Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1765
    Üye: 0
    Toplam: 1765

FrpWorld.Com :: View topic - Sigara
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sigara View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    valhalla
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 29, 2006 8:09 pm Reply with quoteBack to top

BırAaktım diyebilirim....artık çok az içiyorum
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Nimue
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 30, 2006 7:59 am Reply with quoteBack to top

dekotta wrote:
    Sigaraya uygulanabilirliği yok bunun, çünkü beden beyin gibi çalışmaz Smile Beden her parçasına ihtiyaç duyar. Ayrıca bir yerde kıtlık varsa herkes aç kalır, hızlı çalışanlar da yavaş çalışanlar da oksijen eksikliğinden zarar görür.

Yani kısacası daha az zeki olursunuz sigara içiyorsanız.

dekotta,afedersin ama sanırım sen öğrencilik hayatında haylaz bir çocuktun ki öğretmenin ders anlatırken sen arka sırada sigara içiyordun Shifty beden ile beyin doğru orantılı olmak üzere çalışmaktadır.beyin,vücudun her bölgesine sinirler sayesinde sinyaller yollayarak gerekli enzimlerin salgılanması,hormonların düzenlenmesi(örnek olarak kalp atışını hızlandıran adrenalin salgısı) ve organlarımızın sistemini takip etmektedir..sen eğerki sigara içmeye devam edersen bütün vücudun bu uyarılardan artık mahrum kalacak ve dengen bozulacak,onu diyorum.sen bilirsin tabi,senin hayatın Smile
    Back to top View user's profileSend private message
    Caesars_
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 05, 2006 9:06 pm Reply with quoteBack to top

Valla yazıyı başlatan arkadaş doğru söylemiş.. Smile Zararı olduğunu bilmeyen mi var ? Ne diye başımıza gelip "zararlı olum bu bırak şunu" diyorlar ? Çf be Davidoff Classic içicen yanında kahve..Ama ben sigarayı bırakıcam artık..Puro daha iyi.. Evil or Very Mad
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 06, 2006 11:31 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar ben sigaradan nefret ediyorum.Ama hepnizden çok içiyorum.Çünkü annem başımda günde 2 paket içiyor.Ben zehirleniyorum

Sigarayla savaşmak tek amacımız
    İçmeyiz içirtmeyiz çünkü haklıyız

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Gaiatar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 08, 2006 2:57 am Reply with quoteBack to top

allaahh..damarıma bastınız..
    biri bana sigara içme dedii an ben o insandan aynen soğurum şahsen. benim yüzümden zehirlenmek istemeyen birini anlarım, haklıdır. ama sana zararım yoksa zorlama bence.. sonuçta burda kimse cahil diil hepimiz bilioruz ne kadar zararlı olduunu. ben sigaranın zararlarını anlatan 3 sayfalık bi yazı okurken çok rahat bi şekilde tüttürürüm sigaramı..o derece yani..

ayrıca "biz sevmeyiz ööle sigara içeni iirenç zavallı yaratıklar sizi.." tarzı tepkiler beni daha çok içmeye itio..sevdiceimi korumaya alasım gelio..eminim bööle hisseden birileri vardır..sizin çok sevdiiniz bişeye bööle sert bi şekilde karşı çıksalar nası hissedersiniz?
    burda tartışma çıkmaması için tekrarlıorum. pasif içicilikten raatsız olunmasını haklı buluorum. ama bunu da bütün tiryakilere mal etmeyin..saygısız insanlardan bulun. ben mutlaka sorarım insanlara yakmadan önce herkes de sormalı.

kalkıp da kimseye "sigara çok güzeldir bak sen de iç" demem tabii ki.. içmeyen başlamasın bi tane bile içmesin, gerisi gelio..çünkü içen bilir sigara gerçekten güzel bişedir..ama dünyada çok daha güzel şeeler var..sigara eksik kalsa da olur yane..

bunun dışında bence sigaranın tehlikeli olmasının asıl nedeni bi rutin olmasıdır..paket halinde satılmasıdır. yoksa kırk yılda bi tütün keyfi yapmaktan bişe olmaz. ama maalesef günümüzde pek çok şey rutinleştirilmiştir.
    zararlı olan çağımızın robotlaşmış, paketlenmiş yaşam tarzıdır bana göre..

sonuç olarak içmeyin, yanınızda içirtmeyin istemiosanız, içene sorun bilio muymuş zararlarını, biliosa karışmayın..
    ama içmeyin yane Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 08, 2006 1:35 pm Reply with quoteBack to top

İçin abiler benim içinde içinde nasıl başladınız hiç anlam veremiyorum daha doğrusu Canınız sıkıldığında yada strese girmişken--sigaraya başlanırmı beah bana çok saçma geliyor.Zaten tadını bilmiyorsun seni rahatlatacağını düşünüp öle içiyorsun ve RAHATLIYORSUN'da.
    Rahatlamanızın tek sebebi beyninizi sigara içerken "Evet bu beni rahatlatır" diyerek içmeniz.Aslında sigaranın rahatlattığı falan yok.
    Halk arasında herkes tarafından zararlı olarak kabul edilen bir şeyin yararını gördüğünüze inanıyorsunuz ama inancınız bize(sigara içmeyenlere) saçma olarak geliyor.(Çünkü bizde içtik ama böyle bir olaya rastlamadık)

Sigaranın akciğere,kalbe,karaciğere neredeyse bütün organlara verdiği zararı benden iyi biliyorsunuz ama yinede içiyorsunuz sadece rahatlama pahasına ömrünüzden 2 yıl vermenizi ANLAMIYORUM,ANLAYAMIYACAğIMDA,ANLATAMIYACAKSINIZDA.

Sizler sigara niyetine başka bir uğraş bulsanız aynı rahatlama hissini damarlarınızda hissedebileceksiniz.Ama Türkiyenin geleneksel yapısından olsa gerek yapılmaması gereken bir şey ülkenin yarısı tarafında yapılıyor ve yapmayanlarada garip garip bakışlar atılıyor...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 08, 2006 6:22 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar sigara yerine kabak çekirdeği aynı tadı verdiği söyleniyor

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Dreamscape
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 08, 2006 6:24 pm Reply with quoteBack to top

Hahah çok süper yaaa. Very Happy lol

Tabi olabilir ama dediğim gibi bence iş beyinin kendini şartlandırmasında bitiyor.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 6:59 pm Reply with quoteBack to top

hepinize söyliyim şu sigarayı ve o tür tütün maddelerini bulandan daha akıllısı yok türkiyenin sigara ya yatırdığı para zaten içler acısı hem zararlı hemde insanlar almak için yarış içinde insanları ahmak yerine koyuyorlar içinde(roket mazotu, faare zehiri vb) iğrenç maddeleri bu kadar bağımlılık yaratacak birşeye dönüştürmekte büyük bir başarı.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 7:28 pm Reply with quoteBack to top

Ben su son 2 gündür sadece 2 tane sigara ictim.Sanırım bu gidisle bırakacagım.

Benim uyku düzeni iyice bozuldu zaten.Gece sabaha karsı 6 veya 7 gibi herkez okula giderken ise giderken yatıorum.Aksam saat 5 bucuk 6 gibi uyanıorum.

Sigarayı bırakmak icin i,deal sanırım Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 8:04 pm Reply with quoteBack to top

Sigaranın faydaları :

*Sigara içeni köpek ısırmaz; çünkü yanında baston taşır.

*Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.

*Çzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.

*Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.

*Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.

*İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur.

*Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.

*Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

İşte sigaranın faydaları, tiryakilere afiyet olsun...

ALINTIDIR SON DAMLASINA KADAR Smile

-Freddie Mercury
    WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 8:57 pm Reply with quoteBack to top

Babam anlatmıstı bi kere;

Köylerinde bi tane coban varmıs paso sigara iciomus.O zmanlar tabi filtre falan yoq sigaralarda.Günde 2 paket bazen daha fazla sigara iciomus.

Adam su an 100 küsür yasında hala yasıomus.Kahvede falan otuomus Very Happy

Babam 1 ay önce köye gittiginde görmüs.Ondan sonra anlatmıstı.

Bu adama ne demeli?? Sigara icmeseydi tanrısal güce mi kavuscaktı.Çlümsüz falan olurdu heralde Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 9:59 am Reply with quoteBack to top

Ama şincik şöyle bir durum var, o sigaralarda sadece tütün vb. mamüller var, yok fare zehri vs. şeyler yok.Fare zehri gibi maddeler akciğerden ötesine de etki ediyor, ama tütün falan bildiğim kadarıyla yalnızca akciğere ölümcül etki yapıyor.Ayrıca o filtrelerde bile tatlandırıcı (fare zehri vb.) var.

Tabi eğer sigara içmeseydi, Allah'ın sevgili kulu olacağından erkenden giderdi Very Happy

-Freddie Mercury
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 11:52 am Reply with quoteBack to top

Bu arada sigara içenlerin nasıl başladığını falan da öğreniyorum.Yaşıtlarım teker teker kurban gidiyorlar.Hepsi birbirine bakıp başlıyor.Allah bana sabır versin

&#8216; ğÇşÇ

-Freddie Mercury
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Dec 18, 2007 11:06 pm Reply with quoteBack to top

Evet ya, bende milleti sigaradan vazgeçiriyorum. Sigara avcısı olup çıktım yahu Very Happy
    şimdiye kadar 1-2 kişiyi ikna edebildim bir kişininde sigarayı azaltmasına neden oldum, az olmasına karşın kendimlen gurur duyuyorum Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum