Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 11
    Dün: 23
    Toplam: 90340

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1597
    Üye: 0
    Toplam: 1597

FrpWorld.Com :: View topic - Drizzt keser, Drizzt biçer...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Drizzt keser, Drizzt biçer... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Quest_For_Tanelorn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 04, 2004 8:34 pm Reply with quoteBack to top

ben drizzt i çok severim ama artık çok abarttı.pervane gibi dönen palalar artık bir rpg de cheat yaparsınız da önce herkesi kesersiniz de sevinirsini sonra sıklırsınız ya aynı tadı vermeye başladı
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    necroyunus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 12, 2004 4:57 pm Reply with quoteBack to top

İyide beyler zaten düşününce FRP olayı toptan abartı ve saçma
    Ne lan o öyle büyüler müyüler olurmu öyle şey ejderhalar falan
    Ama bunlar niye hoşumuza gidiyo.Hiçbir zaman gerçek olamayacakları için.
    Biz denedik.Tamamen gerçek hayatta geçen bir FRP oyunu.Noldu.2 saat sonra sıkıldık.Baydı.Gerçek hayat FRpsi mi olur anasını satiyim.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Eldarin_

PostPosted: Fri Nov 12, 2004 5:21 pm Reply with quoteBack to top

anlayamadım yunus ne demek istemişin.FRP nin abartı olduğundan falan bahsetmişin saçmalamanın doruklarına ulaşmışın.
    NE DEMEK FRP ABARTI!
    farkındaysan büyüler olsun doğaüstü güçler olsun yahut fiziksel çarpışmalar vs...bunların hepsi kendi içinde belli mantık öğelerine sahiptir ve bunlar kurallarla belirtilmiştir.
    yani hiçbirşeyi abartarak ve saçmalayarak oynamıyoruz oynatmıyoruz.
    bizim Drizzt konusunda abartılı bulduklarımız bu bahsettiğimiz kuralları en ince detayına kadar okuyucuya anlatmasıdır.ki ben genelde Salvatore un bu anlatım biçimini eleştiririm.çünkü okuyucu kitaptan kurallara uymasını beklemez.zevk almak ister ve bunun için belli kurallar bazen reddediledebilir.
    ama senin düşüncen sonderece uyumsuz olmuş,belki de böyle demek istememiştin onu bilemem...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Back to top View user's profileSend private message
    necroyunus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 12, 2004 7:49 pm Reply with quoteBack to top

Dilerdim ki "saçmalamışsın" gibi beni durup dururken gerecek bir şekilde girmeseydin konuyada tartışabilseydik
    Söylemek istediğim şey çok açık "Abartılmış olaylar yerine göre insanın hoşuna normal olaylardan daha çok gidebilir"
    Drizztin durumu böyledir
    Sen "mantık çerçevesi" falan demişsin ama o mantık çerçevesi tamamen insan yapımı bir çerçeve.GÇnlük hayatta elimizden asalarımızdan alev topları çıkamayacağını gayet iyi biliyorsun sanırım.Ve her ne kadar kabul etmek istemesen de FRP dünyası bizim dünyamız için gerçek dışı ve olabilecek olaylar da dünyamıza göre abartı olaylar.
    Ha belki örneğin FR aleminde yaşıyor olsaydık sonra FRP oyununu icad edip cep telefonları falan olsaydı "bu ne lam böyle şey mi olur" diyecektik.
    Ya söylediğim şey çok açık lütfen herkese sesleniyorum burada birbirimizi "germeden" sadece tartışalım.Laf sokmaya çalışmayalım.Çok tartışmada "galip gelip"(o da nasıl oluyosa) bu forumların bir numaralı adamı olmaya çalışmayalım.Sadece tartışalım yahu!?
    Neyse efendim saygılar
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Elric Melithleyn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 03, 2005 12:22 pm Reply with quoteBack to top

Drizzt bir devrimci ancak devrimciler erken ölürdü fakat drizzt biraz uzun yaşadı ne kadar dövüş sırasında ilginç ve değişik hareketler yapsada adamın yapısı bu yalnız yaptığı hareketlere göre leveli düşük adamin levelini biraz yüksek tutulması gerek tamam şimdilik level 15 ama biraz daha yükselirse iyi olur tabi son hunter bladeste neler yapıyor bilemiyoruz son seri biraz abarmış heralde birde adamın tanrisi tanri degil soyle daha kadim bir tanrıya tapsaydı mesela tempus falan tabi oda barbarianlar icin ama sonuc olarak öz itibariyle adam bir drow ve ünlü biri ayrıca çok iyi dövüşüyor

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 03, 2005 12:23 pm Reply with quoteBack to top

Drizzt bir devrimci ancak devrimciler erken ölürdü fakat drizzt biraz uzun yaşadı ne kadar dövüş sırasında ilginç ve değişik hareketler yapsada adamın yapısı bu yalnız yaptığı hareketlere göre leveli düşük adamin levelini biraz yüksek tutulması gerek tamam şimdilik level 15 ama biraz daha yükselirse iyi olur tabi son hunter bladeste neler yapıyor bilemiyoruz son seri biraz abarmış heralde birde adamın tanrisi tanri degil soyle daha kadim bir tanrıya tapsaydı mesela tempus falan tabi oda barbarianlar icin ama sonuc olarak öz itibariyle adam bir drow ve ünlü biri ayrıca çok iyi dövüşüyor

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 03, 2005 12:29 pm Reply with quoteBack to top

Drizzt iyidir ama zak derim başka birşey demem hem drizzt i mükemmel eğitti hem de Drow öldürmeme gibi bir düsturu yok zaten bu yüzden drizzt daha zayıf kalır ayrıca fazla efsaneleştirdiler..Bu başlarda güzel gelsede sonradan sıkmaya başlar..
    Keşke Salvator zak ı anlatan bir kitap yazsa(3 olsun)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 26, 2006 7:38 pm Reply with quoteBack to top

Drizzti severim.Ama gerçekten bazen abartı yerleri var.Salvatore işte.
    AZaZ3L
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 27, 2006 4:34 pm Reply with quoteBack to top

Tabi bu Salvatore un yazım tarzıyla da ilgili mesela ben Salvatore'dansa Thomas Reid(Çrümcek Kraliçenin Savaşı sersisnin yazarı) in karakterlerini yansıtma tarzını çok daha beyenmişimdir ve oradaki karakterlerin drizzt gibi ölümsüz olmadığının da farkında olduğuınuz için okurken acaba die düşünebiliosunuz..Drizzt te ise sadece acaba gene nasıl bir mucize gerçekleştircek die düşünüosunuz..
    Ve bana göre Drizzt in daha çok sevilmesinin tek sebebi saf kötülükten saf iyiliğe olan geçişi ve dark elf karizmasıdır Melek görünümlü Å?eytan

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 28, 2006 1:22 am Reply with quoteBack to top

Drizzt'in sevilmesinin nedeni güzel oluşturulmuş bir karakter olması ve ilk 3 kitabının çok güzel olmasıdır bence.
    Ancak Salvatore amca, tuttukça yazmış ve konuyu kalitesizleştirmiş ve abartıları iyice arttırmış ve güçlendirmiştir. Çrnek: Demonla karşılaşmadan az önce ona işleyen kılıç bulma, beyaz ejderhanının kafasının üst hizasında dev sarkıt olması üstünde buraya çekiç atın yazan vs vs... Ki bunlar yine ilk kitaplara yakın olan serideydi. Dolayısıyla Drizzt çok daha fazla sevilebilecek bir karakterken, zamanla "tamam Salvatore ya tamam, onu da yaptı Drizzt, yapar tabi" dedirten bir karakter haline gelmiştir. Ki o cümlede Drizzt yerine Wulfgar veya Drizzt ile ilgili romanlarda geçen herhangi bir önemli yan karakter koyulabilir.

Elric Melithleyn wrote:
    birde adamın tanrisi tanri degil soyle daha kadim bir tanrıya tapsaydı mesela tempus falan tabi oda barbarianlar icin

Yanlış anladım sanırım değil mi? Mielliki'yi ezmişsin gibi geldi de, kadim tanrı falan değil gibilerinden Smile. Çncelikle Drizzt Do'urden Ranger'dır ve Rangerlar tarafından en çok tapılan tanrıya tapması da gayet mantıklıdır, özellikle de ilk serinin yüzeye çıktıktan sonraki kısımları düşünülürse. Ayrıca Mielliki Intermediate Power'dır ve hafife alınmayacak güçtedir ve yeterince de kadimdir, güçlü veya kadim olmak için Greater Power olmaya gerek yoktur sonuçta.
    Sanırım yanlış anladım, kusura bakma eğer öyleyse Smile

Edit by Sylvos// Mesajlar birleştirilmiştir.

Corpore de Patrio Parvum Phoenica Renasci
    Phantom
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 26, 2006 7:54 pm Reply with quoteBack to top

Drizztin abartı bi karakter olduğunu zaten herkes kabul ediyo belkide en abartı kitap karakteri bu konuda yapılıcak bişey olmadığı için kitaplarını okuyup zevk almaya bakın benden tavsiye
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    mortiis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 27, 2006 2:22 am Reply with quoteBack to top

kusura bakmasın driztt sevenler ama bence drızti yapanlar bayabi saçmaladı tamam adamlar good bi darkelf yarattılar süperoldu iyiydi ama ertu gibi bidemonu yenebilen bi karakterrriinnlvlının 15olması imkansız kesinlikle daha fazla olması lazım gelir.Ayrıca bence artemis enteriyi yenmeside tamamen kitpata başrol oyuncusu oldugu içindir bence artemis çokdahazekihırslı ve inatçı bi karakter driztt dourdene göre.... Idea Idea
    _raistlin_
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 27, 2006 8:42 am Reply with quoteBack to top

drizzit in abartısı gücünde değila arashian bahsttiği gibi abartısı şansları. bu yüzden insan kitabı okurken yan karakterlere odaklanmak zorunda kalıyor.çünkü drizzt e bişey olmuyorki. tıpkı tommiks gibi oldu oda Very Happy

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 2:41 pm Reply with quoteBack to top

drizzt menzoberranzandan kimseyi öldürmek istemiyorum deyip çıktı, yüzeyde kimi bulsa kesiyo. ne orc kaldı öldürmediği ne goblin anayurdunda kalsa yemin ederim daha az cinayet işlerdi. üstüne bide fıstık evi vardı. drizzt'in dövüş yeteneğide abartıldıkça abartıldı savaş tanrısı sanki yenilmez drow. hiç kimse bu kadar şişirilmez kardeşim.
    onu_r
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 26, 2006 7:15 pm Reply with quoteBack to top

ben drizzt'i severim ama şu ilerki kitaplarında paladin haline gelmiyomu uyuz oldum ama yinede favorimdir bu arada dünyaları tartışmak bence gereksiz çünkü hepsi süper ama tabi zevk alana Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum