması uzun sürer). neyse druid zarı attı bir . (kartal için) . Ben kafada kurguladım dedim bi de saving throw at kendin için. Oyuncular dumurda . attı bir.
    Olayı şekkliyle beraber anlatmaya koyuldum. Kartal pencereye doğru uçmaya başladı ama demir parmaklıklar olduğunu geç fark etti ( 1. kat maksat gerçeklik olsun) sende evciline bişi olmasın diye peşinden koştun atladın kuşa doğru ama ıskaladın ve ...
    - grup: ve?
    devreye resim girer;
    sonuç kartal kıyması ve hemen yanında kafasının dışındaki heryeri ahşap binadan sarkan bi druid.
    - noldu abi?
    - ebediyete toplu halde intikal

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 8:19 am Reply with quoteBack to top

İnanılması çok zor ama gerçekten olmuş bir olaydır:

Oyun Ravenloft. Karakterim half-elf female fighter... çift el silah kullanıyorum. 12. level falanım yanlış hatırlamıyorsam. Bir yerden kaçıyorum ve karşıma çıkan orcları kesmem gerekiyor. Orclar tabiki domain'in yerlisi değilller, bir şekilde oraya düşmüşler ya da bir büyü sonucunda çağrılmışlar... detayını tam bilmiyor karakterim ve ilk defa görüyor.

Neyse... combat başladı ve ben ilk atak zarımı attım.

1 geldi.

Dm tekrar atmamı istedi...

yine 1 geldi.

DM'in dudağı şeytanca kıvrıldı ve gözleri parladı. Bir daha at dedi.

yine 1 geldi.

Masadaki diğer oyuncular alıp zarı incelemeye başladı... DM bir daha at bakalım ne olacak dedi.

Bir daha attım. Yine 1 geldi.

DM "devam et.. devam et.." dedi..

Yine attım ve yine 1 geldi.

DM durma durma devam et dedi.

Yine attım ve nihayet başka bir sayı geldi...

Ne oldu abi diye sordum DM'e...

Aklıma 3 200 000 de bir olacak bir şey gelmiyor abi dedi...

Zarları kesinlikle tutmadım, hatta sağa sola çarptırarak attım...(özellikle 2. "1" den sonra...)

Çyle boş boş baktık biraz sonra hiç bir şey olmamış gibi devam ettik.

20'lik zarda şu ana kadar duyduğum en uzun seri bu. Ama aynı yıl bir arkadaşım da oyunda 4 kere arka arkaya 1 atmıştı.

Ayrıca 7 zarlı bir sette 7 de 6 max atmışlığım da var ama öylesine atıyordum, bir kıymeti yoktu.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum