Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: ecomulyz
  Bugün: 1
  Dün: 11
  Toplam: 36670

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 258
  Üye: 0
  Toplam: 258

  FrpWorld.Com :: View topic - It's a world of darkness
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   It's a world of darkness View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Barzini
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: May 29, 2007
  Posts: 317
  Location: Ä°zmir

  PostPosted: Tue Sep 18, 2007 2:43 am Reply with quoteBack to top

  White Wolf'un yarattığı World of Darkness evreni aslında bizim dünyamızdan pek de farklı değildir; gökdelenler, uçaklar, arabalar, büyük metropoller ile bizim dünyamızdır aslında WoD. Ancak içerisinde barındırdığı türler oradaki günlük yaşamı farklı kılar.
  WoD'da yaşayan insanlar sadece işleriyle uğraşmazlar, onlar için yaşamaktan çok daha fazlasını yapmak gerekir, çünkü onlarla aynı dünyayı paylaşan, onlardan çok daha üstün, doğaüstü yaratıklarla uğraşmak zorundadırlar. Geceleri sokaklar bizim bildiğimizden daha karanlıktır aslında.
  İşte bu sayfalar bu karanlık dünyayı biraz olsun anlatabilmek için yazıldı. şimdi bu dünyadaki yaratıklara daha yakından bakalım;

  İnsan (Human): Aslında basit ölümlülerdir çoğu zaman sizin ya da benim gibi ama unutulmamalıdır her şeyin temelinde onlar vardır.

  Vampir (Vampire): Onlar insanlığın başından ta Adem ile Havva'dan gelir. İlk olan, tüm vampirlerin babası; Caine (Kâbil)'den. Onlar ölümsüzlükle lanetlenmiş ve cehennemi bu dünyada görmüşlerdir. Uzun köpek dişleri kanınızı emmek için her daim hazırdır ve kan onlara bilinenden üstün bir güç sağlar. Filmlerde gördüklerinizi unutun eğer size musallat oldularsa sarımsak ve haçtan çok daha fazlasına ihtiyacınız var.

  Kurtadam (Werewolf): Harry Potter filminin berbat çevirisinden bir alıntı yaparak; "kurt ve adam sözcüklerinin birleşmesinden oluşmuştur ve anlaşılacağı gibi kurt ve adama benzeyen bir yaratıktır". Vampirlerin aksine onlar lanetli değildir, doğal olan ama doğa üstü yaratıklardır. Vampirlerden çok daha kuvvetlidirler. Fiziksel güçleri aklınıza gelen hemen her şeyi parçalayabilir, buna vücudunuzda dahil.

  Büyücü (Mage): Onların doğaüstü pek bir yanları yoktur, Aramızda bizim gibi yaşarlar, bizim gibi görünürler ama bizden biri değildirler. Onlar siyahı beyaz, geceyi gündüz yapabilirler. Evet güçlüdürler ama sadece insan.

  Wraith (Ruh): Çlmüşlerdir ancak diğer tarafa gitmeden önce bizim dünyamızda bitirmeleri gereken işler vardır; tıpkı Adolf Hitler'in yaşamında binlerce Yahudi'yi öldürememiş olması gibi. Kim bilir belki de şu anda omzunuzun üzerinde dikilmiş şu anda bu yazılanları okuyordur. Hemen korkmayın öle her istediklerini yapamazlar.

  İblis (Demon): Tıpkı ruhlar gibi iki dünyaya da ait değildirler, onlar Cennet'ten kovulmuş ilahi varlıklardır. Bu dünyaya gelmeleri kolay olmaz ama geldikleri zaman pek çoğu gitmek istemez.

  İşte tüm bu garip yaratıkların yanında insanlar kendilerini savunmak zorundadır, çünkü savaş eskiden olduğu gibi sadece iyi ve kötü arasında değil. Yaşam savaşı çok daha büyük boyutlarda.

  _________________
  -Fac fortia et patere-
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.38 Saniye