Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1755
    Üye: 1
    Toplam: 1756

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - FRP de olağan dışı RP ler!!!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

FRP de olağan dışı RP ler!!! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    apaydin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 07, 2006 11:18 pm Reply with quoteBack to top

baba su kıca yapısma ve arkadan dayanma olayına fazla girmesek
    hani hatundu zaten karekter
    bi bayanın arkasından bu tip konusmalar ....
    ayıp Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    tomb
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 10:06 am Reply with quoteBack to top

tamam ya dogru diyon..ozman söle diyelim arkadan yani vücudun arka hattından torsoyu sana dayamak suretiyle baskı yapıp bir eliyle seni tutup digeriyle gırtlagını kesmeye calışıyordu.hıh oldu be bu!bu iyi bole kalsın....kesemedi nasılsa...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 12, 2006 9:58 pm Reply with quoteBack to top

oyun ben ilk frp oyunum oyuncular rhadamantis(rahip),endless(ranger) ve ben şahsı değer razum(fighter) dm mimiz lunaris
    Razum un tek amacı önce knight sonra paladin olmaktır.

savaşları başarılı bir şekilde geçer ve sonunda ii bir konuşmayla knight ilan edilir.Ve birgün onlarla konuşmak için Monarhan (Helsulva meleği) gelir ,Razumun onu görünce eli ayağına karışır ve ilk sorusu ; '' ben ne zaman paladin olucam'' demek olur. Melek görünümlü Å?eytan
    Razum şu anda cehennem kapısında bekçi Very Happy
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 12:54 am Reply with quoteBack to top

Bizim arkadaş fireball delisiydi..level 5 wizard oldugunda karşısına gördüğü ilk gobline fireball atmıştı..
    (10 feet yakınındaydı goblin.. Very Happy anladınız Very Happy)

tomb
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 12:15 pm Reply with quoteBack to top

cok zeki takılan bir thief!oyunda yeni ama.dm hepimizi hikaye o an devam edemediği birazda playerlar etliye sutluye karısmadıkları ıcın bir arena oyununa davet eder.olay şu:bir yuvarlak arenadusunun ortasında bir alan var oda yuvarlak yani etrafı hendek kenarlarla orta arası.bırda kenarların ustunde bir balkon daha var kenarlar iki kat yani.ortada gobekte olan cuceyı(bu arada nasıl olduysa playerlardan biri iç yuvarlagın bir kısmını yerleri buzla kaplamıştı.)iç arenada kalan kazanıyo anlıycanız hendege dusenler ise kaybedıyo.skor hesabı var.bide hendegin dibinden en yukardakı balkonlara merdıven var.isteyen gene arenaya atlasın dıye.degisik playerlar atlar mucadele eder biraz dovus yasanır.cuce hala ortada ama buz oldugundan kolayda kıcını kaldıramamaktadır o sıra zor zor dogrulurken şunlar yasanır.
    öbur playerların atlayıp mucadele ettıklerını goren thief atlama zıplamasına ve dengesıne guvenerekten atlar ve dovusen ıkı player a dokunmadan direk solugu aşagıda alır.kahpe bızansta yukardan gecen ucak gıbı dusunun.nasıl olur ya der hızlıca cıkar ve atlar kenara gelır buyza.ve gene duser!cıkar ve hırslı thief genelde arenayı tutturamaz dovusmeden zaten 3 kez kaybetmistir.ona gulen geri kalan playerlarda dusunce yerden kalkamayan cuce kaazanır.yok kalksa gulerken oda duscek.hantallıgın zaferi!thief in adı artık FALLER THİEF olarak kalır sonra isimden thief de cıkarılır!grup bidaha kendıne o gün gelemez! Evil Laugh

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 12:17 pm Reply with quoteBack to top

tomb wrote:
    cok zeki takılan bir thief!oyunda yeni ama.dm hepimizi hikaye o an devam edemediği birazda playerlar etliye sutluye karısmadıkları ıcın bir arena oyununa davet eder.olay şu:bir yuvarlak arenadusunun ortasında bir alan var oda yuvarlak yani etrafı hendek kenarlarla orta arası.bırda kenarların ustunde bir balkon daha var kenarlar iki kat yani.ortada gobekte olan cuceyı(bu arada nasıl olduysa playerlardan biri iç yuvarlagın bir kısmını yerleri buzla kaplamıştı.)iç arenada kalan kazanıyo anlıycanız hendege dusenler ise kaybedıyo.skor hesabı var.bide hendegin dibinden en yukardakı balkonlara merdıven var.isteyen gene arenaya atlasın dıye.degisik playerlar atlar mucadele eder biraz dovus yasanır.cuce hala ortada ama buz oldugundan kolayda kıcını kaldıramamaktadır o sıra zor zor dogrulurken şunlar yasanır.
    öbur playerların atlayıp mucadele ettıklerını goren thief atlama zıplamasına ve dengesıne guvenerekten atlar ve dovusen ıkı player a dokunmadan direk solugu aşagıda alır.kahpe bızansta yukardan gecen ucak gıbı dusunun.nasıl olur ya der hızlıca cıkar ve atlar kenara gelır buyza.ve gene duser!cıkar ve hırslı thief genelde arenayı tutturamaz dovusmeden zaten 3 kez kaybetmistir.ona gulen geri kalan playerlarda dusunce yerden kalkamayan cuce kaazanır.yok kalksa gulerken oda duscek.hantallıgın zaferi!thief in adı artık FALLER THİEF olarak kalır sonra isimden thief de cıkarılır!grup bidaha kendıne o gün gelemez! Evil Laugh

ha neresi komık dıyosanız arenaya giris var yai duz normal kapı var.ve herkez ordan gırıyordu.thief ya bu....

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 13, 2006 10:19 pm Reply with quoteBack to top

Nydrael kötü kötü bir ben karekteri çok sağlam hemde drow duaları çok güçlü ve elinde kılıcıyla gidiyor ve ona birde drow şehrinde sıkıştığı anda kırması için bir taş veriyorlar ve unu kırdığı zamanı anlatıyorum;
    bir gemide ve gemi saldırıyo uğruyor ve Nydrael taşı kırıyor ,gelen çok üstün büyücü kırma sebebini sorduğunda:
    Arkadaşlarım ölmek üzere lütfen bize yardım et diyor of offffff....kötü rahip Cool
    tomb
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 14, 2006 3:47 am Reply with quoteBack to top

olm o kötülükten ölmüş!kötü rp den Razz

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 17, 2006 10:22 am Reply with quoteBack to top

Ve işte yine, yanlış büyü kullanımı ve işte yine partyden bir ölü Very Happy Geçtiğimiz hafta, bir klasik daha yaşandı. Yetilerle savaş veren partynin yardımına koşan iyiliksever druid Baran (birbaşka player) seçtiği lvl3 büyüyü düşüncesizce ağaçlıkların bulunduğu alana bırakarak, 2 guardı ve bir playerı telef etti. Kızarmış playerın başında doğaya gözyaşları içinde yalvaran druid, player Apaydın' ı (henüz ölmemişti-kurtula da bilirdi) iyileştirme çabasındaydı ki npc gelip her ikisini de kesti.

Neden bir klasik?

Call Lightning, ölümcül büyü. Geçtiğimiz aylarda bir druid bu büyüyle bir crusaderı perfect bir biçimde öldürdü Very Happy

Fireball! Herkes sırf bu büyüyü atmak için evocer yada fire elementalist seçer. Ve bu büyüyle hem kendini, hem de grubu yok eder. Bir warlock' u karanlık topraklarında kara ağaçların sarmaladığı bir oda kadar mekanda kalmış grubun yanında bulunan fire elementalist, galeyana gelir ve kendiyle birlikte bir drudi, bir filozofu yiyerek triblekill yapar:D Rahip de ölecektir fakat sanctuarye geçer.

Ve yine bir fireball kazası. Zombielerin dellendirdiği evocer, alan hesaplaması yapmadan büyüyü sallar ve cengaverce tanklık yapan kahraman knightı bu fireball ile birlikte telef eder. Yetmez! Aynı büyücü dungeon koridorunun devamındaki karanlığa aldırış etmeksizin fireball sallar ve herkes telef!

İki elementalist aynı anda! biri fireball, diğeri de iceball atar ve ani ısınma ve soğumadan kristalleşen büyüler elementalistler hariç tüm partyi öldürür. (iceball atan bendim! İlk oyunumdu, karakter Estinti Very Happy )

Ve sevgili bardımın 19 luk charismasını yok eden evocer! Bir monsterın gölgesinde kalmış rangerı göremez ve aganazar's scorcher sallar. Ranger, monsterla birlikte kızarmaya başlar. Evocer büyüsünü bırakamayınca bardı çağırır. " Durdur beni!" diyerekten Surprised Ve ben bildiğim,fakat yazık ki karakterim bilmediği için gider ve rangerla birlikte yanmaya başlar. Ve bardım soğukta giderek açılan derileriyle birlikte kullanılamaz hale gelip, acı çektiği için intihar eder Sad Ranger zaten artık çok pişmiş bir rangerdır. O kadar ki lycanthrophe bile yerken bir düşünür onun cesedini Very Happy

Daha çok örnek var ama AD&D büyülerinden olmayan büyülerle yapılan hatalar olduğu için yazmıyorum.

Gelelim konunun özüne! Büyücüyü oynatmak kolay değildir. Eğer büyü kullanıcısı oynatmaya aklını takmış birisiyseniz, alan hesaplamayı öğrenmeden büyücü seçmeyiniz. Ayrıca da büyünün ne kadar alana etki ettiğini öğrenmek için, spellbookunuza yazdığınız her büyüyü kullanmadan önce muhakkak deneyin. Lütfen party arkadaşlarınız üzerinde denemeyin.
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 17, 2006 12:55 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

Ve işte yine, yanlış büyü kullanımı ve işte yine partyden bir ölü Geçtiğimiz hafta, bir klasik daha yaşandı. Yetilerle savaş veren partynin yardımına koşan iyiliksever druid Baran (birbaşka player) seçtiği lvl3 büyüyü düşüncesizce ağaçlıkların bulunduğu alana bırakarak, 2 guardı ve bir playerı telef etti. Kızarmış playerın başında doğaya gözyaşları içinde yalvaran druid, player Apaydın' ı (henüz ölmemişti-kurtula da bilirdi) iyileştirme çabasındaydı ki npc gelip her ikisini de kesti.

Hmmm çok pişmiş Apaydın. Kokusu hala burnumda tütüyor.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    feyruz
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 4:39 pm Reply with quoteBack to top

ya biz ark. larla bi oyunda iyce kaymştk(16 saat kesntisiz oynamak) o uyku, kendinden geçme ekşın açlığı ve =abaRTma= sonucunda oyun tamamen saçmalaşmıştı

en son geldiğimiz durum:

lvl 7bard- lvl8 fharlanghun(doğrumu yazdm?) clerici- lvl7 rouge

vanpirler bi cüce şehrine(dağ içi 4oda bi salon Very Happy ) saldırıyo şehri tamamen boşaltıyo herkesi öldürüp(evet herkesin eli armut topluyo Very Happy ) şehre kendileri yerleşio( tabi bu arada bunlar koloni halinde yaşayan tipte vampir böle gelip çoluğuyla çocuğuyla gelip yerleşiyo Very Happy ) ve yakındaki bi şehre saldırı planlıolar şehirdekiler planları çalmamız için bizi görevlendiriyo(hade len!) biz girip içerde yakalanıoruz ve son olarak

(ki burda oyunun 21. saatlarine yaklaşmaktayız (evet aralıksız) beyin sulantısını affedin ve beni(şuursuz dm) affedin! Very Happy )

dağın içinde bi şehhirin meydanında etrafları bine yakın vanpir tarafından çevrilmiş 3 kişi içerdeki =büTün= vampirleri =savaşarak= kesip şehirden dağdan çıkıolar......

iki potion biraz uyku hop!!
    eski hayatlarına geri dönüolaaarr!!!

Burdan yetkililere sesleniorum tatilleri uzatın frp ye acıkmış gençler ayda yılda bir buluşupta frp ye başlayınca böle şeyler olmasın!!!!
    tomb
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 9:20 pm Reply with quoteBack to top

Lunaris wrote:
    Ve işte yine, yanlış büyü kullanımı ve işte yine partyden bir ölü Very Happy Geçtiğimiz hafta, bir klasik daha yaşandı. Yetilerle savaş veren partynin yardımına koşan iyiliksever druid Baran (birbaşka player) seçtiği lvl3 büyüyü düşüncesizce ağaçlıkların bulunduğu alana bırakarak, 2 guardı ve bir playerı telef etti. Kızarmış playerın başında doğaya gözyaşları içinde yalvaran druid, player Apaydın' ı (henüz ölmemişti-kurtula da bilirdi) iyileştirme çabasındaydı ki npc gelip her ikisini de kesti.

Neden bir klasik?

Call Lightning, ölümcül büyü. Geçtiğimiz aylarda bir druid bu büyüyle bir crusaderı perfect bir biçimde öldürdü Very Happy

Fireball! Herkes sırf bu büyüyü atmak için evocer yada fire elementalist seçer. Ve bu büyüyle hem kendini, hem de grubu yok eder. Bir warlock' u karanlık topraklarında kara ağaçların sarmaladığı bir oda kadar mekanda kalmış grubun yanında bulunan fire elementalist, galeyana gelir ve kendiyle birlikte bir drudi, bir filozofu yiyerek triblekill yapar:D Rahip de ölecektir fakat sanctuarye geçer.

Ve yine bir fireball kazası. Zombielerin dellendirdiği evocer, alan hesaplaması yapmadan büyüyü sallar ve cengaverce tanklık yapan kahraman knightı bu fireball ile birlikte telef eder. Yetmez! Aynı büyücü dungeon koridorunun devamındaki karanlığa aldırış etmeksizin fireball sallar ve herkes telef!

İki elementalist aynı anda! biri fireball, diğeri de iceball atar ve ani ısınma ve soğumadan kristalleşen büyüler elementalistler hariç tüm partyi öldürür. (iceball atan bendim! İlk oyunumdu, karakter Estinti Very Happy )

Ve sevgili bardımın 19 luk charismasını yok eden evocer! Bir monsterın gölgesinde kalmış rangerı göremez ve aganazar's scorcher sallar. Ranger, monsterla birlikte kızarmaya başlar. Evocer büyüsünü bırakamayınca bardı çağırır. " Durdur beni!" diyerekten Surprised Ve ben bildiğim,fakat yazık ki karakterim bilmediği için gider ve rangerla birlikte yanmaya başlar. Ve bardım soğukta giderek açılan derileriyle birlikte kullanılamaz hale gelip, acı çektiği için intihar eder Sad Ranger zaten artık çok pişmiş bir rangerdır. O kadar ki lycanthrophe bile yerken bir düşünür onun cesedini Very Happy

Daha çok örnek var ama AD&D büyülerinden olmayan büyülerle yapılan hatalar olduğu için yazmıyorum.

Gelelim konunun özüne! Büyücüyü oynatmak kolay değildir. Eğer büyü kullanıcısı oynatmaya aklını takmış birisiyseniz, alan hesaplamayı öğrenmeden büyücü seçmeyiniz. Ayrıca da büyünün ne kadar alana etki ettiğini öğrenmek için, spellbookunuza yazdığınız her büyüyü kullanmadan önce muhakkak deneyin. Lütfen party arkadaşlarınız üzerinde denemeyin.

valla ben buyu ve buyucu kullanımı hakkında aynen katılıyorum hatta ekleyeceklerimden var lakin bunları daha içine dahil bulunduğum anlardan birinde kullanmayı düşünüyorum.
    benim dıyceğim yetilerle kapışan yetineksiz partym hakkında!
    cok soğuk karlı baya çetin bir kış günüydü.ormanın nahada göbeğindeydik.daha geminin tozu ayaklarımızdaydı!gemide savaş gemisi ha!yani alayına dalmışız yorulmuşuz direkten düşenlerimiz olmuş,sarhoş olanlarımız!ya hadi bu playercıklar neyse!sen sana sesleniyorum insanlık düşmanıDil druid!ya abi nerden cıktın sen yaaa!yarım düzine 2buçuk metrelik kar canavarının yapamadığını adam yaptı yaa!gebertiyordu bizi!allahtan haritanın tersinden cıktı geldi!buda dm kıyagıdır içinemi dogdu ne!ya luna eyvallah güzelim!sen bu adamı bole hep tersten cıkar!ne olur ne olmaz bizde ally da olsak guardımızı alam demi ya!
    neyse ortam kar arkadan arkadan ben gene böle yetinin ağzına ağzına sokuyom okları iyide günümdeyim!cucede işte yetisebildigi kadar:) vuruyor cekiciyle bu arada oda ölüyodu neyse asker dovuyo ordan acık burdan orc rahip kardeş 2 yılda yanına gittigi yetiyle 40pınar havasında takılıyor!birara sagıma baktım drow yetiyi tıras ediyo!!etine dokunmadan ama.yeti onun etine bi dokundu tabi!oku attım saniye geçtiii kafayı cevirdim drow yok!!ya nereye gitti bu?dm dedi yeti basınca üstüne özüne döndü yer altını inceliyo!allah dedim atayım bitane daha tuttu tuttu tumadı yuttu!bu arada hemen onun sagındada bir rogue!elinde bir dagger!en hayvanından!adam oyunda en tarihi hareketlerinden birini yaptı :kostu dagger ı soktu yeti kıvrılınca ustten parande atarken tepesinden gene soktu öbür tarafa indi!!!!!!!!10-10-9-10-10-9-9-10 neyse puanları aldı altın madalyaya gidiyo derken öbür tarafa iner inmez bu rogue bir parladı ama!yok ole lvl aatlama ışığı değil!call lightning!!!!ya ben daha o ana kadar üstüm kirlenmemiş!bırak damage'ı!nerubasına kavuşmak uzree olan drow'u kurtaran rogue dahil ve hatta ve hatta onu korumak(rogue'u)için orada olan 4 adet guard dahil kimse bu fotoğraf karesini beklemiyordu!sağdan sağdan şöööle bir esti büyü!ben cakıldım diğer arkadaşlar hissettiler!1guard allahına kavusurken yarı geberik kaldı.diğer guard'a noldu bilmiyomda 2 si kızardı!o fantastik hareketleri yapan rogue'da bronzlastı ama köfte kıvamında!cok pis koktu yani!yanındaki drowda zaten ölüme yakın oldugundan tanrımı acıdııı yokssa karmı elektrik gecirmedi anlamadım!??nefes alıyodu! gerisini temizledikten sonra yetilerin şöyle bir arkamızı donup baktıgımızda bu druid kisvesi altında gelmis ve hicbir yetinin beceremediğini becermis bu arkadas hakkında ne düşünürsünüz??dostmu düşmanmı?saolsun nps drow fazla düşünmedi!arkadas pişmanlıktan aglarken onu tanrısına kavusturdu!!!eheh!
    burdan cıkaracagınız ben geeeldiiiim deyip geldiginizi belli etcekseniz bunun yontemleri var!kahramanlık bunlardan biri degil!neyse oyunda 3 dk'lık kariyer yapan druid'e yazık olmasın diye baska bir druidle oyuna tekrar soktuk!bi hava bi çalım!bir edaa!sanki az önce 3 kişiyi ben kızarttım aq!neyse!kızmıyon demi kardeşim okuyosan takılıyom ha!hehehehe! Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 9:32 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

!birara sagıma baktım drow yetiyi tıras ediyo!!etine dokunmadan ama.yeti onun etine bi dokundu tabi!oku attım saniye geçtiii kafayı cevirdim drow yok!!ya nereye gitti bu?dm dedi yeti basınca üstüne özüne döndü yer altını inceliyo!

Kardan ayağım kaymıştı. Yoksa ben o yetiyi çoktan halletmiştim Crying or Very sad Ya bir zar bu kadar mı kötü gelir. Bu macera başladı başlayalı bilmem kaç defa hayatımı bir film şeridi gibi izledim. Drow uz ama bi yere kadar.
    Ayrıca gemide sarhoş olmak gayet güzeldi. Cüceli şaraba bayıldım. Evil Laugh

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    tomb
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 7:09 pm Reply with quoteBack to top

o degilde obur tarafa yazmıssın ya 2.drisst diye ,kurban sakın ha olma baba

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 21, 2006 12:32 pm Reply with quoteBack to top

Ve işte şok rp!

Party toplanır. Bu partynin özelliği partyde bir hatun oyuncunun bulunmasıdır. Tavernada oturan sevgili party bir bakar ki orclar tavernayı basmışlar.

Dm: Napıyorsun? Turn sende.
    Fighter: Kılıcımı çekmek üzere ayağa kalkıyorum.
    Dm: iyi bir kalkış oldu. Artistik! Sandalye devrildi. (rangera döner) Sende turn.
    Ranger: Yayımı hazırlıyorum sadağımdan bir ok alıyorum.
    Dm: Tamam. (Hatun playera bakar. Hatun da fighterdır) Turn sende.
    Hatun (fighter2): Ben de mi? (hiç istifini bozmaz) İyi. Çantamı alıyorum, masanın üzerinde bişiy bırakmış mıyım diye bakıyorum. Ve gidiyorum.
    Dm (hayretler içerisinde): Nereye?
    Hatun: (gayet doğal) Tuvalete.
    Dm: Niye?
    Hatun: Makyajımı kontrol edeceğim.
    Dm: Neee?
    Hatun: Ne var ki?
    Oyuncular: Orclar!
    Hatun: Aman ne uğraşçam.

Ve hatun giderken sırtına inen baltayla yere yığılır Very Happy (Sonuç: Hatunun amaç frpyi öğrenmek değildir)
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum