Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1726
    Üye: 0
    Toplam: 1726

FrpWorld.Com :: View topic - Bi İnsan FRp Ye nasıl Başlatılır
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bi İnsan FRp Ye nasıl Başlatılır View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    yolgezer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 15, 2006 5:36 am Reply with quoteBack to top

Benim babam frp oynarmış. Sonra kuzenim de oynamak isteyince bir konuşmaları geçti. O ara aşık oldum frpye. 7. sınıfta mertcan diye bir arkadaşım keşke frp oynasak diye dolanıyordu. Ben de istedim ama ikimiz de 0 bildiğimiz için olmadı. 8. sınıfta servisteki bir çocuk öğretti onla oynadık. Ben mertcana öğrettim orda da oynadık. Batuhan da özendi onu da aldık. 9. sınıfta amerikadaydım. O sıra frp diye aratırken burayı buldum. Bisüre kaldım. Burdan arkiler edindim. Msnden oynadık. Sonra buraya özenenler kendi sitelerini kurdu ama onlar rp yapıyordu beğenmedim. şimdi masaüstü oynuyorum.

What ails you my friend(Peppin the healer)
    Hi, What Can I do for you?(Rahmetli Griswold The Blacksmith)
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 15, 2006 10:54 am Reply with quoteBack to top

Ben Lise 2 ye kadar elime kitap almış biri değildim. Sonra kuzenimin aldığı yüzüklerin efendisi kitabının kapağı çok hoşuma gitmişti. Bir kaç sayfa okuyayım dedim ve öyle başladı frp maceram.
    Ama bir insan frp ye başlatılmaz. bence o insanın içinde frpye karşı bir tutku olmalı.
    Bana hayatın çok sıkıcı geldiği sırada frp ye başladım. Ailemde ve arkadaş çevremdede çoğu kişi frp yi boş bir uğraş olarak görsede dinlemedim. okumaya devam ettim.
    Masaüstü oynayamadık çünkü Aksaray da frp oynamayı bırakın adını duyan birilerini bile bulamadık.
    Konuyu çok dağıttım sanırım Rolling Eyes
    Hey gidi günler be.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Back to top View user's profileSend private message
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 15, 2006 11:38 am Reply with quoteBack to top

yolgezer wrote:
    Sonra buraya özenenler kendi sitelerini kurdu ama onlar rp yapıyordu beğenmedim.

nası yane??? Olmaz
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    celeraen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 15, 2006 2:43 pm Reply with quoteBack to top

benim frp ile tanışmam tamamen izmirli arkadaşlarım sayesinde olmuştur..oynarlarken izleye izleye öğrendim bi de baktım ejderha mızrağı bir okiim dedim arkası geldi zaten buradan o arkadaşalrıma selam ederim beni doğru yola döndürdükleri çin Very Happy

<br>All the proud men turned to dust.
    Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 15, 2006 2:48 pm Reply with quoteBack to top

aynen benide arkadaslar baslattılar..
    ilk magic oynayarak basladım... sorrada kendimiz arka sıoralarda kareli kağıda cizer cizer oynardık.. ama hiç D&D oynamadım...
    ekslikliğinide cekmedim acıkcası... Melek

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 3:00 pm Reply with quoteBack to top

İlk önce, bir oyun izletmek lazım eyer birini FRP 'ye başlatmak istiyorsan. Sonrada zaten beyenirse devamı gelecektir, direk kendisi gelip bende oynayabilirmiyim diyecektir. Oyunu izlediğinde hoşuna gitmezse emin olun ki yapacak hiç bir şey yok o insana FRP 'yi sevdiremezsiniz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 3:11 pm Reply with quoteBack to top

Valla oynamaya nasıl başladım. Kitapçıda gördüğüm Oyunucunun Elkitabı nı gördüm, şöyle bi açıp karıştırdım ( ah zavallı paralarım. O gün yazıldı kaderleri, hepsi kitaplara harcanacaktı..) baktım böyle silahtı, büyüydü elfti cüceydi bişeyler var. Alsammı dedim, baktım fiyatı 39 milyon!! Shocked almıycaktım, ama yanımdaki arakadşım (saolsun) gaz verdi bana "aman al bişey olmaz bikaç hafta abur cubur yemezsin, bişey almazsın olur biter" böylece aldım.

Tabi sonra gerisi geldi okuya okuya oynanak istedim, sonra lisedeki arkadaşları gaza getirdim. Böyle böyle bir oyun var vs. vs. diye bide gerekli şeylere ilk gidişimde zarlarnı buldum.. Çyleydi işte sonra başladık oyunlara kendi halimizde, amatör bi biçimde falan. Tabi bunlar 3 sene falan önceydi, o oyuncucn elkitabını almak için yemeyip içmeme hikayesi bende alışkanlık haline geldi diger D&D kitaplarını almak için Very Happy aç kaldım aç Crying or Very sad

Ama lisede oynamaya başladıgım arkadaşlardan sadece biri devamlılık gösterdi. Digerleri geçen yaz itibariyle sıkıldılar Smile böyle işte benim hikayede..
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 3:24 pm Reply with quoteBack to top

O biride Gediz oluyor sanırım, demek onuda sen bulaştırdın bu işe, çocuğun hayatını karartın lan Razz Very Happy .

Bende anlatayım nasıl başladığımı, Fatih kod adlı arkadaş saolsun burada Narq diye tanınırdı bi aralar Very Happy , bana bir sene boyunca annatı anlattı durdu, banada bulaştırdı bu hastalığı Smile . İyikide bulaştırmış ama. bir gün beni oynattığı oyunlardan birine çağırdı ve o günden itibaren hayatımın bir parçası oldu "FRP". şimdi de ilk dm miz Fatih' e ben dm lik yapıyorum Smile . O bir yıl yurt dışına kaybolunca ben açığı hızla kapadım hatta, onunda tabiriyle geçtim onu, şimdi de benim iki farklı oyunumda yer alıyor Smile , gerçi geldiğinde beri baya baya oyun oynadık sayılarını bile hatırlayamıyorum artık...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 01, 2006 2:30 am Reply with quoteBack to top

Frpye baslamak dedinde yaw sole bole ne oldugunu biliyodukda aslen LOGAN sayesinde basldik biz liseye geldigimde siniftan 1 arkadas biliyodu nes ekendi aramizda konusurken digerlerinin ilgisini cekti ve bize katildilar hazirlikta Frp bilen 2 kisiydik notlarimiz en assa 4 idi lise sonda FRP bilen 10 larca ksiydik her sene yazin sinif gecmek icin sinavlara katiliyorduk
    mortiis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 01, 2006 10:24 am Reply with quoteBack to top

frp ye baslamam zaffir adlı italyanasıllı bi türk arkadaşım sayesınde oldu. 2sene oynattıbana ve arkadaslarıma ama oyunları malesef cok kötüydü ama benim içimde vardı convensionlara katılıyodum sürekli ve en sonunda oyun oynatıp insanlara frp yi sevdirmeye basladım çünkü cidden iyi oynattıgıma inanıyorum ve 6senedirde hemoynayıp hemde oynatıyorum 50den fazla insana oyun oynatıyorum ve birçok insanda benim sayemde frpyi tanıdı.SADECE BAZI DM ARKADAşLARA BİR TAVSİ
    YEM VEDE ONLARDAN BİR İSTEGİM VAR İLK FRP OYNUNU OYNAYAN İNSANLARA ENGÇZEL OYUNLARINIZI OYNATMANIZ ONLARA OYUN İÇERSİNDE ÇZEL İLGİ GÇSTERMENİZ SİZ ZATEN İşİNİZİ BİLİRSİNİZ Very Happy
    noshpheratu
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 29, 2006 1:45 pm Reply with quoteBack to top

Ben daha tanışamadım Very Happy
    küçük salak ilkokul çocuğuyken defterlere elf,troll tipi elemanlar çizerdim..Ne olduklarını bilmiyodum ama yani kafama göre bişeyler çiziyodum(çizimim de iğrençtir)
    Konuda bilgi sahibi arkadaşlarım var ama anlatarak olmuyo..Bi kere frp oynadım bu güne kadar o da normal değildi geyik-frp..Karakterler ayaküstü yazılmıştı..Tinerci,şarapçı guildi fln vardı Razz
    normal bi oyun izlemediğim için sistemi bilmiyorum..öğrenmek istiyorum ama..ilgim var çünkü..
    haldor_goraxe
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 29, 2006 4:22 pm Reply with quoteBack to top

Ben LOTR Yuzuk Kardeşliği filmini seyredip ardından LOTR kitapları okuyarak adım attım fantastik dünyaya... Daha sonra uzak bir akraba (teyzemin oğlunun halasının oğlu olmakta) bana Unutulmuş Diyarlar serisinden bahsetti, Silmarilion dedi, Ejderha Mızrağı dedi ve beni iyice içeri gömdü...

FRPye ise tam LOTR 2 yi okuduktan sonra arkadasların RPsini izledikten sonra başladım... İlk olarak Tordek olarak başladım ve kara büyücüleri kesip unicorn kurtarmak ardından cehenneme inip üstünde mavi bir ışık olan baltayı çalıp sonra onu geri vermek zorunda kaldığım oyuna başladım... (cümle biraz düşük oldu) Lise 1 deyken ise servis arkadaslarımın konustuğunu görünce zıpladım tabi aralarına ve şimdi Lise son sınıfta ÇSSye çalışması gerekirken bu mesajı yazan biriyim...

Bence bir insanı FRPye başlatmanın en kolay yolu Karaelf Ççlemesi - Anayurt'u okutmaktır... Bu şekilde kurtlar vadisi insanlarıyla bile FRP oynamışlığım vardır...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 29, 2006 6:45 pm Reply with quoteBack to top

Ben Frp ye 7 sınıfta başlamıştım.Ancak kısa bir süre sonra bırakmak zorunda kaldım(TED oyunu yasakladı Smile
    Lise 1 de yanımda oturan arkadaşın Ejderha Mızrağı okuduğunu gördüm.Bitirince ondan aldım...
    Raistlin'i okuyunca "Ben Raistlin Majere olcam Strength Constitution az olcak, acaip zeki olcam, çok güçlü olcaaam!" diyerek başladık sıra arkadaşım ve sınıftan bir arkadaş ile.Ama pek bir dandikti Very Happy Sonra Player's Handbook'a erişince işler yerli yerine oturdu.
    EddardStark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 30, 2006 6:36 pm Reply with quoteBack to top

ben yeni başladım Smile şimdi lise 1 e gidiyorum.. aslında 2 yıldır kitap okuyorum ama daha işin bu kısmını yeni öqrendim Smile neyse bende bugün deniyim madem dedim tabi players handbook vs.. yok ama.. zarda yok.. işin ilginç kısmı ben sadece 20 lik taşları bildiqimden dolayı 20 kaqıt parçası üzerine 1 den 20 ye kadar sayıları yazdım kura çeker gibi çekiyoruz Very Happy bi de DM benim... DM i benim gibi olanın... Very Happy neyse yine geyik oldu adamları eşkiyalar yakaladı itemleri aldılar.. sonra bunlar eşkiyalardan kaçtı... sonra eşkiyaların oldukları yere giderek itemleri almak için fireball la ormanı yaktılar.. aslında normalde 'yansın şunların itemlerde görsünler koca ormanı yakmak ne demekmiş' Very Happy derim ama adamlar bilmiyo zaten.. bi de adam lvl 1, 28 orc'un arasına tek başına daldı.. tamam dedim bitsin burda öldürdüm adamı Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 20, 2007 8:34 am Reply with quoteBack to top

Frp ile tanışmam ne kitapla ne de bir arkadaş vasıtasıyla oldu.Heros of Might and Magic 3 sayesinde başladım frp'ye.Daha sonra Lord of the rings ve Dragon Lance kitapları geldi sırasıyla.Masa üstü Frp ile en son tanıştım Çniversitede.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum