Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1706
    Üye: 0
    Toplam: 1706

FrpWorld.Com :: View topic - şabalak DM-Player Replikleri
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

şabalak DM-Player Replikleri View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 12:14 pm Reply with quoteBack to top

İlk olaydaki gibi bir olay bizde de olmuştu ama benimde yanımdakilerinde ilk oyunuydu ve tek yapabildiğimiz ölmekti. Çlüyorduk ve sonra aynı handa bir daha uyanıyorduk. Etrafta ne olduğunu anlamadığımız yaratıklar çıkıp duruyordu. Rüyalarımızda gördüğümüz kişiler gerçekten ortaya çıkıyordu felan. Yani o zamanki oyunu bir daha oynasak... ben başından bırakırım çünkü çok sıkıcıydı. (Eheheh daha iyi oynarım dediğimiz sanmıştınız deil mi?)

şu silah olayı da çok güzel olmuşta mage konusundaki kültürsüzlüümden af dileyerek soracağım portalı tam yerinde açmanın veya açmak için uzaklığın bir sınırı yokmu. Ayrıca koca denizin dibinin basıncından o baltayı nasıl kaldırdınız yada koca okyanus suyu sizin üstünüze güldür güldür gelirken o baltaya nasıl elinizi uzatabildiniz. Yinede AlkıÅ?

Son olay ise komik ötesi. Bizde aynı şekilde bir DMnin dev yılanını öldürmüştük ve DM bize tehditkar bakışları altında manalı bir ses tonuyla

"Benim yılanımı öldürdünüz!"

demişti. DMlerin o kadar uğraştıkları NPClerini çabucak öldürmek aslında çok tehlikeli ve ileriye yatırım olarak kötü yatırımlardır. Very Happy Sonrasında size acı çektirmediyse buradan DM'ye de AlkıÅ?

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 1:07 pm Reply with quoteBack to top

Mage'de portal acmak icin destinationi bilmek gerekiyor. Biz soyle bir yontem izledik:

Once New Threads buyusu ile (Space 3) buyucumuz daha once Osman'da gormus oldugu balta ile mistik bir iliski kurdu. Buna ayni zamanda Sympathetic Link deniyor. Balta ile olan bu bagi kullanarak bir scry (Space 2) penceresi acarak yerini saptadi. Daha sonra bu yeri artik bildigi ve gorebildigi icin geriye sadece portal (Space 3) acmak kaldi. Portal acildigi anda elbette inanilmaz yuksek bir basinc farki olusuyor. Bu noktada yine Supreme Honing isimli (Life 4) buyu ile insan sinirinin cok daha uzerine cikardigimiz kaba kuvvetimize (strength 9) ve okyanusun baltayi portaldan bize firlatmasi ihtimaline guvendik

Evet DM'lerin kafasini fazla bozmamak lazim yoksa abarti guclu encounterlar yapabiliyorlar. Bununla ilgili de baya guzel bir vampir anim var, bir ara yazarim buraya

Her oyunla biz oyuncular da experience kazanip level atliyoruz Dil

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 1:18 pm Reply with quoteBack to top

Walla ilk olaydaki oyuncuyu alkışlıyorum AlkıÅ?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 28, 2007 12:19 pm Reply with quoteBack to top

Hayır buradan çıkacak sonuç; Raistlin'e kendisi gibi bir DM lazım.

Tabi böyle yazarken okuması eğlenceli de, (ben Ulaş'dır heralde DM) onun yerine kendimi koydum. Adam kızınca 7 kaplan, 9 aslan, 5 ayı ve 100 kadar ufak defek hayvan gibi kızınca .. of..off.. Yani harbi Ulaş'ın yerinde olmak istemezdim.

Raist'e DM olacak şöyle kendi gibi 1,90+, Egzersiz aletleriyle yakın arkadaşlık yapan.., bak o DMleri böyle haras edebiliyor mu...

Osman yav.. yetmemiş Osman Abi bir de.. HAHA

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jun 26, 2007 2:52 pm Reply with quoteBack to top

abimin arkadaşları ile oynadığım bir oyunda bu diyaloglar aynen geçti. aslen süper barbar oynatan abim "ben celric olucam" diye tutturdu. aynı şekilde fighter olan arkadaşıda "paladin" oldu. neyse benide scout yapıp araya soktular. uzun yolar aştık bi dungeon a girdik. grup ayrıldı. scout yukarı kata çıktı. cleric le paladin aşağı indi.

Dm: bi odaya girdiniz. karanlık. yerler nemli. hafif sesler duyorsunuz ama henüz ne olduğunu çıkartamıyorsunuz
    Cleric: topuzumu elime alıyorum
    Fighter: taşlara mı saldıracan?
    Dm: sesler odaya gittikçe yaklaşıyor
    Fighter: bizim scout olmalı.
    Cleric: dinle
    Dm: bir anda odaya beş kadar zombi giriyor
    Cleric: alla alla ! Turn undead istiyorum!
    Dm: ekmek arasımı olsun porsiyon mu? Tabii şişe geçirilmiş olacak deil mi? yoksa turn edilmez.

tabi bu kısımdan sonra oyunun tekrar toplanması bi onbeş dakka sürdü. cleric ve paladin ilahi güçlerle uğraşamadılar. abim bi daha turn undead yapmaya çalışmadı. ikiside zombilere allah ne verdiyse dalınca, bi kaç turn sonra 3hp ile kalakaldılar. bu sırada öldürdüklerinden fazla zombi kapılardan akın etmeye başladı. neyse ki dm merhamet etti de tavandan ip uzatıp ikisini kurtarmama izin verdi. o zamandan beri bildiklerinden başka bir şey oynamaya tövbe ettiler Very Happy

Last edited by Illyra on Fri Nov 16, 2007 12:06 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private message
    DalamarTheDark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 26, 2007 3:13 pm Reply with quoteBack to top

Level 4 te bir magaraya girilir. Magara sadece bi gecis olarak kullanilmaktadir. Ucu aciklik bir alana cikar. Merakli thief hemen onden firlar. Yerde ilginç bir şey görür. Çekiştirince bunun bir ejderha kuyrugu oldugu anlaşılır.
    DM: Ejderha sizi gördü ve hepinizi öldürmeye hazırlanıyor. Ne yapmak istiyorsunuz?
    Mage: Kaçıyoruz abi.
    Bard: Tabi kaçıyoruz ya ben canıma susamadım.
    Paladin: Siz kaçın dostlarım ben ejderhayla ilgilenirim.
    ( Lanet olsun senin gibi paladine Very Happy )
    DM i de kutluyorum. Bir oyun en çabuk şekilde nasıl bitirilir.
    Canı sıkılmış olsa gerek.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jun 26, 2007 6:02 pm Reply with quoteBack to top

Grup upuzun dumduz ve "puruzsuz" bir koridordan uzunca bir sure bir dagin icine dogru ilerler. Tunelde belli araliklarla dipsiz kraterler dagin derinliklerine dogru inmektedir. Sonunda karanlik bir ic magaraya ulasirlar. Grup uyeleri ellerindeki ufacik torchla nerede olduklarini anlamak etrafi incelerken:

DM: Magaranin icerisinde bir hareketlenme farkettiniz, Yerde hafif bir sarsinti oldu. Nedir ilk tepkiniz?
    Lider fighter: Tunel cokecek, magaraya girin. Ben hizla magaraya daliyorum.
    2. fighter: Abi ben hareketlenen sey nedir onu gormeye calisiyorum
    3. fighter(yuh): Ben karanlikta magaranin icine gizleniyorum
    Rogue: Bi dakika ya o benim hareketim. Ben de gizleniyorum.
    Barbar(tabii ki ben): Abi ben tunelden disari geri kaciyorum bu magara sakat
    Rogue: Bi dakka barbar kaciyosa ben de kaciyorum
    DM: Yok oyle! Herkes kararini verdi bi kere gurultuden barbarin ne yaptigindan bile haberin yok
    Rogue: Ya yuh barbar da kacarsa artik
    Barbar: Hayda sana ne kardesim sen de saklaniyosun, benden daha mi cesur oldun simdi?
    Rogue: Vir vir vir
    Barbar: Dir dir dir
    DM: Beyler bayanlar magaranin icerisinde hani gargantuan colossal vardir ya. Colossal'in da bir buyuk modeli bir kirmizi ejdarhayi burnundan solugu atesleri gorunce farkediyorsunuz
    Lider fighter: Aha sictik
    2. fighter: Altima birakiyorum ne var yok
    3. fighter: Hay ben senin gibi DM'in
    Rogue: Ulan barbar ben senin var ya
    Barbar: Ahahaha kapak olsun. Neyse ben buradan cikip yeni maceralara atilayim bari
    Rogue: Adama bak ya bir de erkek olacak
    Barbar: Bi de geri gelip kurtarsaydim istersen, adam colossaldan buyuk dragon diyo
    Lider fighter: Tamam sakin ya durun iki dakka. Ne yapiyor ejderha saldirgan mi?
    DM: BOOOEEEUUUEEE
    Grup: ...
    3. Fighter: DM delirdi
    Barbar: Abi ben tuneli yariladim mi?
    DM: Yok daha 20% filan. Ejderha size bakiyor. Hangi curetle benim magrama girersiniz BBOOEEEUEEEE. Atesler kusuyor butun magaraya aydinlaniyor.
    2. fighter: Aman abi kusura bakma tuvaleti ariyoduk.
    Lider fighter: Ya durun kesin sebekligi ben titrememi kontrol etmeye calisarak bir iki adim ileri gitmeye calisiyorum. Kiz gibi incelmis sesimle bizi buraya gonderen buyucunun ismini soylicem.
    DM: Ejderha seni hic sallamiyor. Sen tuneldeki hemen huzuruma geri don bir daha uyarmayacagim
    Barbar: Boyle mi diyo? Depara kalkiyorum abi, topuklar dote vura vura kosuyorum
    DM: BOOEEEEUUEEEE
    Grup: Aha barbar kebap olcak tunelde
    DM: Abi arkandan inanilmaz bir hizla bir ates duvari yaklasiyor. Tunelin obur ucuna hayatta yetisemezsin
    Barbar: Al iste duvarlarin neden puruzsuz oldugu anlasildi simdi.
    Rogue: Hahaha neyse yeni karakter yaparsin canim.
    Barbar: De gir dur bi dakkabir dusuneyim.
    DM: BOOEEEUEEEE!!!!
    Barbar: Ulan varya... Abi benim ayi kurkunden pelerini kafama, omuzlara ve elleri koruyacak sekilde atiyorum ve su dipsiz deliklerden birinden asagiya sarkiyorum.
    DM: Kurkun yaniyor ve celik omuzluklarinla birlesik kaskin da neredeyse eriyecek sicakliga geliyo. Boynunda baya bir aci hissediyorsun
    Barbar: Kurku atiyorum ucurumdan asagi, tirmanip hemen cikariyorum omuzluklu kaski kafadan
    DM: Ok Ejderha sizinle konusmak icin kafasini donduruyo.
    Barbar: Oha ejderha tarafindan uflendim ve hayattayim
    Rogue: Ulan olmedi mi adam? Balli hayvansin iste
    Barbar: Sie sen golgede gizlen kizim, ejderha gormez belki ahahaha

RedDawn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 06, 2007 3:32 pm Reply with quoteBack to top

Party bir Wyrmling ile savaşmaktadır ve Wyrmling ölmek üzeredir...

DM:Wyrmling ejder dilinde birşeyler bağırıyor...
    Mage:Ben ejder dili biliyorum... Söyle ne diyor?
    DM:Anne!
    celephael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 10:54 am Reply with quoteBack to top

Grubun karşısına King Kong çıkmıştır.Grupta şekil değiştirebilen bir oyuncu vardır.
    Oyuncular bu güçlü düşman karşısında korkarlar.

DM: Sıra sende, ne yapacaksın?

şekil değiştiren oyuncu: Abi ben kene olup g.te kaçıcam (olay gerçek) Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 1:16 pm Reply with quoteBack to top

Oyunu 3 kişi oynamaktadır:halfling rogue(good),elf mage(evil)(ben),human cleric(good sözde).
    [İlk oyunumuzdu bu arada özeldir yani]
    Oyuncular ayrı mekanlarda ama questler çakışıktır.Mage ormanda bir kulübede tutsak olan clerici kurtarır,bir drow öldürür ve büyülü bir mace bulurlar.Halflingin görevide bir drowun çaldığı büyülü macei bulup sahibine geri vermektir.Elemanlar ormanda karşılaşır,tanışırlar büyücü halflinge ormanda ne aradığını sorar bizim saf roguemuz bütün questi bir çırpıda anlatır(bu arada dm gülümsemesine hakim olmaya çalışmaktadır).
    Mage:Ok sana yardım ederiz fakat benim çok acil şehre gitmem lazım bana atını kiralarsan(kaz gelcek yerden tavuk esirgenmez)Bir gün içinde yanınıza gelirirm,siz beni bekleyin.
    Rogue:ok
    M:Yalnız bize biraz izin ver de clericin de iznini alayım.(clericle bir miktar uzaklaşılır)
    M:Kekledim enayiyi sen onu biraz oyala yarın parayı kırışırız.şimdi sen onu ver ben şehirde satarım.
    Good Cleric:Boşver abi öldürelim herifi atıda alırız parasını da(1.Dumur) Very Happy
    Bu arada rogue a acıyan dm listen check atar ve rogue a şunu söyler.
    DM:şunu duydun ''sen bana onu ver ben şehirde satarım''
    Rogue:Lan atı mı çalcaksınız olm?!?!(2.Dumur) Very Happy
    Kahkahalara boğulmadan önce son gördüğüm duvarın dibine çökmüş kahkahalarla gülen dmdi zaten zor tutuyoduk kendimizi:D
    celephael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 22, 2007 8:25 am Reply with quoteBack to top

Çok komikmiş yav.Yazıyı okuyunca bende sizin DM gibi oldum gülmekten Very Happy Very Happy Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 22, 2007 9:59 am Reply with quoteBack to top

Frp'nin ne olduğunu daha yeni öğrendiğim zamanlarda bir oyuna başladık.Ben Paladine oldum büyük bir heyecanla.Ama Paladin nedir tek aklımda kalan şey diablo deki pala.Haliyle rp'si nasıl olur bilmiyorum.Dm herkesin özelliklerini açıkladıktan sonra bana "detech evil" özelliğiin olduğunu,Bu özellikle etrafımızda kötü varlıkları hissedebileceğimi söyledi.Ama ben bunu sürekli yapılabilecek bir büyü olarak algıladım.

Varan 1:Grup ormanda (her zamanki gibi) ilerlemektedir.Uzun zamandan beri combat olmamıştır ve grubun güvenliğinden sorumlu olan korkusuz paladin olarak ben bu sakinlik karşısında paranoyak olmuştum.
    DM:Yola devam edecekmisiniz.
    Pala (ben): Abi ben ne olur ne olmaz bi detech evil atıyom
    DM:Ne yapıyon???
    Pala:Detech evil atıyom
    DM:Nereye atıyon ?!?!?!?
    Pala:şu çalıların oraya atıyom,Kıllandım oradan ne olur ne olmaz
    DM:Ufak atta civcivler yesin

Bunun ardından oyun durur ve "Detech Evil"ın tutup atılan bir şey olmadığı izah edilir.

Varan 2: Beklenen Düşmanlar gelmişler ve bir güzel grup tarafından kesilmişlerdir.
    Paladin: Ben ölülerin üzerini araştırıyom.Belki altın filan çıkar.Ama önce hepsinin kafalarını kesiyom öldüklerinden emin olmak için.
    DM + Grup: Shocked ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?

Oyun yine durur ve Paladin'in para pul ile işi olmayan kendini tanrısına ve kurallara adamış bir karakter olduğu hatırlatılır.

Varan 3 : Güçlü bir büyücü ile mücadeleye girilmiştir ama büyücü kesilmiştir.Fakat grupta özellikle paladin çok ağır yaralanmıştır.şansa biraz ilerlediklerinde birkaç tane tanıdık paladine rastlarlar.

DM:size doğru yüksek rütbeli olduğunu hissettiğiniz bir paladin yaklaşıyor.Kendini tanıttıktan sonra grubun durumunu soruyor.

Cesur Paladin (ben) Very Happy hemen devreye girip şunları söylüyorum : Abi be temin acayip yaralandım , sol kola ve bacağa bi baksana bide ağaçlara fırlatılmıştım sırtımı vurdum.Heal please.

DM artık dayanamadı ve neredeyse bütün özelliklere eksi verdi.

Bende bu oyundan sonra bir daha paladinin yanından geçmedim.Bana yakışan en doğru karakter olarak Barbarla yola devam ediyorum. Very Happy Very Happy Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 15, 2009 6:22 pm Reply with quoteBack to top

Level 9 bir monk(bir arkadaş),savaş alanında bir ogre barbarla(npc) karşılaşmaktadır.monkun adı Vahad'dır.Vahad karşısında dikilip kendisine diş bileyen eli odunlu ogre'a doğru bakar ve elindeki göstermelik duran kılıcı yere atıp hava yapar zira yumruklarından daha güçlü bir silahı yoktur.
    Bunu gören gururlu ama aptal ogre ımız da elinden odununu atar.Bunun üzerine Vahad iyice gaza gelir ve:
    -Bana bak barbar,sana son bir şans veriyorum al eline o odunu yoksa çok pis döverim.
    Ogre'ın cevabı ise bir barbardan beklenmeyecek kadar komiktir:
    -Hadi oradan,sen daha boku boncuklaşmamış keçi yavrusunu bile dövemezsin:DVery Happy
    Bu andan sonra millet yarılır,salyalar silinip kasılan çeneler gevşedikten sonra oyuna devam edilir.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum