Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 35
    Toplam: 90380

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1199
    Üye: 1
    Toplam: 1200

Şu An Bağlı:
    01 : equza

FrpWorld.Com :: View topic - Lilith ilk Mage'mi..?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Lilith ilk Mage'mi..? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Eldarin_

PostPosted: Wed Dec 06, 2006 7:37 am Reply with quoteBack to top

Tamam cumartesi görüşürüz o halde Smile .

Herkese iyi eğlenceler...

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Back to top View user's profileSend private message
    euphorist
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 3:25 pm Reply with quoteBack to top

Lilith'in 'ne' olduğu konusu tartışmalıdır.Fakat bu konuda verilecek en mantıklı cevap Lilith'in Lilith olduğu yönünde.Yani ne mage,ne proto-vampir ne de iblis fialn kendisi.Nevi şahısına münhasır bir yaratık ve muhtemelen tüm WoD'daki en güçlü yaratık.

Tabii ki speküllasyon yapılabilir.Exalted karıştırabilir,Wratih ve Orpheus'da anlatılan bir takım şeyler ipucu olabilir ya da benim yaptığım gibi Lilith tümüyle yok sayılabilir.

Bu arada Lilith ve Verbena meselesine de şöyle bir not düşelim:

2nd edition Verbena Trad Book'unda efsanevi Verbena büyücüleri arasında Lilith'de geçiyor.Verbena Lilith'in Verbena'nın bizzat kurucusu ve aynı zamanda ilk büyücü olduğunu söylüyor.Yine aynı kitapta Nod dedinlen yerin Umbra'da bir Horizon Realm olduğu ve dahası Lilith'in burada bir saray kurduğunu ve ilk Horizon Realm olduğunu iddia ediyor.şimid hatırlayamadığım başka bir kitapta Lilith'i bulmak için Nod'u arayan Verbenalar odluğunu hatırlıyorum..

Biraz geç kalmışım konuya ama katkım olsun Smile

ps:Bu arada oWoD'un en güçlü ve en dominant gücü elbetteki hepimizin sevgilisi Techoncracy'dir.Çarpıtmayalım.Vampirlere sivrisinek muamelesi yapan adamlardan bahsediyoruz.. Very Happy
    Sir Alexis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 5:29 pm Reply with quoteBack to top

Katkılar için saol

Vampirlere sivrisinek muamelesi yapanın sonuna kadar karşısındayız:
    "Long Live (!!) the Kindred" diyoruz coşkuyla ve huşuyla.

Bu arada yeni bir başlık açsam mı diye düşünüyorum ama bunun için önce Eldarin kardeşten destur alayım istedim:). Society of Leopold hakkında bilgilerinizi, fikirlerinizi alayım diyorum ne dersiniz...?

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 5:34 pm Reply with quoteBack to top

Ayıp ettin abi, ne desturu Smile . Sen sor istediğini, paylaşalım bildiklerimizi.

Euphorist bilgiler için teşekürler. Technocracy nin vampirlerden üstün olduğunu iddia ettiğin kısım hariç noktası virgülüne katılıyorum sana Very Happy .

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    euphorist
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 7:01 pm Reply with quoteBack to top

Eldarin wrote:

Technocracy nin vampirlerden üstün olduğunu iddia ettiğin kısım hariç noktası virgülüne katılıyorum sana Very Happy .

Gerçekler bunlar Very Happy .Antediluvian katletmiş bir örgütten bahsediyoruz.Technocracy vampirlerin,kurtadamların,büyücü şeyhlerin zulmüne karşı insanlığın tokadıdır.Aslanlarım benim! Very Happy (technocracy fanatiğiyim biraz)
    euphorist
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 7:02 pm Reply with quoteBack to top

euphorist wrote:
    Eldarin wrote:

Technocracy nin vampirlerden üstün olduğunu iddia ettiğin kısım hariç noktası virgülüne katılıyorum sana Very Happy .

Gerçekler bunlar Very Happy .Antediluvian katletmiş bir örgütten bahsediyoruz.Hangi vampir cemiyeti bir araya gelip böyle birşey becerebilir?Technocracy vampirlerin,kurtadamların,büyücü şeyhlerin zulmüne karşı insanlığın tokadıdır.Aslanlarım benim! Very Happy (technocracy fanatiğiyim biraz)
    Sir Alexis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 7:22 pm Reply with quoteBack to top

Teknokrasi olayının canlı bir örneğini yaşadık biz Smile oyun oynuyoduk bir kafede birden yan masaya takım elbiseli saçlar kısa kesim bir tip oturdu açtı laptop'ını falan ama bize arada tip tip de bakıyo biz de ne tesadüftür ki Mage oynuyoruz o ara. Neyse adam bir saat sonra kalktı gitti. Kafe sahibi tanıdıktı "bu kimdi abi?" diye sorduk. Adam "Kim? ben kimseyi görmedim" demez mi!? Tırsa tırsa oyunun sonunu zor getirdik.

Tabii bunlar iyi güzel ama Antediluvian öldürdünüz diye havaya girmeyin Lasombra'nın eli kolu uzundur Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 18, 2006 7:28 pm Reply with quoteBack to top

Sir Alexis wrote:
    Teknokrasi olayının canlı bir örneğini yaşadık biz Smile oyun oynuyoduk bir kafede birden yan masaya takım elbiseli saçlar kısa kesim bir tip oturdu açtı laptop'ını falan ama bize arada tip tip de bakıyo biz de ne tesadüftür ki Mage oynuyoruz o ara. Neyse adam bir saat sonra kalktı gitti. Kafe sahibi tanıdıktı "bu kimdi abi?" diye sorduk. Adam "Kim? ben kimseyi görmedim" demez mi!? Tırsa tırsa oyunun sonunu zor getirdik.

Ehohehehe çok iyimiş Very Happy ..
    John
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 19, 2007 8:14 am Reply with quoteBack to top

[quote="Eldarin"] Requiem'de ise Tremere'ler yok zaten. [/quote]

çok geç gördüm ama var bakınız Tremere Lich (gerçi mage the awakening settingindeler ama olsun Evil or Very Mad )

Saying mean things about the Almighty isn't going to hurt God, it just hurts you and corrodes the world around you.It's like spitting at the sky. The sky isn't bothered, and there's a good chance you hit your own face in the bargain
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 02, 2008 8:13 am Reply with quoteBack to top

İlk Mage Tanrının kendisidir yoktan var etmeyi o yapar değil mi?

Ayrıca Lilith neyse nedir Onu görme imkanı yok yani o kadar legendary olamazsın Caine'in güçlerini ele geçirmen gerek direkt,

Tremere'ler eskiden insandı ama sonradan vampirlerle deney yaparken yanlışlıkla vampir oluyorlar
    occultsearcher
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 03, 2008 11:18 pm Reply with quoteBack to top

Ben WoD kurgusunda dünyayı (ve evreni) Tanrı'nın yarattığıyla alakalı (kesin) bir bilgi olduğunu hatırlamıyorum. Yanılıyorumdur, mümkün...
    Ama mage olabilmek için önce insan olmak gerek. Yoksa benzeri güçler çeşitli spiritlerde de mevcut. Bir de sihirbaz olmanın ayırt edici özelliği bir şeyi yoktan var edebilmek değil. Sihirbazlar "öz"e (prime) sahip değillerse bir şey yaratamazlar bile örneğin.

Tremereler de eskiden insan değil sihirbaz idiler. Order of Hermes geleneğine bağlı Tremere Evi idiler hatta. Bir de yanlışlıkla değil tamamen kendi istekleriyle vampir oluyorlar...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum