Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 43
    Dün: 48
    Toplam: 88707

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1404
    Üye: 0
    Toplam: 1404

FrpWorld.Com :: View topic - yakın döğüş karakteri yaratırken nelere dikkat edersin
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

yakın döğüş karakteri yaratırken nelere dikkat edersin View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dfunk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 26, 2007 10:10 am Reply with quoteBack to top

Başlıktada belirttiğim gibi bir savaşçı sadece kılıç kalkan alıp en önde düşmanın karşısına dikilen bir sınıf mıdır yoksa alternatif yönelimler seçen arkadaşlar mevcutmu sitede , tamam tank karakter olmaya gönüllü olursunuz ilk başta düşmanın ana gücünü zırhın ve HP ile sen karşılarsın ama başka bir şey yapmazmı bu adamlar, bir barbar bir fighter hatta bir samuray olarak başka neler yapabilir?Mesela benim sevdiğim karakter yaratma aşamalarından biri olduğu gibi weapon smith ve armor smith skillerini dolduran basit demirci karakterlerdir DM eşyamı vermiyor ,silahamı ihtiyaç var bu arkadaş hertürlü zırh ve silah imalatından anlar ilerki seviyelerde kendi imzanı silaha koyarak oynadığın diyarda bilinen bir karater olabilirsin sizin ne gibi fikirleriniz var bekliyorum.

Last edited by dfunk on Fri Jul 27, 2007 12:51 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    MarcusDagnarus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 26, 2007 11:05 am Reply with quoteBack to top

Çncelikle... kendi imzası bulunan bir silah istemesi karakterin kişiliğine bağlıdır..Benim oynadığım karakterlerin öyle bir kişilik özelliği olmadı hiç.Adam komutanının yayını kullanıyodu Very Happy Benimkinin ün kazanma yöntemi genelde yaptığı işlerdi

Onun dışında fighter ı eline kılıç kalkan alıp önde duran int. si düşük bi karakter olarak görmek yanlıştır bence (böyle düşünen kişiler bi wizard ı niye sadece ''beyin parçası'' diye düşünmez şaşırıyorum doğrusu)

Farklı değişiklikler yapmak isteyen karakterler karakterlerini okçu yada süvari yapabilirler Bu konuda bi çok feat war zaten Very Happy (zaten fighter ın hayatı bonus feat ) onun dışında fighter ın ırkı da ona renk katar...

Bide not düşim : Yaw çok noktasız virgülsüz yazmışsın okuması zor oldu Melek görünümlü Å?eytan

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 27, 2007 8:07 pm Reply with quoteBack to top

Savaşçıda alternatif yöntem derken sanırım daha çok kişiliğiyle ilgili demek istemişsin. Bende burada kodumu en acıtan savaşçı felan gibi bilgiler istendiğini düşünmüştüm iyi oldu bu.

Kendi yaptığı silahlar ile daha elerişli olabilen biri olabilir dediğin gibi. Mesela kalkanın önüne karşısındakine daha çok hasar vermesini sağlayacak bir demir takmak bu karakterler için zor olmayacaktır.

İçine biraz başka sınıflardan katmakta onun hikayesine renk getirebileceği gibi onun stilinede değişiklik getirecektir. Çrneğin birazda kolculuk bilen savaşçı gibi yada gölgelerden adam mıhlayan savaşçı gibi.

Korsanlıkll tyarzı bir yaşamı bellemiş bir savaşçı alternatifi de olabilir, yada sadece yumruklarını kullarak savaşan biri. Bunun gibi karakterler için bilgiler olduğu gibi Oyun anlatısı ile oyunucu arasındapazaralık ilede güzel şeyler çıkabilir.

Karizmasını kullanan bir savaşçıda güzel olabilir. Daha çok başka insanları kendinden önce gönderen ve olaylardan çıkış için liderliğini kullanan ve bu işler sıkışınca kaçan biri. Sanırım bunun içinde bir karakter vardı ve gerçekten de karizmasını kullanarak karşısındakinin moralini bozma ve bu sayede ona penaltılar kazandırma gibi özellikleri vardı.

Ben şimdiye kadar bir lejyoner(Çavuş), hırsız-dövüşçü karışımı bir sinsi, mucit bir savaşçı ve dellenici (berserker) oynamıştım hatırladığım kadarıyla. Güzel oluıyo4r hepsinin de oyunu ama tabee benim gbi ev yapımı kurallarla oynatan bir Oyun anlatıcısının elinde olunca tadından yenmiyor.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    AnARcHisT
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 04, 2007 3:21 pm Reply with quoteBack to top

Oysa alakası yok ama nedense fighter deyince benim aklıma hep Full Plate giymiş elemanlar geliyor.. Oysa şahsi görüşüm en kral okçunun rangerdan deil fighterdan olduğudur..

Ben yakın dövüş olarak Full Plate'i giymiş, barding ve üstünde sembolü olan at kıyafetlerine sahip bi ata binmiş, bi elinde lejyonun flaması öbür elinde bi lance bulunan bi adam derim.. Zaten strateji anlayışım gerei çok gerekmedikçe savunmaktan ziyade saldırmayı seçeceim için at üstünde charge yapmak hoşuma gider. Very Happy Karakter geçmişi açısından da Gladyatördeki Maximus karakteri biçilmiş kaftandır (zaten her açıdan öyle Kral ) fighter dediğin adam dünyanın çeşitli yerlerini görmüş farklı etnik yapıların değişik savaş taktiklerini görmüş, bi çok savaşta bulunmuş olması bence zırh yapmasına yeğdir..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 11:38 am Reply with quoteBack to top

Biraz safi kas yüklemesi yerine kas & zeka dengesi ararım yaratım yaparken. Kasa ve güce abanıp parmaklarını gerektiği yerde açmayı akıl edemediği ve reflex save zarı yetersiz olduğu için parmakları kopan bir savaşçım olmuştu zamanında.

Vlad Taltos serisi -Steven Brust tarafından yazılmıştır- bir figther'In nasıl dövüşebileceğini en iyi anlatan seridir. Salvatore'un aksine gerçekçilik de taşır içerisinde.. Multi klas olması bu durumu yalanlamaz Smile tavsiye ederim.. Yeri gelmişken; fantastikkurgu tarihinin en özgün diyarıdır belki de bu yaratım..

Tam takım bir zırh her zaman yavaşlatır unutmayın. Hafif bir zırh ve kalkansız bir ya da iki silah kullanımı çevikliği arttırıken uygun zamanda atılan bir hançer büyük bir dövüşü bitirebilir. Berserker ya da paladin oynamayacaksanız Minsc gibi bir karakter yaratmak çok da mantıklı gelmiyor bana.[minsc = baldurs gate Smile
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    celephael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 23, 2007 9:55 am Reply with quoteBack to top

Fighterın en iyi dostu eğer silahıysa biraz da onların dilinden anlaması gerekir.En azından silahı hasar aldığında kullanılabilicek kadar onarabilmeli.Çrneğin kılıcı köreldiğinde blacksmith'e koşmamalı hemen.Eğer oku bittiyse idarelik olarak ok yapabilmeli.Zırhını birazda olsa onarabilmeli.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum