Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 3
    Dün: 35
    Toplam: 90367

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2128
    Üye: 1
    Toplam: 2129

Şu An Bağlı:
    01 : usotuvy

FrpWorld.Com :: View topic - Harry Potter
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Harry Potter View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 3:46 pm Reply with quoteBack to top

Ya birşey soracağım Petunia teyzenin ne halt olduğunu çözmek için ne kadar kastımsada anlayamadım bu konuda beni bilgilendirebilecek olan birisi var mı ?
    Aslında aklıma şöyle bir ihtimal geldi Voldemort'un çocukluk aşkı .. Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 9:33 pm Reply with quoteBack to top

Petunia teyzeyi sana açıklayayım.

Hayri bebekken annesi Hayri ölmeden önce, ufacık bir büyü daha yapıyor.Eğer ki Lily'nin kanından birisinin yanındaysa Hayri, Voldi Hayri'ye dokunamıyor.Ancak bu büyü Hayri 17 yaşına gelince kalkıyor.Çünkü Hayri 17 yaşında çocukluktan çıkıyor.Bu yüzden Hayri, annesi ve pederi öldüğü zaman, Teyzesinin yanına bıraklıyor.Teyzesi büyücülerden korktuğu için kabul ediyor.Ancak kocası olacak olan o adam, çok kıskanıyor Harry'i, aynı zamanda Petunia da Lily'i çok kıskanıyor.Çünkü Lily büyülü o değil.Bu yüzden Petunia ile kocası, karar verip Hayri'yi büyüden uzak tutuyorlar.Ancak Hayri 11 yaşındayken okula çağrılıyor.petunia gil çocuğu kaçırıyorlar, ancak büyücüler onları buluyorlar.Sonra Hayri yazın Petunia'gile gitmek zorunda çünkü o Lily'nin kanından.

Bu arada Anchorite o attıklarını daha önce de duymuştum.Evet, doğru olma ihtimali çook fazla.Çstelik bunu destekleyen bir durum daha var.Snape Dumbildur'a ölüm büyüsü yaptığında, Kuş niye gelmedi.Kuş sırf, Dumbi'ye güvendiği için, Hayri ye yardıma geliyorda, Neden Dumbi'ye yardıma gelmedi.

Ayrıca, bir açık daha.Snape Dumbi'ye büyü yaptığında Dumbi önce havaya fırladı, havada asılı kaldı, ve daha sonra yere düştüğünde üzerinde kan vardı.Oysa, normal Avera Kedavra, büyüsünde, kişi doğrudan yere düşerdi ve üzerinde hiç iz kalmadı.Demek ki, Snape içinden başka bir büyü yaptı.Sonuçta, Snape çok güzel zihinbend yapıyor.

Tekrardan bir açık daha.Dumbi eskiden, Mcganıgıl'ın yaptığı öğretmenliği yapıyordu.Sonuçta o ders, hayvanlarla ilgili.Ee, o zaman Dumbi ANİMAGUS.Hatırlarsanız, Hayri, Dumbi'nin mezarı yanarken bir Anka görüyor.Bu durumda, Dumbi'nin Animagus'u ANKA.

Bütün bunlar:Dumbi ölmedi, Snape iyi sonuçlarına çıkarıyor bizi Very Happy

OH bea yoruldum

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 10:20 pm Reply with quoteBack to top

Snape: Avada Kedavra dedi, ve yeşil ışık çıktı. daha ötesi yok.
    Back to top View user's profileSend private message
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 10:29 pm Reply with quoteBack to top

Edmond açıkladığın için sagol ama Petunia'nın o muhabbetlerini biliorum zaten ben onda farklı bişeyler var demek istedim sanki koftimsi bişey gibi ..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 7:10 am Reply with quoteBack to top

dumbli öldü.ne yapalım artık.Herşey istenildiği gibi kolay olsa harry voldiyi öldürdüğü zaman zafer olur muydu.Dumbliye üzüldüm.Harry ile son konuşmaları üzmüştü.Karanlık ile ışığı rowling iyi açıklıyor.Karanlık büyüyü açıklarken korkuyorsun artık.Kitap iyice karardı.Son kitapla aydınlanacak.(gibi)
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 11:33 am Reply with quoteBack to top

Arunt_Khan wrote:
    Edmond açıkladığın için sagol ama Petunia'nın o muhabbetlerini biliorum zaten ben onda farklı bişeyler var demek istedim sanki koftimsi bişey gibi ..

Yanlış hatırlamıyorsum, Kofti diye, büyücü ana-baba'dan doğup B,Muggle olanlara deniyordu.Ama bu olamaz, çünkü, Lily'nin bulanık olduğunu biliyoruz.Lily bulanık olduğuna göre anne ve babası Muggle.Bu durumda kofti olamıyor.Ancak Petunia'nın ZümrüdAnka üyesi olma ihtimali çok yüksek.Sonuçta büyücü olmak şart değil.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 11:36 am Reply with quoteBack to top

Aslında beninm aklıma da geldi Zümrüdü Anka üyesi olabileceği çünkü Zümrüdü Anka Voldemort ve ölüm yiyenlere karşı bir topluluk ve Harry Voldi'nin en büyük düşmanı bu yüzden Harry'i korumakta yoldaşlığın görevlerinden bunuda Harry reşit olana kadar Petunia aracılığıyla yaptıklarına göre..Neden yoldaşlıktan olmasın ??

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 1:23 pm Reply with quoteBack to top

edmond biraz saçmalamış galiba.dumbledor'un anka olma ihtimali yok çünkü,6.kitapta mezarının başında ankanın şarkı söylediğinden bahsediyor,o nedenle dumbledor muhtemelen aramızdan ayrıldı

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 1:32 pm Reply with quoteBack to top

Rowling açık açık o öldü dedi. İrdelemeye gerek var mı?
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 3:00 pm Reply with quoteBack to top

Musti abe, sen her Rowling'in söylediğine inanacaksan hiç girme bu işe daha iyi Dil .Bu arada dungeonmaster, her şeyde bir bityeniği aramalısın.Yoksa zevki çıkmaz

-Freddie Mercury
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 4:02 pm Reply with quoteBack to top

Ben Melez prens de o sahnede ağladım. Okuyamadım gözlerim dolduğundan.
    Hakikatli-Torm
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 4:13 pm Reply with quoteBack to top

Olsun adam yaşlıydı zaten. Hani tamam öyle bilge,babacan,tonton biriydi ama ölmesinde pek bir sakınca görmüyorum seri açısından. Anca belki iyilerle bu ölüm yiyenler arasında savaş kıvamında olaylar gelişirse işe yarar gibi geliyodu bana.
    Ayrıca kitaplarını birkaç kez okumama rağmen ben bu hortkuluk mu ne öyle bişeyler vardı Vold. un ruhundan mı ne ayırıp sakladığı ben onu pek anlamadım, biraz saçma geldi. Açıklayabilirseniz sevinirim

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 6:23 pm Reply with quoteBack to top

Hortkuluk lar, hakkında hiçkimse konuşmaz. yasak gibi birşeydir, büyü dünyasında. Çok karanlık büyülerin en başında gelir.

kısaca şunu biliyoruz, hortkuluk yaratmak için, cinayet işlemen gerekiyor.
    Bir nesneye, ruhunu ayırıp aktarıyorsun. Sonra, bu nesne zarar görmedikçe, ölsen bile , varlığını sürdürüyorsun.

Voldemort'un Hortkuluk yaptığını Dumbledore , harry ve RAB dışında kimse bilmiyor.
    Voldemort bunu yaptığını kimseye söylememiş. Zaten hortkulukları bilen kimse yok büyü dünyasında, bu konuyu konuşmak bile yasak.

Voldemort, 7 sayısının büyüsel anlamda çok önemli olduğunu düşünüyor.
    Hortkuluklar şimdiye kadar bilinen 2 tane yapılmış olması bir kişi tarafından en fazla.
    Ama Voldemort 7 ile ilgilendiğinden. 7 tane yaptığını biliyoruz.

İlk Hortkuluk, Ridlle in Günlüğüydü, 2 ci kitap ta, Harry o Hortkuluğu yoketti.
    Dumbledore da, Marvoldo nun yüzüğünü yoketti, o da Hortkuluktu.
    Bir Hortkuluk , Voldemort un şu anki bedeni olduğundan, geriye 4 tane kalıyor.
    Onları yok etmeden, Voldemort u öldürmek imkansız.
    Ruhu dünyaya ve bu nesnelere bağlı.
    Hakikatli-Torm
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 7:47 pm Reply with quoteBack to top

Diğerlerinin ne olduğu hakkında bir bilgi var mı kitaplarda? Ben sadece bunların dışında Nagini'yi biliyorum.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 20, 2007 8:02 pm Reply with quoteBack to top

Biri Muhtemelen Nagini evet. 6.Kitapta Voldemortun o yılanla farklı bir bağı olduğu yazıyordu. Hayvanın dilini anlamak ayrı şey onun gözlerinden etrafı şeyretmek bambaşka birşey...

Bunun dışında günce ve yüzük yok edildi geriye 4 tane kalıyor... Bunlarında 4 binadan 3 ünü temsil eden simgeler olduğunu düşünüyorum. Slytherin binasını temsil eden simgeler zaten yok edildi. Hem ilk aranacak yere tüm hortkulukları saklamak oyunun çabuk sonlanmasına neden olur...

Asıl son iki parça önemli bence kitabın akışını bu kısımlar belirler sanırım...Bunlardan birinin R.A.B olayı çözüldüğünde anlaşılabilir olacağı düşüncesindeyim... ama şu varki asıl parça bence Voldemortun kalan ruhunda. O ruhta Potter i öldürmek isterken 2 ye bölünmüş olabilir. Çünkü sıra çocuğa gelene kadar 2 kişi öldürüldü. Potter'in annesi ve babası. Bu da şu demek Voldemortla beraber Potter de ölecek diye düşünüyorum.

saygılar...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum