Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: MauraIngle
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1535
    Ãœye: 0
    Toplam: 1535

FrpWorld.Com :: View topic - Komik, keyifli, dokunaklı, eğlenceli anlar...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Komik, keyifli, dokunaklı, eÄŸlenceli anlar... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 11:59 am Reply with quoteBack to top

Oyunlarımızdaki hoş anları artık buradan yazmak istiyorum, bunlar kısa hoş enstantanelerdir Very Happy .

Torm paladini High Horn kalesi komutanının yanına gelir, arkadaşları Orclarla yaptıkları mücadelede yaralanmıştır. Tormlu konuşmaya başlar.

Tormlu : Komutanım arkadaşlarım çok yaralandı, onların icabına bakarmısınız ?
    Oyuncularda biri DM den önce araya girer ve komutanın ağzından konuşur.
    Komutan : Tabiiii bakarım. Komutan kılıcını çeker ve Tormlunun yaralı arkadaşlarını öldürür...
    DM olarak bende bu komik olaya pek müdahale etmedim Smile Tabi rp başa sarıldı Very Happy .

Yine Tormlunun liderliğini yaptığı gurup kalabalık bir Orc birliği ile karşılaşır, kendileride ağır yaralanmalarına rağmen ön sıradaki Orcları saf dışı etmeyi başarırlar, fakat arkadaki 5 kişilik orc gurubu ellerindeki javelinleri fırlatmaya başlarlar.

Ve Elf oynatan oyuncu sorar...

Oyuncu : Abi bu javelinleri fırlatan Orclar ölüyor mu ?
    Diyer oyuncular bu sözden sonra uzun süreli bir kahkaha tufanına kapılır zuhahahaha
    DM gülmesini bitirdikten sonra cevap verir.
    DM : Evet javelinleri atan orclar ölüyor. Javelinleri attıkları gibi ölüyorlar ömürleri bu kadarmış javelin elden çıkana kadar Very Happy Very Happy
    Bir kopuş anı daha zuhahahaha

Başka bir oyun, oyunculardan biri half orc monk oynatmaktadır ve oyun Zhentil Keep' de geçmektedir. Bane tapınağı için çalışan half orc monk tapınaktan bir emir almıştır emire göre kendisine verilen belgeyi asgeri karargaha götürerek, Layd Vraj adında Lord Fzoul 'un misafiri olan kişiyi askerlerinde eşliğinde karşılamaktır.
    Half orc askeri karargaha ulaşır, fakat half orc un geleceği karargahta kimseye bildirilmemiştir. Fakat Layd Vraj ın geleceğini ve onun limanda karşılanacağı bilgisi karargahta mevcuttur ve bunun için hazırlıklar yapılmaya başlanmıştır.

Half orc askeri yemekhaneye girer:
    Half orc : İçeri giriyorum etrafıma bakıp yetkili birini arıyorum.
    DM : İçerideki askerler tip tip sana bakıyor, şuanda etrafta rütbeli birilerini göremiyorsun.
    Half orc : Ozaman ben askerlere sesleniyorum.
    "Ben beklediÄŸiniz kiÅŸiyim".
    DM : Askerlerden biri sana bakıyor ve şunu söylüyor "Biz Layd Vraj' ı bekliyoduk o senmisin yoksa ?"
    Bu sözlerin ardından hem oyun içerisinde ki askerler hemde oyuncular uzun soluklu bir kahkaha krizine girdi Very Happy .

Oyunculardan biri Vhaeraun inananı bir drow oynatmaktadır. Oyuncu lvl ları baya yüsektir. Bu arkadaşa emrinde ki 15 drow ile birlikte bir yere bir sevkiyat gerçekleştirmeleri istenmiştir bu sebeplede gece yarısı High forest dışına doğru emrindeki drowlarla beraber çıkmıştır fakat birileri önceden bir drow gurubunun High forest dışına doğru yöneldiğini Shevarash cı drow avcılarına haber vermiştir Very Happy ve drow avcıları bütün hazırlıklarını yapmış bir şekilde hazır beklemektedir.

Shevarash cı lar bir anda drowları gafil avlayıp saldırıya geçer. Shevarash cılar sayıca az olmalarına rağmen muhteşem planları sayesinde kısa sürede üstün duruma gelirler ve drow gurubunun lideri olan oyuncumuz başta olmak üzere drowlar kaçmaya başlar. Daha sonra oyuncu ormanda izini kaybettirdiğini düşündüğü anda ormanın içinden bir drow daha çıkar ve bizim oyuncuyu öldürür Very Happy .

Oyuncu : Abi nasıl öldürür ya, hani ben drowum ya şimdi, buda drow ben drow umya (adam nasıl öldüm şokunu yaşamaktadır Very Happy ) bu drow bende drow beni öldürmemesi gerekmiyomuydu ama, bende drow um.

Diyer oyuncuların kahkahaları devam ederken Very Happy .

DM : Drow bu yani adı üstünde yapar Very Happy .

Daha nicesi var arkadaşlar bitmedi en yakın zamanda yazmaya devam edeceğim Smile .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 1:23 pm Reply with quoteBack to top

Gerçektende iyiymiş devamını merakla bekliyorum AlkıÅ?

Gölge Ustası

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 1:30 pm Reply with quoteBack to top

Hahahaha, çok güzelmiş ya. Oyunları kaçırdığıma üzülüyorum valla, bir hafta ben de geleyim. (Senin oyunlardan bunlar değil mi? (Yamulmayayım sonra.))

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    DefenderOfCorpsE
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 2:16 pm Reply with quoteBack to top

haRbiden SüpeR Very Happy Very Happy uleN siZ beni güldürdünüZ god da sizi güldürsüN Very Happy Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 2:20 pm Reply with quoteBack to top

Oyun dediğin böyle eğlenceli olacak işte Very Happy

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    AreniusLorthenia
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 3:44 pm Reply with quoteBack to top

Ya ben ölen drowa üzüldüm ama ... Crying or Very sad Güzelmiş valla devamını bekliyoruz AlkıÅ? Very Happy

mikael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 7:04 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

"Ben beklediÄŸiniz kiÅŸiyim".
    DM : Askerlerden biri sana bakıyor ve şunu söylüyor "Biz Layd Vraj' ı bekliyoduk o senmisin yoksa ?"

Çok güzeller ya Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 9:50 am Reply with quoteBack to top

Gurubun yol yorgunluğunu biraz olsun üstünden atmak için dinlendiği bir sırada, Tormlu tanrısı ile başbaşa kalıp duva edebilmek için bir köşeye çekilir. Tam bu sırada sağ tarafındaki çalıların orada bir hışırtı duyar ve yavaşça oraya doğru ilerler (üzerindeki full plate 'e rağmen başarılı bir move silenty zarı atar). Çalıların ardında başka bir goblini sırtından mızrakla öldüren bir goblin görür, elinde tututğu şeye ilgi ile bakmaktadır goblin. Tormlu çalıların arasından çıkar ve goblin'i yakalar. Tormlu civarın güvenli olup olmadığını öğrenmek için goblini konuşturmaya çalışmaktadır. Diyer oyuncu arkadaşlarda kısa sürede sesleri duyar ve çalıların oraya gelirler. (bu arada goblinin ilgi ile incelediği şey sadece bir adet bakır paradır, diğer goblini bunu ondan almak için öldürmüştür).

Oyunda ki diğer karekterlerden olan Helm ci fighter/ranger goblinin söylenen sorulara cevap vermemesi üzerine gobline bir tokat basar fakat bu tokat o kadar sağlam olmuştur ki (arkadaş 20 attı Very Happy ) goblin 2.80 uçuşa geçer (hatta havada parande atar Very Happy ) ve bir anda goblin 'in zaten 5 olan hp' si -7 ye düşer.

Fighter / ranger diÄŸer oyunculara bakar : Abi valla istemeden oldu ben o kadar sert vurmak istmemiÅŸtim.
    Tormlu : Ya ne yaptın ya konuşturacaktık herifi !

Tormlu bu hazin sona dayanamayarak Lay on hands yapar gobline Very Happy Very Happy

Tormlu : Ulan bir gobbline Lay on hands yapacağım hiç aklıma gelmezdi Very Happy .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 6:45 pm Reply with quoteBack to top

hehe ovunmek gibi olmasin o tokati ben koydum Very Happy goblin beni gorunce artik milletin arkasina saklanio
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Helal olsun. Osmanlı tokadı geçirmişsin tam. Very Happy

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 6:53 pm Reply with quoteBack to top

Olm o degilde benim kurtu üzerine saldım daha bi korktu Very Happy Isırtmakla tehdit edince naapsın yavrucak hemen bülbül gibi şakıyıverdi.Tabi ısırıcalk yer hayati bi yer yani, bende korkardım Evil or Very Mad
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 7:08 pm Reply with quoteBack to top

Bugün ki oyundan pek malzeme çıkmadı, ama yakın bir zamanda, burada oyunun hikayesinide özet geçerim. Rolling Eyes

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 18, 2006 12:13 pm Reply with quoteBack to top

Oyunda komik anların dışında da güzel anlar yaşandı. İşte onlardan biri :

Tromlu paladin ile gurubun bayan ranger / purple dragon knight' ı High Horn kalesinde karşılıklı odalarda kalmaktadırlar, sabah ikiside odalarından aynı anda çıkar ve ranger Tormluya bir reverans yaparak selamlar...

Tormlu bayana bakar ve yüzünde bir tebessüm oluşur ve bayana selamını verirken dudaklarından şu sözler dökülür.

Tormlu kendi espiri anlayışınla cevap verir : "Keşke bana gösterdiğiniz nezaketi orclara da gösterseydiniz leydim Smile Smile "

bayan ranger / purple dragon knight bu söz karşısında tebessüm eder. Ve bir gece öne kendisine savaş sırasında "siz geride kalın bayan" diyen cavuşun yüzüne bakar (çavuş' ta o sırada oralardadır) ve çavuş bu söz karşısında başını önüne eğmiştir.

Tormlunun kastetiği şudur : Bir gece önce kaleye sızmaya çalışan orclarla bir savaşa girişilmiştir bayan ranger / purple dragon knight layd Lsuen bu savaş sırasında pek çok orc öldürmüştür.

Cormyr 'in High Horn kalesinde orclarla yapılan gece savaşında, orcların gizlice sızdığı surların dibindeki geçidi sadece iki kişi olmalarına rağmen korumaya çalışan Fighter / Ranger Huntar ve Elf Fighter' ın cesaretide övgüye değer anlardan biriydi.
    Hatta Huntar 4 hp 'si kalmasına rağmen, bulunduğu mevziyi terk etmeyip savaşmaya devam etti.
    Aynı savaş sırasında Layd Lsuen ve Tormlu Balandor' un cesaretide unutulmaz anlardandı. Tormlu Balandor savaşsırasında kendinden bekleneni yaptı ve yaralı arkadaşlarını korumak için kendini canlı bir siper yaptı.

Oyunumuz devam ediyor, bu güzel anlarından devam edeceğine eminim Smile .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 01, 2006 2:22 am Reply with quoteBack to top

Abi harbiden muhtesem ya AlkıÅ? AlkıÅ? kitap yapsana sen bunlari Very Happy
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 04, 2006 11:15 am Reply with quoteBack to top

Cormyr' in eski kralı Azun IV ün ufak kızlarından biri High Forest yakınlarında yanında ki askerler ile beraber ortadan kaybolmuştur bu sebeplede bu gurubun aranması için bir gurup oluşturulur (onlar bizim oyuncular oluyor Smile ).

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda olayları çözer ve yaptıkları araştırmalar ve şanslarınında yaver gitmesi sayesinde kızı Malar inanını Lycnthrope gurbunun kızı Malar' ın kutsal gününde kurban etmeyi planladıkları bilgisini öğrenirler.

Oyuncular sürekli plan yapıp kritik yapmakatadır, Malarcıları nasıl buluruz ? Bu Malarcılar acaba nasıl Lycnthrope ? Kızı Malar için kurban edecekler, Malar Lycnthrope ların hamisi ve evil şimdi bu adamlarda evildır hepsi. Tarzı konuşmalar geçer.

Oyun son planlar yapıldıktan sonra o gün için sona erer.

Oyunculardan biri sorar (Oyun bitimi) : Abi bu Malar kim ya ?

Oyuncu Maları sıradan bir, kişi sanmaktadır tüm konuşulanlara rağmen Malar'ın bir tanrı olduğunu anlamamıştır Very Happy . Hatta Malar' ı kurtarmaları gereken Azun 'un kızı sandığına bile eminim, biz Malar' ın kim olduğunu açıklayanakadar Very Happy Very Happy .

Baya kopuş oldu bu soru üzerine, oyunun bitişine denk gelmesi iyi oldu oyunda kopukluk yaşanmadı en azından Smile .

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum