Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1353
    Üye: 2
    Toplam: 1355

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - Elveda dostlarım...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Elveda dostlarım... View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    mikael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 7:50 pm Reply with quoteBack to top

Nacizane bir büyücünün vedası

Genç büyücü yüksek bir tepenin yamacına geldiğinde, arkasını dönüp ayrıldığı kasabaya son bir kez baktı.

'Ne hoş günler geçirdim bu diyarda, ne güzel dostluklar kurdum, ve ne harika deneyimler kazandım.'

Anılar, muhteşem anılar zihnini doldurdu, hani neredeyse geri dönecekti.

Ama geri dönemezdi, dönmemeliydi. Burada daha fazla işi kalmamıştı, ve burada kalmak için bir bahanesi de. Cilveli Keçi'nin meşhur bal likörü bile eski tadı vermiyordu sanki.

Hem, onun dönmek istediği şey anılarıydı, ve onları da yanında götürüyordu zaten.

Son bir tepeyi aştı ve zemini sabırsızca pençeleyen griffonunu buldu. Hayvanın yelesini sakinleştirici bir edayla okşadıktan sonra sırtına atladı ve eğilip, "Haydi gidelim." diye fısıldadı.

Güneş batarken, artık sadece kasabadan zar zor seçilebilen bir karaltıdan ibarettiler.

Hoşçakalın güzel insanlar. Hepinizi özleyeceğim.

Setsuna / Mikael
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 7:52 pm Reply with quoteBack to top

Smile ben anladığım kadarıyla bile hüzünlendim yeteri kadar. sadece sitede gidenlere değil, hayatımda tüm biten şeylere karşı bir hüzünlenme.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Back to top View user's profileSend private message
    Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 7:56 pm Reply with quoteBack to top

gözyasarımızla ayrılanlar,
    yada arkalarından kurulan koplolar
    birgün hepsi özlenecekler belki
    belkide hiç hatırlanmayacaklar

fakat arkalarından yakılacak ağıtlar
    yada peşlerinden yapılan dedikodular
    sevilselerde, sevilmeselerde
    bir gün hepsi hatırlanacaklar...

ozan Ared... Wink

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 8:09 pm Reply with quoteBack to top

Aransayes elinden bugünlerde hiç bırakmadığı bal likörü kadehiyle hanın kapısında çıktı. Yavaşça gerinirken gözü tepede ki gri insan silületine takıldı. Gözlerini kısarak dikkatle inceledi. Sonra yavaşça iç geçirdi. "Demek sen de gidiyorsun dostum" diye fısıldadı.
    Birkaç dakika sonra tepenin zirvesinden bir griffonun sırtında gri büyücüyle beraber havalandığını gördü.
    Aransayes gözlerini hüzünle birkaç saniye kapattı ve büyücülere özgü birkaç veda kelimesi fısıldadı.
    Batan güneşe doğru giden büyücünün arkasından kadehini kaldırdı.
    "Seni ve seninle eğlendiğimiz muhteşem partileri özleyeceğim" dedi ve kadehini fondipledi. Diyarlarda muhteşem tadıyla ünlü olan ballikörü bu sefer ona gözyaşı kadar tuzlu ve acı gelmişti.
    Dün kasabadan bir paladin ayrılırken bugün bir büyücü.
    Aransayes kadehini sıkıca kavradı ve büyü sözünü fısıldadı. Bıraktığın da kadeh havaya doğru fırlayarak gözyüzüne doğru yükselmeye başladı ve yeterli yüksekliğe ulaştığına karar veren karanlık büyücü büyünün son kelimesini söyledi. Kadeh havada havaifişekler gibi patlamaya başladı.
    Muhteşem büyücünün arkasında böyle bir uğurlama gerekliydi.
    Zaman geldiğinde ünlü ozanında dediği gibi
    "Daha vakit vardır
    Bizim gideceğimiz güne... "
    Hana doğru dönen Aransayes sessizce odasına çıktı ve kapıyı çarparak kapattı. Odanın tam ortasında durarak derin derin nefes almaya başladı. Burada onu tutan ne vardı ki. Hemen şu an gidebilirdi. Sonra yorgunlukla yatağına çöktü ve elleriyle kafasını tuttu. Bu aralar delirmenin eşiğindeydi. Çstüste aldığı manevi darbeler ruhunun ve aklının dengesini ve ritmini bozmuştu.
    Burada onu tutan ne vardı ki...
    Sonra odasının içinden kendisine ait olmayan bir ses konuştu. "Bunu sen zaten çok iyi biliyorsun, inkar etmen faydasız Aransayes."

Rhonin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 8:31 pm Reply with quoteBack to top

Burada çok iyi günler geçirdim.Çok güzel insanlar tanıdım ve iyi arkadaşlar gördüm.Bu site ve kazandırdıkları iyi bir şey ama bazen bazı şeyler bazı nedenlerden geride bırakılmalıdır.

Ve ben geride bırakmam gereken bir şeyi daha bırakmalıyım . Siteyi bırakıyorum arkadaşlar hepinize güle güle.

İyisiyle kötüsüyle bu kadar yol geldik.Ama bu yolun sonunun olacağına inanmadığım düşüncesi ile siteden ayrılıyorum.Ama ayrıldığım sadece burasıdır.Ne arkadaşlarım ne de dostlarım değildir.Konuşmak isteyenle her zaman konuşurum.Bu sitede uzun zamandır bulunmaktayım.Bazı şeyleri görüp bazı şeyleri itmek bana göre değil sanırım.

Bana göre olmaması gereken şeyler yaşandı.Ama oldu bitti artık yapılacak bir şey yok.

Kendinize iyi bakın arkadaşlar. Rhonin..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 8:34 pm Reply with quoteBack to top

haydaaa Neutral

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 8:54 pm Reply with quoteBack to top

Bir paladin,büyücü ve şimdide genç savaşçı. Zaten bilinen bir gerçeği buradan okumak kötü oluyor.
    Büyücü pencereden dışarı bakarken savaşçının kasabadan uzaklaştığını gördü. Aransayes gözlerini kapattı ve kendine hakim olmaya çalışırken han şiddetle sallanmaya çalıştı. Aransayes dizlerinin üstüne çökerek kollarını kendine doladı. Son birkaç ayda kimler gitmişti böyle. Her gidenin yeri boş kalacaktı. Han dahada şiddetli sallanmaya başladı. Karanlık büyücünün bedeninden alevler yükseldi ve odayı yakmaya başladı.
    Akıl-beden-ruh dengesini yitirmeye başlamıştı artık. Son bir gayretle gözlerini açtı ve alevlerin içinde bir ismi dua gibi fısıldadı. Her söylediğinde alevler dinmeye, sallanma yavaşlamaya başlı. İsim... Çstünde dengesini korumasını sağlayan tek tılsım. Çksürerek ayağa kalktı ve duvarda kararmış ve kısmen erimiş aynadan kendi yansımasını gördü. İsmi bir kez daha fısıldadı.

Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 9:01 pm Reply with quoteBack to top

"Ben gitmiycem" dedi Aredhel... "Ne olursa olsun gitmiycem..."
    gölgelerdeki yuvasına cekildi geri... Herkes hayatını sürdürürken, o gölgelerdeki evinden olup bitenleri izlemekle yetindi...
    Büyücüler, soyluluktan bunalmıslar,,,
    Savascılar savasmaktan,,,
    Ve paladinler düsturdan bıkmışlar,,,
    ama biz bıkkınlık içinde elimizi kana bulayarak buralara geldik,,, sokaklar bizm evimiz,,,
    Ve biz,,, evimizi terketmeyiz,,,

Site Ã?izeri

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 12:53 am Reply with quoteBack to top

emerus yolcuların gidişini seyrediyordu.. muhteşem diyarın cezbedici duvarlarının kenarına sinmiş ve dostlarının kaleyi terkedişini seyre dalmıştı..kalede yaşanan olaylar onu çok üzmüş ve dostlarının hatıralarıyla süslü diyarda duramazdı daha fazla...
    hemen yanında onu vahşi gözleriyle dört ayak üstünde takip eden altaferen e döndü
    gel dostum.. hatıralar ve sözcüklerden ötelere gidelim.. gidelim buralardan!!!
    diye seslendi.. diyarda sessizlik hakimdi herkes gidenleri uğurluyordu... kalede yaşanan olaylardan sonra gururlarını ezdirmek istemeyen cesur savaşçılar terkediyordu diyarlarını..
    emerus da bu diyara aitti.. en azından öyle olduğunu hissediyordu.. uzun uzun seyretti tekrar diyarı.kalenin o karanlık ve kasvetli havasından ürperdi bi an.. şimdi karanlık bulutların yükseldiği yerde bir zamanlar güneşli ve masmavi bir gökyüzü vardı.. Gözünden bir damla yaş aktı.Yere düştü ..toprağa karıştı.. Altaferen emerus u izlemeye koyuldu..
    o nereye giderse gitsin Altaferen onu yalnız bırakmayacaktı.. Vahşi ve Güçlü yapılı bir kaplandı..Asla emerus a ihanet etmezdi.. emerus diyarı uzun uzun seyrettik sonra
    hoşçakal diyar dedi.. bu topraklarda en güzel dostlukları kazanmıştı. ve birer birer kaybetti.. çoğunu göreceğini biliyordu çünkü onun gittiği yöne doğru gitmişti dostları
    gururun ve adaletin peşinden gitmişlerdi.. Gücün ve şerefin peşinden.. emerus gözlerinden akan yaşları sildikten sonra diyarın kuzey kapısına doğru yürümeye devam etti
    kuzeyden uçsuz bucaksız çöllere devam edecekti.. ordan da gri limanlara çıkıp gemiyle karşı diyara geçmeyi düşünüyordu..ama nereye gideceğini kendisi bile bilmiyordu..kuzey çıkışında tekrar geri döndü diyarın çıkış kapısıydı bu koca ve iri demir parçalarından oluşmuştu.. Emerus seslendi yüksek sesle bağırdı.. "HOşÇAKAL DİYARRR" Altaferen de ona eşlik edercesine hırlayarak cevap verdi o da diyarına hoşçakal demek istemişti..

Emerus -Druid of Elderlights
    25.12.2006 "Diyardan Ayrılış"

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 2:36 am Reply with quoteBack to top

Gitmek mi zor kalmak mı?

Gerçekten irdelemesi çok zor. Karar vermek bir o kadar daha zor.

Gitmek mi zor kalmak mı?

Tamamen sevgiye bağlı bir soru aslında. Ne kadar bağlı olduğuna. Tamam... Bazen insan sevdiğinden gitmek zorundadır. Zarar vermemek için en iyisi uzaklaşmaktır. Ama bu terk etmek değildir. Elveda sayılmaz bu zaten. "Görüşmek üzere" denir.
    Ama bu o zamanlardan değil. Hırsı da sevgiyi de nefreti de kefelere koyup ölçme zamanı. Anlama zamanı:

Gitmek mi zor kalmak mı?

Analamkla da bitmiyor ya iş. Ne zor olanı yapmak zorundasın ne kolay olanı. şimdi kefelere kendini koyma zamanı. Kendinle yüzleşme zamanı... Seviyorsan eğer gerçekten burayı. Kalıp yüzleşme cessaretibi gösterecekmisin? Yoksa kapıdan ayrılınca hiç gelmemiş olabilecek gibi hissedebilecek kadar kolay mı senin için ayrılık.

Belki bir defa yapılmaz seçimler lakin. Gelenler ayrılır, ayrılanlar geri döner bu diyara. Ayrılmadan da anlaşılmaz bazen ayrılığın en olduğu. Kararlar bir defa verilmez. İnsan kendine sormaya devam eder, ayrıldıktan sonra dahi:

Gitmek mi zor kalmak mı?

-------------------------------------------------------------
    Site frpworld olunca rp yazmak yakışır...

Alışkanlığı olduğu üzere balkondan sabah manzarasını izliyordu. Elleri altın işemeli, beyaz nispeten sade rahip kıyafetlerinin altında birleşmişti. Bir dinginlik vardı yüzünde. Belki bıkkınlıktan, belki alışkanlıktan belki de sadece olması gerektiğinden. şehir kapılarını seyrediyordu.

Pekçok kişiyi tanırdı şehirde. Pekçok kişiyle yüzyüze görüşmüştü. Aslından bunun ayrı bir anlamı vardı onun için. İnsanlarla konuşmak öğretmek ve öğrenmek demekti. Anlatmak ve anlamak... Dost kazanmak da kaçınılmazdı. Dostlarıyla gurur duyardı her zaman.

Zaten belki de bugün kapıyı öylece izlemeyi bile zor yapan şey buydu.

şehrin kapıları sonuna kadar açıktı. Her zaman olduğu gibi. Yeni gelenlere olduğu kadar gidenlere de açıktı. Ve tabii gidip geri gelenlere de...

Anlayamıyordu bu sefer tam olarak. Hep anlamayı denerdi. Karşısındakinin yerine koyarak düşünmeye çalışırdı. Anlamaya çalışırdı. Bu kez beceremediği için kendisini de suçlamıyor değildi.

Bu şehrin bir amacı olmuştu. Kalanlara yuva olmuştu burası. Dışarıdaki tehlikelere karşı bir barınak. Yalnız hissedenler için arkadaş, kaybolanlar için yol demekti. Değişik olaylar olmuştu hep içerde ama şehrin amacı daima aynı kalmıştı. O da şehri bu yüzden hep sevmişti. Sevecekti de...

şehirde kalanlar kaldıkları sürece buranın bir parçası olmuştu giderken bile herkesin biryerlerde bir izi vardı. Bunlar için bir teşekkür mırıldandı

Fakat o bıraktığının sadece bir iz olmasını istemiyordu. Hala buradaydı. Ne zamana kadar bilmiyordu ama uzun bir sre daha öyle görünüyordu. Fırtınadan sonraki sakin havaya ve ufak bulutlara baktı. Ve tekrar bulutların arasıdnan sızan güneş ışığının aydınlattığı şehir kapısına. Derin bir nefes çekti. İçeri girmeliydi. Bütün gün öylece izleyemezdi.
    Yapılacak şeyler vardı. Hala içeride olanlar için...

Aredheliquas
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 4:36 pm Reply with quoteBack to top

gölgelerden kadasını cıkardı ve yolcuları izlemeye devam etti...
    birtanede daha ve şimdi birtane daha...
    herkes ayrılıyordu buradan, ama o hala yuvasındaydı, hem gidip neyapacaktıki?
    kalanlarla birlikte yoluna devam edecekti, taki son kişiye kadar...
    ve o gölgelerine geri döndü,
    ve o, sessizliğe büründü...
    o ki, diyarda doğmus ve diyarda ölmeye kararlı olanların yanlarında yürüdü...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 7:04 pm Reply with quoteBack to top

Dostlara..

Belki ile başlıyorsan sözüne
    Emin değilsen yaşadıklarından
    Hissettiklerin dokunuyorsa gözyaşına
    Ağlayamıyorsan...

Ama ile başlıyorsan sözüne
    Bir yol arıyorsan çıkmak için
    Unuttuysan tadını özgürlüğün
    Uzanamıyorsan...

Sanki ile başlıyorsan sözüne
    Korkuyorsan kapının ardındakinden
    Yarından korkuyorsan,
    Güvenemiyorsan...

Bir veda ile bitiriyorsan sözünü
    Korktuğun o kapıyı parçalıyorsan
    Çzgürlük soluyorsan cesurca
    Ve kardeşlerini unutmuyorsan...
    Yanımızdaysan...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 8:28 pm Reply with quoteBack to top

Hayat hiç bir zaman adil değildi. İnsanları tanıdıkça da yaşama oaln saygım da gittikçe azalıyor. Kendimize göre adil olmayan noktaları buluyor ve üzülüyoruz. Çzülmeliyiz de insan kalabilmek için...

Horcoel güzel bir insandı, Rhonin de efendi ve sevimli bir genç arkadaşımızdı. Siteye bir daha girmemeleri büyük ihtimalle hayatlarında çok boşluk bırakmayacaktır. Çünkü yerine birşeyler koyabileceklerini tahmin ediyorum. Tahmin ediyormuyum? Hayır bunu biliyorum. Ancak belki zaman zaman farklı yerlerde, farklı kişiler olarak birbirimizi görebiliriz. Çyle olduğu durumlarda kendi adıma iyi anılarınıza saygı göstereceğimden emin olunuz. Diğer gidenler Setsuna ve emerus`u tanımıyorum ancak iyi dileklerim onlarla da.

Unutmayın hayat hiç bir zaman adil değildi...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 26, 2006 9:18 pm Reply with quoteBack to top

Yine olağan gezilerinden birine çıkan kara elf büyü kullanıcısı diyarlara yorgun argın adımını atmıştı... Birşeylerin eksikliğini hissediyor, yanlış birşeylerin olduğunu anlıyordu, ne nedenini ne anlamını nede sonuçlarını kestiremiyordu, yorgundu... Her yolculuktan döndüğünde olduğu gibi bazı kayıpları bazı kazançları olmuştu ama o güzeller güzeli kasabasına döndüğünde, onu ırkını sorgulamadan kabul eden dostlarına döndüğünde daha büyük kayıplarla karşılaşacağını hiç tahmin etmemişti...

Ne oluyor LANET OLSUN!!! diye yakarmak istiyordu içinde alevlerin canlandığını kanını kaynattığını hissediyordu. Bağırmak, yakarmak istiyordu ama önce olanları öğrenmesi gerekliydi belki bir çözüm bulunabilirdi. Güçlerinden önce zekasını kullanmayı çok önceleri öğrenmişti. Kesin birşey varsa diyarların sessiz kaldığı, canını yakan ağıtların okunduğuydu. Umarım geri dönüşü olmayan birşeyler olmamıştır diye fısıldadı... Ne hata yaparsan yap Thar ama geri dönüşü olmayan hatalardan uzak dur...

<div align="center">Nindyn vel'uss kyorl nind ratha thalra elghinn dal lil alust... <br>Those who watch their backs meet death from the front... </div><br><strong><em><div align="right"><strong><em>Tharivol Amakiir the Dark Elf Mystics Master</em>
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    buzdaglarininleydisi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 28, 2006 1:43 pm Reply with quoteBack to top

yaparaklar dökülüyordu, insanlar onlara takılıp bu dünyadan gidiyordu am sadece hedef bu diyardı gönüller diil kesinlikle, bunu biliyordu her giden insalah kalanlarda farkında olacaktı birgün yollar tekrar kesişecek büyük ihtimalle bir gün kalanlarında ayağının altına saklanacak belki bir yaprak belki onlarda kayacak bir yıldız gibi kaydığını anlamadan.

Kendi lanetine yenik bir yürek
    Çzülmezmi
    Zamnsız Acılara
    Yeni bulunana
    Acıyla kaybedilene
    Ama gönlünde yaşatmaya
    Onları buzlarla sarmalayıp
    Yokolmalarını önlemeye
    Alışkın bu yürek
    Ve şimdi kendi yolunun kesiştiği
    Yolunun dönüm noktasında
    Buzdan kaderi
    Bir örümcekten usta ördü ağlarını kader
    Gözler ağlamıyor ama
    Sevinç ve hüzünle bakmakta diyara
    İşte ayrılık çanı
    Diyarın tam ortasında çalıyor
    Ama görenlerin ve duyanların
    Harekete geçmesini sağlıyor sadece
    Sadece onlar bilecekler belki neden gitiklerini
    Nereye gitiklerini...

...................................................................................................
    Tekrar görüşmek dileğiyle diorum dost olanlara, arkadaşlığını paylaşanlara, belki dönülür belki dönülmez bu bilinmez ama..neyse uzatmim veda sözü dil bunlar ..başarılar , sağlık ve sıhatle mutlu günler diliyorum herkeze bu yaklaşan yılbaşı ve kurban Bayramında...

Tüm iyi dilekler dostlara
    Kötülüklerse geldiği cehenneme
    Hayaller ve umutlarsa şuan cebimde
    Onları yanımda götürücem paylaşamam onlar benim
    Herkez kendi umudunun mumunu yaksın penceresinin önüne ve beklesin
    Yada kalksın benim gibi cebine koysun diyarın dışındaki hayata katılsın

BuzDağlarınınLeydisi kafasını kaldırdı artık diyara değil gökyüzüne bakıyordu yıldızlar parlaktı gideceği yerlerdede öyle olacaktı, biliyordu umudu ve hayalleri cebinde eski acıları kalbinde, gözlerinin önünde canlanan iyi ve kötü anılar artık geçmişinde . Artık yönü kapıya dönüktü yürüyordu yavaş ve dimdik gruru ve öfkesi çizecek belki yolunu belki bilinmeyen yardımlar..

arzularını hapsetmiÅ? iki göz,
    ve sevgiden bir haber sözler prensi sana selam...

http://tr2.monstersgame.net/?ac=vid&vid=34051957

http://www.knightfight.org/?a
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum