Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1082
    Üye: 2
    Toplam: 1084

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - Bi İnsan FRp Ye nasıl Başlatılır
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bi İnsan FRp Ye nasıl Başlatılır View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 08, 2006 10:24 am Reply with quoteBack to top

Olay Ben,Chosen ve utku adında frp yi bilmeyen biri arsında geçiyor...
    Biz ateşli bir şekilde... frp konuşurken...

Utku: ya benim abimin eski kitaplarının arsında D&d nin Players Hands book Diye bir şeyi var.içinde antik kuntik şeyler yazıyor.kuralar gibi şeyler... silahlar filan var büyüler filan var.

Chosen la ben : ne ??? Surprised

Sonra biz anlatmaya başladık frp şöledir böledir...

Ama adam böle sıfır kitabı işe yaramaz diye bir köşeye atmış... hazine bulduğunun farkında değil....

Sonrada baya konuştuktan sonra frp yi öğrenmeye ve siteye katılmaya karar verdi...utku arkadaşımız... (Eeee kimin cabaları ile ).

Bir kişi daha bu cemiyete katmanın mutluluğu ile ankaraya döndüm.Smile

Sıra sizde ARkaşlar.. böle arkaşlarınızı nasıl oyunlara başlatınız.. yada... Siz nasıl başladınız...

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Demian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 08, 2006 2:00 pm Reply with quoteBack to top

Valla ben basladigimda cevremde sadece bir arkadas vardi hep onunla oynardik zaten. Yillar boyuncada kimse gelmedi oynamaya. Ama ne zaman ki Yüzüklerin Efendisi'nin birinci filmi cikt,i cevremizde bize o güne kadar ne yapiyorsunuz diye anlayissiz bir sekilde bakan elamanlarin hepsi bizde frp oynamak istiyoruz diye cevremizi doldurdular. O aralar toptan 9-10 kisiye sinirli bilgimle frp dersi verdim hatta elemanlar icin basit oyun sistemi bile bulduk.
    Tavsiye: Elemana önce fantasy filmi izletin sonrada gaza getirin ise yariyor.
    Not: Kizlara kesinlikle Legolas'i erkeklerede Arwen'i gösterin ise yariyor. Melek görünümlü Å?eytan
    Back to top View user's profileSend private message
    calis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 08, 2006 2:30 pm Reply with quoteBack to top

Frp ye başlamak benim için dönüm noktası olmuştur.Zira ailem devamlı frp ye karşı çıkmış bir çok defa kitaplarıma el konulmuş pc yasakları gibi şeyler başıma gelmişti.Frp ye ise ege ve hazar adında 2 yakın arkadaşım ile başladım.O sıralar elimizde sadece pullar vede hazır karakter kağıtları (miale,regdar,jozan vs vs ) nedense uzun soluklu hiç oyunumuz olmadı Very Happy.Ve bu durum halen devam etmek de Embarassed

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 09, 2006 2:47 pm Reply with quoteBack to top

Keşke hiç dönmeseydin calısDil

Neyse... bende hadi oyun oynıyalım dedik ve oynadıkVery Happy
    benim başlamamda bir geyik yok ama bir ark. paladin oldu...
    VE anlatık böle böel yapar paladinler..
    Cok exp almak istiyorsanda kötüleri öldürerek değil. iyiliğe ikna ederek daha cok exp alırsın dedik

Adam gördüğü zombinin yanına gitti... ve elini onun omuzuna atarak

- Ya gel zombi kardeş beraber TEar Yolunda iyilik dağıtalım.bu senin hem içini temizler.. hemde iyi hisedersin dedi...
    Sonra dm dönüp zombi ne diyor diye sordu.
    -dm : Böheeeeeeeeeee değip bir tane tokat atıyor...Very Happy

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Lady_Lstcntrl
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 10, 2006 1:49 pm Reply with quoteBack to top

ya biri bana şu zımbırtıyı anlatsın,,tabi sabırlı biri,,sürekli duyuyorum frp frp,,,bu siteyi tesadüfen buldum,tasarımı hoşuma gitti diye üye oldum:)bu sıralar işsiz bi kadınım ve uyku problemim var,,sabaha kadar önüme gelen her siteye üye oluyorum,hatta bazı sitelere iki-üç kere farklı nicklerle üye oluyorum,,forum doldurmak kendimi işe yarar hissettiriyo,,düşünün yani o kadar vahim bi durumdayım:)ya gençler benle dalga geçmeyin ama cidden merak ettim ya,,hem bak bi kere gösterin ikincisinde sizi geçerim:)ehee ehee,,tombala gibi bişeymi bu:)tamam tamam gülmeyin,manyağa bak demeyin,öyle tombala gibi olmadığının farkındayım,,hem birini eğitmek eğlenceli bi zanaat:)siz bana bu işi öğretin bende size edebi kültürümün derinliklerinden sunumlar yapayımSmileSmileşaka bi yana eğlenceli görünüyor,,bana bi el atın bi zahmet:)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 10, 2006 2:44 pm Reply with quoteBack to top

Lady_Lstcntrl wrote:
    bana bi el atın bi zahmet:)

Çook çook talihsiz bi'talep olmuş bu.. Evil or Very Mad

En iyi öğrenme şekli oyunları izlemektir. Site üzerinden haberleşilen ve devam eden oyunlar var, bunlardan birine katıl, izle, öğren, zevkli olup olmadığına sen karar vermiş olursun...

Saying mean things about the Almighty isn't going to hurt God, it just hurts you and corrodes the world around you.It's like spitting at the sky. The sky isn't bothered, and there's a good chance you hit your own face in the bargain
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    ElvenBard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 10, 2006 3:12 pm Reply with quoteBack to top

azuhauhazu site frp, edebiyat, kültür fln içeriyo ok de burda bile öyle talep olmaz hakkaten dfkmşdfşkdfm

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 10, 2006 3:26 pm Reply with quoteBack to top

Lady_Lstcntrl wrote:
    ya biri bana şu zımbırtıyı anlatsın,,tabi sabırlı biri,,sürekli duyuyorum frp frp,,,bu siteyi tesadüfen buldum,tasarımı hoşuma gitti diye üye oldum:)bu sıralar işsiz bi kadınım ve uyku problemim var,,sabaha kadar önüme gelen her siteye üye oluyorum,hatta bazı sitelere iki-üç kere farklı nicklerle üye oluyorum,,forum doldurmak kendimi işe yarar hissettiriyo,,düşünün yani o kadar vahim bi durumdayım:)ya gençler benle dalga geçmeyin ama cidden merak ettim ya,,hem bak bi kere gösterin ikincisinde sizi geçerim:)ehee ehee,,tombala gibi bişeymi bu:)tamam tamam gülmeyin,manyağa bak demeyin,öyle tombala gibi olmadığının farkındayım,,hem birini eğitmek eğlenceli bi zanaat:)siz bana bu işi öğretin bende size edebi kültürümün derinliklerinden sunumlar yapayımSmileSmileşaka bi yana eğlenceli görünüyor,,bana bi el atın bi zahmet:)

http://www.frpworld.com/kurallar/fryo.html şurayı bir incele belki işine yarar. Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 10, 2006 4:19 pm Reply with quoteBack to top

Constantine wrote:
    Lady_Lstcntrl wrote:
    bana bi el atın bi zahmet:)

Çook çook talihsiz bi'talep olmuş bu.. Evil or Very Mad

En iyi öğrenme şekli oyunları izlemektir. Site üzerinden haberleşilen ve devam eden oyunlar var, bunlardan birine katıl, izle, öğren, zevkli olup olmadığına sen karar vermiş olursun...

nuhahahahaaaa piskopatsin constantin.
    Captain_of_Elven
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 10, 2006 4:54 pm Reply with quoteBack to top

Ben sınıf arkadaşıma frp yi anlatıyodum tamam ben yeterince öğrendim dedi oyuna başladık o barbar warior oldu bi hana girdi hancıyla konuşurken elindeki harita için anlaşmazlık çıkınca hancıyı doğradı Very Happy Bazen çok zor oluyo yaw öğretmek
    Thorodin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 12, 2006 8:06 pm Reply with quoteBack to top

benim frp ye başlayışım çileli arayışlar sonunda gerçekleşti desem yalan olmaz!
    Hatırlarım bundan yıllar önce sıradan bir sonbahar günüydü... O zamanlar ben bir ortaokul talebesiydim ve kendi çapımda fantastik hikayeler kurguluyordum henüz hiçbir fantastik kitap görmemişken çılgınca seyrettiğim animeler ve hastası olduğum mitolojilerin etkisinde... İşte böyle bir günde çok sevdiğim arkadaşım Can bana Yüzüklerin efendisinden bahsetmişti, oda kitabı henüz okumamıştı ama bana şöyle demişti hiç unutmam: ' Apo yüzüklerin efendisi diye bi kitap varmış adam senin yapmaya çalıştığını yapmış kendi dünyasını yaratmış bi göz at oku belki öğreneceğin şeyler olur' Bu laf üzerine bende gaza gelip yüzüklerin efendisini okumuştum sonra benden gören bütün taifem'de kitabı okumuştu... Bu fantastik kurguyla tanışmamız olmuştu... Rol yapma oyunlarına gelince;
    Fantastik kurguyla tanışmamızın ardından araya giren Diablo 2 oyunununda gazıyla ben ve arkadaşlar fantastik bir şeyler yaşama hayallerine dalmış ve beş arkadaş konuşa konuşa bir hikaye kurgulamıştık. içinde tiyatral hiçbir şey geçmemesine kurallar, zarlar olmamasına karşın bu hikaye oynadığımız ilk fantastik oyundur diyebilirim zira herkes kendi karakterinin ne yapacağını belirlemişti. Olayların sonuçları mümkün olan en karizma hale getirilmeye çalışılarak oynanan bir oyun...
    Fakat buda yetmedi tabi. O yaz teyzemin oğlunun aldığı spiderman dergisinin arasındaki D&D reklamını görünce içime bir kurt düşmüştü (gerçi o zamanlar D&D yi Magic the gathering ile karıştırmıştım Surprised Malum Trabzon frp nin adının duyulmadığı bir il olur bu kadar) bu kurtu takip ederek oturup kurallar yazmaya başlamıştım bir defter dolusu kural, büyü, eşya, kendi ırklarım vs vs yazmıştım ama tamalayacak sabrı bulamdığım için benim kuralarla hiç oyun oynanamamıştı (iyikide öyle olmuş yoksa bizim tayfa frp den soğuyacaktı Very Happy ) Neyse en sonunda böyle arayışlarla frp yi öğrenmeye çalışırken bir gün tamamen şans eseri sınıf arkadaşlarımdan birinin kardeşinin ve saz arkadaşlarının frp oynadığını duyduydum benim de tanıdığım bu kardeş vasıtasıyla oyunlarına hobbit bir paladin olarak katılmıştım, diyebilirimki o oyun oynadığım en keyifli oyundu. Çok geçmedi arkadaşlarımıda oyunun içine çekip Trabzonda frp oynanmasını sağladık hala daha oynuoruz ve tahminlerime göre koca şehirde bu oyunu oynayan sadece iki grup var (bizim grup ve beni oyunla tanıştıran
    arkadaşların grubu) Artık oyunlardaki konumum Dm'lik (lanet olsun) her zaman oyuncu olmayı daha çok sevsemde bizim tayfada bu işi en iyi kvıran benim ama bana sorarsanız benim Dm liğim beş para etmez!

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 29, 2006 1:30 pm Reply with quoteBack to top

Lady_Lstcntrl wrote:

Bu zımbırtı hakkında bilgi verebilirim istersen...
    Ama çok zımbırtı bişey ona göre..

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    valhalla
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 16, 2006 8:46 pm Reply with quoteBack to top

o eleman alınır eline zarlar verilir ve bi oyun kurarak öğretilir.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Baron
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 25, 2006 8:20 pm Reply with quoteBack to top

Ben ilk frp ye bir arkadaşım vasıtası ile başladım.Birgün evde müzik dinliyordum ki arkadaşım aradı ve beni çağırdı ev yakın olduğu için gitttim

Bana anlattı ve bir oyuna soktu. İlk oynadığım frp 9 saat sürmüştü.

Bugüne kadar geldim

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 26, 2006 9:25 am Reply with quoteBack to top

calis wrote:
    Frp ye başlamak benim için dönüm noktası olmuştur.Zira ailem devamlı frp ye karşı çıkmış bir çok defa kitaplarıma el konulmuş pc yasakları gibi şeyler başıma gelmişti.Frp ye ise ege ve hazar adında 2 yakın arkadaşım ile başladım.O sıralar elimizde sadece pullar vede hazır karakter kağıtları (miale,regdar,jozan vs vs ) nedense uzun soluklu hiç oyunumuz olmadı Very Happy.Ve bu durum halen devam etmek de Embarassed

kitaplarima el koymadilar ama diger seylerin aynilarini bana da yaptilar simdi biraz gizliden oynuyorum daha dogrusu oynatiyorum Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum