Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: NathanielH
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1748
    Ãœye: 1
    Toplam: 1749

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - Harry Potter
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Harry Potter View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    BriAnA_LonGboW
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 9:06 pm Reply with quoteBack to top

arkadaşlar daha önce yazan old mu blmyrm ama bu benim kandi düşündüğüm bişeydr ve daha yeni aklıma geldiğine şaşıyorum,lütfen yorumlarınız yazn:RAB ı bilmeyen yoktr heralde, çoğu kişi onn regulus black oldgunu söylüyo,bende ilk andan itibaren öyle düşndm ve şimdi onun madalyonu aldıına dair neredeyse kesin bir kanıt buldm.zm.anka yoldaşlığının türkçesinin 158. sayfasnn sondan 5. satrında görebileceğiniz gibi Smile))(bliyorm,komk oldu)harry,ron,hermione....ve diğerleri grimmauld meydanndaki karargahta(blacklerin evi) temzlik yaparken çeştli karanlık nesneler buluyolar ve biri de HİÇ KİMSENİN AÇMAYI BAşARAMADIğI BİR MADALYON!regulus ölmeden önce onu etkisiz hale getrmiş-yada getrmemş olarak onu bırakmış olabilir.sonuçta orası güvenli bir yer.hatta blackler çok köklü bir aile ve ellernde pekala değerli aile yadigarları olablir.ya da regulus onlrı bırakmış(yok ettkten sonra)olablir.yani ordaki nesnelerden bazıları da horcrux olabilir,örneğin müzik kutusu!neyse,fikirlerinizi beklyorm

Yıllar sonra engin mavilige baktıgınızda
    Giden ruhların sonsuzlugunu hissedersiniz
    Cünkü gök denizde renk bulur
    �lü ruhların rengini alır,
    Gözyaslarına ka
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 10:40 pm Reply with quoteBack to top

RAB konusunda Rowling'in bize bir sürpriz yapacağına neredeyse eminim, hele ki herkes RAB'ın Regulus olduğunu düşünürken. Bence hiç düşünmediğimiz biri çıkacak, RAB da ismin kısaltması olmayacak, diye düşünüyorum. Smile

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 15, 2006 1:10 pm Reply with quoteBack to top

Bende çok merak ettim RAB kim diye.
    Back to top View user's profileSend private message
    Elamshin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 23, 2006 3:24 pm Reply with quoteBack to top

en iyi kitabı tartışmasız Zümrüdü Anka Yoldaşlığı'dır.

Melez Prens benim için gerçek bir hayal kırıklılığıydı...

Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 24, 2006 8:03 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar sanırım hepiniz basit sıradan bir şekilde oltaya düşüyorsunuz.Belki de JK hepinizden yeni bir karakter ya da beklenmeyecek bir karakter beklemenizi beklemiştir.Bence de Regulus.Kanıtlarrrrrr:
    1-)Briana nın dediği
    2-)Mektup ta Karanlık Lord'um diye başlıyor Karanlık Lord diye sadece Çlümyiyenler diyorlar
    3-)Mektuptan anlaşıldığı üzere adam eskiden Çlümyiyen sonra ölümyiyenliği bırakmış.Bu duruma uyan sadece Regulus var(bilinen)
    4-)Mektupta *ölmüş olacağım* diyor.Hatırlarsanız 4. seri de Voldi diyor ki *Bana karşı gelenlerin bir tanesi öldü*.Bu duruma uyan yine Reg var.Çünki o da karşı geliyor ve ölüyor
    5-)Regulus Snape ile çok yakın arkadaş.Hata denildiği üzere tek arkadaşı.Kehaneti bilenlerden biri de Snape.Snape de tek arkadaşına Kehanet i anlatmış olabilir.Zaten mektupta da Kehanetten bahsediyordu
    6-)Madalyon daha önce Regulus'ta gzükt

ÅŸimdilik bu kadar Wink

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 28, 2006 11:47 pm Reply with quoteBack to top

e kanıtlar gayet sağlam. inandım ben

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    celeraen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 29, 2006 1:24 pm Reply with quoteBack to top

valla ben de inandım Smile

<br>All the proud men turned to dust.
    Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 29, 2006 4:16 pm Reply with quoteBack to top

vala ne yalan söliim bende inandım Very Happy
    yeni kitapta cıkamadı bi türlü ya cıksada okusak artık... Neutral

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 8:38 pm Reply with quoteBack to top

inanmayım dostlarım işte size bulabildiğim en sağlam kanıtlar:

R.A.B., Dumbledore'un kardeşi Aberford'dur, nası oluyo demeyin ve lütfen okuyun.

R.A.B'nin Gerçek Kimliği
    “Harry Potter ve Melez Prens”in olay kurgusu hakkında bizi çok daha fazla aydınlattığına hiç şüphe yok. Bunun yanında kitap, aradığımız sorulara cevap bulmayı umarken bir o kadar soruyu da beraberinde getirdi. Kafamızı en çok kurcalayan soru; Lord Voldemort’un sırrını keÅŸfeden ve onun Hortkuluk’unu almayı baÅŸaran kiÅŸinin kimliÄŸi…

Bugüne kadar R.A.B hakkında çok konuÅŸuldu, tartışıldı, tahminler yürütüldü… En baÅŸta herkes R.A.B’nin yeni bir karakter olmasını akla yatkın tek seçenek olarak görürken; JK’nın “Yeni bir karakter için zaman yok” açıklamasıyla insanlar önceden karşılaÅŸtıkları ama dikkatlerinden kaçan kiÅŸilere yoÄŸunlaÅŸtılar. Tahminlerin en güçlüsü ve mantıklısı R.A.B’nin Regulus Black olduÄŸuydu. Yabancı bir sitede Regulus’un ikinci isminin “Arctrus” olduÄŸu onaylandıktan sonra insaların bu kiÅŸinin Regulus olduÄŸuna dair hiçbir şüphesi kalmadı.

Ben onlara yanıldıklarını söylüyorum. Hataları her zaman R.A.B’nin kimliÄŸini sadece R.A.B harflerine bakarak aramaları... Sanırım bu JK’nın bir oyunu… Ä°nsanların dikkatini harflere çekip gerçek, somut ipuçlarının gözden kaçmasını saÄŸlamak…

Hiç kuÅŸkusuz bizi R.A.B’ye götürecek en önemli ipucu bıraktığı not… Notta geçen bir cümle bizi ona götürüyor. Sadece bir cümle…

“Denginle karşılaÅŸtığında bir kez daha ölümlü olacağın umuduyla, ölümle yüz yüze geliyorum”

Bu cümleye bakarak R.A.B’nin kehaneti bilen birisi olduÄŸunu görüyoruz ve bu da bizi kehaneti kimlerin bildiÄŸini düşünmemize yol açıyor. Kehaneti bilen 7 kiÅŸi var. Sayı çok mu geldi? JK’nın sürekli vurguladığı gibi 7 en sihirli rakam... ÅŸimdi bu 7 kiÅŸi kim onlara bakalım;

1) Albus Dumbledore: Kehanet yapılırken yanındaydı ve onu duydu ama onun R.A.B olacağına ihtimal vermiyoruz çünkü eğer gerçek hortkuluku alan o olsaydı bir daha oraya gitmezdi.

2) Lord Voldemort: Snape sayesinde kehanetin yarısını duyan Voldemort kendi hortkulukunu çalmış olamaz değil mi?

3) Harry Potter: Kehanette bahsedilen kiÅŸi (?)

4) Severus Snape: O zamanlar Lord Voldemort’un hizmetkarı olan Snape kehanetin yarısını duydu. R.A.B olma ihtimali yok denecek kadar az. Zaten bir ismi ve lakabı var. Ayrıca Snape’in iyi olduÄŸunu varsayarsak; hortkuluku aldığını Dumbledore’dan saklamayacağı kesin.

5) Ron Weasley: Dumbledore’un bir sakıncası olmadığını söylemesiyle birlikte Harry’den kehaneti öğrendi.

6) Hermione Granger: Bkz:5.KiÅŸi

Ve son kiÅŸi… Bu kiÅŸi R.A.B olma ihtimali en yüksek olan kiÅŸi... Hatta kesin R.A.B budur diyebileceÄŸiniz tek kiÅŸi... Bu kiÅŸinin kimliÄŸini vermeden önce Zümrüdüanka YoldaÅŸlığı sayfa 1081’den bir cümle;

“Benim, yani bizim tek ÅŸansımız, kulak misafiri olan kiÅŸinin kehanetin kısa bir kısmını duyduktan sonra yakalanması ve o binadan atılması oldu”

7) Domuz Kafası’nın barmeni Aberforth Dumbledore: Albus Dumbledore’un kardeÅŸi çok gizemli biriydi. Hagrid’in de dediÄŸi gibi öyle bir kardeÅŸe sahip olmanın baskısı altında kalmıştı, fazla konuÅŸmazdı. Yine Zümrüdüanka YoldaÅŸlığı’ndan sayfa 1080-1081;

“Tabii ben Sybill Trelawney’yle buluÅŸmaya giderken, baÅŸkalarının kulak kabartmasına deÄŸecek bir ÅŸeyler duyacağımı aklıma bile getirmemiÅŸtim”

Dumbledore Domuz Kafası’na giderken kehanetin yapılacağını bilmiyordu. Bu dönem Voldemort’un kötülük saçmaya baÅŸladığı dönemdi. Orada ne olduÄŸunu tahmin edebiliriz.

Albus Dumbledore Çlüm Yiyenlerin her zaman hedefi olmuÅŸtur. O gece de Dumbledore güvenlik önlemi olarak kardeÅŸine konuÅŸmayı bitiresiye kadar kapıda beklemesini söyler. Snape kehaneti duymaya çalışırken Aberforth tarafından yakalanır. Snape’in kehaneti duyduÄŸunu biliyoruz ve tahminimiz doÄŸruysa (-ki kesinlikle doÄŸru), eÄŸer Aberforth kapıda bekliyorsa onun kehaneti duymuÅŸ olduÄŸu da kesin. Aberforth kapıda beklediÄŸini çok rahat bir ÅŸekilde anlayabiliriz. Normalde barmen içki satar ve içki satılan yer zemin katta ama Snape üst katlarda barmen Aberforth tarafından yakalanıyor.

R.A.B Aberforth Dumbledore ise Voldemort’un sırrını keÅŸfettiÄŸini neden daha önce Albus’a söylemedi? Basit… Korktu… Aberforth Albus’un zaten yeterince baÅŸarısı olduÄŸunu düşünüyordu. Olur da bu baÅŸarıyı kendine mal eder diye bunu ondan sakladı.

Gelelim en önemli soruya… Aberforth Dumbledore ve R.A.B’nin alakası ne? Bunun bir lakap olması olası ama daha mantıklı bir ÅŸeyler bulabiliriz.

Bildiğiniz gibi İngilizler babalarının isimlerini ikinci isim olarak alıyorlar. Çrnek: Harry James Potter

Albus Dumbledore’un tam ismi:

Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore

“Brian” isminin babalarının ismi olduÄŸunu düşünürsek bu isim ikisinde de olmalı. Bu yüzden;

Aberforth Dunmbledore’un tam isminin:

“R……… Aberforth Brian Dumbledore” olma ihtimali çok yüksek.

Cevaplanması gereken bir soru da Voldemort’un R.A.B harflerinden bu kiÅŸiyi tanıması gerektiÄŸi. Bu kiÅŸi Voldemort için önemli biri olmalı. Aberforth Voldemort için önemli biriydi çünkü kehaneti biliyordu. Voldemort Snape ona kehaneti anlattığı zaman sormuÅŸ olmalı bizden baÅŸka kimler biliyor diye… Ve Aberforth’un kehaneti bildiÄŸini öğrenmiÅŸ olmalı. Aberforth direk olarak A.D yazmadı çünkü Voldemort’un oraya kadar gelebilecek tek kiÅŸinin Albus Dumbledore olacağını düşündüğünü biliyordu ve sırrını keÅŸfeden kiÅŸinin Albus deÄŸil de kendisi olduÄŸunun anlaşılması için R.A.B yazdı.

Yazımı JK’nın ÅŸu açıklamasıyla bitiriyorum;

“Aberforth ileride çok ama çok önemli bir rol oynayacak”

Ä°yi tahminler……

P.S.: alıntılar vardır.

aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 9:43 pm Reply with quoteBack to top

eee bu kadar açıklamayada inanmayan çıkmaz herhalde. ben zaten inanıyorum Smile

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    haplo25
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 21, 2006 4:52 pm Reply with quoteBack to top

Valla her an her şey olabilir kimse bir yorum yapmasın bence her şey 07.07.2007 ortaya çıkıcak ve herkes rahatlayacak

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Oct 21, 2006 5:03 pm Reply with quoteBack to top

nediyim çok ikna ediyi bi açıklama

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 09, 2007 9:29 am Reply with quoteBack to top

NIGHT wrote:
    Ya kitabı bir tek ben mi beğendim?

Lütfen, bir kişi yok mu beğenen?

hey dostum üzülme ben senin yanındayım Very Happy serinin ilk kitabini yeni çıktığında okumuştum ama gerisini getirmemiştim ama geçen yaz tüm seriyi okudum bence harika bir seri beğenmeyenler olabilir tabiii yani çocuk kitabi olarak algılamayın lütfen .......hem bu seri o kadar çok beğenildiki bir kadını londranın en zengin kadinı yaptı beğenmeyenlerde en azından saygı göstersin cnm Razz Very Happy
    E_A_M
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 09, 2007 9:30 am Reply with quoteBack to top

düzeltiyorum ingilterenin en zengin kadını yaptı Very Happy
    dungeonmaster
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 09, 2007 1:47 pm Reply with quoteBack to top

valla 2 açıklamada gerçekten inandırıcı fakat herkes gerçekte neyin doğru olduğunu temmuzda görecek Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum