Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1787
    Üye: 0
    Toplam: 1787

FrpWorld.Com :: View topic - En gülünç frp anım
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

En gülünç frp anım View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Raziel_Zauvirr
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 5:31 pm Reply with quoteBack to top

Çni de frp öğrenmek isteyen ve ilgilene 5 arkadaş vardı.Neyse bunlara birkaç kitap gösterdim bir kaç püf noktasını neyse bunlar gaza geldi yarın frp yapalım die tmm dedim eyw( tabi mecburen beni de dm yaptılar ki dm olmaktan nefret ederim oyunun içinde olmaktan sa dışında yönetmek bana hep sıkıcı gelmiştir.Onun için dm olan arklara sonsuz saygılar..)
    Neyse gittik bi arkın evine tabi elimizde Efes Extra lar,malboro lar neyse karakter kağıtlarını felan ayarladık.Bunlara hikaye yi şöyle bi anlattım herkese görevini nasıl davranması gerektiğini söyledim.Neyse işte başladık oyuna bi kasabada tavernada 3 kişi bi şekilde tanıştı.(Elf-Hırsız,Human-Cleric(Nerull),Half-orc Barbarian).Neyse işte tavernadan dışarı çıktılar bu arada kasabaya öncü bir goblin birliğinin girişiyle birlikte Half-orc arkadaşın repliği yazıyorum '' Greataxe ımı çekiyorum iki goblini öldürüyorum.!?!?!?( zar felan atılmadı ha daha)
    Tabi bu anda herkes bi noluo lan dercesine birbirine baktı.Sonra 15 dkkalık bir gülme tufanından sonra Hırsız arkadaşın sorusu şu şekildeyd; Bi vuruşta 2 kişi alamıomuyuz? Gerçekten gülmekten oynayamamıştık o gün.Neyse Saygılar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 03, 2006 10:04 pm Reply with quoteBack to top

Very Happy Seninkine benzer bir ani da benim basima gelmisti..bizim yazlikda ayvalik da senaryo yazdim ve Frp gecesi ilan ettigimiz bir gece de oturduk oynuoruz deniz kenarina yakin bolge de 2 ark geldi ..gecerken gormusler herneyse beyler ne yapinoz dediler Frp iyi bizde oyniyalim bizde iyi dedik teki hirsiz digeri de wizard oldu oyun basladik ..sira hirsiza geldi dedigi laf gidip karakolu basip cete kurup ulke kurmak icin savasiorum baktim soyle guler gibi oldum tabi sinir bozuluor direk ne olsa ..anlatik oyunu 2 el gecti bicak firlatiorum ve adami oldurdum dedi zar at dioz bole olmazmi dedi ya ..gecenin icine etti sagolsun !!!
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 21, 2006 1:34 pm Reply with quoteBack to top

Ya okulda frp oynuoruz derste. tarih dersindeyiz ve hocanın gözlükler şişe dibi böle önünü göremio adamcaaz. bizde sıkıldık oynayalım dedik sorra dalmışız oyuna, adam gelmiş basımıza bizi izlio sorra arkadaş bi bağardı ejderhayı yenince biz hoca zıpladı bi geriye doru sorra bize bakmaya devam etti. biz tırstık sinirlencek die ama adam gayet mülayim bi şekilde benim olanda arkadaşlarıyla böle şeyler oynuo flm die sacmalamaya başladı...
    biz kopuyoruz arkada arkadaşlarla. sorra tüm ders o konuışştu kimselerde dinlemedi böle biz oyuna devam ettik sınıfın gözü önünde buda onu dinlioruz die anlatıp duruo kendi kendine.
    Anlatınca belki komik gelmes ama yaşanınca olayı daha ii anlıosunuz yani

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 26, 2006 12:01 pm Reply with quoteBack to top

arkadaslara vampire the dark age oynatıorum ve arkadasların icinde rp bilmeyen bi eleman daha vardı ve elemanı bara gonderdiler. işte komedi başlıo
    ben: evet hoca simdi bi barın kapısındasın naspıosun
    eleman:kapıyı dinliorum
    ben:olum kapı zaten acık
    eleman:ha içeri giriorum o zaman ne var içerde.
    ben:( yuzumde carpık bi gulumseme mekanı tasvir ediorum)
    eleman:barmene gidip bi jw istiorum
    tum millet orta çagda jwnin işi ne die guluo ben susturuorum
    ben: ve aniden gokyuzu yarılıo bi şimşek cakıo ertesi gun sabah gazetesinde barda kafasına jw şişesi düşen vampir mefta Evil or Very Mad
    ve elemanın son dedigi noluo lan ben anlamadım Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    Dreamscape
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 26, 2006 12:36 pm Reply with quoteBack to top

Bizim DM oyunda bana acaip yardımcı oluyodu.Orclar Goblinler hepsini tek bir balta darbesiyle öldürmeye başlamıştım...ki tam o sırada bizim DM nin sağ gözünü şişirmişler.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 30, 2006 10:04 pm Reply with quoteBack to top

madrigal wrote:
    arkadaslara vampire the dark age oynatıorum ve arkadasların icinde rp bilmeyen bi eleman daha vardı ve elemanı bara gonderdiler. işte komedi başlıo
    ben: evet hoca simdi bi barın kapısındasın naspıosun
    eleman:kapıyı dinliorum
    ben:olum kapı zaten acık
    eleman:ha içeri giriorum o zaman ne var içerde.
    ben:( yuzumde carpık bi gulumseme mekanı tasvir ediorum)
    eleman:barmene gidip bi jw istiorum
    tum millet orta çagda jwnin işi ne die guluo ben susturuorum
    ben: ve aniden gokyuzu yarılıo bi şimşek cakıo ertesi gun sabah gazetesinde barda kafasına jw şişesi düşen vampir mefta Evil or Very Mad
    ve elemanın son dedigi noluo lan ben anlamadım Very Happy

buna benzer bişey:

dm: silahçıdasın *alıncak şeyler vs..* ne alcaksın
    cıvıtık herif: ya bana ordan bi sniper koyuver!
    dm:pff... çok komiksin abi..
    Back to top View user's profileSend private message
    EddardStark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 30, 2006 10:06 pm Reply with quoteBack to top

mod lardan ricam attıqım postları birleştirmeleridir Smile :
    ne alaka dicekseniz adam orda jw istiyo bizimki de sniper... espiri yaptıqını zannediyo arkadaş bu da o hesap Razz

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 8:56 am Reply with quoteBack to top

ODTÇ Conventionda olmuş bir olaydır, arkadaş anlatır...

Çaresizlik icatların anasıdır! :

Bir DM 3 kişilik bir guruba oyun oynatıyor ama DM'in oyunculardan daha az tecrübeli olduğu ender durumlardan biri...

Neyse.. Grupta bir Half-Giant fighter, Bir Elf ranger bir de human cleric var ve düşük levellar. DM karşılarına bir Wraith çıkartıyor.

Oyuncular birbirlerine bakıyorlar... hiç birinde büyülü bir silah veya Wraith'e zarar verecek bir şey yok. Offgame DM'e söylüyorlar ellerinde silah olmadığını ama DM de toy olduğundan çıkardığı yaratığın ancak büyülü silahla öleceğini bilmiyor, ama geri adım da atmak istemiyor.

Uzatmayayım. Adamlar düşünüp taşınıyorlar ve işte buldukları sonuç:

Cleric Elf'e Bless atar, Half Giant elfi ayaklarından tutup two-handed sword olarak kullanarak Wraith'in kafasına kafasına vurarak öldürür. Daha sonra ne olmuş bilen yok ama böyle anlatılır bu olay işte... AlkıÅ?

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 9:29 am Reply with quoteBack to top

O olayın aslını anlatayım ben sana, daha doğrusu asıl çıkış hikayesi;

Grupta 1 wizard, 2 fighter, sanırsam bir de priest olacaktı. Grubun karşısına bir dragon çıkar, özel bir dragon'du shadow'mu tam olarak hatırlamıyorum. Sadece büyülü silahlardan etkilenmektedir. Grupta da sadece bir kişide +1 longsword bulunmaktadır. O da tam saldırıya geçmişken eli havada bir şekilde dragondan "flesh to stone" yer. Çylece kalakalır. Artık ejderhayı öldürme şansları yoktur. Bunun üzerine grubun mage'i taş olan adama shrink atar. Silahın boyu aynı kalır ve grubun diğer fighter'ı herifi alıp ejderhayı öyle öldürür. Hatta oynayan fighter'ın adı Hasan'dır ve adı "Hasan +1" olarak kalır.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 1:29 pm Reply with quoteBack to top

Sanırm FRP&Magic dergisinde görmüştüm ben bunu. Hasan +1 olarak geçiyordu hatırladığım. Planescapete oynayan farklı dünyalardan toplama bir grupta oyun var. Bir basilisk elinde büyülü kılıc olan savaşçıyı taşa çeviriyor. Ardından onu taşımak için darksundan gelen wildtalent gladyatör shrink ile küçültüyor.

Akşam olunca planescape ya bir portal açılıyor ve içinden gargoyllar çıkıyor. E onlarada ancak büyülü eşya vuruyor ve büyülü kılıcı olan adamda taşa dönüşmüş durumda. Birinin halbert gargoyel üstünde parçalarına ayrılınca gladyatörün aklına taş olan savaşçının elindeki kılıç taş olsada yinede büyülü olmalı diye geliyor ve bu heykele Hasan+1 diyorlar. Gargoylların elinden de bu şekilde kurtuluyorlar.

Yukarıdakiyle aynı ama farklı bir hikaye. Ben sadece doğr bildiğimi yazayım dedim.

İşin en kötü tarafı o anki ruh halinde bu anlatılanlar asıl çok komik oluyor. Aksi taktirde ancak komik olarak kalıyor. Bizim gülmekten yerlere yattığımız bir anıyı buraya yazsam ehe der geçersiniz Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    navit
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 03, 2007 11:21 am Reply with quoteBack to top

rp nin doruk noktası:
    ilk frp oynayışım lvl 4 druidim.bi kaleyi savunmamız gerekiyo neyse orclar glio
    grupta 1 dwarf barbar var (chaotic evil),bi monk,2 de fiter 1 ranger heres surlarda -rangr ve barbar hariç-
    daha ilk turda kapılar kırılıo ve tepkiler:
    barbar:kaçıp denize atlıyorum(bunu söyleyen lvl 6barbar-85hpsi fln war)
    monk:surdan aşağı atlyorum
    humnfgter:surlardan pazardaki karpuzkların üstüne atlıyorum.
    olaylar şöyle gelişir:
    surda kalan bn ve half elf fighter bi orcboss la ölümüne kapışırız yaklaşık 6-7 turumuzu alır.
    aşağdaki rangar tek başına 2boss ve 7 orc alır ve hiç de zorlanmaz ve barbar hala suyun altındadır.
    Back to top View user's profileSend private messageYahoo MessengerMSN Messenger
    navit
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 03, 2007 11:42 am Reply with quoteBack to top

aynı barbarın başka bi rpsi:
    bi dükkana girer kolluk ister.adam onüne koyar ve:
    barbr:bunlar kaça?
    npc:200gp
    barbr:pahalı!!-ve başarısız bi appraise check-
    npc:300gp
    barbr:onlaı bana ver yoksa ölürsun-başarısız bi intimidate ve npc guadları çaarır-
    tartışırlar
    barbar:o kılıcı alır ...
    guard:eğer benimle bir daha büyla konuşursan sakalını keserim cüce!!
    barbr:bn senin ....................
    Guard:sen kaşındın-ger ve zarda 19 atar (cücenin suratı cillop gibi olr Very Happy )
    guruptaki herkes kılıçlarına davranr.
    barbr:-peki -der ve çıkar.
    gurup afallar çünkü bunu yapan lvl6 chaotic evil dwarf barbardır
    -------yorumu size kalmış--------
    Back to top View user's profileSend private messageYahoo MessengerMSN Messenger
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 06, 2007 5:59 pm Reply with quoteBack to top

Bir hatuna Oyun oynatıyorum...Very Happy
    Ben :B
    HAtun :H
    Biraz Anlatmışımdır olayı böledir şöledir diye frp de:D

B:Irkın ne olsun
    H:elf olsun
    B:Sınıfın ne olsun
    H: 1. sınıf olsun
    B: ?!?!?!

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Gaara of the Sand
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 3:18 pm Reply with quoteBack to top

lisede hatunlardan birine oyun oynatmaya niyetlendim 3 günlük bir türkçeleştirilmiş dnd dersinden sonra karakter yaratımı işine giriştik.
    dünya görüşün nasıl sorusuna verdigi cevap beynimi daglamak suretiyle anılarıma eklendi.
    "SÇPER GÇRMEK İSTİYORUM LEGO GİBİ" " HANİ VARYA ATLIYO KARDA YÇRÇYO FALAN" Surprised

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 3:22 pm Reply with quoteBack to top

Beyler şu "hatun" lafından bi kurtulsak daha iyi olmazmı? Biraz daha temiz bir Türkçeyle...

Saygılarımla...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum