Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1684
    Üye: 0
    Toplam: 1684

FrpWorld.Com :: View topic - (SPOIL) Harry Potter and Deathly Hallows (SPOIL)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

(SPOIL) Harry Potter and Deathly Hallows (SPOIL) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 22, 2007 8:55 pm Reply with quoteBack to top

Yav, kitap gene rahat okunan, sürükleyici ve keyifli bir kitap olmuş ama... Finali ve karakter gelişimi çok zayıf. Son kitaplardaki damakta bıraktığı Çocuk kitabı(16- için yazılmış) tadı verdi bitirince yav. Peh..

- J.K Rowling abla 5. kitaptan sonra karakterleri geliştirmekte ilk kitaplardaki becerisini gösteremişti.. Kitabın konusu, yapısı sürükleyici olsa da Harry, Ron ve Hermi büyüyünce(17-18 olunca) karakterleri nasıl oldu konusunda hemen hemen hiçbir şey yok. O kadar kitap olsun, ana karakterler bu kadar şeyden sonra ne oldular yazma.. 19 yıl sonra çocukları olduğunu ve veledlerin isimlerini öğrenmek için "19 yıl sonra" diye bir şey yazılırmı yav..

- Snape'in hemen hemen hiç yeralmaması sadece 1 chapterda geçmesi hoşuma gitmedi.

- Gene ilk 6 kitapta olduğu gibi sonunda büyük boşluk var. 8.'si çıkmayacağını da bildiğimizden, neden tatmin edici bir şeyler karalamamış bilmiyorum.

- Yav, gene 4'den sonra olan problem var. Kitabı çoğunuza veya veled yiğeninize falan okutmazsanız.. Çok kan, şiddet, vs var diye, ama kitaptaki karakterler bir türlü 15 yaşını geçemiyorlar. Hatta 19 yıl sonra bile.. heh.

- Harry 80 doğumluymuş. Altı kitapta zaman vermedikten sonra neden tarih verilmiş hiç anlamadım. Ama ilginç bir ayrıntı

- Sadece kitabın sonunda Dumbledore hakkındaki geyikler hariç, beklenmedik hiçbir şey olmuyor.. Sad

- Snape'in çok boş bir şekilde ölmesi üzücü.

- Dark Lord ile Harry'nin kapışmasının bu kadar tatsız olması, koca adamın oldukça ... zayıf bir nedenden ölmesi çok fena, çok..

- Harry'nin finaldeki zayıf cowboy tavırları çok feci.

Not: 2001'de ilk üç kitabı bitirdiğimden beri yıllarca 4,5,6 ve bu 7. kitabı bekledim merakla. Finalinin tatmin edici olmayacağını tahmin ediyordum ama bu kadarı.... Kendime haksızlık yapılmış gibi hissettim.

Not-2-: Nükte dolu olduğunu düşündüğüm bir ayrıntı.. Anlaşılan tüm büyücüler yüzyıldan fazla yaşasada 19-20 yaşında evlenip hemen çocuk yapıyorlarmış.. hehe..

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Arande_Falnor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 8:01 pm Reply with quoteBack to top

hem de 3 tane
    Back to top View user's profileSend private message
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 6:24 am Reply with quoteBack to top

Hımm, o kadar da kötü değildi ya, ben daha önce aldığım bir spoiler yüzünden sonunun çok daha berbat bitmesini bekliyordum, o yüzden kötüyü beklerken kötünün iyisi geldi, çok şikayetçi değilim.

Karakterlerin gelişmemesi konusuna kesinlikle katılıyorum, koca adam oldular, hala çocuk gibiler, biraz daha derine girilebilirdi.

Kitapta beni heyecanlandıran ve en çok hoşuma giden şey Hogwarts kuşatmasıydı, orayı gerçekten çok iyi yapmış Very Happy Ya da o kadar bekledikten sonra bir olay görünce içine düştüm. Keşke tek solukta orayı okuyabilseydim, ama fırsat bulamadım, parça parça okudum.

Çzetle bazı hayal kırıklıklarına neden olsa da güzel ve okunabilir buldum. Sağol J.K. Rowling Smile

E_A_M
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 10:35 am Reply with quoteBack to top

öl harry ölllll ÇLLL diodum ama ölmedi yahuuu Evil or Very Mad çok üzüldüm Evil Laugh
    FaRaSTu
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 9:59 pm Reply with quoteBack to top

Yaw kitabın sonu hakikatten süper zayıf olmuş okudum üzüldüm... Ama orda deil 6 sayfalık epilogue 100 sayfa yazsa yine yetmezdi bence Smile sadece sonlarını anlatan bi kitap yazsın bende rowling Very Happy Bi de nooldu Harry e? ne işle meşgul Seherbaz mı oldu yoksa bakan falan mı yaptılar (Kingsley olmuştur bakan ama) ne biliim bakkal dükkanı mı açtı çok zayıf bu kısımlar....

Dendiği gibi Hogwarts kuşatmasını beni de çok etkiledi...ben o kısımları bi kerede okuduğumdan heyecandan bazen soluk soluğa kaldım (kitap okuyon dimi soluk soluğa kalmak niye. Razz )

Son duel de Harry koca Lord Voldemord u kelimelerle dövüyo bütün millet içinde ölmeden önce rezil kepaze ediyo (aha şimdi Voldy kendini atıcak camdan aşaa dedim) orası çok ilginç Smile

Tabi bu büyücü milletinde gelecek kaygısı yok ÇSS yok üniversite yok askerlik yok iş bulma derdi yok naapsın fakirler oturup evlenip çocuk yapıyolar ...bende olsam bende yapardım kardeşim en güzeli oooh ne rahat!Smile

Delikanlı Harry 19 yıl sonra bile Draco ile selamlaşıyo be helal olsun Smile

Bi de Harry nin ölmesi olayında kitaba başlarken Rowling te Harry ölecek diye başlamış ama sonraları kıyamamış fakir .... kitabın çıkışı sonrasında bi röportajında okumuştum...

Yine de son zamanlarda heyecanla okuduğum en iyi kitaptı. Rowling'e burdan sevgilerimi gönderiyorum.şimdide filmleri beklemeye başladık bakalım Smile
    Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
    Arande_Falnor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 15, 2007 11:24 am Reply with quoteBack to top

Ben de Harry'nin ölmesini büyük bir heycanla bekiyordum fakat ölmediğini duyunca üzüldüm Sad
    bir de en çok züldüğüm şey o kadar fazla kişinin feda edilmesi ; Moody , en çok üzüldüğüm Lupin , Tonks , Fred , Dobby ...

Daha iyi bir sonu hakeden Harry Potter serisi bu kadar kötü bitmemeliydi....
    haplo25
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 17, 2007 8:24 pm Reply with quoteBack to top

bence son çok feci diildi sadece harry nin ölüp tekrar gelmesi neden ölmediğini sadece zırva idi saçmalıktı onun dışında kitabı güzel yapabilmek için 10 karakter falan öldürmüş 2 ana karakter demişti hangileri bunlarda ana karakter lupin desek birine diğeri hangisi Fred mi?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 10:27 am Reply with quoteBack to top

Kitabın ingilizcesine kitapçıda şöyle bir bakmıştım.spoilerleri de okudum.O kişilerin ölmesi normal.Yazar istediğini yapar(Ki kitap ''bu kitap benim değilmi istediğimi yazarım'' gibi açıklama ile dolu sanki.).Benim gözümde Ron bile ölebilirdi.Popüler olması ölmeyeceği anlamına gelmez.(Dünyamız da da öyle.Kime her an ne olacağı belli değil kişi ne olursa olsun).Acı çok olmalı ki zaferi anlayabilsinler.Bir sürü kişi feda etmişler.1. kitapta satranç bölümünde de böyle bir şey geçiyordu.Ben daha fazla ölüm ,geniş bir alan biraz daha evrensel bekliyordum.
    Voldinin ölüm sahnesi pek güzel değildi yalnız.
    sukkubus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 7:37 pm Reply with quoteBack to top

7 eylülde yayınlanıcakmış türkçesi Yuppi
    yoksa 9 eylülmüydü Rolling Eyes
    yok yok o üniversite ismiydi...
    amaaan!! öyle bişey işte yakında çıkcak yani Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 7:46 pm Reply with quoteBack to top

sukkubus wrote:
    7 eylülde yayınlanıcakmış türkçesi Yuppi
    yoksa 9 eylülmüydü Rolling Eyes
    yok yok o üniversite ismiydi...
    amaaan!! öyle bişey işte yakında çıkcak yani Very Happy

Lütfen kesin kanıtlarla konuşalım Idea Very Happy

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    sukkubus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 8:00 pm Reply with quoteBack to top

ya şimdi sayın arsansayes bey kesin diye bişey yoktur, ya kadına bişi olursa çeviremezse kalanını? ya basılan tüm sayfaları bi fare ordusu yerse?
    yaa
    düşünmek lazım bunları Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 8:09 pm Reply with quoteBack to top

Sayın sukkubus, bu kadar resmi konuşursanız bir şey diyemem. Ama son kitap baya erken çıkıyor sevindim buna.

sukkubus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 8:15 pm Reply with quoteBack to top

eheheh Very Happy
    tartışma havasında geçsin diyeydi arsancığım (dikkaty et kısaltma bile yaptım)
    Very Happy
    ben de bu akşam öğrendim çok ii oldu merak içerisindeyim çabucak çıksın da alıp okuyalım, maksat seri tamamlansın
    Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 8:18 pm Reply with quoteBack to top

Tartışırız tabi sorun değil ama milleti sıkmayalım diye kısa keseyim dedim sukkubus, (bak bende kısaltma yapmadım ) Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum