Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1320
    Üye: 1
    Toplam: 1321

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - Yeni bir dünya ( Başvuru Merkezi )
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Yeni bir dünya ( Başvuru Merkezi ) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 29, 2006 8:36 am Reply with quoteBack to top

Kıyamet çok şeyler götürmüştü Sol Lagna dan, en önemlisi de halkının yarısından fazlasını. Yerli yersiz patlayan volkanlar, depremler, düşen göktaşları ve daha niceleri büyünün kontrolden çıktığı, tanrıların yüz çevirip uzaklaştığı zavallı Sol Lagnaböyle acımasızca hırpalamış ve halkını ana yurtlarından, varlıklarının temel noktası olan gezegenlerinden kaçmaya zorlamıştı.

Bir gezegenden kaçmak söylenildiği kadar kolay birşey değildir, bazı kişiler kudretli büyücülerin bunu başarabileceğini idda edeceklerdir ancak o kişilerin hesaba katmadığı bir durumu vardı Sol Lagna'nın. O da bu dünyayı ve onun güçlerini emmek isteyen sinsi bir güç.

Bu güce karşı verilen amansızca savaş diyarın kahramanlarının bir kısmının şanlı sonlarını hazırlamış, onları hatıralarda ölümsüzlükle şereflendirmişti ancak bu kahraman kişilerden başaranlar da vardı.

Sinsi gücün planlarını bozmuş, bu diyardan bir çıkış yolu bulabilmiş olanlar isimsiz bir tanrıdan, onlara kucak açan bir ulu güçten bahsediyorlardı ama kimse bu gücün kim ya da ne olduğunu tam olarak bilemiyordu.

Ancak yeni dünyaya ilk kaçmayı başaranlar bu ilahi güçten destek alanlar değil de diyardaki iblislerle anlaşmayı başaranlardı. Kimlerin neleri ortaya koydukları her ne kadar muğlak olsa da Sol Lagna halkı kendisi için yapılan fedakarlıkları memnuniyetle, birazda kayıtsızlıkla kabul etmiş, kurtuluş kapısına şevkle atılmıştı.

Yeni boyuta açılan kapı devasa boyutlarda bir boyut kapısı idi ve birçokları açıldığı yerin neresi olduğunu bilmedikleri halde bu kapıdan geçmek için gelmişlerdi çünkü çok az şey Sol Lagna'nın kıyametinden daha acı verici ve ölümcü olabilirdi.

Image

-Oyun oyuncu sayısı gerekli sayıya ulaştığında başlayacak ve yeni dünyanın ilk oluşumlarını konu alacaktır. Sitemizin resmi oyunlarındandır ve katıldığınız karakter deneyim puanı kazanıp seviye atlayabilir, ölebilir, birşeyler bulup kaybedebilir ve bu olanların tamamı bundan sonraki oyunlarınızda etkili olacaktır.

-Karakter kağıtlarınızı [email protected] adresine gönderin, en yakın zamanda oyun açılacaktır.

-Karakterinizin kısa özgeçmişini, fiziksel özelliklerini ve karakterinizle ilgili ufak ayrıntıları buraya yazınız ki birlikte oynayacağınız oyuncular karakterinizi bir nebze tanısın.

-Bu oyunda boyut kapısının açılmasını sağlayan kişi bir büyü konseyi üyesi olan Khedan Boderium'dur. Yanındaki 5 çırağı ve ile boyut kapısının açılmasını sağlayacak bir ayin yapmışlardır ve bu işlemi yapmadan önce diyarda ulaşabildikleri yerlere boyut kapısının açılacağı ile ilgili haber yollamışlardır. Oyuncular boyut kapısının bir anlaşma ile açıldığını bilmiyor çünkü Khedan konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçmaktadır. İsteyen gelir, isteyen kalır mantığıdadır.

-Oyun Sol Lagna'da Khedan Boderium boyut kapısını açmadan bir gün önce başlayacaktır.

-Oyunun başlayacağı yer:

Khedan Boderium bir zamanlar zengin olan Sol Lagna'nın zenginliklerinden fazlası ile faydalanan bir kırmızı cüppeli konsey büyücüsüydü. şimdiye kadar rahatlıkla konsey yöneticilerinden birisi olabilecek kudrette olmasına karşın konseyin yönetim işlerine karışmamış, sadece üye olmakla kalmış, diyarın lordlarına, beylerine para ile iş yapması ile ün yapmıştır.

Bu işlerden kazandığı yüksek gelir ona kendi şatosunu yapmaya yetecek kadar para ve de şöhret kazandırmıştır. Bir zamanlar evi olarak düşündüğü şatosu büyücülük kulesinden iyi bir atla 2 günde gicebileceğiniz bir mesafe uzaklıkta, batı tarafındadır.

Khedan'ın şatosunu inşa ettirdiği tepe geniş ovanın ortasında yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki ufak bir tepenin üzerine kurulmuş 15 metre yüksekliğinde şato ile kule arasında bir mimarisi olan taştan bir binadır. Kare şeklinde bir yapıdır ve her bir köşesinde birer kulesi dört köşeden şatoyu koruyor havası veriyordu ancak asıl şatoyu koruyan üzerine yertleştirilmiş büyülerdi.

Büyü ağı dengesizleşse de cisimler üzerlerindeki büyüyü daha kararlı bir şekilde tutabildikleri için burası hala güvenli bir sığınma yeri idi. Ama Sol Lagna'nın kıyameti yaklaşıyordu ve Khedan bunu görebilecek kadar bilge bir adamdı.

Ova yer yer bir adamın beline kadar gelen çayırlarla kaplıydı,nadirde olsa meyve ağaçları ovanın tekdüzeliğini bozuyordu. şatonun girişine kadar uzanan patika bakımsızlıktan çayır çimen bağlamıştı ama yine de ayırt edilebilecek kadar temizdi. Ovayı kaplayan çimen her ne kadar görüşe engel olsa da düz ovada yeni gelen kimseleri görmek oldukça kolaydı.

Karakter tasviri:

Khedan 55 yaşlarında fakat yaşına göre dinç kalmayı başarabilmiş uzun boylu bir ihtiyar, gri gözleri hala bir gencinki kadar dinç ve enerji doludur. Formunu iyi korumuş ancak yılların yıpratmasına çok fazla dayanamamıştır. Kırış kırış alnı ve boynu yaşını fazlası ile açığa vurmaktadır.

--------------------------------

darkelven
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 03, 2007 1:07 pm Reply with quoteBack to top

ben varım darkelf olarak

Kimler ki arkasını kollar, ölüm onları önden bulur...

drow atasözü
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 3:22 pm Reply with quoteBack to top

KAbul ederseniz... bende GEleceğim...

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 6:51 pm Reply with quoteBack to top

Yeni karakter mi yaratmam lazım yoksa, cleric mark ile mi katılmam gerekiyor? resmi sitenin rpsi yazmissiniz da, sitedeki karakterim Mark rahip, bu diyarda baska bir karakter yaratamaz mıyım?
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 8:53 pm Reply with quoteBack to top

Bildiğim kadarıyla herkes istediği karakteriyle gelebilir.Ancak eski karakteriniz lwl'i yüksekse vb. şeyleri uygunsa onlarla gelin.şahsen ben yeni karakter açtım ve BENDE VARIM

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 04, 2007 9:53 pm Reply with quoteBack to top

Bende varım. Ne güzel oldu rp acilmasi.
    Bu senaryo da, sanki gedik savaşları na benziyor. Cildirdim Very Happy Katiliyorum.
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 12:37 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar karakter kağıtlarınızı [email protected] a yollayın. Karakter kağıtlarının çoğunu inceledim, birçoğunda hatalar, hesaplamada sorunlar falan var ama bunları kendim düzeltiyorum. Eğer önemli bir düzeltme gerekiyorsa oyunculara sorucam. Sormadıysam düzeltmişimdir.

Oyuncu listesini yazmaya başladım. Bir altta attığım draft mesajdır. Henüz bitmemiş mesajları aşağıdaki "bu mesajı draft et" seçeneğini tıklayarak kaydedebilirsiniz ama başka kullanıcılar görmez, gerektiğinde yazmaya devam edersiniz.

Yani yazmaya başladım oyuncuları ama sonlanmasını bekliyorum. Bir iki güne kalmaz oyun başlayacaktır.

şu anda 6 adet karakteri kabul edilen oyuncu var, onlara mail attım, yenileri bekliyoruz, oyunun başlamasına çok az kaldı Smile

İyi eğlenceler.

Last edited by yeminer on Fri Jan 05, 2007 2:00 pm; edited 2 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 1:13 pm Reply with quoteBack to top

Yeni dünyaya ilk geçenler :

Karakterini incelediğim oyuncular buradadır arkadaşlar, bu arkadaşlar açılacak rp başlığında oyuna başlayacaktır. Başvurular hala açıktır.

Edmond --> Edmond
    Logan --> Cody
    Lupus_Nigra --> Aletralis Quantral
    A --> Raphael Arna
    Aspergrey --> Ebetri
    DarkElven --> shruiak
    Mark --> Susy Odnamra
    Elliot

Bunlar şimdiye kadar karakterleri kabul edilen kişiler arkadaşlar, hala başvurular açıktır. Herkese iyi eğlenceler.

Last edited by yeminer on Mon Jan 08, 2007 9:29 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 2:16 pm Reply with quoteBack to top

Diğer rp'lerdeki karakterler ne olacak? bitmemiş rp'ler var hala...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 10:11 pm Reply with quoteBack to top

Evet bende katıldım..Uzunca bi zamandan sonra(evil karakterlerden Melek görünümlü Å?eytan ) gene bir paladin oynatıcam..Sonumuz hayır olsun Very Happy
    Bu Sonsuz güneşteki karakterime ne olucak bende merak ediyorum Neutral

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 05, 2007 11:11 pm Reply with quoteBack to top

AZaZ3L evet, bende merak ediyorum. Benim karakterim de, kırık aynadan yansımalarda Smile

Yeminer şimdi bu oyunda herkes level 5 mi olacak? karakterimi lvl 5 olarak yaraticam değil mi?
    Dreamscape
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 06, 2007 6:58 pm Reply with quoteBack to top

bend e katılmak isterim.

Ancak fazla internete giremiyebilirim sorun teşkil edermi???

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 06, 2007 8:49 pm Reply with quoteBack to top

bende katıldım.Site iyilik,doğruluk ,adalet diyen paladin karakterimle Very Happy 2. oyunum olacak.
    Lupus Nigra
    Kullanıcı
    Kullanıcı

Location: Four Corner Square No:4 Old City/Silvermoon-SILVER MARCHES

PostPosted: Sat Jan 06, 2007 8:50 pm Reply with quoteBack to top

ee ne zaman başlıyoruz ... ben şiddetle bekliyorum

Captain_of_Elven
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 07, 2007 8:43 pm Reply with quoteBack to top

Sanırım bir Rangeriniz eksikti o da geldi haydi hayırlısı Smile ...Bende varım. Very Happy
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum