Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: JaimieX06
  Bugün: 15
  Dün: 50
  Toplam: 88933

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1184
  Üye: 1
  Toplam: 1185

  Şu An Bağlı:
  01 : ahagawi

  FrpWorld.Com :: View topic - FRPWorld Moderatörlük Başvuruları
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   FRPWorld Moderatörlük Başvuruları View next topic
  View previous topic
  This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
  Author Message
  Eldarin_


  Joined: Dec 20, 2006
  Posts: -27
  Location: Yolcu

  PostPosted: Sun Apr 16, 2006 1:57 pm Reply with quoteBack to top

  FrpWorld.Com'da Moderator'lük Yapmak İsteyenlerin Dikkatine

  Frpworld.Com sitesinde; forum başlıklarında her başlık için bir alt yönetici bulunmamasından ötürü çeşitli altforumlara moderatör alımları yapılmaktadır. Bu yöneticiler, kendi bölümlerinin iç yönetiminden sorumludur ve yöneticilerle eşuyumlu olarak çalışmaktadır. Yöneticiler öncelikle sitenin iyiliğinden, düzeninden sonra da sitenin yöneticilerine karşı sorumludur.

  Kullanıcıların tüm dilekleri ve eleştirileri alt yöneticilere ulaşmakta, en kısa zamanda işleme alınmaktadır. Site geneline yönelik öneriler doğrudan site yöneticilerine ulaşır.

  Frpworld .com amaçladığı hedefler doğrultusunda moderatörlere çeşitli görevler ve sorumluluklar yüklemektedir. Frpworld . com'da moderatörlük kuralları şunlardır:

  1- Moderatör olmak isteyen kullanıcı Frpworld .Com forumlarına, içeriği ve konu bütünlüğü olan 200 mesaj atmalıdır ve sitenin üç aylık kullanıcısı olmalıdır. Bu şartları sağlayan kullanıcı Dilek Kuyusu'na bir mesajla başvuruda bulunduğunda başvuru moderatör ve adminlerin oluşturduğu Saray Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

  2- Moderatörler en az iki günde bir siteye girmeli ve site içinde aktif olarak bulunmalı, kendisine verilen görevleri yerine getirmelidir.

  3-Frpworld . com sitesinde moderatör olmak isteyen kullanıcı,15 günde bir Adminlere yetkili olduğu bölüme ilişkin detaylı bir içerik raporu verecektir.

  4- Moderatör olmak isteyen kullanıcı, moderatör olmak istediği bir bölüm adını yöneticilere göndermelidir. Yöneticiler ise moderatör olmak isteyen kullanıcıyı değerlendirirler.

  5- Moderatörler her zaman yöneticilere, kullanıcılara ve diğer moderatörlere karşı saygılı davranmak zorundadır.

  6- Moderatörler, bulundukları bölümün ve özellikle de sitenin iyiliğinden sorumludur.

  7- Moderatörlük görevini aksatan moderatöre internet yoluyla belli aralıklarla ilk önce uyarı, devam ettiği takdirde de yetkilerini elinden alınması ya da sınırlandırılması yoluna gidilecektir.

  8- Kendi bölümünden sorumlu olan moderatör, başka bölümlerin iç işlerinden sorumlu değildir ve buraya yaptırım uygulayamaz.

  9- Moderatörler, üyelere kin gütme gibi bir hakka sahip değildir. Bu davranış modluklarının alınması ve bir daha aday gösterilememeleri için geçerli bir sebeptir.

  10- Moderotörler sildikleri mesajın veya konunun nedenlerini söylemek zorundadırlar. Siteye nedensiz mesajım silindi kimin sildiğini bilmiyorum şeklinde gelecek her şikâyette moderatörler hatalı konuma düşeceklerdir.

  11-Moderatörleri eleştiren üyeler olabilir. Onların görevlerini kötüye kullandıklarını haksızlıklar yaptığını söyleyen kişileri hakaret ediyor gerekçesiyle açılan konuyu kilitleyemez Çyelerin Moderatörler hakkındaki şikayet ve görüşlerini istedikleri yerde ifade etme hakları vardır. Yine hakaret ya da seviyesizlik olmadığı sürece kimsenin düşüncesini söyleme özgürlüğü kısıtlanamaz.

  12-Moderatör kendisini eleştiren kişiye tartışma yaratmadan savunmasını yapabilir. Ancak modların forumda tartışma yaratmaları kesinlikle yasaktır. Moderatörler yada site hakkında hakaret içermeden eleştiri yapan kişileri dinlemeleri, buna engel olmamaları ve şikayetlerini siteye iletmelerinin de çözüm üretilebilmesi açısından faydalı olacağını ileterek admine yönlendirmeleri gerekmektedir. Eğer eleştiriler rahatsız edici bir boyuta ulaşmışsa o kişinin uyarılması amacıyla Adminlerle temasa geçecektir.

  13-Moderatörler, hiçbir sebeple moderatör olan nicklerinin sifrelerini bir başkasına veremezler. Bu kişiler 1.dereceden yakınları (anne, baba, kardeş, kuzen, vs...) bile olsa kabul edilemeyecek bir davranıştır. Herhangi bir sorun yaşandığında da böyle bir bahane kabul edilmeyecektir ve moderatörlükleri geri alınacaktır.

  14-Moderatörler müdahalede zorluk çektikleri konularda diğer moderatörlerden yardım isteyebilirler.

  15-Moderatörler FrpWorld.Com aleyhine konuşamazlar, eleştirilerini Admin ile birebir görüşerek yapmaları beklenmektedir. FrpWorld.ComÂ? un yaptığı değişiklik ve yenilikler hakkında üyeleri bilgilendireceklerdir. Çyeler modları örnek aldığından site kararları ve sitenin aldığı tedbirler konusunda yorumlarını yine buraya bildirmeleri site genelinde konuşmamaları gerekmektedir.

  16- Adminler tarafından kabul edilen kararlar gereği - siteye zarar vereceğine kanaat getirilirse - moderatörün / moderatörlerin görevine bir açıklama yapılmadan son verilebilir.

  17-Moderator bölümünü sürekli aktif tutmak zorundadır. Bölümlerini canlandırmak atılan her adımda moderatörler bizzat sorumludurlar.

  18- Moderatörlük görevi yöneticiler tarafından kabul edilmiş kullanıcı, bu kağıdı bir sözleşme olarak kabul edecektir ve en kısa zamanda sözleşmeyi kabul ettiğine dair yöneticilerden [email protected] adresine gönderecektir.

  *Bu kurallar 16.04.2006 tarihinden itibaren geçerli olmasına karşın şu anda moderatörlük görevini üstlenenler içinde geçerlidir.

  Moderatörlük başvurusu ve şartlarıyla ilgili anlamadığınız, bilmediğiniz her hangi bir şey varsa sorularınızı site yöneticilerine sorabilirsiniz. [email protected]'a mail atabilirsiniz. Sorularınız ve isteklerinizi en kısa zamanda cevaplanmaya çalışılacaktır.

  FrpWorld Yönetimi Adına,

  Herkese iyi eğlenceler dileriz.

  _________________
  Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.51 Saniye