Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 35
    Toplam: 90372

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 820
    Üye: 1
    Toplam: 821

Şu An Bağlı:
    01 : expensiveartist

FrpWorld.Com :: View topic - D&D Online
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

D&D Online View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 8:02 pm Reply with quoteBack to top

Bildiğim kadarıyla oyun stormreach tarafından hazırlanmış ve bizim alıştığımız D&D 3.5 sisteminde oynanıyormuş?(Sitenin yalancısıyım Very Happy ) şimdi, pyun ilgimi çekti ve öğrendiğime göre 10 gün deneme bedavaymış. Tek başıma denemek istemedim, hani oyunu Frpworld olarak bi kaç kişi denersek daha tatminkar sonuçlar alırız diyorum? İlgilenenenler için:

http://www.ddo.com/

Denemekten zarar gelmez sanırım Dil Ben varım diyenler şöyle bir mesaj aracılığyla belirtselerdi de çok güzel olurdu... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 8:16 pm Reply with quoteBack to top

Güzele benziyor, bir sonraki ay (kota nedeniyle) indirmeyi düşünüyorum Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 8:28 pm Reply with quoteBack to top

Ağlamak istiyorum Very Happy

Bilseydim daha önce söylerdim... Ben bu oyunu indirmiştim bile. Fakat indirdikten sonra öğrendim ki 10 günlük bedavayı kullanmak için ilk kredi kartı numarasını girmek gerekiyor Very Happy Çok üzülmüştüm, güzel bir oyuna benziyor çünkü...

BENDE BENDE Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 8:37 pm Reply with quoteBack to top

Gerekiyo mu? Pöhh o zaman Dil İnsan bi siteye koyar, bak arkadaş kredi kartı numarası olmadan almıyoruz der.. Ayıp Dil Emin misin istediğine yahu, yanlış anlaşılma olmasın, bana gelen mailde kredi kartı numarası bile demiyo? 3 basit adım verilmiş, indir, serialı gir, oyna şeklinde hiçbirinin de kredi kartıyla falan alakası yok. Sistem değişmiş olmasın Very Happy
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 8:52 pm Reply with quoteBack to top

Eğer öylerse katillerin nasıl bu kadar soğuk kanlı cinayet işlediklerini hayal edebiliyorum artık Mad Sanırım üye olurken söylüyordu...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 6:43 pm Reply with quoteBack to top

bende oyunu daha önce indirmmiştim ama paralı olduğunu anlayınca hayal kırıklığına uğramıştım o aman deneme süreside yoktu:(
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 11:53 am Reply with quoteBack to top

Ee, nolcak o zaman, kredi kartımız yoksa, denemeyi de mi indiremiyoruz?

!
    ^
    +
    %
    &

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 12:49 pm Reply with quoteBack to top

Haziran ayında ben bu oyunu download edip e-posta vasıtasıyla geçici şifre alarak 10 gün oynamıştım. Kredi kartına gerek yok. Hatta başka bir e-posta adresiyle 2. bir 10 günlük süre de alabiliyorsunuz. Fakat karakterlerinizi taşıyamadığınız için sıfırdan başlamanız gerekiyor (Eşyaları postalayabilirsiniz). Bu şekilde kısa süreli oynayan oldukça çok kişiye rastlamak mümkün.

Oyunu download eder etmez şifre almayın çünkü aşağı yukarı 2.5 gb'lik bir yaması var ve onu da yüklemeniz gerekiyor, onu da yükledikten sonra şifre alın.

Oyun 3.5 ed'e yakın ama bire bir değil aşağıda aklıma gelen farkları yazıyorum:

Irklara ve sınıflara göre enchancementler var. Dwarf ırkı balta kullanmasına +2 Bab +2 Dmg alabilirken, Warforged +4 dmg resistance alabiliyor. Bunların alınırken çok iyi planlanması gerekiyor, karakterlerin asıl güçleri ve farklılıkları bu enchancementler aslında.

Xp sitemi değişik, girdiğiniz zindan size standart bir xp veriyor. 2 seviye zindana 2 lvl 1 kişi girerse 1000 xp veriyor, 6 tane 2 lvl girerse hepsine 1000 xp veriyor. Eğer bir 3. lvl varsa %20 ceza verip herkese 800xp veriyor. Dolayısıyla grup halinde oynamanın dezavantajı değil avantajı var.

1. lvl'da +20 fazladan hp veriyor. seviye atlama xpleri normale göre daha yüksek (daha zor).

Eşyaların seviyeleri var. +5 bir kılıcı ancak 8. level olunca kullanabiliyorsunuz.

Büyülü eşyalar normalden farklı olabiliyor. Mesela büyücüler için yapılmış bir silah ateş büyüleri için %50 fazla dmg, yada %5 critical chance verebiliyor.

Bazı büyülü taşlardan bulabilirseniz aldığınız feat'i değiştirebiliyorsunuz. (Bir mindflayer sayesinde)

Yaptığınız görevler sayesinde favor kazanıyorsunuz. 400 favor'da Drow karakter açabiliyorsunuz. 1750'ye ulaştığınızda ise 32 pb karakter yapabiliyorsunuz.

Umarım yazdıklarım aydınlatıcı olmuştur.
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 12:51 pm Reply with quoteBack to top

Yazdıkların yeteri kadar yardımcı oldu, çok sağol, hele hele 2.5 gb'lik yama kısmı beni yeteri kadar aydınlattı Very Happy

-Freddie Mercury
    Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 3:01 pm Reply with quoteBack to top

Ehehe, demek iki ay kaydı benim indirme işi Very Happy Yanlız ırklar arasında gnom olmaması hoşuma gitmedi, tcık tcık tcık... (Elf oynayacak halim yok ya, insana kaldık yine...)

Bu arada hatırladığım kadarıyla level sınrı 10muştu, 10u geçince de yapacak bişey kalmıyomuş, sıkıla sıkıla sıkılıyomuşuz?(tabii yeni karakter açmak gibi bir alternatif de mevcut sanırım?) Doğru mudur ki Very Happy
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 3:27 pm Reply with quoteBack to top

Onu yazmayı unutmuşum, seviye sınırı 14. 2008 şubat'ta 16'ya çıkacak diyorlardı. 6 adet karakter açma hakkınız var. Level 14'ten sonra büyülü eşya avcılığı başlıyor.

Bu arada kişi aldığı zaman o karaktere bağlanan (bound) eşyalar var, en güçlü büyülü eşyalar onlar genellikle.

10 seviyeden sonra seviye geçmek zorlaşıyor, çünkü aklı başında grup bulmanız gerekiyor. Genellikle deli bir dwarf bütün düşmanları üstünüze çekip partinin katledilmesine sebep veriyor sık sık.
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum